پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

10 ربات جالب فیلم‌های سینمایی!!

روبات‌هایی كه سینما را فتح كردند

قسمت سوم مجموعه فیلم‌های «ترنسفورمرز» با نام «ترنسفورمرز: تاریكی ماه» از دو روز پیش اكران شده و همانطور كه پیش‌بینی می‌شد بخت‌ اول جدول اكران است. قسمت‌های قبلی آن با استقبال زیاد مخاطبان مواجه شد و به احتمال خیلی زیاد این قسمت هم فروش خوبی دارد. فعلا هم كه صدرنشین جدول پرفروش‌هاست. استیون اسپیلبرگ امتیاز ساخت «ترنسفورمرز» را دارد و مایكل بی‌ كارگردان هر سه قسمت آن است. «ترنسفورمرز» در اصل نام یك اسباب‌بازی پرطرفدار بود كه دو گروه روبات عروسك‌های آن بودند: گروه قهرمانان گروه شیاطین. بعدها از روی آن بازی‌های ویدئویی و انیمیشن هم ساخته شد كه خیلی مورد توجه قرار گرفت. به همین دلیل صنعت سینما تصمیم گرفت كه از آن بهره ببرد و اولین قسمت «ترنسفورمرز» در سال 2007 با بازی شیا لبوف ساخته شد. لبوف از آن روز تا به حال ستاره اصلی فیلم «ترنسفورمرز» بوده. داستان فیلم «ترنسفورمرز» درباره برخی وسایل الکتریکی است كه موجودات جدیدی هستند و با استفاده از هوش مصنوعی قادر به تغییر شکل وطغیان‌اند. این موجودات به دو دسته طرفداران انسانها و دشمنان آنها تقسیم می‌شوند و به جنگ بایکدیگر می‌پردازند. دو سال بعد قسمت دوم ترنسفورمرز با نام «ترسفورمرز: انتقام شكست‌خورده‌ها» ساخته شد. این فیلم بر خلاف فروش موفقیت‌آمیزش، برنده جایزه تمشک طلایی برای بدترین فیلم سال شد. داستان قسمت دوم از این قرار بود كه ترنسفورمرز که باشکست مواجه شده‌اند حالا به دنبال انتقام هستند و فعالیت‌های مخفی خودرا آغاز کرده‌اند و در این راه فقط یک نفر می‌تواند مانع آنها شود و او سام ویتوسکی (شیا لبوف) است. منتها سام به دانشگاه رفته ونمی‌خواهد وقت خود را به درگیری با ترنسفورمرز بگذراند. او حتی از ماشین مورد علاقه‌اش جدا شده ولی اتفاقاتی باعث می‌شود که سام در تصمیمش تجدید نظر کند. فروش خوب فیلم تضمینی برای ساخت قسمت سوم آن شد كه این تابستان اكران می‌شود و احتمالا نقطه پایان این تریلوژی خواهد بود. قسمت سوم «ترنسفورمرز» هم به شیوه دوبعدی و هم سه بعدی در سینماهای جهان به نمایش درآمده. این‌بار ترنسفورمرز در جست‌وجوی سلاحی هستند كه در كره ماه است و هر گروهی كه آن را به دست آورد، برنده جنگ خواهد شد.
به بهانه اكران فیلم «ترنسفورمرز» مجله توتال فیلم فهرستی از بهترین روبات‌های سینمای جهان را ارائه كرده كه روی پرده سینما تماشاگران را مبهوت خودشان كرده‌اند.
 
1) آر2-دی2: روبات فیلم «جنگ ستارگان» محصول سال 1977، یك آدم ماشینی مبتكر و كاردان است.
توانایی‌های ویژه: هر كاری كه فكرش را بكنید انجام می‌دهد. شمشیر نوری دارد. سیستم اطفای حریق دارد. حتی می‌تواند پرواز كند.
ویژگی انسانی: گرچه نمی‌تواند حرف بزند و فقط با بوق و سوت ارتباط برقرار می‌كند، هیچ شكی در شجاعت و جسارت و بشردوستی او نیست.
 
2) T1000: نسل بعدی ترمیناتور در فیلم «ترمیناتور: روز قضاوت» (محصول سال 1991) كه یكی از آن روبات‌های تغییرشكل‌دهنده است كه به زمین برمی‌گردد تا كار ناتمام شوارتزنگر را به پایان برساند.
توانایی‌های ویژه: از فلز مایع ساخته شده در نتیجه می‌تواند ذوب شده و بلافاصله به شكل دیگری درآید. دست‌هایش تبدیل به اسلحه می‌شوند و می‌تواند به هر طرف كه می‌خواهد شلیك كند.
ویژگی انسانی: رابرت پاتریك كه نقش این روبات را بازی‌ می‌كند به آن هیاتی نیمه انسانی بخشیده.
 
3) روبوكاپ: یك روبات نیمه انسان است كه بعد از مردن افسر پلیس، مورفی (با بازی پیتر ولر)، در قالب یك آدم آهنی زنده می‌شود تا نظم و آرامش مورد نیاز اهالی شهر را تامین كند.
توانایی‌های ویژه: او هنوز هم عادت اسلحه چرخاندن مورفی به شیوه كابوی‌ها را دارد.
ویژگی انسانی: اگر توضیحات بالا را خوانده باشید، می‌بینید كه مورفی هنوز هم جایی در وجود روبوكاپ جا خوش كرده است.
 
4) رابی: ستاره فیلم «سیاره ممنوعه» (محصول سال 1956) است. این تنها ماشین این فهرست و احتمالا تاریخ سینماست كه برمبنای شخصیتی از یكی از نمایش‌نامه‌های ویلیام شكسپیر یعنی آریل نمایش «توفان» طراحی و ساخته شده.
توانایی‌های ویژه: به همه طرف می‌چرخد و قسمت‌های مختلف بدنش از هم جدا می‌شود و كلی چراغ دارد. بخصوص وقتی صحبت می‌كند دهانش روشن می‌شود.
ویژگی انسانی: او یك كمدین است مثلا به یاد بیاورید كه درباره اكسیژن چه نظری داشت: «خودم به ندرت از آن استفاده می‌كنم چون باعث زنگ‌زدن می‌شود!»
 
5)ترمیناتور: این روبات فوق پیشرفته از دوران پسا آخرالزمانی به كره زمین برمی‌گردد تا سارا كانر را به قتل برساند. كانر مادر كسی است كه می‌تواند كره‌زمین را از نابودی نجات دهد.
توانایی‌های ویژه: آرنولد شوارتزنگر كاری كرده كه این روبات به اندازه كافی واقعی به‌نظر برسد اما مهم‌ترین ویژگی‌اش تغییر صدا و ظاهرش است.
ویژگی انسانی: در قسمت اول كه هیچ ویژگی انسانی ندارد اما در قسمت دوم تغییراتی در برنامه‌ریزی‌اش دیده می‌شود كه گاهی شبیه یك عروسك خرسی بی‌آزار می‌شود.
 
6) وال-ای:وال-ای(محصول 2008) تنها بازمانده روی سیاره زمین است. روباتی كه آشغال‌ها را جمع‌آوری می‌كند.
توانایی‌های ویژه: او می‌تواند زباله‌ها را ببلعد و آنها را در شكمش تبدیل به بسته‌بندی‌های تمیز كند.
ویژگی انسانی: او عاشق فیلم‌های باربارا استرایسند است و البته عاشق روبات دیگری به نام ایو هم می‌شود.
 
7)روی بتی: روبات فیلم مشهور رایدلی اسكات، «بلید رانر» (محصول سال 1982) با بازی راجر هاوئر، بازیگر هلندی كه بسیار هوشمند است و سردسته نسل جدید روبات‌ها محسوب می‌شود.
توانایی‌های ویژه: قدرت ابرقهرمانی دارد اما چرخه زندگی‌اش كوتاه است.
ویژگی انسانی: روی روح یك شاعر را دارد و مانند اشكی در باران، در زمان گم می‌شود. سرنوشتش این است كه چیزهایی را كه می‌بیند از دست بدهد.
 
8)اش: این روبات شوم فیلم «بیگانگان» (محصول 1979) از فضا به زمین فرستاده می‌شود تا مطمئن شود می‌شود راهی برای فرستادن بقیه نیروهای شوم به زمین پیدا كرد.
توانایی‌های ویژه: به جای خون یك ماده شیره مانند عجیب و غریب در بدنش جاری است و حتی بعد از اینكه سرش را از تنش جدا كردند به حرف زدن ادامه می‌دهد.
ویژگی انسانی: اولین باری كه «بیگانگان» را ببینید تاثیری كه از فیلم خواهید گرفت، به خاطر حضور اش است. او توانایی متقاعد كردن دیگران را دارد تا خودش مركز همه چیز باشد.
 
9) ماریای شیطانی: او خاستگاه و سرآمد همه روبات‌های نیمه انسانی است كه بعد از آن در تاریخ سینما ساخته می‌شوند. در فیلم مشهور فریتز لانگ «متروپلیس» (محصول سال 1927) ظاهر می‌شود. ماریا توسط یك دانشمند دیوانه ساخته شده تا به تحریك او شورشی در متروپلیس ترتیب داده شود.
توانایی‌های ویژه: او می‌تواند بسیار ماهرانه در نقش یك زن كامل ظاهر شود.
ویژگی انسانی: در یك كلمه: گناه. او توانایی به گناه انداختن آدم‌ها را دارد و خودش هم موجودی اهل گناه است.
 
10) C-3PO: سمبلیك‌ترین روباتی كه پیوند بین انسان‌ها و ماشین‌ها را برقرار می‌سازد. در «جنگ ستارگان» (محصول 1977) برای اولین بار دیده می‌شود و بعد از آن در دنباله‌های جنگ ستارگان با بازی آنتونی دنیلز هم جایگاهش را حفظ می‌كند.
توانایی‌های ویژه: می‌تواند به راحتی از 6 میلیون راه ارتباط برقرار كند.
ویژگی انسانی: بسیار حساس و باریك‌بین است و اگر مدارهایش را كنار بگذاریم، هیچ فرقی با یك انسان واقعی ندارد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی