پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

در همایش «بگذاریم خزر زنده بماند» مطرح شد: خزر در هجوم بی تدبیری

سبزپرس – گروه محیط دریایی: جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان و جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست هفته گذشته همایشی با عنوان «بگذاریم خزر زنده بماند» بر گزار کردند .

به گزارش خبرنگار سبز پرس، در این همایش نخست «شیرین پارسی» از اعضای هیئت مدیره این جمعیت در سخنانی  با اشاره به اینکه ما روح خود و طبیعت و بوم سازگان  را به ابلیس سرعتی که معلوم نیست که به کجا و برای چه می تازد ، فروخته ایم گفت: شاید باید بیشتر به اصول انسانی و حکمت ذات طبعت رجوع کنیم و خود را بیابیم . 

خزر در حلقه محاصره بی تدبیری 
دکتر کریم ثابت رفتار، عضو هیئت علمی گروه محیط زیست دانشگاه گیلان و وابسته پژوهشی دانشگاه ملی استرالیا نخستین سخنران این همایش بود . 
او در سخنان خود با تاکید بر اینکه آیا چیزی که این روزها در اطراف ما می گذرد مثبت یا منفی بودن آن بدلیل واقعیت ماهوی آن است یا نتیجه و عکس العملی از فرایند رفتار ما است گفت: درباره دریای خزر، ویژگی ها، مشکلات و ضرورت حفظ  آن باید گفت که به تبع عملکرد ما خزر نشینان، به شدت مرز ویژگی و فرصت و تهدید خزر به هم خورده است. 
ثابت رفتار ادامه داد: شاید امروز مشکل بتوان گفت که به فرض بالا آمدن آب دریای خزر ویژگی آن است یا معضل آن است تا بالاخره مشخص کنیم که او ما را کنترل می کند یا ما باید آن را کنترل کنیم!
او گفت: در یک نگاه اجمالی به کشورهای همسایه خزر می بینیم روسیه سر دسته آلوده کنندگان در بالادست است. آنچه مطالعه خزر به ما می گوید رویت آلودگی های میکروبی، رادیو اکتیو و شیمیایی در بالا دست است که حجم و منشا نامشخصی دارد و روسیه هم کشوری است که هیچ گونه پایبندی با مسائل زیست محیطی در خیلی از اتفاقات محیط زیست خزر حداقل در مورد مسائل عینی از خود نشان نداده است. 
این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: آذربایجان تشنه توسعه است و خزر را صرفا چاه نفت می بیند! ایران که خزر و تالابهای حاشیه آن را به چشم یک زباله دادن محل گسیل انواع آلودگی پسماند و پسآب و مواد حاصله  از فرسایش و ... ساخته. ترکمنستان شاهکارهایش زبانزد است همین بس که خلیج "قره بغاز" را که می توانست سوپاپ اطمینان باشد از صحنه گیتی محو کرد. قزاقستان هم که تمام تمرکزش به جلو آمدن و عقب رفتن و برداشت نمک است. لذا حال خزر در چنبره  کشورهایی که  مسئولیت پذیری توسعه یافتن و همچنین متعهد به قوانین بین المللی حفاظت محیط زیست نیستند، بسیار ناخوش  و وخیم است.
او افزود: به این همه 25 درصد ذخیره نفتی جهان و وجود 20 دهزار چاه فعال و غیر فعال نفتی و عدد اغوا کننده 28 میلیارد بشکه ذخیره نفتی را اضافه کنید. حالا واقعا باید پرسید آیا این منبع غنی را ویژگی خزر بدانیم، فرصتش بنامیم یا تهدید برای ته مانده نفس های خزر بخوانیم؟!
عضو حقوقی انجمن ارزیابی محیط زیست ایران ادامه داد: در کنار عباراتی چون «داشتن محیط زیست سالم و قابل زندگی با توجه به شئونات و رفاه انسانها» و «آینده مشترک محیط زیستی و معیارهای جهان شمول آن» که بر گرفته از اعلامیه های ملل متحد و میثاق های آن هستند، فراوان کنوانسیون های امضا شده  داریم که در غیاب گوش های شنوا و عدم اهتمام ذهنی کشورهای حاشیه خزر، کارنامه نا خوشایندی را بدست می دهد. میثاق های بین المللی با ایجاد حق زیست محیطی امروزه به دلیل تضییع حقوق جهانی تعابیری نظیر «غرامت » و حتی «جنایت جنگی» را به برخی تخریب های زیست محیطی اختصاص داده اند.

هنوز راهی هست 
ثابت رفتار در انتها با تاکید بر اینکه همیشه برای جبران اشتباه فرصت هست گفت: معیارهایی که IUCN برای توسعه پایدار دارد همچون وسعت منابع، تنوع زیستی، سلامتی و قوه حیات، عملکرد حفاظتی منابع، عملکرد تولیدی منابع، عملکرد اقتصادی – اجتماعی، چهار چوب قانونی، سیاسی، تشکیلاتی باید عیناً در خزر باید لحاظ شود.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: راهکارهای عملی وجود دارد که باید منابع آب و خاک در حوضه آبریز خزر کنترل شود. باید جنگلها را احیا کنیم و اهتمام برای بهبود وضعیت رودخانه ها و تالاب های ساحلی داشته باشیم. آمایش سرزمین را جدی بگیریم وگرنه همانطور که تاکنون بوده، کارهایمان باری به هر جهت پیش می رود. 
وی گفت: در الحاق به کنوانسیون ها و نظارت بر حسن اجرای آنها فقط به امضا بسنده نکنیم اگر شده یکبار برای خودمان هم که شده آنها را بخوانیم و در نهایت اینکه به دنبال ارتقاء سطح آگاهی زیست محیطی و تاثیر گذاری بر دستگاه های اجرایی کشور باشیم.

صید بی تعقل، دریای بی ماهی
در این همایش همچنین محمد کازرونی منفرد، معاون پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به مستند ترین آمار شیلاتی ایران که متعلق به سالنامه رسمی شیلات است و آخرین آمار آن مربوط به سال 87 است، گفت: صید در آبهای شمال کشور از رقم 98 هزار تن در سال 79 به عدد 36 هزار تن در سال 87 رسیده است.
کازرونی منفرد گفت: با در نظر گرفتن دو تاریخ 79 و 87 می بینیم در این دهه صید ماهی استخوانی از 19 هزار تن به 20 هزار تن رسیده اما چه ارتقایی؟ ما به جای آزاد ماهیان که آمارشان کم شد کپور ماهیان را داریم پس عملا ارتقایی در کار نیست.
وی افزود: میزان صید ماهی خاویاری از 10 هزار تن به 100 تن نزول شدید داشته است. صید کلیکا از عدد  78 هزار تن به 16 هزار و 700 تن تنزل کرده است. همین آمارها در گیلان نیز کاهش چشم گیر صید را نشان می دهد، چون ما بی رحمانه نه تنها زیستگاه ها را آلوده و تخریب کرده ایم بلکه با صید در فصل تخم ریزی و زاد آوری و تمدید مداوم مهلت صید، عرصه زندگی را بر ماهیان خزر تنگ کرده ایم.
گفتنی است در بخش پرسش و پاسخ این همایش مهندس حسین زاده، معاون طرح و برنامه و پشتیبانی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان گفت : من از این برنامه بسیار لذت بردم ولی در جامعه یک محیط واقعی داریم و یک محیط ذهنی داریم. نماینده مجلس ما شاید اطلاعات نداشته و محیط واقعی را نداند که چه خبر است اینجا هیچ نماینده و تصمیم سازی نیست که این سخنان کارشناسی را بشنود و محیط ذهنی او اصلاح شود در حالیکه همه ما می دانیم خیلی از مواقع محیط زیست مجوزی نداده ولی با فشار نمایندذگان مجلس مجوز اخذ می شود برای صنعت و صیادی که در نهایت به او رای می دهد! این همه هزینه برای تکثیر می شود اما کونظارت ؟! این همه هزینه می کنیم چقدر برای نظارت هزینه می کنیم که ماهی سفید کم وزن و کوچک از دریا صید نشود ! ولی در این جمع نداریم حضور آنهایی که باید فضای ذهنشان به واقعیت آموخته شود تا هر تصمیمی نگیرند!
این همایش با پخش مستندی کوتاه با عنوان «خزر فک ندارد» کاری از کوروش فرزانگان، مستند ساز گیلانی و فعال محیط زیست به پایان رسید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی