پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

2.اقدامات اورژانسی برای پرنده ی بیمار در منزل : بخش 1

توجه : مقاله ی زیر ترجمه ای از یک مقاله ی معتبر است و بخش هایی در قالب " توضیح مترجم " به آن اضافه کرده ام که بعضی از آنها حاوی نکات مهم و ضروری و بعضی دیگر ، شامل پیشنهاد ها یا مسائلی است که به نوعی حاصل تجربه ی شخصی مترجم است و مطلب را تکمیل می کند و در صورت تمایل می توانید از آن ها استفاده کنید.

2.اقدامات اورژانسی برای پرنده ی بیمار در منزل :
بخش 1دستورالعمل های ارائه شده در زیر ، مربوط به اقدامات اورژانسی برای پرندگان در خانه است و قبل از مراجعه به دامپزشک و اقدامات اصلی است . مراقبت های دامپزشکی باید در اسرع وقت و سریع ترین زمان ممکن ، صورت بگیرد تا پس از مشخص شدن علت بیماری ، اقدامات درمانی مناسب آغاز شود .

پرنده ی بیمار ، نیاز به درمان های پشتیبانی از قبیل گرما و مایعات دارد . به پرنده باید توجه شود چون اگر دست از آب و غذا خوردن بکشد ، ممکن است تغذیه ی دستی (اجباری) ضرورت پیدا کند . توضیح مترجم : این کار حتما و حتما به نظر دامپزشک و تجربه ی قبلی نیاز دارد . زیرا به زور آب و غذا دادن به پرنده می تواند به سرعت باعث مرگ پرنده شود. چون ممکن است آب یا غذا وارد نای حیوان شود و خفه اش کند و همچنین ممکن است باعث بالا آوردن پرنده و یا مشکلات دیگر بشود و به همین خاطر به تجربه نیاز دارد بنابراین هیچگاه سر خود این کار را انجام ندهید و حتما از دامپزشک پرندگان کمک بخواهید .مقدمات بهینه برای پرنده ی بیمار :.قبل از هر چیز ، قفس باید با دقت تمیز شود .
این کار به خصوص زمانی مهم است که یک پرنده ی بیمار داخل قفس است که تحمل میکروب ها را ندارد . همانطور که یک پرنده ی سالم ممکن است نداشته باشد .


.
گرما حیاتی است .
دمای محیط پرنده باید در حدود 32 درجه ی سانتیگراد باشد .یک قفس بیمارستانی می تواند برای این منظور عالی باشد .زیرا می تواند دمایی که شما می خواهید را، ثابت نگاه دارد . اما بیشتر افراد ممکن است چنین قفسی نداشته باشند و یک باکس حمل پرنده ی پلاستیکی و یا یک آکواریوم خالی که در فروشگاه های وسایل حیوانات خانگی موجود است ، می تواند جایگزین مناسبی باشد و اگر از یکی از این دو (باکس یا آکواریوم) استفاده می کنید ، باید دما را با دقت کنترل کنید.
توضیح مترجم : توجه داشته باشید ! با توجه به این که قفس های بیمارستانی مخصوص پرنده در ایران ممکن است پیدا نشود و اگر به هر دلیلی آکوراریوم یا باکس نداشتید (بهتر است به فکر تهیه ی یکی از این ها برای شرایط اورژانسی باشید.)، به خصوص در پاییز و زمستان اگر بر فرض دما را در منزل تا 32 درجه بالا ببرید و بعد برای مراجعه به دامپزشک پرنده را یکباره با قفس و بدون کنترل دما از منزل خارج کنید و یا حتی مدتی در سرما نگه دارید (تا عادت کند !) پرنده خیلی آسیب می بیند و حتی بدتر از آن ممکن است تلف شود ... . بنابراین اگر وسایل بالا (قفس مخصوص ، آکواریوم ، باکس حمل مخصوص پرنده) را نداشتید بعد از این که در اسرع وقت به دامپزشک مراجعه نمودید ، پس از برگشت ، با نظر دامپزشک دما را به حدود 32 برسانید و برای مراجعه به دامپزشک حتما و حتما قفس پرنده را کاملا بپوشانید مثلا با سلفون (چند دور و همه ی قسمت ها را بپوشانید و فقط در بالای قفس یک یا دو سوراخ ایجاد کنید تا هوا عبور کند و پرنده دچار کمبود اکسیژن نشود.) یا کیسه ی بزرگ (مخصوص زباله) و یا حتی پارچه ی ضخیم به شکلی که پرنده باد نخورد. همینطور این که اگر با وسیله ی نقلیه ی شخصی به سمت مرکز درمانی میروید ، حتما از بخاری استفاده کنید تا پرنده سردش نشود اما با همه ی این حرف ها در ایجاد گرما هم افراط نکنید و فقط در حدی باشد که پرنده سردش نشود و در معرض هوای سرد نباشد.


گفته می شود که قرار گرفتن پرنده ی بیمار در محیط جدید ، می تواند به شدت استرس زا باشد. شاید قرار دادن پرنده در یک اتاق کوچک که به راحتی گرم شود (مثلا یک حمام کوچک) ، باید صورت بگیرد. کاور ضخیمی را بر روی یکی از دیواره های قفس قرار دهید و البته مراقب باشید که پرنده در تاریکی قرار نگیرد (غیر از زمان خواب). منابع گرمایی می تواند یک پد گرمایی در کف قفس ، یک کیسه ی آب گرم و یا لامپ حرارتی باشد .

توضیح مترجم : به شدت مراقب باشید که پد گرمایی یا کیسه یا هر منبع گرمایی مورد استفاده جایی نباشد که پا یا بدن پرنده به آن بخورد و دچار سوختگی شود !!! پد حرارتی را با فاصله زیاد از کف قفس قرار دهید تا پرنده ی بیمار روی آن نیفتد !

همچنین اگر دکتر دامپزشک استفاده از دستگاه بخور را تایید کرد ، می توانید در فاصله ی حدود 2 متر از پرنده قرار دهید تا محیط را گرم و مرطوب کند . البته اگر رطوبت برای پرنده بد نبود و دکتر تایید کرد . در پاییز و زمستان اگر شوفاژ در محیط پرندهی بیمار باشد و بتواند محیط را خوب گرم کند ، نیازی به استفاده از وسایل عجیب و غریب نیست .

قطعا از لامپ های حرارتی نباید در شب استفاده شود . چون پرنده ی شما نیاز به استراحت دارد . شاید ترکیبی از پد حرارتی در شب و لامپ حرارتی در روز ،یک آپشن باشد . به هر حال همان کاری را انجام دهید که برای شما بهترین نتیجه را داشته است.


.مراقب از دست دادن و کم شدن آب بدن (دهایدریشن Dehydration) باشید . (علائم و مسائل مرتبط در بخش های بعد کاملا توضیح داده خواهد شد .).اطمینان حاصل کنید که ظرف آب و غذا طوری باشد که پرنده ی بیمار به آسانی به آب و غذا دسترسی داشته باشد .

.استرس را تا حد ممکن کاهش دهید .
این بدین معناست که کمتر به پرنده دست بزنید و دیگر اینکه پرنده های دیگر را از قفسش خارج کنید . پرنده ی بیمار به حداقل 12 ساعت استراحت بدون مزاحمت نیاز دارد .
توضیح مترجم : منظور این نیست که دیگر سراغش نروید و یا رفتار و غذا خوردنش را تحت نظر نگیرید بلکه بیشتر به این معناست که کمتر با دست دخالت کنید و از گرفتن حیوان و ایجاد استرس و سر و صدا ،مگر در مواردی که حیوان واقعا نیاز دارد جا به جا شود ولی نمی تواند، خود داری کنید .
برای نمونه یکبار یکی از کاکاتیل (عروس هلندی) های من ، بیمار شد و با وجود مراجعه ی فوری به بیمارستان ، پس از عکسبرداری ، حالش جوری شد که حدود 2 ساعت زیردستگاه اکسیژن بود و به حدی حالش بد شد که حیوان حتی نمی توانست روی پا بایستد و به پهلو میفتاد !بنابراین برای اینکه دچار خفگی نشود ، مجبور شدم پارچه ای را دخل قفس به شکلی قرار دهم که حیوان در درون آن قرار بگیرد تا وقتی به پهلو میفتاد ، به پارچه تکیه دهد و پارچه جلوی این مسئله را می گرفت و حتی مجبور شدم پاهایش را با دست طوری قرار دهم که به زیر بدنش نرود و راحت بخوابد . که خوشبختانه صبح روز بعد حالش بهتر شد و روی چوب قفسش نشسته بود و با وجود این هایی که گفتم ، خوب شدنش برای من نوعی معجزه به حساب می آید.

. همه ی چوب های نشیمن قفس را به پایین ترین ارتفاع بیاورید تا از خطر سقوط از روی چوب تا حد ممکن جلوگیری کرده باشید .
امیدوارم مطلب را بخوانید و برایتان مفید واقع شود .
منتظر بخش بعد باشید ...
منبع :
www.avianweb.com

مترجم : مجید ابن النصیر (m.en)کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز است .بیایید به حقوق هم احترام بگذاریم .


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی