پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

علت ناباروری، سقط و زایمان زودرس از زبان متخصص زنان

 

 این عضو عضلانی و تو خالی كه داخل لگن بین مثانه و ركتوم قرار دارد، از 3 لایه مجزا تشكیل شده است؛ «سروز» یا پوشش خارجی، «میومتر» یا دیواره عضلانی میانی و «آندومتر» یا پوشش داخلی. ناهنجاری‌ها و نواقص ساختمانی رحم می‌تواند بر باروری زنان تاثیر بگذارد. گفت‌وگوی این هفته سلامت را با دکتر شیرین نیرومنش، متخصص زنان و زایمان و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در‌این‌باره بخوانید.
 
سلامت: آیا ناهنجاری‌ها یا نقایص رحمی انواع مختلفی دارند؟
ناهنجاری‌های مادرزادی رحم یكی از علل ناباروری، سقط یا زایمان زودرس است. این ناهنجاری‌ها شامل ناهنجاری‌های شكل رحم، وجود سپتوم (دیواره درونی رحم)، رحم تك‌شاخ، رحم دوگانه، فیبروم، پولیپ‌های آندومتر، چسبندگی‌های داخل رحم و... هستند. به‌طور کلی رحم، عضوی مثلثی یا گلابی شکل است که حدود 70 گرم وزن دارد و در قسمت تحتانی لگن قرار گرفته و محل رشد جنین است.

رحم به دلایل مختلف ممکن است شکل طبیعی نداشته باشد که در این صورت، باعث سقط می‌شود. اولین نقص رحم، تک‌شاخ بودن آن است یعنی فقط قسمتی از رحم شکل گرفته است. مثلا شاخ سمت راست یا شاخ سمت چپ که معمولا به یک لوله مرتبط می‌شود و حفره کوچکی در آن وجود دارد. حجم داخل رحم کم است که یا باعث سقط می‌شود و یا در صورت ادامه بارداری، زایمان زودرس اتفاق می‌افتد. دومین ناهنجاری یا نقص رحمی، رحم دو‌شاخ است که در آن رحم به صورت دو حفره جداگانه شکل می‌گیرد. در این شکل هم معمولا سقط‌های مکرر به خصوص در ماه‌های دوم و ماه چهارم و پنجم اتفاق می‌افتد.

بارداری برای این افراد خطر بیشتری دارد و احتمال بد قرار گرفتن جنین در رحم‌هایی که این شکل‌ را دارند و سقط بیشتر است. ناهنجاری دیگر، وجود دیواره در رحم است. شکل ظاهری رحم طبیعی است اما وسط آن یک دیواره وجود دارد. این دیواره ممکن است ناقص یا کامل باشد. گاهی از سطح فوقانی رحم تا حدود یک سوم یا نصف حفره رحم با این دیواره به 2 قسمت تقسیم می‌شود. فضایی که با این دیواره ایجاد می‌شود، کوچک‌تر است و خونرسانی کافی به آن انجام نمی‌شود. اگر با وجود این نقص بارداری روی دهد به علت تغذیه ناکافی احتمال سقط جنین وجود خواهد داشت. مشكل بالینی ناشی از دیواره درونی رحم شامل ناباروری، سقط خودبه خود در 3 ماهه اول یا دوم یا عوارض 3 ماهه آخر بارداری است. البته در صورت وجود ناهنجاری داخل رحمی، ادامه بارداری به محل لانه‌گزینی جنین بستگی دارد و این نكته شاید علت مواردی باشد كه بیمار با داشتن دیواره درونی رحم و حتی بعد از یك زایمان طبیعی، سقط‌های مكرر را تجربه می‌كند. برداشتن این دیواره به روش هیستروسكوپی میزان سقط خودبه‌خود را در بیماران مبتلا به دیواره درونی رحم به طور قابل‌توجهی كاهش می‌دهد و درمان جراحی در بیمارانی كه دیواره درونی شناخته‌شده و سابقه سقط‌های مكرر دارند، گاهی انجام می‌شود.
 
سلامت: آیا این ناهنجاری‌ها علامتی هم دارند؟
ناهنجاری‌های رحمی معمولا علامتی ندارند اما در کسانی که دچار ناهنجاری شکل رحم هستند، اختلالات کلیه و مجاری اداری بیشتر است مثلا کلیه یکطرفه، کلیه لگنی یا نعل‌اسبی در آنان بیشتر دیده می‌شود. حدود 25 درصد خانم‌هایی که نقایص رحمی دارند، ممکن است هیچ علامتی نداشته باشند و یک بارداری طبیعی تا ترم طی می‌کنند اما در 75 درصد موارد این نقایص به سقط و زایمان زودرس همراه می‌انجامد.
 
سلامت: تشخیص این ناهنجاری‌ها چگونه است؟
اگر بیمار 2 تا 3 سقط یا زایمان زودرس حدود 4 تا 5 ماهگی داشته باشد، پزشک معمولا عکس رنگی یا هیستروسالپنگوگرافی درخواست می‌کند. در هیستر و سالپنگوگرافی ماده حاجبی، تزریق و تصویری از فضای داخلی رحم گرفته می‌شود. معمولا با این عکس می‌توان ناهنجاری‌های رحمی را تشخیص داد اما گاهی رحم دو‌شاخ با رحم دیواره درونی‌دار اشتباه گرفته می‌شود که در این موارد از ام‌آر‌آی و هیستروسکوپی به همراه لاپاراسکوپی استفاده خواهد شد. معمولا این مشکل تا زمانی که بارداری به وجود نیامده یا نزدیک زایمان، تشخیص داده نمی‌شود و دلیلی برای چکاپ زنان از نظر وجود این مشکل قبل از بارداری وجود ندارد.
 
سلامت: درمان این ناهنجاری‌ها چگونه است؟ آیا امکان درمان در همه موارد ناهنجاری وجود دارد؟
در رحم دیواره دار معمولا از درمان بهترین نتیجه حاصل می‌شود و بارداری تا آخر ترم ادامه پیدا می‌کند. در گذشته هنگام مواجهه با این مشکلات رحمی و وجود دیواره در رحم، عمل جراحی وسیع با باز کردن شکم روی رحم انجام می‌شد اما امروزه با کمک هیستروسکوپی به‌وسیله دوربین، حفره رحم دیده می‌شود و این کار بدون برش و باز کردن شکم از طریق واژن انجام می‌شود. درمان ناهنجاری‌های فوقانی دستگاه تناسلی كه با پیامدهای ناگوار بارداری همراه‌اند، بسیار محدود است بنابراین برای بهبود بخشیدن به پیامدهای بارداری، باید افزایش احتمال بارداری خارج از رحم یا زایمان زودرس را مدنظر داشت. اوایل بارداری این بیماران را باید با سونوگرافی از راه واژن بررسی كرد تا وجود یك ساك بارداری داخل رحمی ثابت شود و سپس با افزایش سن بارداری باید با سونوگرافی و معاینات دیگر با نظر پزشک دهانه رحم را از نظر احتمال باز شدن زودرس بررسی کرد.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)