پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

از عروس 20سال بزرگتر از داماد تا دامادهای بدون تحصیلات دانشگاهی

هم صدا:اولین جایی که زوج‌های جوان برای قانونی کردن ازدواج‌ به آنجا مراجعه می کنند دفاتر ثبت ازدواج است دفاتری که هر روز آمارهای زیادی از میزان مهریه و تحصیلات و سن عروس داماد‌ها در آن‌ها ثبت می شود. شاید آمارهای این دفاتر چندان رسمی و مورد تایید نباشد اما همیشه نکات عجیب و غریبی از آمار ازدواج در آنها پیدا می شود. آمارهای خام و دست نخورده‌ای که کمتر کسی به آن توجه می کند.در یک روز گرم تابستانی سراغ دفترخانه‌ای در یکی از مناطق شلوغ شهر رفتیم و با آشنایی که از قبل حاصل شده بود اجازه پیدا کردیم تا نیم نگاهی به دفتر بیندازیم.

نمونه گیری ‌آماری بصورت تصادفی طی 10 ماه گذشته انتخاب شده بود. نمونه مورد بررسی هم 50 زوج است. متغیرهایی که در این تحقیق مورد ارزیابی قرار گرفته اند مهریه زوج‌های جوان، سن داماد و عروس، شغل داماد و تحصیلات است.

کمتر از 14 سکه‌ای‌ها
بنابرگزارش برنا از کل نمونه 50 نفری 15 زوج مهریه 14 سکه و کمتر از آن دارند. از این تعداد 9 زوج، زوجه مطلقه و بانو و در 6 ازدواج دیگر، زوجه دوشیزه است. اما در میان این مهریه‌های 14 سکه ای نکته قابل ملاحظه وجود دارد و آن مهریه‌های معادل"یک شاخه نبات" و "یک شاخه گل رز" است در یکی از ازدواج‌ها عروس و داماد هر 2 دانشجو هستند و در دیگری زوج 3 سال بزرگتر از زوجه. همچنین از مجموع این 15 زوج تنها دو زوج مهریه یک سکه طلا دارند که در هر دو ازدواج عروس خانم از آقای داماد بزرگتر است.


10 زوج مهریه‌های 200 سکه و کمتر دارند
بنا بر این گزارش در میان آنهایی که میزان مهریه آنها 200 سکه بهار آزادی و کمتر است مجموعا(10 نفر)3 نفر از عروس خانم ها از همسرانشان بزرگترند و از میان این 10 نفر 4نفرشان مطلقه اند. یک مورد دیگر هم عروس مطلقه ولی از آقا کوچکتر است.. در سه مورد هم عروس و داماد هم سن اند. 

35 زوج مهریه 200 سکه و بالاتر دارند
به گزارش برنا در خصوص این متغیر 10 مورد خانم ها از آقایان بزرگترند و یک زوجه بسیار بزرگتر از زوج اند. از نکات قابل توجه این آمار می تواند به 1355 سکه بهار آزادی و یک سفر اروپایی با اختلاف سنی 5 سال. 825 سکه بهار آزادی بعلاوه حق حضانت بچه(از همسر اول) با 4 سال اختلاف سنی و 500 سکه بهار آزادی و حق طلاق و اجازه سفر خارجی با اختلاف سنی 20 سال( زوج بزرگتر است).

اما در خصوص ازدواج‌هایی که عروس داماد هم سن‌اند 5 زوج مهریه ای بالای 500 سکه دارند. در یکی از موارد مهریه 1369 سکه بهار آزادی بوده و حق تحصیل هم به عروس خانم داده شده است. در اکثر این ازدواج ها مهریه بصورت عندالاستطاعه بوده است.

مشاهدات کلی :
سن ازدواج خانم‌ها
*از 50 نفر ، 30 نفر متولدین دهه 60 و بعد از آن هستند که از این تعداد 15 نفر مطلقه اند که در میان آنها 4نفر مهریه 14 سکه دارند و یک نفر مهریه اش یک شاخه نبات و یک شاخه گل رز است.

*در میان ازدواج هایی که مورد بررسی قرار گرفت یک نفر متولد 1373، دوشیزه و با مهریه 500 سکه ای وجود دارد که همسرش کارمند است و حق طلاق هم دارد.

سن ازدواج آقایان
از 50 نفر ، 25 نفر متولدین دهه 60 و بعد از آن هستند که از این تعداد 10 نفر همسرانشان بزرگتر از خودشانند که باز در میان آنها 6 نفر وجود دارند که همسرانشان مطلقه نیز هستند و تفاون سنی‌شان بین 2 تا 6 سال است.

شغل
در مورد شغل نمی‌توان به اظهارات ذکر شده اعتماد کرد. از نمونه 50 نفری، 15 نفر از خانم‌ها شغل خودشان را دانشجو و شبیه آن مثل "مهندس، داروساز و..." و 13 نفر دیگر شغل‌هایی نظیر کارمند دولت، معلم و... ذکر کردند. در این نمونه آماری 23 زوجه خانه‌دار هستند. در مورد آقایان نیز 17 نفر کارمند و شغل‌های مرتبط دولتی و دارای تحصیلات دانشگاهی‌اند. 33 نفر بقیه نیز شغل خود را آزاد ذکر کرده‌اند.

*در میان این نمونه آماری 33 زوج دارای تحصیلات مرتبط به هم هستند و یا هر 2 شاغل اند.

نتیجه گیری
*حجم قابل توجهی از نمونه آماری به دخترهای دهه 60 که سابقه طلاق و ازدواج دوم را دارند اختصاص دارد که این اتفاق مبارکی نیست.

*نکته بعدی میزان مهریه و آمارهای مرتبط با آن است بطوری که بررسی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از جوانان بدون توجه به میزان درآمد و شغل خود به آسانی زیر بار مهریه‌های سنگین می‌روند.

* اما جدای مطالب فوق نکته قابل تامل، تفاوت سنی زوجین است که به شکل نرم و آرام تغییرات زیادی را در ازدواج به وجود می آورد بطوری که می توان گفت این تفاوت سنی عروس داماد می تواند بصورت آهسته جای پای خود را در میان سایر هنجارها باز کند. بطور مثال در دو مورد نادر در یکی از موارد، خانم 20 سال از آقا بزرگتر است (آقا متولد 1367) و در دیگری خانم 30 سال از آقا کوچکتر است(خانم متولد 1370)

نکته ظریف و قابل تامل دیگر در این بررسی تحصیلات آقایان است. بطوری که تحقیقات به عمل آمده نشان می دهد در نمونه مورد بررسی جمعیت آقایان تحصیل کرده کاهش پیدا کرده و یا به عبارتی دیگر آقایانی که به سمت تحصیلات کلاسیک و دانشگاهی می روند تمایل کمتری به ازدواج دارند.

همانطور که در ابتدای این گزارش اشاره شد این گزارش یک مشاهده میدانی کوتاه است از دفاتر ثبت ازدواج که می تواند راهی باشد برای بررسی دقیق تر و کارشناسی تر در پیمایش های بعدی.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)