پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دمای اردبیل 45 درجه/ گرمای بی سابقه اردبیل را فرا گرفت!

مهر:با وجود اینکه اردبیل طی هفته های جاری هوای کاملا بهاری و خنکی را پشت سر می گذاشت، اما از دو روز گذشته با ورود موج گرما به این استان دمای هوا به 45 درجه سانتیگراد افزایش یافته و شرایط بی سابقه ای را در استان رقم زده است.

این استان که به عنوان منطقه کوهستانی در گرمترین ماه سال نیز هوای خنکی داشته و به لحاظ آب و هوا در بین شهرهای کشور از شهرت خاصی برخوردار است، اما افزایش دما طی روزهای گذشته و حاکم شدن گرمای طاقت فرسا شهروندان و مسافران را غافلگیر کرده است.
 
مدیر کل هواشناسی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دلیل افزایش دمای هوای استان اظهار داشت: ورورد سامانه کم فشار سودانی از جنوب غرب کشور و امتداد آن تا مناطق مرکزی ایران و نیز پشته ارتفاعی که در سطوح میانی جو قرار گرفته سبب افزایش دما در سطح استان شده است.
 
علی دولتی مهر میزان افزایش دما را نسبت به روزهای گذشته دو تا پنج درجه اعلام کرد و افزود: پیش بینی می شود در مرکز استان دما به 42 درجه سانتیگراد و در  شمال استان به بیش از 45 درجه سانتیگراد نیز برسد.
 
هشدار هواشناسی به شهروندان نسبت به موج گرما
 
وی با اشاره به فرا رسیدن ماه رمضان اضافه کرد: در روز اول ماه رمضان دمای هوای استان بسیار گرم خواهد بود، بنابراین توصیه می شود افرادی که به گرما حساسیت دارند در ساعتهای گرم روز در فضای آزاد قرار نگیرند.
 
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از شهروندان سالمند و کودکان و یا افرادی که مبتلا به بیماریهای خاص قلبی و عروقی هستند، خواست در ساعات بین 10 قبل از ظهر و 17 عصر از تردد غیر ضروری پرهیز کنند.
 
به گفته وی شهروندان به محض مشاهده هر نوع علائم گرما زدگی از قبیل عرق سوز شدن، ورم ناشی از گرما، گرفتگی عضلانی ناشی از گرما و... به پزشک مراجعه کنند.
 
وی همچنین از کشاورزان منطقه بویژه سیب زمینی کاران و چغندرکاران منطقه خواست نسبت به آبیاری مزارع خود در شب برای جلوگیری از سوزش برگها و ریشه محصولات اقدام کنند.
 
شهروندان اردبیلی در مصرف آب صرفه جویی کنند
 
مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان اردبیل نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به لحاظ اینکه متوسط میزان بارندگی در سال جاری نسبت به سال گذشته 55 درصد کاهش یافته است، شهروندان در مصرف آب صرفه جویی کنند تا با قطعی آب بویژه در مناطق کم آب استان روبرو نشوند.
 
عبدالحسین حسن زاده با اشاره به اینکه در ماه رمضان میزان مصرف آب در ساعتی از روز افزایش می یابد، افزود: به دلیل گرم شدن دمای هوا در این استان همزمان با حلول ماه رمضان، رعایت موارد صرفه جویی بیشتر از گذشته اهمیت دارد تا روزه داران به راحتی هفته اول ماه رمضان را طی کنند.
 
به گزارش مهر، در هفته های گذشته تغییرات جوی حاکم در استان سبب بارشهای متناوب باران و تگرگ در مناطق مختلف شد که به دنبال آن وزش باد خنک از جانب شمال شرقی که بیشینه سرعت آن به 55 کیلومتر در ساعت می رسید، چهره خاصی به استان بخشید.
 
چهارشنبه موج گرما خارج می شود
 
به گفته کارشناسان هواشناسی، بارشهای متناوب در هفته های گذشته که در برخی از شهرهای استان با جاری شدن سیل و وارد آوردن خسارتهایی توام بود، سبب کاهش دمای استان از 30 درجه سانتیگراد به 18 درجه شده بود، اما افزایش دما طی دو روز و با این سرعت در طی چند سال گذشته بی سابقه بوده است.
 
علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان اردبیل همچنین در این گفتگو با بیان اینکه شرایط جوی و هوای گرم بزودی در استان تغییر خواهد کرد، متذکر شد: سامانه هوای گرم روز چهارشنبه به آرامی از استان خارج شده و جوی متعادل در منطقه حاکم خواهد شد.
 
گفتنی است استان اردبیل دارای چهار اقلیم مدیترانه ‌ای گرم، مدیترانه‌ای معتدل، کوهستانی سرد و معتدل است. این منطقه به عنوان یکی از مناطق سردسیر ایران شناخته شده و بین پنج تا هشت ماه از سال دارای آب و هوای سرد و زمستانی است.
 
 
استان اردبیل از میزان بارندگی مطلوبی در تمام فصول برخوردار بوده اما شدت آن در بهار و پاییز بیشتر است. البته میزان بارندگی در سطح این استان به دلیل وقوع پدیده خشکسالی در چند سال گذشته از کاهش محسوسی برخرودار بوده است.
 
اردبیل در ارتفاع هزار و ۳۷۲ متری از سطح دریا واقع شده و براساس گزارش ایستگاه هواشناسی بارندگی این شهر در سال جاری به 114 میلی متر کاهش یافته، این درحالی است که پیش از این بیش از 250 میلی متر باران در این استان به ثبت می رسید.
 
همچنین این استان دارای زمستانهای بسیار سرد و تابستانهای معتدل بوده و متوسط درجه حرارت آن در حدود هفت درجه سانتیگراد است.
 
وجود کوهستانهای سبلان، تالش و بزغوش، تاثیر بخارهای دریای خزر و بادهای سردشمالی و وجود جنگلهای شمال و شرق آن در میزان بارندگی و نوسان دمای این استان بسیار مؤثر است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی