پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ایجاد طیف دمایی برای حیوانات خانگی خونسرد (Thermal Gradient)

 

 

 

 

 

  چرا طیف دمایی؟

 

 خزندگان، دوزیستان و سایر حیوانات خونسرد (ectotherm) از منابع گرمایی محیط خارج برای تعدیل دمای بدن خود استفاده میکنند. حیوانات خونسرد در واقع نامی اشتباه است زیرا دمای بدن آنها غالبا بالا است. (معمولا بالاتر از دمای بدن پستانداران) در طبیعت، حیوانات خونسرد در اطراف محل زندگی خود حرکت میکنند (به عنوان مثال از قسمت آفتابی به سایه، یا از سطح زمین به داخل حفره ها) تا دمای بدن خود را تنظیم کنند. اگر دمای بدن آنها تا حد زیادی کاهش یابد متابولیسم (سوخت و ساز) آنها کند میشود. (و زمانی که وارد شرایط بسیار گرم یا بسیار سرد شوند به حالت بی حرکت یا خواب زمستانی فرو میروند.)

 

 

 

 

 

 

 

نگاه داشتن دمای بدن در شرایط مساعد برای انجام اعمال حیاتی نظیر هضم غذا بسیار مهم است. زمانی که از یک حیوان خانگی خونسرد نگهداری میکنید بسیار مهم است که شرایط دمایی مناسب را برای رشد و زندگی حیوان خانگی تان مهیا کنید.

 

 

 

 

 

 

 

گرچه برای بسیاری از خزندگان، این مسئله به این سادگی نیست که دمایی ثابت برای آنها ایجاد کنید. آنها به یک طیف دمایی (thermal gradient) احتیاج دارند که شامل قسمت گرم و قسمت خنک باشد. بدین شکل، حیوان میتواند در زمان های مقتضی با حرکت بین قسمت های خنک و گرم، دمای بدن خود را به شکل دلخواه تنظیم نماید.

 

 

 

 

 

ادامه دارد …

 

 

 

 

 

 

 

بخش دوم

 

 

 

 

 

 

 

 

  

چگونه یک طیف دمایی ایجاد کنیم؟

 

 

 

 

به شکل ساده میتوان گفت، شما میتوانید با قرار دادن منبع حرارتی در یک سمت تراریوم، طیف دمایی موردنظر را ایجاد کنید. اگر شما از پدهای حرارتی، لامپ های نوردهی، المنت های گرمایی سرامیکی و یا ترکیبی از همه این موارد استفاده میکنید باز هم باید همه آنها را فقط در یک سمت تانک قرار دهید. بدین شکل میتوانید طیف گرمایی در تانک ایجاد کرده و یک سمت آن را گرمتر از قسمت های دیگر نگاه دارید.

 

 

 

 

به طور مثال همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، لوازم گرمایشی در یک سمت تانک قرار داده میشوند و به طور خودکار، دمای این قسمت از محفظه بالاتر از سمت مقابل خواهد بود که هیچ دستگاهی، مستقیما آن را گرم نمیکند. لطفا این شکل کلی و دماهای ذکر شده در تصویر را دستور کار تمامی موارد قرار ندهید زیرا این محفظه و دماهای عنوان شده مربوط به خرچنگ های من است و به عنوان مثال دما و شکل ایده آل برای مار کورن به این صورت نیست.

 

 

 

 

اگر حیوانی نگهداری میکنید که نیاز به نور uvb / uva دارد منبع این نور را هم در همان سمتی که منابع گرمایی قرار دارند بگذارید. گاهی اوقات تابش این نور به شکلی است که با منطقه گرمایی همپوشانی دارد و این بهترین حالت برای ایجاد تابش و گرما در تانک است. در واقع این گزینه مناسبی است که خزنده شما در همان زمان که در حال گرم شدن است، جذب uvb مورد نیاز را نیز انجام دهد که مشابه با حالتی است که در طبیعت رخ میدهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در طبیعت برای بسیاری از گونه ها به این شکل است که دما در طول شب کاهش پیدا میکند و همین مورد نیز باید در نگهداری لحاظ شود. دما باید در طول شب پایین بیاید تا بیشترین میزان شباهت به زندگی در طبیعت برای این حیوانات، شبیه سازی شود. (البته باید برای هر نوع از حیوانات خونسرد، میزان این دما به صورت جداگانه بررسی شود.) این معمولا بدان معنی است که باید در طول شب تمامی منابع گرمایی را خاموش کرده و یا در صورت امکان، دمای آنها را کاهش دهید.


 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 


از کدام نوع از منبع گرمایی استفاده کنیم؟

 

 

 

هیچ جواب قطعی برای این سوال وجود ندارد و پاسخ آن به نوع حیوان خانگی شما، تمایل شما و تجهیزات شما بستگی دارد. یک قاعده کلی و سریع برای این کار وجود ندارد که بتوانید با یک پد گرمایی و یا لامپ حرارتی، دمای مورد نیاز برای خزنده تان را فراهم کنید و البته تجهیزات استفاده شده، بستر، عمق و … هم میتوانند عواملی بسیار موثر در این مورد باشند. اینکه خزنده شما در طول شب میتواند تا چه میزان دما را تحمل کند نیز عاملی تعیین کننده است. برای رسیدن به شرایط مطلوب باید حتما دو عامل مهم که اولی مطالعه و تحقیق کامل و دیگری تجربه و امتحان کردن لوازم مختلف گرمایی و تجهیزات گوناگون است در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا بتوانید وضعیت ایده آل برای خزنده خود فراهم کنید.

 

 

برخی از مواردی که میتوانید به عنوان منبع گرمایی از آنها استفاده کنید در همین مقاله نام برده شده اند. به خاطر داشته باشید هر یک از این تجهیزات، چه به صورت منفرد و چه به صورت ترکیبی، باید فقط در یک سمت محفظه قرار بگیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


استفاده از لامپ های نوری (Light Bulbs) برای ایجاد گرما در تراریوم

انواع بسیار زیادی از لامپ های نوری وجود دارند که میتوانید برای ایجاد گرما از آنها استفاده کنید. باز هم بسته به نوع چیدمانی که در تراریوم خود دارید نیاز به تجربه و کار با تجهیزات خود دارید تا بتوانید شرایط دمایی مناسب را ایجاد کنید. گرچه باید به خاطر داشته باشید لامپ هایی که براق هستند و یا نور سفید تولید میکنند نباید در طول شب مورد استفاده قرار گیرند. برخی از گزینه ها عبارتند از :


- لامپ های آفتاب گیری (Basking Lamps) – این لامپ ها یک شعاع باریک نور ایجاد میکنند و برای گونه هایی از حیوانات مناسبند که دمای بدن خود را با آفتاب گرفتن تعدیل میکنند. (بسیاری از گونه های استوایی و بیابانی) این لامپ ها فقط باید در طول روز مورد استفاده قرار بگیرند.


- لامپ گرمایی مادون قرمز شبانه (Nocturnal Infrared Heat Lamps) (تصویر بالا) – این نوع لامپ ها دارای دو عدد بازتابنده نور در محیط تراریوم هستند و میتوانند به صورت ۲۴ ساعته فعال باشند. این نور برای مشاهده حیوان خانگی در طول شب نیز مفید است زیرا به شکلی است که موجب برهم زدن آرامش حیوان برای خواب نمیشود.

 

 

 

- لامپ های دیگر مخصوص روز (Other daylight bulbs) – این لامپ ها گرما و نور را به طور همزمان ایجاد میکنند و فقط باید در طول روز مورد استفاده قرار گیرند.

 

 

- لامپ های دیگر مخصوص شب (Other nighttime bulbs) – این لامپ ها گرما و دید مخصوص شب را به طور همزمان ایجاد میکنند بنابراین مزاحمتی برای خواب حیوان نخواهند داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- لامپ های تابشی (سیمابی) معمولی (Regular incandescent bulbs) – بهتر است که این گونه لامپ ها درون درپوش تراریوم قرار بگیرد تا بهترین کارایی را در تابش و ایجاد گرما داشته باشد. بسته به گونه حیوانی که نگهداری میکنید این لامپ میتواند به طور کامل برطرف کننده نیاز نوردهی شما باشد. این لامپ ها فقط باید در طول روز مورد استفاده قرار بگیرند.

 

 

 

 

دامه دارد … 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بخاری های سرامیکی (Ceramic Heat Emitters)

 


این تجهیزات گرمایشی در نگاه اول شبیه به یک لامپ عجیب و غریب هستند اما در حقیقت یک وسیله بسیار مناسب برای گرمایش در داخل تراریوم محسوب میشوند و فقط هاله ای از نور تاریک به دور آنها ایجاد میشود. (بنابراین میتوانید از این وسایل هم در طول روز و هم درطول شب استفاده کنید.) گرمای ایجاد شده توسط این بخاری ها به شدت بالاست بنابراین باید فقط در ظروف خاصی استفاده شوند چون به شکل معمول، به راحتی پلاستیک ها را آب میکنند. گیره های خاصی وجود دارند که برای نگاه داشتن این بخاری ها مورد استفاده قرار میگیرند.

گرمای حاصل از این بخاری ها بسیار بالاست بنابراین حتما باید به وسیله حفاظ از دسترس حیوان خانگی شما خارج شوند در غیر این صورت میتواند به ایجاد سوختگی شدید در بدن حیوان منجر شود. حتی خود شما نیز باید در لمس کردن این بخاری ها بسیار دقیق باشید و در انتخاب لوازم داخل تراریوم نیز دقت کافی را به عمل آورید. علی رغم گرمای زیادی که توسط این بخاری ها ایجاد میشود اما این گرما نمیتواند در فاصله زیادی عمل کند بنابراین این وسیله، برای تراریوم های بزرگ، گزینه مناسبی به شمار نمیرود.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توصیه میشود که این بخاری ها را با ترموستات (thermostat) یا رئوستات (rheostat) استفاده کنید.

 

بخش ششم


 


قالیچه یا پد حرارتی مخصوص زیر تانک (Undertank Heat Mats)

پدهای حرارتی وسایل مناسبی برای گرمایش هستند که میتوان آنها را در زیر تانک و یا در دیواره تانک مورد استفاده قرار داد. برخی از آنها دارای سطوح چسبنده ای هستند که میتوانید به وسیله آن، این پد را به دیواره شیشه ای تانک متصل کنید. اگر این پدها را در قسمت زیرین تانک قرار میدهید حتما باید از یک لایه لاستیک یا کائوچو استفاده کنید تا از گرم شدن بیش از حد کف محفظه جلوگیری به عمل آید. یکی از معایب این پدها این است که اگر یک بار آنها را از شیشه جدا کرده و تصمیم به استفاده مجدد از آن داشته باشید نمیتوانید استفاده ایمن و سالمی را با اطمینان از آن به عمل آورید.

این قالیچه ها در اندازه ها و وات های مختلفی برای خرید در دسترس هستند. دستور العملی در کنار این وسیله قرار دارد که چگونگی استفاده از آن را تشریح کرده و بیان میکند که هر پد برای چه شرایط و اندازه تراریومی مناسب است. دمایی که در محفظه ایجاد میشود بستگی به شرایط ایجاد شده توسط شما در تانک نیز دارد. (به عنوان مثال جنس بستر و عمق آن) برای گونه های استوایی و نیز بیابانی دمای بالاتری مورد نیاز است که در این شرایط معمولا باید پد حرارتی در تمام طول 24 ساعت شبانه روز روشن باشد و باید در این شرایط از ترکیب این وسیله با لامپی که از بالا برای آفتاب گرفتن قرار میدهید استفاده شود. این قالیچه ها را میتوانید به همراه رئوستات و یا ترموستات هم استفاده کنید تا ایمنی و دقت بیشتری داشته باشد.

ادامه دارد ...

مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : about.com
بخش هفتم


 
سایر المنت های گرمایی (Other Heating Elements)

لامپ های تبخیری جیوه ای (Mercury vapor lights) : این لامپ ها به طور همزمان مقادیری UVB و نیز UVA را در کنار گرما از یک منبع تولید میکند. برخی از افراد خبره اینگونه عنوان میکنند که تابش UV این لامپ ها در مدت زمان طولانی از امنیت کافی برخوردار نیست اما هنوز هم بیشتر متخصصان و اهالی فن، از این لامپ ها بدون هیچگونه مشکل استفاده میکنند. بهتر این است اگر از این لامپ ها استفاده میکنید اطمینان حاصل کنید که خزنده شما (یا هر گونه حیوان خانگی دیگر) محل های سایه داری در اختیار داشته باشد تا بتواند در صورت نیاز از این نور دور باشد اما همچنان این لامپ ها دارای این مزیت هستند که به طور همزمان، گرما و UV را تامین میکنند و از نظر اقتصادی نسبت به فلوئورسنت UVB به صرفه هستند. توصیه بر این است که این لامپ ها را فقط در محفظه های سرامیکی به کار بگیرید.

صخره های گرمایی (Heat Rocks) : استفاده از این تجهیزات گرمایشی (خصوصا مدل های قدیمی تر) را من به هیچ عنوان به شما توصیه نمیکنم. در گذشته موارد بسیار زیادی گزارش شده است که خزندگان خانگی در برخورد با این صخره ها، متحمل سوختگی های شدیدی شده اند و بسیاری از متخصصان و افراد خبره در خصوص استفاده از آنها هشدار داده و آن را منع کرده اند زیرا میتواند در تماس مستقیم با پوست حیوان، ایجاد سوختگی های سختی کند. همچنین گرمایی که توسط این صخره ها در داخل محفظه ایجاد میشود در مقایسه با انواع دیگر تجهیزات مشابه، به هیچ عنوان مناسب نیست و در مقام مقایسه، توصیه ما به شما این است که از حالت های طبیعی تری نظیر تابش از بالا استفاده کنید که ریسک عمل را تا حد زیادی کاهش میدهند.

کابل های گرمایی (Heat Cables) : این کابل ها گزینه های جدیدی هستند که به تازگی وارد فروشگاه ها شده اند و دمای جایگزین قابل انعطافی را ایجاد میکنند و میتوانند درون تانک، زیر تانک و حتی درون محفظه های تکثیر استفاده شوند. توصیه من به شما استفاده از این کابل ها در خارج از تانک است.

بخش هشتم
 
 


امنیت گرمایی خزنده و پرهیز از فجایع گرمایی

برای خزنده شما

بسیار مهم است که در تمام زمان ها اطمینان حاصل کنید که دمای مناسبی در محفظه وجود دارد و به همین اندازه اهمیت دارد که محیط را به شکلی ایجاد کنید که خزنده شما دچار سوختگی نشود.

- نصب کردن یک دماسنج مناسب

- کنترل و نظارت مداوم بر منطقه آفتاب گرفتن (basking spot)، قسمت گرم و قسمت خنک تراریوم به این منظور که همیشه از فراهم بودن دمای مناسب مطمئن باشید.

- ایجاد کردن دمای مناسب در طول شب

- مطمئن شوید که خزنده شما امکان برخورد مستقیم یا نزدیک شدن بیش از حد به بخاری سرامیکی را نداشته باشد زیرا موجب ایجاد سوختگی میشود.

- از ایجاد دمای بیش از حد متعارف خودداری کنید.

- شرایط ایده آل به این شکل است که از یک ترموستات استفاده کنید تا دمای داخل محفظه کاملا تحت کنترل بوده و تجهیزات گرمایشی به وسیله ترموستات، در هنگام نیاز روشن و یا خاموش شوند.

   ایمنی برای منزل شما :
اجسام مشتعل شونده را از منبع گرمایی تراریوم دور نگاه دارید

- از داشتن محفظه مناسب برای لامپ و یا بخاری اطمینان حاصل کنید. از محافظ های مناسب مطابق با میزان وات و اندازه لامپ (یا بخاری) استفاده کنید. (ترجیحا سرامیکی تا بتواند دمای بالا را تحمل کند.)

- هرگز بار اضافه، وارد مدارهای الکتریکی، میله های گرمایی و سیم های افزایشی نکنید.

- اطمینان حاصل کنید که تراریوم شما برای سیستم گرمایی که استفاده میکنید ایمن باشد. به عنوان مثال از لامپ های گرمایی بر روی درپوش های پلاستیکی استفاده نکنید زیرا موجب سوزاندن آن میشود.

- تمامی مواد قابل اشتعال (مانند گیاهان مصنوعی و دیگر تجهیزات داخل تراریوم) را به دور از منبع گرمایی قرار دهید.

- تمامی اشیا شامل پرده ها، لوازم منزل و ... را به اندازه کافی از منبع گرما دور نگاه دارید.

- سیم های الکتریکی را از زیر وسایل منزل عبور ندهید چون میتواند منجر به گرمای بیش از حد و اشتعال شود.

- اگر از پد های حرارتی زیر تانک استفاده میکنید، به هیچ عنوان تانک تراریوم را بر روی زمین قرار ندهید.

مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : about.comنظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی