پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مشهورترین مدیرانی كه ترك تحصیل كرده‌اند +عکس

 

مهر:رهبران بزرگترین شركتهای تجاری و تكنولوژیكی جهان در چه دانشگاههای درس خوانده اند؟ شاید بهتر باشد بچه ها از این موضوع چیزی ندانند اما واقعیت این است كه برخی از برترین مدیران نه تنها از هیچ مركزی فارغ التحصیل نشده اند بلكه برای ثبت نام در دانشگاه نیز به خود زحمت نداده اند. 

این افراد از مشهورترین مدیران صنایع مختلف در جهان هستند، از صنایع رایانه ای گرفته تا خطوط حمل و نقل دریایی، 10 مدیر عامل بسیار مشهور در جهان تجارت و تكنولوژی وجود دارند كه هیچ مدرك دانشگاهی ندارند و این نظریه را كه برای موفقیت در كار باید مدرك تحصیلی داشت را با قاطعیت رد می كنند:

آلفرد تابمن: این فرد به عنوان بنیانگذار و مدیر اجرایی سابق مركز "تابمن" حرفه خود را از سن 11 سالگی و به عنوان یك خرده فروش آغاز كرد و در دوران دبیرستان نیز به كار خود ادامه داد. پس از دبیرستان وی در دانشگاه میشیگان ثبت نام كرد و كمتر از یك سال در این دانشگاه به تحصیل پرداخت، اما برای حضور در جنگ جهانی دوم دانشگاه را ترك كرد.

پس از بازگشت از خدمت در ارتش، دوباره به دانشگاه بازگشت اما كمی بعد خود را به دانشگاه شبانه ای منتقل كرد، اما تحصیل در این دانشگاه را نیز در نیمه رها كرد و وارد تجارت املاك و مستقلات شد. وی طی 50 سال به گسترش و توسعه شركت خود پرداخت، شركتی كه امروز به ریاست پسرش "رابرت تابمن" ارزش سهامی برابر 3.3 میلیارد دلار دارد.

ریچارد شولتز: بنیانگذار سابق شركتی به نام BestBuy حرفه خود را به عنوان روزنامه فروش از سن 11 سالگی آغاز كرد و تا رسیدن به دوران دبیرستان، كارهای متعددی را تجربه كرد. وی در نظر داشت كه در دانشگاه سنت توماس تحصیل كند اما خدمت در ارتش وی را از این كار بازداشت.

پس از اتمام خدمتش وی شركتی ویژه فروش تجهیزات مرتبط با موسیقی را راه اندازی كرد اما پس از مدتی دوباره به شركت سابق خود روی آورد و با ایجاد شیوه ای جدید در نحوه ارائه كالا تحول بزرگی در ارزش شركت خود ایجاد كرد تا جایی كه امروز BestBuy ارزش سهامی برابر 10.1 میلیارد دلار دارد. وی هرگز در دانشگاه تحصیل نكرد اما مدرك دكترای افتخاری حقوق دانشگاه سنت توماس به وی اهدا شده است.

رالف لارن: مدیر عامل یكی از بزرگترین شركتهای طراحی مد و صنعت لباس، پولو، شركت خود را در سال 1976 تاسیس كرد و كمی بعد به امپراطوری بزرگی در صنعت لباس تبدیل شد. با این همه وی هرگز در زمینه طراحی مد تحصیل نكرده و به گفته خودش تنها از هوش و استعداد طبیعی كه در اختیار داشت برای موفقیت خود استفاده كرده است. وی تنها مدرك دیپلم دبیرستانش را در اختیار دارد، اما در عین حال مدیریت یكی از موفق ترین شركتهای مد جهان با ارزشی 11.9 میلیارد دلاری به عهده او است.

ریچارد برنسون: فارغ التحصیلی از دانشگاه را فراموش كنید، این مدیر عامل بزرگ شركت ویرجین مدیا حتی دوران متوسطه خود را نیز پشت سر نگذاشته است. او در سن 16 سالگی مدرسه را ترك كرد و مجله دانش آموز را راه اندازی كرد. چهار سال بعد برنسون گروه ویرجین را پایه گذاری كرد.
 

 وی اولین فروشگاه را در لندن افتتاح كرد و دو سال بعد اولین استودیو ضبط صدا را بازگشایی كرد. برنسون در سال 1984 كار خود را توسعه بیشتری داد و امروز شركت ویرجین با ارائه خدماتی در زمینه موبایل، پهنای باند، تلویزیون، رادیو، امور مالی، سلامت، توریسم، سرگرمی و خدمات مسافرتی به ارزش سهامی برابر 8.1 میلیارد دلار رسیده و ارزش خود شركت در حدود 18 میلیارد دلار برآورد شده است.

میكی آریسون: وی به جای صرف كردن چهار سال از زندگی خود در دانشگاه ها تمامی زمان خود را به كار كردن اختصاص داد و شركت دریایی "كارنیوال" را از آن خود كرد. وی كار خود را در بخش فروش شركتی آغاز كرد و به سرعت به مقام مدیریتی رسید. سپس با ارتقا دوباره به مقام نایت رئیسی رسید و تنها سه سال بعد به عنوان رئیس شركت كارنیوال انتخاب شد.

بر اساس گزارش یاهو، وی در دستیابی این شركت به خطوط دریایی متعددی كمك كرد و این شركت را به یكی از بزرگترین خطوط حمل و نقل دریایی در صنعت كشتیرانی تبدیل كرد. وی در سال 1987 به عنوان رئیس هیئت مدیره و در سال 2003 به عنوان مدیر كل شركت انتخاب شد. ارزش سهام شركت كارنیوال امروز 19.6 میلیارد دلار است.

مایكل دل: شاید امروز بیشتر 19 ساله ها هزاران دلار را خرج رفتن به تعطیلات كنند یا با آن خودرویی جدید بخرند، اما مایكل دل با هزار دلاری كه در اختیار داشت هیچ یك از این كارها را انجام نداد، در عوض شركت دل را پایه گذاری كرد. پایه گذار و مدیر كل شركت دل با این ایده كه تكنولوژی ابزاری برای فعال ساختن توانایی های بالقوه انسانها است، شركت خود را توسعه داد. 

 در سال 1992 دل به یكی از جوانترین مدیران اجرایی جهان در لیست 500 برتر جهان مجله فورچون انتخاب شد و كارمندان شركت وی نیز در عرض هشت سال به 100 هزار نفر افزایش یافتند. امروز شركت دل شركتی شناخته شده در زمینه های خدمات تكنولوژی، همكاری های جهانی و رایانه است كه ارزش سهام آن در حدود 30 میلیارد دلار است. دل نیز كه مانند مدیران دیگر در دسته مدیران غیر دانشگاهی بوده است، در سال 1997 بنیاد خیریه مایكل و سوزان دل را برای انجام فعالیتهای خیرخواهانه راه اندازی كرد.

مارك زاكربرگ: ارزش شركت این مدیر عامل جوان به تازگی 100 میلیارد دلار تخمین زده شده است، و شركتش را بیش از 500 میلیون نفر در سرتاسر جهان می شناسند: فیس بوك. زاكربرگ از كودكی به نوشتن برنامه های مختلف پرداخت و در دوران متوسطه برنامه پخش موسیقی نوشت كه منجر شد از جانب شركتهای AOL و مایكروسافت تقاضای همكاری دریافت كند، اما او نپذیرفت. 

 پس از قبول شدن در دانشگاه هاروارد زاكربرگ برنامه ای به نام "فیس مش" را نوشت كه در آن تصاویر دانشجویان نمایش داده می شد و دیگران می توانستند به این عكسها رای بدهند. پس از آن دوقلوهای معروف وینكلوس از او خواستند كه در ساخت شبكه اجتماعی به نام "ارتباط هاروارد" با آنها همكاری كند، اما زاكربرگ با آغاز طرحی دیگر برنامه دو قلوها را كنار گذاشت و فیس بوك را راه اندازی كرد. زاكربرگ پیش از فارغ التحصیلی از هاروارد دانشگاه را ترك كرد تا بتواند تمركز خود را بر روی كارش قرار دهد.

پائول آلن: او به همراه بیل گیتس شركت مایكروسافت را بنیان گذاشت كه نامش را تقریبا همه شنیده اند. بیل گیتس و آلن از كودكی با یكدیگر دوست بودند و هر دو با هم تصمیم گرفتند كه مدرك دانشگاهی نداشته باشند. آلن پس از دیدن رایانه "آلتیر 8800" بر روی جلد یك مجله تصمیم گرفت زبان كدگذاری شده ای را بنویسد. وی از مهارتهای خود و گیتس در كدنویسی زبان برنامه برای آلتیر آگاهی داشت و از این رو دوستش را قانع كرد تا با او همكاری كند. 

 آلن امروز یك مولتی میلیاردر و مالك چندین شركت فناوری و رسانه ای است، او تا كنون بیش از یك میلیارد دلار از سرمایه خود را در راه امور خیریه صرف كرده است و قصد دارد بخش بیشتر املاك خود را به خیریه ببخشد.

بیل گیتس: وی به همراه آلن شركتی را بنا نهاد كه اكنون ارزش سهام آن 226.2 میلیارد دلار است. گیتس در سال 1973 در دانشگاه هاروارد مشغول به تحصیل شد، جایی كه مدیر اجرایی كنونی مایكروسافت، استیو بالمر، زبان برنامه نویسی BASIC را برای اولین میكرورایانه نوشت. 

 گیتس در سال دوم هاروارد را رها كرد و به همراه آلن همه تلاش خود را به تاسیس شركتی كه مایكرو-سافت نامیده می شد معطوف كرد. وی امروز یكی از اعضای هیئت مدیره مایكروسافت است و به عنوان مشاور در پروژه های كلیدی این شركت حضور پیدا می كند.

استیو جابز: مالك با ارزشترین شركت جهان، با ارزش سهام 362.4 میلیارد دلار، در نوجوانی دانشگاه را به خاطر علاقه مفرطش به رایانه ها ترك كرد. زمانی كه جابز 12 سال داشت با بنیانگذار شركت HP تماس گرفت و گفت: سلام. من استیو جابز هستم. من 12 سال سن دارم و در دبیرستان درس می خوانم. من می خواهم یك فركانس شمار بسازم، می خواستم بدانم شما قطعات اضافی ندارید كه در اختیار من بگذارید؟

بیل هلوِت، مدیر HP قطعات مورد نیاز را در اختیار جابز قرار داد و در تابستان او را برای كار در خط مونتاژ شركتش استخدام كرد. در این دوره جابز پس از ترك كردن كالیفرنیا بركلی، با استفان وزنیاك دوست شد، فردی كه پس از دبیرستان وارد كالج "رید" شد اما آن را ترك كرد. آنها بعد از مدتی كار خود را برای ساخت رایانه ای در پاركینگ خانه جابز، رها كردند. 

داستانهای زیادی برای توضیح انتخاب نام اپل برای شركت این دو نفر وجود دارد اما بهترین آنها كار كردن جابز در یك باغ سیب و علاقه شخصی وی به این میوه است. همچنین گازی كه به سیب زده شده به منظور نمایش دادن عبارت رایانه ای "بایت" به معنی "عامیانه گاز زدن" انخاب شده است.

بر اساس گزارش ان بی سی، جابز در بیوگرافی خود نوشته كه ارزشش در سن 23 سالگی بیش از یك میلیون دلار، در سن 24 سالگی بیش از 10 میلیون دلار و در سن 25 سالگی در حدود 100 میلیون دلار بوده است. شركت اپل از پاركینگ خانه جابز پا را فراتر گذاشت تا اكنون به شركتی بین المللی تبدیل شود، شركتی كه با ترك تحصیل دو دوست پایه گذاری شد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی