گاهی در زمان نگهداری شما از چینچیلا ممکن است شما فکر کنید که ایا دادن یک نوع غذای خاص به چینچیلا بی خطر است؟. ما در این موقعیت بوده ایم . در زیر لیستی از غذاهایی که بر اساس استفاده وسیع صاحبان حیوانات خانگی ، بی خطر و خطرناک تلقی شده اند اورده ایم :

تذکر: چینچیلاها متفاوت هستند و فقط چون غذا در این لیست بی خطر امده است هیچ تضمینی وجود ندارد که چینچیلا واکنش بدی نشان ندهد ، قطعا اعتدال بهترین راه است .

غذاهایی که بی خطر شناخته شده انداگرچه این غذاها بی خطر تلقی می شوند ، اما باید انها را در حد اعتدال مصرف کرد. از این غذاها نباید به جای رژیم غذایی مناسب چینچیلا ، یونجه و پلت استفاده شود . همچنین ، مانند برخی انسانها ، برخی از چینچیلا ها ممکن است به تمام غذا های جدید که به مقدار کم به انها داده می شود واکنش خوبی نشان ندهند .

سیب تازه
زغال اخته خشک
گندم پرک
کنفلس
کشمش
اب کران بری الی
الو
انگور تازه
سبوس غلات پرک شده
سیب خشک شده
انگور منجمد
موز
رشته فرنگی نپخته
جوانه گندم
بادام زمینی(بدون نمک و در پوست)
گل بابونه
برگ قاصدک خشک شده
گل قاصدک
گل لادن
گل شبدر قرمز
شبدر خشک شده
جو
برگ زیتون خشک شدهغذاهایی که خطرناک یا ناسالم شناخته شده اند


بسیاری از غذاها به دلیل مواد شیمیایی خاص برای چینچیلا خطرناک شناخته شده اند . سایر غذا ها حقیقتا ناسالم هستند . از اینها باید اجتناب کرد .

غذای خرگوش

غذاهایی که از بی خطر بودن ان مطمئن نیستیم

همانطور که تصور میکنید لیست غذاهایی که می توان به چینچیلا داد بی پایان است . اینجا لیستی از غذاهایی است که ما شنیدیم مردم به چینچیلایشان می دهند یا در مورد انها سوال کرده اند . ما نمیدانیم که این غذاها بی خر است یا خطرناک .

کاکتوس

مترجم : غزاله .م
منبع : chinchillaplanet.com