پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ماتنوهای کوتاه؛ ‌سلیقه مشتریان یا دست‌های پشت پرده؟! + تصاویر

ارم نیوز: قشر مذهبی همواره از وضعیت پوشاک گله می کنند . اما چرا باز هم فروش این گونه مانتو ها ادامه دارد؟ چه چیزی فروشندگان را وا می دارد برخلاف نظر طیف گسترده ای از مشتریان خود همچنان همان انواع پوشش را عرضه کنند؟

در خیابان که راه می روی آستین های کوتاه مانتو ها بیش از نازکی و کوتاهی خودشان به چشم می آیند؛ چه آنها که مشکلشان را با پوشیدن ساق دست حل کرده اند و چه آنهایی که دستهایشان را به تماشا گذاشته اند. در این میان عده ای گرمای تابستان را بهانه می کنند و برخی نبود مانتوی مناسب را.

 راحله 26 ساله و دانشجوست. او می گوید: پیدا نکردن مانتوی مناسب مشکل دیروز و امروز نیست، ربطی هم به فصل ندارد. همیشه باید برای پیدا کردن مانتوی مناسب تمام مراکز خرید را زیر و رو کنیم، تازه آن وقت هم معلوم نیست چیز بدرد بخوری پیدا کنیم یا نه.
 

 

 بیشتر دختران محجبه ای که می بینم از وضعیت پوشاک گله می کنند . اما چرا باز هم فروش این گونه مانتو ها ادامه دارد؟ چه چیزی فروشندگان را وا می دارد برخلاف نظر طیف گسترده ای از مشتریان خود همچنان همان انواع پوشش را عرضه کنند؟

سیاوش فروشنده یکی از مانتو فروشی های میدان هفت تیر معتقد است: اگر مدت کوتاهی کسانی که از وضعیت پوشش ناراحتند اعتراض خود را با امتناع از خرید اعلام کند، فروشندگان هم به فکر چاره می افتند.

وی می گوید: معمولاً اعتراض قشر مذهبی در حد غرولند باقی می ماند همزمان که با مناسب نبودن اجناس موجود در مغازه اعتراض می کنند، نمونه ای از همان اجناس را هم می خرند.
 

 

 


فاطمه 47 ساله که شاهد گفتگوی ماست مخالفتش را با وی این طور ابراز می کند که مردم نمی توانند مانتو نپوشند، به همین خاطر هم مجبورند همین چیز هایی که عرضه می شود را بخرند و بعد خودشان کمی آن را دستکاری کنند.

 

 وی به مانتویی که برای دخترش خریده است اشاره می کند و می گوید: مثلاً مشکل این مانتو با باز کردن درز های اطرافش حل می شود، مانتوی بهتری هم که از نظر کیفیت و قیمت مناسب باشد پیدا نکرده ایم، پس مجبوریم همین را بخریم و خودمان درستش کنیم.

سمیه 25 ساله نیز که از این وضعیت ناراضی است می گوید: آن قدر مراکز خرید را برای پیدا کردن یک مانتوی مناسب گشته ام که دیگر ترجیح میدهم به خیاطی مراجعه کنم.
 
 


وی ادامه می دهد: البته خیاطی هم مشکلات خودش را دارد، هم هزینه بیشتری می گیرد و هم زمان بیشتری. برای دوخت یک مانتو باید بیش از 50 هزار تومان هزینه پرداخت کنم.

 

علی اکبر رائفی پور ، محقق و پژوهشگر در این باه گفت: در بحث پوشاک چه طراحی و چه تولید، صهیونیسم تمام قد وارد شده است. اما واکنش ما چه بوده است فقط در مقطعی چادر ملی را طراحی کردیم که آن هم با تنگ شدن و تغییر شکل دادن از بین رفت و شأنیت خود را از دست داد.

وی افزود: در هیچ کشوری به جز کشور ما مانتو به این صورت مورد استفاده ندارد. به همین دلیل جای تفکر است وقتی مانتو هایی با طرح های نا مناسب از کشور های دیگر وارد می شود. این یعنی برای به قهقرا بردن پوشاک جوانان ما برنامه ریزی شده است.

رائفی پور ادامه داد: گاهی دیده شده که این طرح ها در داخل کشور کشیده می شود و برای اینکه به مشکل برنخورد برای تولید به چین فرستاده می شود . بعد هم این اجناس تولید شده به داخل کشور قاچاق می شود.

 این محقق افزود: اشتباه است اگر فکر کنیم انگیزه سود مالی در میان است. چون اگر این طور بود به لحاظ منطقی باید پوشاکی را هم برای قشر مذهبی طراحی می کردند که این گروه از مشتریان را از دست ندهند ولی آنچه در عمل می بینیم این است که یک خانم محجبه که می خواهد هم حجابش را حفظ کند و هم پوشاکش زیبا باشد ، نمی تواند لباس مناسبی پیدا کند.
 
وی با اشاره به برگزاری جشنواره و نمایشکاه های تولید پوشاک ایرانی اسلامی گفت: خروجی این گونه برنامه ها به علت قیمت بالا ، مناسب نیست زیرا قشر متوسط جامعه _ و نه حتی ضعیف _ از پس خرید این محصولات برنمی آید.

رائفی پور افزود: در مقابل مانتو های نازک و بدن نما با یارانه ای که معلوم نیست از کجا تأمین می شود ، با قیمت 3 هزار تومان تا 10 هزار تومان که برای قشر ضعیف هم مناسب است ، عرضه می شود.

این پژوهشگر گفت: البته بر اساس پژوهش هایی که انجام شده به جز تعداد اندکی ، فضای کلی جامعه از این پوشاک راضی نیستند و لی چون انتخاب دیگری ندارند به نوعی مجبورند از این پوشاک استفاده کنند . گاهی هم دیده می شود که مردم خودشان با دستکاری کردن این مانتو ها ، آن را به حجابی که مد نظرشان است نزدیک می کنند.

وی ادامه داد: شرایط جوری شده است که برای خرید یک لباس مناسب باید یک سال منتظر باشیم تا نمایشگاه قرآن برپا شود.

رائفی پور افزود:‌ با طراحی این پوشش ها ، در زمینه حجاب قبح شکنی رخداده است.می دانید قبحی که در عرصه اجتماع شکسته شود، تغییر و ترمیمش خیلی سخت تر می شود. اگر دقت کنیم می بینیم حتی تعریف ما از حجاب هم تغییر کرده است. الان در عرف ما مانتوی خوب مانتویی است که تا زانو باشد اما قبلاً این طور نبود.
 
وی گفت: شواهد نشان میدهد که اتفاقی که در حوزه فرهنگ پوشش ما در حال رخ دادن است از سر جهل نیست. زیرا برنامه ریزی دقیقی برای انجامش صورت گرفته است. باید مراقب باشیم مبادا اتفاق الجزایر در ایران تکرار شود. هرجا به قشر بانوان و حیای عمومی جامعه ضربه زده شود تمام آن جامعه در معرض خطر قرار می گیرد.

 این پژوهشگر ادامه داد: در زمینه برند و مارک هم ما برده اسم شده ایم. تا جایی که فروشگاه های تاناکورا( لباس های دست دوم) در کشور ما وجود دارد که مشتریانش اغلب از قشر مرفه هستند. این نشانه ضعف فرهنگی است که برای خرید یک لباس مارک دار حتی ابتدایی ترین مسائل بهداشتی هم در نظر گرفته نشود.

 رائفی پور با اشاره به کم کاری نهادها و دلسوزان داخلی در زمینه پوشاک گفت: در مقابل این همه برنامه ریزی برای پوشاک جوانان، ما چه کرده ایم ؟ زمانی تی شرت های «مای هیرو» با عکس شهدا تولید شد اما وقتی به تولید انبوه رسید آن قدر کیفیت پارچه اش پایین بود که هیچ استقبالی از آن نشد.

 وی افزود: ‌یک راه حل مفید برای این تغییر این وضعیت قرار دادن پوشش معیار برای ادارات و دانشگاه هاست. البته این کار به تنهایی مفید نیست بلکه باید در کنار آن فرهنگسازی برای ارزش دادن به اینگونه پوشش ها انجام شود.

 این محقق ادامه داد: ‌اگر جامعه مجاب شود که پوشش درست و مناسب شأنیت می آورد، برای این پوشش ارزش بیشتری قائل شده و رغبت بیشتری برای استفاده از آن نشان می دهد.

رائفی پور همچنین با هشدار در مورد توزیع لباس ها و کفش های مربوط به فرق خاص شیطان پرستی در سطح گسترده و عمومی گفت: به کار بردن نامرولوژی (numerology) _ رمز نویسی اعداد_ بر روی تی شرت ها و فروش انواع کفش که به کفش بزی (hoof shoes) معروف است در بازار همه و همه نشان از برنامه ریزی طولانی برای به قهقرا بردن جوانان این مملکت دارد.
 
 
 
 


گفتنی است این محقق پیش از این در مقاله ای درباره نفوذ صهیونیسم در عرصه پوشاک کشور هشدار داده بود. این مقاله را می توانید در آدرسhttp://masafnews.com/site/articles.php?article_id=70 مطالعه کنید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی