پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران: تابستان را با كمترين تنش آبی پشت سر می گذاریم

سبزپرس – گروه منابع طبیعی: مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران گفت: با مديريتي كه در خروج آب از سدهای کشور اعمال شده است، تابستان امسال را با كمترين تنش آبی پشت سر خواهيم گذاشت.

به گزارش سبزپرس و به نقل از پايگاه خبري وزارت نيرو، «محمد حاج رسولي ها» ورودي آب به مخازن سدهای کشور را از ابتدای سال آب جاری تاکنون 30 میلیارد مترمکعب اعلام کرد و افزود: این میزان در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته که حدود 40 ميليارد مترمكعب ثبت شده بود، 25 درصد کاهش نشان می دهد.
وي اظهار داشت: خوشبختانه امسال با مديريت خوبي كه در بخش تامین آب شرب، صنعت و كشاورزي انجام شده است، آسيب جدي در تامين منابع آبي از سدها به ویژه در بخش شرب ملاحظه نشده است. 
وي همچنين نحوه جبران كاهش 10 ميليارد مترمكعبي ورودي به مخازن سدها در مقايسه با سال گذشته را با تامين پنج ميليارد مترمکعب از ذخیره سدها در سال هاي گذشته و پنج ميليارد مترمکعب در مديريت خروج از سدها اعلام كرد. 
حاج رسولي ها درخصوص وضعيت بارش های كشور گفت: در سال آبي 90 - 89 و تا پايان مردادماه امسال در سطح كشور 188 ميليمتر بارندگي صورت گرفته است در حالي كه ميانگين درازمدت بارش های كشور در همين مقطع زماني 243 ميليمتر و در دوره مشابه سال آبی گذشته 231 میلیمتر بوده است
به گفته وی، بر این اساس بارش ها در سال آبی جاری 23 درصد در مقايسه با ميانگين دراز مدت و 19 درصد در قیاس با سال آبی گذشته کاهش یافته است.
وي درخصوص وضعیت حوضه هاي اصلي آبريز كشور نیز گفت: بارش ها در حوضه درياي خزر در مقایسه با دوره دراز مدت 14 درصد كاهش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: این حوضه استان هاي گيلان، مازندران، گلستان، اردبيل و بخشي از استان هاي كردستان، زنجان و خراسان شمالي را پوشش مي دهد. 
مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران حوضه خليج فارس و درياي عمان را بزرگترين حوضه از نظر منابع آبي دانست و گفت: در اين حوضه 27 درصد كاهش در مقايسه با دوره درازمدت ديده مي شود كه شامل استان هاي كهگیلويه و بويراحمد، كرمانشاه، لرستان، ايلام، خوزستان، بوشهر، هرمزگان و بخشي از استان هاي چهارمحال و بختياري و فارس است. 
وي تصريح كرد: بارندگی های حوضه درياچه اروميه که استان هاي آذربايجان غربي و آذربايجان شرقي را زير پوشش قرار مي دهد، هشت درصد كاهش در مقايسه با ميانگين درازمدت داشته است. 
حاج رسولي ها حوضه فلات مركزي را به لحاظ وسعت، بزرگترين حوضه اصلي آبریز دانست و گفت: در سال آبی جاری، اين حوضه در مقایسه با ميانگين درازمدت 23 درصد كاهش بارندگی داشته است که استان هاي قم، سمنان، يزد، اصفهان، مركزي، تهران، كرمان و بخش هايي از استان همدان و قزوين را دربرمي گيرد. 
وي حوضه آبريز شرق كشور را به لحاظ منابع آبي و وسعت حوضه كوچكي معرفي كرد و گفت: در اين حوضه نیز 23 درصد كاهش بارندگي داشتيم كه بخشي از استان هاي خراسان جنوبي و سيستان و بلوچستان را پوشش مي دهد. 
حاج رسولي ها همچنین با اشاره به کاهش 39 درصدی بارش ها در حوضه آبریز سرخس در مقايسه با ميانگين دراز مدت، گفت: اين حوضه بخشي از استان خراسان رضوي است كه وسعت بسيار كوچكي دارد اما به لحاظ حوضه آبريز حوضه آبريز مستقلي است. 
وي گفت: بارندگي ها در سطح كشور در وضعيت خوبي نيست و اين امر موجب شده است كه به غير از استان همدان در تمام استان ها با كاهش منابع آب سطحي و زير زميني مواجه باشيم. 
وي اظهار داشت: ایران در زمان كنوني در دوره خشكسالي است و متاسفانه كاهش بارندگي آثار نامطلوبي را روي رواناب ها داشته است به طوري كه اگرچه در سال جاري بارندگي 23 درصد كاهش داشته اما ميزان رواناب ها حدود 50 درصد کمتر شده است. 
وي افزود: در سال هاي گذشته حجم سالانه رواناب ها حدود 88 ميليارد مترمكعب بود در حالي كه امسال اين میزان تا پايان مردادماه به 42 ميليارد مترمكعب رسيده است كه اين نشان از كاهش 50 درصدي رواناب ها مي دهد. 
مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران همچنین پیش بینی کرد: تا پايان شهريورماه جاري حجم آب موجود در مخازن سدهاي كشور همچون زمان مشابه پارسال به 20 ميليارد متر مكعب برسد. 
وي گفت: از آن جايي كه وضعيت مخازن معادل سال گذشته است و با توجه به اين كه صرفه جويي خوبي در شش ماهه نخست امسال صورت گرفته است، پيش بيني مي شود آب مورد نیاز كشت پاييزه همانند سال گذشته تامين شود. 
وي افزود: برنامه ريزي ها به گونه اي انجام شده است كه مشكلي در جهت تامين آب به وجود نيايد و 90 درصد حوضه هاي زير دست سدها همانند سال گذشته تامين آب شوند. 
حاج رسولي ها در رابطه با دشت هاي ممنوعه گفت: در سطح كشور 609 محدوده مطالعاتي وجود دارد كه در زمان كنوني حدود 290 محدوده از اين محدوده ها با اضافه برداشت مواجه است. 
وي بيش از يك سوم دشت ها را دشت هايي كه اضافه برداشت دارند، اعلام كرد و گفت: در سال جاري تاكنون پنج دشت بر دشت هاي ممنوعه سال گذشته اضافه شده است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی