پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران: تابستان را با كمترين تنش آبی پشت سر می گذاریم

سبزپرس – گروه منابع طبیعی: مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران گفت: با مديريتي كه در خروج آب از سدهای کشور اعمال شده است، تابستان امسال را با كمترين تنش آبی پشت سر خواهيم گذاشت.

به گزارش سبزپرس و به نقل از پايگاه خبري وزارت نيرو، «محمد حاج رسولي ها» ورودي آب به مخازن سدهای کشور را از ابتدای سال آب جاری تاکنون 30 میلیارد مترمکعب اعلام کرد و افزود: این میزان در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته که حدود 40 ميليارد مترمكعب ثبت شده بود، 25 درصد کاهش نشان می دهد.
وي اظهار داشت: خوشبختانه امسال با مديريت خوبي كه در بخش تامین آب شرب، صنعت و كشاورزي انجام شده است، آسيب جدي در تامين منابع آبي از سدها به ویژه در بخش شرب ملاحظه نشده است. 
وي همچنين نحوه جبران كاهش 10 ميليارد مترمكعبي ورودي به مخازن سدها در مقايسه با سال گذشته را با تامين پنج ميليارد مترمکعب از ذخیره سدها در سال هاي گذشته و پنج ميليارد مترمکعب در مديريت خروج از سدها اعلام كرد. 
حاج رسولي ها درخصوص وضعيت بارش های كشور گفت: در سال آبي 90 - 89 و تا پايان مردادماه امسال در سطح كشور 188 ميليمتر بارندگي صورت گرفته است در حالي كه ميانگين درازمدت بارش های كشور در همين مقطع زماني 243 ميليمتر و در دوره مشابه سال آبی گذشته 231 میلیمتر بوده است
به گفته وی، بر این اساس بارش ها در سال آبی جاری 23 درصد در مقايسه با ميانگين دراز مدت و 19 درصد در قیاس با سال آبی گذشته کاهش یافته است.
وي درخصوص وضعیت حوضه هاي اصلي آبريز كشور نیز گفت: بارش ها در حوضه درياي خزر در مقایسه با دوره دراز مدت 14 درصد كاهش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: این حوضه استان هاي گيلان، مازندران، گلستان، اردبيل و بخشي از استان هاي كردستان، زنجان و خراسان شمالي را پوشش مي دهد. 
مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران حوضه خليج فارس و درياي عمان را بزرگترين حوضه از نظر منابع آبي دانست و گفت: در اين حوضه 27 درصد كاهش در مقايسه با دوره درازمدت ديده مي شود كه شامل استان هاي كهگیلويه و بويراحمد، كرمانشاه، لرستان، ايلام، خوزستان، بوشهر، هرمزگان و بخشي از استان هاي چهارمحال و بختياري و فارس است. 
وي تصريح كرد: بارندگی های حوضه درياچه اروميه که استان هاي آذربايجان غربي و آذربايجان شرقي را زير پوشش قرار مي دهد، هشت درصد كاهش در مقايسه با ميانگين درازمدت داشته است. 
حاج رسولي ها حوضه فلات مركزي را به لحاظ وسعت، بزرگترين حوضه اصلي آبریز دانست و گفت: در سال آبی جاری، اين حوضه در مقایسه با ميانگين درازمدت 23 درصد كاهش بارندگی داشته است که استان هاي قم، سمنان، يزد، اصفهان، مركزي، تهران، كرمان و بخش هايي از استان همدان و قزوين را دربرمي گيرد. 
وي حوضه آبريز شرق كشور را به لحاظ منابع آبي و وسعت حوضه كوچكي معرفي كرد و گفت: در اين حوضه نیز 23 درصد كاهش بارندگي داشتيم كه بخشي از استان هاي خراسان جنوبي و سيستان و بلوچستان را پوشش مي دهد. 
حاج رسولي ها همچنین با اشاره به کاهش 39 درصدی بارش ها در حوضه آبریز سرخس در مقايسه با ميانگين دراز مدت، گفت: اين حوضه بخشي از استان خراسان رضوي است كه وسعت بسيار كوچكي دارد اما به لحاظ حوضه آبريز حوضه آبريز مستقلي است. 
وي گفت: بارندگي ها در سطح كشور در وضعيت خوبي نيست و اين امر موجب شده است كه به غير از استان همدان در تمام استان ها با كاهش منابع آب سطحي و زير زميني مواجه باشيم. 
وي اظهار داشت: ایران در زمان كنوني در دوره خشكسالي است و متاسفانه كاهش بارندگي آثار نامطلوبي را روي رواناب ها داشته است به طوري كه اگرچه در سال جاري بارندگي 23 درصد كاهش داشته اما ميزان رواناب ها حدود 50 درصد کمتر شده است. 
وي افزود: در سال هاي گذشته حجم سالانه رواناب ها حدود 88 ميليارد مترمكعب بود در حالي كه امسال اين میزان تا پايان مردادماه به 42 ميليارد مترمكعب رسيده است كه اين نشان از كاهش 50 درصدي رواناب ها مي دهد. 
مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران همچنین پیش بینی کرد: تا پايان شهريورماه جاري حجم آب موجود در مخازن سدهاي كشور همچون زمان مشابه پارسال به 20 ميليارد متر مكعب برسد. 
وي گفت: از آن جايي كه وضعيت مخازن معادل سال گذشته است و با توجه به اين كه صرفه جويي خوبي در شش ماهه نخست امسال صورت گرفته است، پيش بيني مي شود آب مورد نیاز كشت پاييزه همانند سال گذشته تامين شود. 
وي افزود: برنامه ريزي ها به گونه اي انجام شده است كه مشكلي در جهت تامين آب به وجود نيايد و 90 درصد حوضه هاي زير دست سدها همانند سال گذشته تامين آب شوند. 
حاج رسولي ها در رابطه با دشت هاي ممنوعه گفت: در سطح كشور 609 محدوده مطالعاتي وجود دارد كه در زمان كنوني حدود 290 محدوده از اين محدوده ها با اضافه برداشت مواجه است. 
وي بيش از يك سوم دشت ها را دشت هايي كه اضافه برداشت دارند، اعلام كرد و گفت: در سال جاري تاكنون پنج دشت بر دشت هاي ممنوعه سال گذشته اضافه شده است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)