سگهای پیر نسبت به سگهای جوان به مراقبت بیشتر نیاز دارند.بعضی مواقع آنها به علائمی از بیماریها دچار می شوند که آنها را باید سریعا به دامپزشک رساند و به آن توجه کرد.

مصرف بیش از حد آب

وقتی سگ شروع به نوشیدن مقدار زیادی از آب می کند می تواند نشانه یک بیماری باشد این بیماری ها می توانند دیابت،عدم تعادل هورمون آدرنال،عفونت ادراری،عفونت رحم و یا عوارض جانبی دارویی باشد.
به طور متوسط سگها به اندازه ی هر 4 تا 5 پوند از وزن بدنشان 1 فنجان آب می نوشند.اگر چه ممکن است سگ شما یک روز گرمش شده باشد و بیشتر از اندازه معمول آب بنوشد اما این حالت طبیعی است.اگر سگ شما به طور مداوم آب می نوشد این می تواند نشان دهنده یک بیماری باشد.

توده های غیر طبیعی

شما در حالی که دارید سگ خود را نوازش می کنید همیشه توجه کنید تا بر روی پوست توده غیر طبیعی وجود نداشته باشد.اگر بر روی پوست توده ای لمس کردید به مشاهده دقیق تر آن بپردازید.بعضی از این توده ها ممکن است بدخیم باشند.برای آزمایش و نمونه برداری آن باید به دامپزشکی مراجعه کرد.

مشکلات تنفسی

سرفه،خس خس سینه و یا مشکلات تنفسی دیگر می تواند نشان دهنده این است که در سگ مشکلات قلبی عروقی و یا مشکلات ریوی وجود دارد.

سگ تنبل و بی حال

تمامی سگهایی که پیر می شوند و از سنشان می گذرد نسبت به سگهای جوان فعالیت کمتری دارند.اما اگر سگ بیش از حد از فعالیتش کاسته شده باشد و خواب زیادی داشته باشد می تواند نشان دهنده آرتریت حاد باشد که بیشتر در سگهای پیر رخ می دهد.آرتروز بسیار دردناک است.با این حال داروها و درمان هایی وجود دارد که می تواند از این درد بکاهد.

تغییرات در بینایی

همین طور که سگ بزرگ می شود،طبیعی است که چشم هایش ضعیف شود.اگر این ضعیف بودن چشم گسترش پیدا کند ممکن است مشکلات زیادی را برای سگ مانند آب مروارید ایجاد کند که اگر به موقع درمان نشود ممکن است باعث نابینایی سگ بشود.

علائم بالا به عنوان یک راهنما بود،اگر در سگ این علائم را دیدید حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

ترجمه:کیمیا

Vetinfo.com