پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سرشماری حيات وحش «ورجين» / دستگیری 18 متخلف در هفته گذشته

سبزپرس – گروه محیط طبیعی: محیط بانان کشور در هفته گذشته موفق شدند 18 شکارچی و صیاد متخلف را دستگیر کنند. ماموران یگان حفاظت مهاباد، سه نفر شکارچی متخلف را دستگیر کردند. ماموران محیط بانی دیباج دامغان هم موفق به دستگیری هفت متخلف شدند. ماموران یگان حفاظت استان تهران نیز چهار متخلف را در بازار پرندگان خلیج فارس و امام زاده داوود دستگیر کردند. محیط بانان مهریزی هم موفق به دستگیری چهار متخلف شدند. خاموش کردن آتش چهار هکتاری در منطقه حفاظت شده جنگلی هلن و سرشماری تابستانه حیات وحش منطقه ورچین از دیگر اقدامات محیط بانان در هفته گذشته بوده است.

به گزارش سبزپرس، ماموران اجرائي سرمحيط باني ديباج در استان سمنان، حين گشت و كنترل منطقه به خودروئي با دو سرنشين مشكوك شده كه پس از بازرسي از خودرو ، موفق به كشف و ضبط لاشه 12 قطعه كبك شدند.
اين افراد هم‌اكنون تحويل مراجع قضايي استان شده و از آنها يك قبضه اسلحه ساچمه زني و تعدادي تير فشنگ و ادوات شكار كشف و ضبط شده است.
برابر قانون، جريمه شكار غير مجاز هر كبك 24 هزار تومان است كه اين افراد بايد مبلغ مورد نظر را به خزانه دولتي واريز کنند.
  
كشف اسلحه هاي جنگي از متخلفان شكار و صيد
مامورين اجرايي سر محيط باني ديباج در حوزه استحفاظي شهرستان دامغان موفق به دستگيري 5 نفر متخلف با 5 قبضه اسلحه غير مجاز شدند.
محمد خسروي رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان دامغان اعلام كرد: ماموران اجرايي سرمحيط باني ديباج از حوزه استحفاظي شهرستان دامغان در حين گشت و كنترل مناطق آزاد، به يك دستگاه خودرو سواري پرايد با پنج نفر سرنشين مشكوك شدند كه پس از متوقف کردن خودرو و در بازرسي از متهمان تعداد پنج قبضه سلاح غير مجاز شامل دو قبضه اسلحه جنگي كلاشينكف و سيمينوف و سه قبضه اسلحه شكاري به همراه تعدادي فشنگ و ادوات شكار مرال كشف و ضبط شد.
متخلفان كه قصد شكار غير مجاز مرال را داشتند پس از تكميل پرونده تحويل مراجع قانون شدند.
اواخر شهريور ماه زمان جفت گيري مرال ها (گاوبانگي) است و شكارچيان از اين موضوع سوء استفاده كرده و با توليد صداي گاو با استفاده از ابزارهاي مخصوص، حيوان را به سمت خود هدايت و اقدام به شكار مي کنند.
  
سرشماري تابستانه حيات وحش در منطقه حفاظت شده ورجين انجام شد
 محیط بانان شهرستان شمیرانات نیز بيست و يكم شهريور سرشماري تابستانه حيات وحش منطقه حفاظت شده ورجين را انجام دادند.
اين سرشماري به منظور برآورد جمعيت حيات وحش جانوري شاخص  این منطقه توسط كارشناسان و مأموران اجرايي (محيط بانان) اداره حفاظت محيط زيست شهرستان شميرانات و با مشاركت كارشناسان و مأموران اجرايي اعزامي از اداره كل حفاظت محيط زيست استان تهران انجام شد.
منطقه حفاظت شده ورجين با مساحتي حدود 28 هزار هكتار واقع در 10 كيلومتري شمال شرق تهران در شهرستان شميرانات و در بخش هاي لواسانات و رودبارقصران قراردارد و يكي از جاذبه هاي مهم طبيعت گردي و گردشگري و جذب توريسم محسوب مي شود.
گونه هاي شاخص جانوري اين منطقه عمدتاً قوچ و ميش و كل وبز است. 
اين منطقه داراي تنوع زيستي غني و متنوع شامل 31 گونه پستاندار – 105 گونه پرنده – 25 گونه خزنده- 6 گونه ماهي بوده و حدود 600 گونه گياهي در آن شناسايي شده است.
گونه هاي عمده جانوري آن شامل قوچ و ميش البرزي- كل وبز- تشي – پلنگ –گرگ- روباه – سياه گوش- كفتار- خرس قهوه اي- گراز- كبك دري- كبك معمولي و بازهاي شكاري و از گونه هاي گياهي مي توان گندميها- لگومها- گون- ارس- بادام وحشي- زرشك- آويشن- گلپرو ريواس را نام برد .
جمعيت قوچ و ميش به دليل مهاجرت و گدار در زيستگاههاي مجاور اين منطقه (البرز مركزي – جنوبي و لار) بين 1900 تا 2300 رأس متغير است.
سرشماري حيات وحش يكي از مهمترين راهكارها در برنامه ريزي مديريت حيات وحش و زيستگاههاي منطقه و نحوه پراكنش آنها در سطح منطقه است.
  
ارسباران ميزبان دوره آموزشي محيط بانان آذربايجان شرقي
از استان آذربایجان شرقی نیز خبر می رسد که براي اجراي سياست هاي سازمان حفاظت محيط زيست و توانمند سازي گارد اجرايي، محيط بانان این استان آموزش هاي زيست محيطي مي بينند.
بيوك رئيسي مدير كل حفاظت محيط زيست آذربايجان شرقي با بيان اين مطلب گفت: اين دوره ي آموزشي پنج روزه در منطقه ارسباران و مركز آموزش محيط باني و با هماهنگي دادگستري استان و سپاه منطقه اي اين استان برگزار مي شود.
او افزود: آشنايي با قوانين مربوط به ضابطين دادگستري، بازآموزي اسلحه، اطفاء حريق، GPS كاربردي و آشنايي با كامپيوتر، عناوين دوره هايي هستند كه به صورت تئوري و عملي توسط استاتيد مجرب استاني آموزش داده مي شوند.
رئيسي اين آموزش ها را شامل كارشناسان محيط طبيعي، نظارت و بازرسي و حقوقي دانست و گفت: آموزش هاي زيست محيطي در سازمان حفاظت محيط زيست در دو موضوع آموزش تخصصي و همگاني برگزار مي شود.
او اظهار کرد: اين آموزش ها براي پيشبرد اهداف سازمان در خصوص رسيدن به ديدگاه هاي زيست محيطي و توانمند سازي جامعه براي رسيدن به توسعه پايدار است.
  
آتش سوزي جنگل هلن با تلاش مامورين يگان حفاظت مهار شد
اما محیطبانان استان چهارمحال و بختیاری در چند روز گذشته در عملیات اطفاء حریق شرکت کردند. 
ماجرا از این قرار بود که پس از دريافت گزارشي مبني بر وقوع آتش سوزي در منطقه حفاظت شده جنگلي هلن (محدوده مازه خاكي)، ماموران منطقه وارد عمل شده و يك ساعت بعد ماموران گشت سيار و تعدادي از مردم محلي هم وارد عمل شده و اقدام به اطفاء حريق کردند.
مديركل حفاظت محيط زيست استان چهارمحال و بختیاری گفت: اين چندمين آتش سوزي در اين منطقه است كه طي دو ماه اخير گزارش شده است و درتمامي موارد با وجود پوشش جنگلي متراكم و صعب العبور بودن، ماموران موفق شدند كه جلوي پيشرفت آتش سوزي را در همان ساعات اوليه بگيرند.
سعيد يوسف پور با اشاره به اينكه قطع جنگل و استفاده از درختان جهت توليد ذغال و تغيير كاربري اين اراضي مهمترين گزارش های واصله به اداره كل بوده افزود: با بررسي هاي به عمل آمده توسط يگان حفاظت مشخص شد كه برخي از اين آتش سوزي ها عمدي و توسط متخلفان و افراد سودجو ايجاد شده است و پيگيري ها جهت شناسايي كامل و معرفي آنان به مقامات قضايي همچنان ادامه دارد.
يوسف پور تصريح كرد: ميزان آتش سوزي حدود 8 هكتار برآورد شده است. 
وي بي احتياطي دامداران و مردم محلي را از ديگر علل اين آتش سوزي ها اعلام كرد و گفت: آموزش كودكان و زنان محلي در كنار رايزني با بزرگان و ريش سفيدان و تشكيل جلسات درمحل و تلاش درجهت رفع مشكلات معيشتي مردم محلي توسط دستگاه ها و ارگان هاي مسئول جهت كاهش مشكلات در مناطق حفاظت شده در دستوركار اين اداره كل قرار گرفته است و به زودي اجرايي خواهد شد.
منطقه حفاظت شده جنگلي هلن در شهرستان هاي اردل، لردگان و كيار از توابع استان چهارمحال و بختياري با فاصله تقريبي 110 كيلومتري از مركز استان واقع شده و نزديك ترين شهر به آن شهر ناغان است. 
اين منطقه با وسعت حدود 40 هزار و 200 هكتار پوشش جنگلي نوع بلوط غرب را در خود جاي داده است.
  
دستگيري شكارچيان متخلف در زيستگاهاي مهاباد
ماموران يگان حفاظت اداره حفاظت محيط زيست شهرستان مهاباد نیز در ماموريت هاي خود موفق شدند سه نفر شكارچي متخلف را كه به شكار و زنده گيري 17 پرنده «سهره» و «كبك» در زيستگاهاي طبيعي اين شهرستان اقدام کرده بودند، دستگيرکنند. 
از این افراد يك قبضه اسلحه شكاري به همراه تعدادي ادوات شكار كشف شد. متخلفان با تشكيل پرونده تحويل مقامات قضايي شده و پرندگان در زيستگاه طبيعي شان در ارتفاعات منطقه به دامان طبيعت رها سازي شدند.
  
دستگيري متخلفان در مراكز غيرمجاز خريد و فروش پرندگان تهران
از پایتخت هم خبر رسیده که ماموران يگان حفاظت اداره كل حفاظت محيط زيست استان تهران درحال انجام ماموريت گشت و كنترل موفق به دستگيري تعداد چهار نفر متخلف در بازار پرندگان خليج فارس و محدوده امام زاده داوود شدند.
از اين افراد تعداد يك پرنده شكاري دليجه ،يك كبك ، پنج قرقاول وحشي ،يك پرنده شكاري از نوع سارگپه و سه پرنده شكاري از گونه عقاب طلائي كشف و ضبط  شد.
متخلفان با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي شدند.
  
4 نفر متخلف در شهرستان مهريز دستگير شدند
ماموران اداره محيط زيست شهرستان مهريز نیز هيجدهم شهريورماه موفق شدند چهار نفر متخلف را دستگير كنند .
از اين متخلفان يك قبضه اسلحه ساچمه زني كاليبر 12 و پنج تير فشنگ شده كشف و ضبط شد و پرونده آنها جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي تحويل داده شد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)