پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آیا شیتزو , نژاد مناسبی برای من است

* Shih Tzu *
* شیتزو *


* خصوصیت های رفتاری و ظاهری شیتزوها *


شیتزوها جز سگهای کوچک و عروسکی هستند , این عنوان از آن جهت به آنها نسبت داده شده که طبق استاندارد FCI , وزن استاندارد شیتزوها ۴.۵ تا ۸ کیلوگرم و وزن ایده آل اشان ۴.۵ تا ۷.۵ کیلوگرم هست , همچنین از نظر قدی نیز بیشتر از ۲۷ سانتی متر نیستند . شیتزوها با همان جثه ی کوچک اشان , بسیار پر جنب و جوش و بازیگوش هستند , آنها از پیاده روی روزانه و چندین وعده بازی با خانواده اشان در طول روز بسیار لذت می برند , اگرچه آنها نژاد پر انرژی ای نیستند . ورزش برای آنها مهم هست از آن جهت که هم برایشان تفریحی لذت بخش هست و باعث می شود وزن اشان به واسطه خوردن غذاهای مختلف , از حالت ایده آل خارج نشود .
آموزش دادن آنها می تواند گاهی به یک چالش تبدیل شود . صاحبان آنها باید صبور باشند و با برنامه به آموزش توله اشان بپردازند , آنها به سرعت رفتارهای منفی را خواهند آموخت , پس هیچگاه از آموزش دادن آنها غفلت نکنید .
شیتزوها همراه و همدم بسیار خوبی هستند , آنها عاشق مردم و توجه و محبت هستند . این نژاد رفتار خیلی خوبی با بچه ها دارند , البته اگر رفتار خوب و غیر خشنی را از آنها شاهد باشند . با سگهای دیگر رابطه ی خوبی دارند , همچنین با حیوانات کوچک دیگر , البته بی شک نیازمند پروسه ای برای معرفی کردن حیوانات خانگی دیگر اتان به آنها هستید . می توان گفت که شیتزو ها نژادی هستند که دارندگان آنها با آسودگی بیشتری می توانند به پارک سگها بروند و نگرانی ای از بابت برخورد های پرخاشگرانه ی خود با نژادهای دیگر نداشته باشند , در کنار این مطلب باید گفت که آنها به خاطر علاقه ی وافر اشان به انسانها , برخورد خوبی نیز با افراد مختلف دارند , به همین علت نژاد مناسبی برای کسانی که رفت و آمد زیادی به خانه اشان می شوند , نیز هستند . شیتزوها را به واقع می توان نژاد بسیار مطیعی در بین سگهای کوچک دانست . جز هیجان ترین لحظه برای یک شیتزو زمانی است که شما قصد بازی با آنها را داشته باشید , این تغییرشان آنقدر گویا هست که دز آن لحظه تصور خواهید کرد انرژی اشان چندین برابر شده هست , اگر شما قصد کمی تنها گذاشتن آنها را داشته باشید , آنها پس از کمی ماجراجویی , خوابیدن را ترجیه می دهند . این مطلب بیانگر آن نیست که آنها را می توان به مدت طولانی ای و به شکل مستمر تنها گذاشت , اگرچه آنها را نژاد سازگاری هستند اما یقینا شیتزویی که در طول روز به مدت کمی تنهاست با شیتزویی که چند ساعت تنهاست , روحیه و برخورد های متفاوتی از آنها را شاهد خواهید بود , پس لطفا تصور نکنید که هیچ فرقی در برخورد های متفاوت شما با آنها نیست و در هر صورتی آنها را خوشحال خواهید دید . بی شک میزان توجه شما آنها ارتباط مستقیمی با شادابی و سر حالی آنها دارد , اما در عین حال آنها بسیار به اسباب بازی های مختلف علاقه مندند و خود را با آنها به خوبی سرگرم می کنند .

 

 


* شیتزوها در کجا خوشحال هستند ؟


آنها نژاد مناسبی برای خانه هستند , آنها می توانند کاملا از زندگی در آپارتمانی در طبقه ی ۳۴ , خوشحال باشند و یا حتی در تعقیب جوجه های مزرعه ی شما نیز , خوشحال و شاد خواهند بود . بعضی از مردم , قسمتی از حمام اشان را با سیم و … می پوشانند تا مثلا جایی برای آنها تعبیه کرده باشند , بقیه روزنامه را ترجیه می دهند و عده ای دیگر ترجیه می دهند آنها خارج از خانه ببرند تا به نیاز خود برسند . آنها به سرعت خود را به شرایط سازگار می سازند , البته اینها هیچ کدام به این معنا نیست که آنها را می توان با هر شرایط زندگی ای خوشحال یافت , یکی از مهمترین عوامل خوشحالی آنها , توجه , گذاشتن وقت با خانواده اشان هست , این مطلب را نباید هیچگاه ساده نگریست چرا که متاسفانه گاها مشاهده می کنید که به این علت که تصور می شود این نژاد با هر شرایطی سازگار و خوشحال هست , توجه بسیار کمی به آنها می کنند , در طول روز به طور مستمر تنهایشان می گذارند و در نتیجه وقتی نیز برایشان اختصاص نمی دهند , این سو تفاهمی است که متاسفانه تنها نتیجه اش ظلمی است که بر این نژاد در کشورمان شاهدش هستیم , پس لطفا این مسائل را با هم به اشتباه نگیرید , چرا که شادابی آنها , مهم ترین علت برای مناسب بودن و نبودشان برای شما هستند , نه شادی شما برای حضور آنها در کنارتان , آن هم به قیمت و شرایطی !
* شیتزوها نیازمند رسیدگی هستند ؟


بله , آنها برخورد عاشقانه ای با خانواده ی خود دارند و نیازمند دیدن عکس العمل شما در مقابل حس و علاقه ی خود هستند . آنها را هیچگاه در حیاط قرار ندهید و یا با کودکان تنها نگذارید . اگرچه آنها عاشق کودکان هستند , اما همیشه نیازمند مراقب هستند . حمام هفتگی برای کت و نگه داشتن تمیزی پوست آنها , نیاز هست , البته باید سریع نیز آنها را خشک کنید . قبل از حمام , آنها را به خوبی برس بکشید . آنها از شستن روزانه ی صورت اشان لذت می برند , فقط به اندازه ای که صورت خود را می شویید . اگر شما می خواهید که موهای آنها بلند نباشد , آنها نیازمند کوتاه کردن موهایشان با قیچی هستند , و یا به دست شخص حرفه ای , استایل مورد نظرتان را به موهای زیبا و خوش حالت آنها بدهید .

 


* ورزش کردن شیتزوها *


آنها نیازمند و عاشق پیاده روی هستند , البته اگر شما می خواهید که صدمه ای به وسایل خانه اتان از طرف آنها وارد نشود , باید برای ورزش کردن آنها ارزش قائل شوید . ورزش کردن باعث خوشحالی افزون تر آنها می شود و علاوه بر آن از بوجود آمدن رفتارهای خرابکارانه نیز جلوگیری خواهد کرد , البته باید به یاد داشته باشید که در هوای خنک آنها را به پیاده روی ببرید چرا که آنها به گرما حساس و آسیب پذیرند , پس حتما در روزهای نسبتا گرم نیز بطری آبی به همراه داشته باشید تا بتوانید کاری برای کاهش دمای آنها در خارج از خانه , انجام دهید . هیچگاه از تاثیر گرمای هوا بروی شیتزو غافل نشوید . شاید یکی از بهترین هدیه ها برای شیتزو ها را یک پیاده روی دانست , با دادن این هدیه , به آنها کمک می کنید تا انرژی روحی و جسمی خود را در بهترین راه ممکن , مصرف کنند .

 

* هوش شیتزو ها *


یقینا آنها باهوشند ! آنها عاشق آموختن آموزشهای جدید هستند . اگر شما فردی هستید که علاقه ای برای دادن آموزشهای متفاوت و جدید را ندارید , باید گفت که فرد مناسبی برای نگهداری آنها نیستید , شادی و خوشحالی آنها را زمانی به خوبی درک خواهید کرد که اشتیاق خود را به آموزشهای جدید را با شور و شوق از خود نشان می دهند . در عین حال , هر زمان که نژاد مورد علاقه اتان نژاد باهوشی باشد , باید به آموزش اطلاعت پذیری بیشتر اهمیت بدهید که شیتزوها نیز از این امر مستثنا نیستند , اگرچه آنها به خاطر اشتیاق اشان به سرعت آموزشها را فرا خواهند گرفت .

 

 

* آموزشهای مورد نیاز شیتزوها چیست ؟


به یقین برای نژادی چون شیتزو , آموزشهای پایه ای و اطاعت پذیری را می توان آموزشهای ضروری ای دانست , همانطور که گفته شد آنها باهوشند , اما برای داشتن همراه خوب و مناسبی در کنار خود , نیازمند دادن آموزشهایی هستند تا بتوانید رابطه ی دلنشین و کم دردسری برای خود و شیتزو اتان برقرار کنید . نباید صورت مهربان و کارهای دوست داشتنی آنها باعث شود که آموزش آنها را نیازی غیر ضروری بدانید , بلکه باید در دوران تولگی آنها آموزشهای پایه ای را شروع کنید و همچنین اهمیت ویژه ای به اجتماعی شدن آنها بدهید , تا بتوانید بیش از تفکر به مشکلاتتان از با شیتزو بودن , لذت ببرید .

* آیا آنها نژاد مناسبی برای داخل آپارتمان هستند ؟


باید با صراحت گفت بله , آنها واقعا نژاد مناسبی برای خانه و آپارتمان هستند . آنها معمولا سطح انرژی متوسطی دارند و فعالیت اشان را نمی توان زیاد دانست , آنها در داخل خانه تا حدودی فعال هستند و به خاطر سطح انرژی متوسط اشان , با در اختیار نداشتن حیاط نیز مشکلی ندارند , اما تمامی این مسائل ارتباطی به ضرورت ورزش روزانه ی آنها ندارد , اینها فقط در مورد سطح تحمل آنها در مورد زندگی در داخل آپارتمان هست . آنها را می توانید در آپارتمان شاد و خوشحال ببینید , اما نباید تصور کرد که زندگی آنها و امکانات اشان می توان از سطح کیفی کمتری نسبت به نژادهای دیگر برخوردار باشند , بلکه آنها نیازمند توجه و محبت شما هستند , همچنان عاشق بازی کردن با صاحبشان و همراهی کردن آنها هستند .

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

* شیتزوها و کودکان *

 

توله ی شیتزو واقعا کوچک هست , بچه ها باید در کف خانه بنشینند تا بتوانند با آنها بازی کنند . هنگامی که بچه ها به راه می افتند , به علت تعادل نداشتن , بسیار به زمین می خورند , حال تصور کنید که شیتزوی شما نیز بروی زمین هست , به نظرتان احتمالش کم هست که کودکان در یکبار زمین خوردنشان تصادفا بروی شیتزو اتان بیفتند و بنشینند ؟ باید گفت که یقینا اگر همچنین حادثه ای برای شیتزو رخ دهد , صدمه دیدن آنها بسیار محتمل و ممکن هست .همچنین , کودکان با بغل کردن آنها و یا فشار دادن انگشتان خود بروی صورت و چشمان آنها , به سادگی می توانند به آنها آسیب برسانند , برای جلوگیری از حرکات ناگهانی و یا صداهای بلند , اجازه دهید که وقتی توله سگ اتان خسته هست به استراحت بپردازد .
آسیب پذیری آنها در مقابل حرکات کودکان به میزانی هست که بسیاری این نژاد را برای خانواده هایی که فرزند بسیار کوچک دارند مناسب نمی بینند , مگر خانواده هایی که فرزندانشان به حدی بزرگ باشند که نحوه ی برخورد صحیح و درست را شیتزوها بداند .
* چگونه می توان آنها را اجتماعی کرد ؟


از همان ابتدای دوران تولگی اشان سعی کنید که توله ی خود را در معرض انواع مختلفی از مناظر , مکان ها , صداها , بوها و موقعیت ها قرار دهید , همانطور که این اتفاق بیشتر برای آنها رخ دهد , دید بهتری از جهان گسترده را به آنها خواهد داد . هر چقدر آنها کمتر اجتماعی شده باشند , در موقعیت های جدید , ترسو تر و هراسان تر خواهند بود , این اصلا اتفاق خوب و خوشایندی نیست چرا که توله سگی را همراه خود دارید که هر زمان باید اعتماد اش را برای یک قدم بیشتر برداشتن در خیابان جلب کنید , اهمیت اجتماعی شدن در مورد هر نژاد متفاوت هست اما برای تمامی نژادها , آموزشی واجب و ضروری است چرا که به آنها قدرت تصمیم گیری صحیحی در موقعیت ها و مواجه شدن با عوامل مختلف را می دهد , اجتماعی کردن آنها را باید از تولگی آغاز کنید , این اجتماعی شدن علاوه بر عوامل محیطی باید با انسانهای مختلف , حیوانات و نژادهای مختلف سگها نیز رخ دهد , تا به خوبی بتوانند این آموزش را فرا گیرند .


 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

* شیتزو و مسافرت *بیشتر شیتزو ها عاشق مسافرت هستند , اما اصولی را باید رعایت کنید , همانند آنکه شما باید آنها در درون باکس اشان به مسافرت ببرید , یکی از دلایل این مطلب باید آنست که از هر نوع صدمات احتمالی ناشی از ترمز ناگهانی و یا تصادف جلوگیری شود , چرا که اگر سگ اتان در باکس نباشد , بی شک صدمه خواهد دید . علاوه بر آن هیچگاه سگ خود را تنها در حالت پارک در ماشین تنها نگذارید , چون احتمال دزدیده شدنش واقعا قابل توجه هست . همچنین فراموش نکنید که در یک روز گرما , به سرعت نژادهایی چون شیتزو گرما زده می شوند و اگر نتوانید آنها را از گرما دور کنید , حتما صدمه خواهند دید , پس این مسئله را جدی بگیرید و همیشه مراقب آب و هوای گرم و گرما زدگی شیتزوی خود باشید .

* چگونه می توان آنها را از رفتارهایی چون جویدن وسایل و بقیه ی رفتارهای منفی دور کرد ؟با شیتزوی خود بازی کنید , از اسباب بازی هایش برای بازی اتان کمک بگیرید , این کار باعث می شود که بخش عظیمی از انرژی آنها مصرف شود و بخش دیگر را با اسباب بازی های خود به استفاده کنند . بخشی از خانه را عاری از وسایل خطرناک و ... کنید , آن بخش را با استفاده از حفاظ کوتاهی می توانید به بخش امنی برای سگ اتان فراهم کنید و آنگاه در آن فضا بگذارید که بازی کنند , کنکاش و جستجو کنند و شما در آن هنگام بدون داشتن استرسی ناشی از وقایع خطرناک به کارهای خانه و روزمره ی خود بپردازید . بازی کردن با آنها و در اصل زمان گذاشتن برای با هم بودن و همچنین اختصاص دادن فضایی برای تفریحات آنها , باعث می شود تا رفتارهای بد آنها به مرور به رفتارهای مثبت تغییر یابند .

 

* هدف شما از خرید شیتزو چیست ؟


هر سگی دلیلی برای بودن و شروع کردن دارد . دلایل شیتزوها آنست که بدون انتظار و توقعی , عشق را به شما هدیه کنند , آنها شکارچی نیستند , نمی کشند و حمله نمی کنند , فقط دوست دارند که با شما باشند و در طول روز شما را همراهی کنند , به عنوان همراهی و عاشق . ممکن هست پارس کنند هنگامی که می خواهند شما را از حضور شخصی پشت در خانه آگاه کنند , اما شتیزوها فقط زمانی آنها می شوند که بدانند آنها دوست خانواده اشان هستند .

شیتزوها به علت خصوصیت های ظاهری و رفتاری اشان از محبوبیت زیادی برخوردارند , به همین علت این نژاد را بسیار می توان در ایران دید , اما متاسفانه باید گفت که این امر اتفاق خوش آیندی نبوده و نیست , چرا که به دلایل متعددی به خاطر سازگاری نسبی این نژاد نسبت به نژادهای دیگر , گاها به این نژاد سخت گرفته شده تا حدی که برای پیشنهاد این نژاد به گونه عنوان می شود که حداقل ترین شرایط , برای این نژاد کافی و مسرور کننده هست , حتی شاهد این مطلب هم خواهید بود که بعضی از علاقه مندان به این نژاد مدعی هستند که می توان این نژاد را حتی در بالکن و یا فضاهای خارج از خانه نیز نگهداری کرد , متاسفانه در این هنگام خواسته و خوشحالی شیتزو نادیده گرفته می شود , باید در نظر گرفت که زنده ماندن هر سگ یک چیزی است و خوشحالی و شادابی سگ اتفاق دیگری است که فاکتورهای بسیار متفاوتی نسبت به زنده ماندن دارد , در تمام طول تاپیک سعی شده که خوشحالی و سلامتی روحی و جسمی شیتزو مد نظر باشد , پس لطفا علاقه مندان به این نژاد نیز , به این دقت بیشتری کنند که در درجه ی اول , مهم سلامتی روحی و جسمی و شادابی سگ هست نه خواسته ی علاقه مندان به شیتزو , بی شک و بدون تردید برای تحقق این امر , باید شما زندگی و شرایط خود را برای حضور آن بسنجید و شرایط ایده آلی را برای آنها تهیه ببینید , نه آنکه سعی کنید شیتزو را با شرایط سخت و دشوار خود تنظیم کنید .
با اینکه در قسمتی دیگر این مطلب عنوان شد اما به علت ضرورت این امر , مناسب دیدم که تاکید مجددی بر این مسئله کنم .

گردآورنده , مترجم + نویسنده : مسی - MaSiii

نظرات کاربران
 • 0
  سلام.مرسی ازاطلاعات خوب شما.من خودم یک سگ شیتزودارم که تازه یکساله شده.اطلاعات شمابسیارخوب وعالی بود.اما چیزی که من همیشه باهاش مشکل دارم این هست که نمیدونم باید چه غذاهایی به سگم بدم؟! ضمنا این سگ من خیلی هم بدغذاست! غذای حشک داره ولی نمی خوره.ازبیرون براش غذاگ فتم اما احساس میکنم بهش نساخته.منظورم غذاها یکنسروی است.اگرامکان داره می خواستم منودراین زمینه راهنمایی کنید.باسپاس
 • 0
  خیلی توضیحات خوبی بودن
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

سگ

آمدن

تربیت

طریقه

غذای

چشم

مورد

سگها

عکس

نگهداری

حیوان

خانگی

شیتزو

تریر

پودل

پاگ

اشپیتز

ژاپنی

آيــا

ظاهری

بزرگ

بین

فنلاندی

نژاد

مناسب

توله

سگي

میوه

فرق

خیلی

سگهای

کدام

تنها

راه

غذایی

ویژه

تغذیه

اول

میزان

كوچك

؟

پرشین

باهوش

آپارتمان

کنار

خوکچه

هندی

خانه

خوابیدن

کشور

داشهوند

هوش

مالتيز

شرایط

طولانی

لوازم

مقایسه

ایا

داشتن

مدت

بزرگترین

صحیح

رنگی

تفاوت

نگهداشتن

علت

میشود

داری

مدل

نوزاد

سازگار

گذاشتن

خوب

موي

موی

چشمان

چقدر

اطلاعات

استانداردهای

كوتاه

اصل

قیمت

چیست

تاثير

کافی

سگی

اشک

توان

مناسبی

گرماي

بازیگوش

اشنایی

برس

پذیر

هست

عصبي

نظر

-

خوبی

کدوم

نظرات

پذیری

میتوان

درسگ

گذاشت

بزها

مال

ر

سگهاي

*

کراس

ايا

FCI

خوشگل

گالری

هاوانیز

اپارتمان

شاپ

حدودی

دمایی

مالتیز

For

هــــا

بـا

هـم

ـتر

زن

است

ارایش

پت

من

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)