پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نجات روباه زخمی در «دشتی»/ کشف محموله مرجان دریایی قاچاق در «خارک»

سبزپرس- گروه محیط طبیعی: در هفته گذشته شش شکارچی متخلف و یک صیاد غیرقانونی در نواحی مختلف ایران توسط محیطبانان دستگیر شدند. همچنین اکیپی از شکارچیان که دو "کل" را شکار کرده بودند دستگیر شدند. در هفته گذشته، یک روباه درشهرستان دشتی در حالی که به شدت زخمی شده بود و با مرگ دست و پنجه نرم می کرد، توسط محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی پیدا شد و عمل جراحی بر روی او صورت گرفت و مداوا شد. همچنین، ماموران اداره كل حفاظت محيط زيست استان بوشهر 27.5 کیلوگرم مرجان دریایی را که در منزل فردی در جزیره خارک کشف کردند.

به گزارش سبز پرس، محیط بانان اداره حفاظت محيط زيست شهرستان دشتي در استان فارس، حين گشت و كنترل يك روباه كه به وسیله شکارچیان متخلف از ناحيه دو پا، دم و صورت به شدت مجروح شده بود را مشاهده کردند.

محیطبانان روباه مجروح را سريعاً به اداره محيط زيست منتقل کردند و با کمک دامپزشكي شهرستان، جراحي بر روی روباه مصدوم انجام شد و همین جراحی باعث شد تا از مرگ حتمی نجات پیدا کند.

 

در خوزستان هيچ نقطه امني براي متخلفان شكار وصيد بازهاي شكاري وجود ندارد
در این هفته گردهمایی توجيهي آموزشي فرماندهان يگان ونيروهاي اجرايي حفاظت محيط زيست با حضورفرماندهان يگان هاي ويژه ونيروهاي اجرايي در خوزستان برگزار شد.

مدیر کل اداره محیط زیست استان خوزستان در این گردهمایی، برخورد اداره محیط زیست استان با متخلفان را قاطع و شدید اعلام کرد.
تورج همتي، مدیر کل اداره محیط زیست استان خوزستان،  دراين گردهمايی با بیان اینکه تمهدات جدیدی در نظر گرفته اند و برخورد با متخلفان را شدت داده اند گفت: هيچ نقطه امني در استان براي متخلفان شكار وصيد بازهاي شكاري وجود ندارد.
او ادامه داد :هرساله در آغاز فصل سرد وابتداي پاييز كه مقارن با مهاجرت اين پرندگان از روسيه و آسياي ميانه به زيستگاه هاي ايران است، اقدامات مقابله ای براي جلوگيري از قاچاق پرندگان شكاري داريم  و امسال در خوزستان تدابير و تمهيدات ويژه ای در اين خصوص اتخاذ شده است.
همتی در این گردهمایی از سازماندهی 9يگان ويژه حفاظت كه مسئوليت گشت، كنترل ونظارت بر زيستگاه های استان را در قالب شش يگان حفاظت بر عهده دارند خبر داد.

او همچنین سه يگان مديريت،پشتيباني و احتياط را به عنوان یگان هایی که وظيفه ارزيابي ،نظارت و هماهنگي بر عهده آنهاست، معرفی کرد.
مدير كل حفاظت محيط زيست استان پرندگان شكاری را از نظر نقش و اهميت بوم شناحتي در راس هرم غذايي دانست.

او براین باور است که پرندگان شکاری در تعادل زيستي، حفظ تنوع زيستي و حفظ ذخاير ژنتيكي نقش با ارزش و غير قابل جايگزيني دارند .
همتی تاکید کرد: از نظر قوانين و مقررات شكار وصيد وكنوانسيون هاي بين المللي كه كشور ما عضو كنوانسيون بين المللي حفاظت از پرندگان شكاري است، صيد پرندگان حمايتي و در معرض انقراض وقاچاق آنها جرم قانوني دارد وطبق مقررات با آنها برخورد مي شود .
درپایان، مدیر کل اداره محیط زیست استان خوزستان به نقش فرهنگ سازي و آموزش اشاره كرد و آشنا كردن جامعه باارزش هاي زيستي اين گونه ها  در حوزه بوم شناختي را امری مهم تلقی کرد و گفت: فرماندهان يگان هاي حفاظت و ماموران اجرايي باید  از ظرفيت هاي مردمي در امر حفاظت استفاده کنند.

 

صياد غير مجاز پرندگان شكاری در بندر تركمن دستگير شد
هفته گذشته، مأموران و ضابطان گارد اجرايی اداره حفاظت محيط زيست بندر تركمن موفق به دستگيري يك متخلف صيد پرندگان شكاری شدند.
ماموران گارد اجرايی اداره حفاظت محيط زيست بندر تركمن در منطقه دشتی «نفتيجه»، حوزه استحفاظي پاسگاه سرمحيط باني گميشان پس از گشت و كنترل موفق به دستگيري فردي به نام ناصر- ر ساكن شهرستان برازجان استان بوشهر شدند.

ماموران محیط بانی گمیشان، از اين متخلف تعداد يك پرنده «دليجه»، دو «قمري» و يك «كبوتر چاهي» كشف و ضبط کردند.

پرونده اين متخلف به همراه موارد ضبط شده، تحويل مقامات قضايی شهرستان بندر تركمن شد . جزای نقدی در نظر گرفته شده برای هر دلیجه یک میلیون و 600 هزار تومان است. همچنین، شکارچیان متخلف برای شکار هر قمری و کبوتر چاهی، به 12 هزار تومان جزای نقدی محکوم خواهند شد.

 

شكارچيان متخلف در اطراف شهرستان تكاب دستگير شدند    
از استان آذربايجان غربي نیز خبر رسیده که محیطبانان اداره حفاظت  محيط زيست شهرستان تكاب دو نفر شكارچي متخلف را در منطقه ي شكار ممنوع «چيچكلوي» اين شهرستان دستگیر کردند.

این متخلفان اقدام به شكارکرده بودند و لاشه چند پرنده و خرگوش شكار شده به همراه داشتند.

شکارچیان متخلف، دو قبضه اسلحه شكاري و تعدادي ادوات شكار نیز به همراه داشتند که توسط ماموران یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان تکاب ضبط و تحویل مقامات قضايي شد.

 

در ياسوج دو لاشه كل از شكارچيان متخلف كشف و ضبط شد
اما در استان كهگيلويه و بويراحمد، محیطبانان در ارتفاعات مناطق حفاظت شده این استان موفق به دستگيري دو شكارچی شدند.
ماموران يگان حفاظت محیط زیست با انجام  گشت و كنترل در مناطق حفاظت شده توانستند با بررسي منطقه و وجود آثار و علايم مبنی بر حضور شكارچيان در منطقه و پس از تعقيب و گريز، اكيپی از شكارچيان را شناسايی و تعداد یک قبضه  اسلحه ساچمه زنی دولول و دو لاشه «كل» (بز وحشی) از شكارچيان كشف و ضبط کنند . 
پس از دستگیری شکارچیان و ضبط لاشه دو کل که توسط آنها شکار شده بود، این دو نفر به مراجع قانونی تحویل داده شدند.
جزای نقدی در نظر گرفته شده برای هر کل 560 هزار تومان است.

کل ها معمولا به صورت گله ای و اجتماعی  زندگی  می كنند و سن آنها از روی برجستگی های روی شاخ شان تخمين زده می شود.

 

چهار متخلف شكارو صيد در شهرستان هاي بوكان و شاهين دژ دستگير شدند
اداره كل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربی نیز در این هفته از دستگیری چهار شكارچی متخلف در بوكان و شاهين دژ خبر داد.

دو نفر از شكارچيان متخلف در منطقه شكار ممنوع «سه كانيان» بوكان و دو نفر در مناطق ييلاقی شاهين دژ توسط ماموران يگان حفاظت اين شهرستان دستگير و از آنان سه قبضه اسلحه به همراه تعدادی ادوات شكار و پرنده «كبك دُری» كشف و متخلفان با تشكيل پرونده تحويل مقامات قضايی شدند.
جزای نقدی در نظر گرفته شده برای پرنده کبک دری، 160 هزار تومان است.

 

27.5 كيلوگرم مرجان دريايي در جزيره خارک كشف شد
اما محیطبانان مناطق دریایی نیز در این هفته یک متخلف را بازداشت کردند و 
اداره كل حفاظت محيط زيست استان بوشهر از کشف 27.5 کیلوگرم مرجان دریایی خبر داد.

ماموران اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با همكاری ماموران پناهگاه حيات وحش خارک و ماموران نيروی انتظامی در بازرسی از منزلی در جزيره خارک 27.5 كيلوگرم مرجان دريايی كشف و ضبط کردند.
پس از کشف مرجان های دریایی، پرونده اين فرد متخلف به همراه سهم قاچاق مرجان های دريايی به مراجع قضايی معرفی شد .
طبق بند الف ماده 12 قانون شكار و صيد مصوب سال 1346، شكار و صيد جانوران وحشي حمايت شده بدون داشتن پروانه ممنوع است و صید هر کیلوگرم مرجان دریایی، جریمه ای معادل صد هزار تومان را برای صیادان غیرمجاز در پی خواهد داشت./ن.س

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی