پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

آخرین جملات اعدام يك سیاه پوست آمریکایی

واحد مرکزی خیبر: برغم تلاش نزدیک به یک میلیون نفر در سراسر جهان برای لغو حکم تروی دیویس سیاهپوست امریکایی وی امروز اعدام شد .

شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار در خبری فوری از اجرا شدن حکم اعدام تروی دیویس فرد محکوم شده به مرگ در امریکا خبر داد.

پس از آنکه معلوم شد در روند رسیدگی به پرونده تروی دیویس سیاهپوست آمریکایی متهم به قتل تقلب صورت گرفته است، نزدیک به یک میلیون نفر در سراسر جهان با امضای طوماری در شبکه اینترنت خواستار لغو حکم اعدام او شده بودند با وجود این فرماندار جورجیا حکم اعدام او را تایید کرد و قرار دیویس با تزریق سم به بدن اعدام شد.

پایگاه اینترنتی روزنامه لوفیگارو فرانسه نوشت: در گزارشی که در سال 2007 وکلای امریکایی پس از تحقیقی که در هشت ایالت انجام دادند حاکی از وجود نابرابری های نژاد بسیار زیادی بود به نحوی که بخش عمده از افراد محکوم به مرگ را سیاهپوستان تشکیل می دادند.
آخرین جملات تروی دیویس
مرد سیاه پوست گفت "می‌خواهم با خانوده مک فیل صحبت کنم"؛ لحظاتی بعد با صدایی رسا به آنها گفت " آن شب من مقصر مرگ "مک" نبودم. من اصلا تفنگی به همراه نداشتم
به گزارش فارس،"تروی دیویس" لحظاتی پیش از اجرای حکم اعدام خود، ضمن تاکید مجدد بر بیگناه بودن خود، به کادر پزشکی اعدام گفت امیدوارم بخشایش خداوند نصیب شما شود.
"تروی دیویس" لحظاتی پیش از اینکه حکم اعدام وی اجرا شود، سرش را از روی صندلی که وی را به آن بسته بودند، بالا آورد، نگاهی به چشمان خانواده "مارک مک فیل"، ـ افسر پلیسی که وی را متهم به قتل وی کرده بودند ـ دوخت و مستقیم به چشمان آنها خیره شد.

*"دیویس" به خانواده مقتول تاکید کرد من مقصر نبودم

بعد، گفت "می‌خواهم با خانوده مک فیل صحبت کنم"؛ لحظاتی بعد با صدایی رسا به آنها گفت " آن شب من مقصر مرگ "مک فیل" نبودم. من اصلا تفنگی به همراه نداشتم. من جان پدر، پسر یا برادر شما را نگرفتم".

*تاکید "دیویس" بر اعتقاد راسخ دوستانش به بی‌گناه بودن وی

"دیویس" بعد از این سخنان رو به خانواده و دوستان خودش کرد، از آنها خواست ایمانشان به بی‌گناه بودن خودش را "حفظ کنند"؛ سپس به سمت کادر پزشکی که قرار بود تا لحظاتی دیگر جانش را بگیرند، برگشت و به آنها گفت "امیدوارم لطف و بخشایش خداوند روح و جان شما را جلا دهد".
سپس به وی در 3 مرحله داروهای "پنتوباربیتال"، "برومید پانکرونیوم" و "کلرید پتاسیم" تزریق شد و در ساعت 11 و 8 دقیقه مرگ وی اعلام شد.

*سیل جمعیت هوادارن "دیویس" خانواده وی را احاطه کردند

هنگامی که خبر مرگ "دیویس" در محوطه کاملا امنیتی زندان جکسون پیچید، سیل جمعیت هوادارن، خانواده وی را احاطه کرده بودند. "مارتینا کوریا"، خواهر "دیویس" که پیش‌تر گفته بود مبارزات حق‌جویانه خود را ادامه خواهد داد، گفت که سرگذشت برادرش باید مشوق کسانی باشد که پرچم عدالت‌خواهی و مبارزات عدالت‌جویانه به دست گرفته‌اند. وی گفت " پیام برادر من به نسل جوان این است که می‌توان زانو زد و تسلیم شد و یا به پا خواست و مبارزه کرد"

انتقاد وکلای مدافع "دیویس" از اجرای حکم اعدام

وکیل‌های "دیویس" بعد از اجرای حکم اعدام وی، این اقدام را به باد انتقاد گرفتند و آن را نوعی "اعدام بدون محاکمه" توصیف کردند. "توماس رافین"، یکی از وکلای مدافع وی، آن را "به شدت متحجرانه" خواند.
وی افزود" در ایالت جورجیا، 4/48 افرادی که صبح امروز در لیست اعدام قرار داشتند، مردهای سیاهپوست بودند و این در حالی است که این عده تنها 15 درصد از جمعیت ایالت جورجیا را تشکیل می‌دهند!"

*خوشحالی خانواده مقتول از اجرای حکم

"جان لوئیز" که گزارشگر رادیوهای محلی است و در محل اجرای حکم حضور داشت نیز اظهار کرد هنگامی که "دیویس" فوت شد، خانواده افسر پلیس مقتول در ردیف جلو نشسته بودند و با علاقه تمام مرگ وی را نظاره می‌کردند. هنگامی که مرگ وی اعلام شد و آنها محل اعدام را ترک می‌کردند، آنها لبخند می‌زدند؛ خوشحالم که بالاخره یکی دو سه نفر از این اعدام راضی هستند!

*اجرای چهارمین حکم اعدام "دیویس" علی‌رغم شک و ابهام فراوان

این حکم اعدام، چهارمین حکم اعدامی بود که برای دیویس 42 ساله، که از سن 19 سالگی به اتهام قتل "مارک مک فیل"، افسر پلیس "ساوانا"، در زندان بود، صادر شده بود. در این واقعه که در تاریخ 19 اگوست سال 1989 اتفاق افتاد، مردی به نام "سیلوستر کولز" در حالی که بر سر یک قوطی آبجو با مردی بی‌خانمان به نام "یانگ" درگیر شده بود، وی را کتک زده و بی‌هوش می‌کند. یک افسر پلیس که در آن منطقه حاضر بود، با عجله به یاری "یانگ" می‌شتابد، اما پیش از اینکه به او برسد، با شلیک گلوله به قتل می‌رسد. فردای آن روز، "کولز" با مراجعه به پلیس ادعا می‌کند، سیاه‌پوستی به نام "تروی دیویس" به افسر پلیس شلیک کرده است. چهار روز بعد از این واقعه، "دیویس" دستگیر می‌شود و تقریبا 2 سال بعد، با شهادت 9 نفر شاهد عینی، که خود "سیلوستر کولز" هم جزو آنها بوده است، به اتهام قتل افسر پلیس مورد نظر به اعدام محکوم می‌شود. چندی بعد، روزنامه Atlanta journal constitution" اقدام به مصاحبه با شاهدان عینی این واقعه می‌کند. 7 نفر از این شاهدان عینی، شهادت عینی خودشان را پس گرفته و اظهار می‌کنند با تهدید پلیس و یا تحت تاثیر تکنیک‌های القای روانی، این اظهارات را مطرح کرده‌اند. از میان دو شاهدی که شهادتشان را پس نگرفتند، یکی فردی به نام "استیون ساندرز" است که "دیویس" را در جلسه دادگاه به عنوان متهم شناسایی کرد، ولی دو سال بعد به پلیس گفت که "در صورتی که دوباره شلیک‌کننده گلوله را ببیند، نمی‌تواند او را شناسایی کند"، و دیگری هم "سیلوستر کولز" است که در صورت رفع اتهام از "دیویس"، خودش متهم می‌شود.

حکم اعدام "دیویس" در حالی صورت گرفت که پیش از این 300 تظاهرات در اعتراض به حکم وی در سر تا سر دنیا صورت گرفته بود.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی