پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

10 فوتباليستی كه بيش از يك دهه در تيم ملی ايران بودند

فردا: فرهاد مجیدی كاپیتان استقلال كه در دو اردوی قبلی تیم ملی از سوی كارلوس كی‌روش به تیم ملی دعوت شده بود از فوتبال ملی خداحافظی كرد تا به گفته خودش جا را برای جوانان باز كرده و بلایی كه در دوران جوانی بر سر خود آمده بود بر فوتبالیست های حال حاضر پیش نیاید.

در طول نیم قرن اخیر بازیكنان بزرگی در فوتبال ایران مطرح شده اند و بعد از پایان دوران فوتبالی خود نامی از آنها باقی نماند. از سوی دیگر نیز بازیكنان دیگری بودند كه سال های سال از دوران جوانی تا میانسالی خود را در كنار تیم ملی فوتبال گذرانده و بیش از یكدهه در خدمت فوتبال ملی بوده اند.

در این بین ستاره هایی وجود دارند كه تعداد بازی های ملی آنان نیز زیاد نیست ولی در طول سال های متمادی در كنار فوتبال ملی بوده اند و هیچ گاه دعوت یا عدم دعوت شدنشان گام های استوار آنها را برای خدمت به تیم ملی فوتبال سست نكرد.

خداحافظی كاپیتان موفق استقلال بهانه ای شد تا نام ده نفر از ستارگان نیم قرن اخیر فوتبال كه بیش از یك دهه در تیم ملی فوتبال ایران بازی كرده اند را در لیست ده ساله های ملی قرار دهیم.

فرهاد مجیدی و حقی كه از وی خورده شد

از سوی سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال كشور بار دیگر به تیم‌ملی دعوت شد. فرهاد مجیدی برای اولین بار در سال‌76 توسط مایلی كهن حضور در تیم‌ملی را تجربه کرد.

مجیدی جزو نسل جوان زیر 21‌سال بود که طی سال‌‌های 75 و 76 حضور در تیم‌های فوتبال را تجربه کرد. مهدی مهدوی‌کیا، نیما نکیسا، مهرداد میناوند، داریوش یزدانی و فرهاد مجیدی؛ این گروه 5‌نفره بسیار مستعد بودند که محمد مایلی‌کهن آن‌ها را به فوتبال ایران معرفی کرد.

البته فرهاد مجیدی، طی 14‌سال گذشته روزگار باشکوهی را در تیم‌ملی نداشت و طبق نوشته خود در نامه خداحافظی اش روزگار جوانی را زیر سایه بازیكنان سن بالای تیم ملی گذرانده است.

مجیدی، 45‌بازی ملی دارد. او در 5‌سال اخیر 6‌بازی ملی داشته است. 9‌گل زده ملی دارد و از 45‌بازی ملی‌اش، تنها 23‌بار از ابتدای بازی به میدان رفته است. فرهاد در 45بازی خود 5بار کارت زرد گرفته است. او هیچ‌گاه در بازی‌های ملی کارت قرمز دریافت نکرده است.

علی کریمی 13 ساله

علی کریمی مهرماه سال‌77 در جریان دیدار دوستانه ‌تیم‌‌های ملی فوتبال ایران و کویت برای اولین بار برای تیم‌ملی بازی کرد. کریمی که در‌حال‌حاضر از حیث تعداد بازی ملی رتبه دوم را درتمام ادوار فوتبال ایران دارد، صاحب این شانس است که در ‌دوسال آینده به رکورد 150‌بازی ملی برسد و از این حیث رکورد علی دایی را بشکند.

او در سال‌2004 مرد سال فوتبال آسیا شد. کریمی در جام ملت‌های 2004 آسیا با زدن 5‌‌گل عنوان آقای گل رقابت‌ها را به نام خود ثبت کرد. او در تاریخ فوتبال ملی ما با 115‌بازی بعد از دایی صاحب رتبه دوم است، از حیث گل زده ملی هم با به ثمر رساندن 36‌گل بعد از دایی و کریم باقری سوم است. کریمی در صورتی كه مانند مجیدی از تیم ملی كناره گیری نكند می‌تواند تا‌‌‌ 2، 3‌سال دیگر برای تیم ملی فوتبال کشورمان بازی کند.

علی دایی، ركورددار بازی ملی

رکورددار تعداد بازی ملی و گل‌زده و ملی در فوتبال ماست. او که متولد سال48 است خیلی دیر یعنی در 24سالگی از خردادماه سال72 پیراهن تیم ملی را بر تن کرد. تعداد بازی‌های دایی در 3سال اول حضورش در تیم‌ملی به 20‌دیدار هم نمی‌رسد، اما از ابتدای سال‌75 به بعد غوغا کرد.

از آن پس او تقریبا در تمام بازی‌های تیم ملی حاضر بود. دایی تا خرداد سال‌85 یعنی 13‌سال پیراهن تیم‌ملی را بر تن کرد. در این مدت 149بازی انجام داد و 109گل ملی زد. تعداد گل‌های او چه در ایران و چه در دنیا دست‌نیافتنی است، اما بازی‌های او قابل‌دسترسی است? چنانچه اگر مهدی مهدوی‌کیا مثل او در تمام بازی‌های ملی آن سال‌ها حاضر می‌شد امروز به رکورد 150‌بازی ملی رسیده بود.

مهدی مهدوی کیا

یکی از بازیکنانی ا‌ست که با سابقه بالاتر از 10‌سال حضور ملی، هنوز مشغول بازی‌‌ است و بدنش در درجات بالایی از آمادگی قرار دارد. مهدی مهدوی‌کیا در آذرماه سال‌75 زمانی که 19‌ساله بود برای اولین بار به تیم‌ملی دعوت شد و در دیدار ملی بین 2‌تیم ایران-عراق،‌ حماسه ملی خود را آغاز کرد.

مهدوی‌کیا، به علت حضور طولانی‌مدت در بوندس‌لیگا بازی‌های زیادی را در تیم‌ملی فوتبال از دست داد، و‌گرنه امروز به جای یکصد و 12‌بازی ملی، رکورد او از 150‌بازی گذشته بود. مهدوی‌کیا در سال‌1997 جوان اول آسیا شد. آخرین بازی ملی او در خرداد‌88 انجام شد یعنی طول مدت حضور او در تیم‌ملی به 13‌سال نمی‌رسد.


احمد رضا عابدزاده

بازیکنی که فوتبال ما او را بهترین دروازه‌بان بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی دانسته تا تیر‌ماه سال‌77 به مدت 12‌سال و 6‌ماه ملی‌پوش بود و اگر مصدومیت گریبانش را نمی‌گرفت می‌توانست حتی تا 40سالگی یعنی 8‌سال بعد ملی‌پوش باشد.

کریم باقری؛ ركوردار حضور در تیم ملی

رکورد‌دار حضور در فوتبال ملی است. هیچ‌کس به اندازه او حضور در تیم‌ملی فوتبال را از حیث طول مدت‌زمان تحربه نکرده است. کریم باقری که در تیم‌های باشگاهی تراکتورسازی، کشاورز تهران و پرسپولیس بازی کرده و سال قبل رسما کفش‌ها را در رده ملی آویخت، در جام بین‌المللی اکو در سال‌72 و در ماه خرداد برای اولین بار پیراهن تیم‌ملی را برتن کرد.

باقری در آذرماه سال‌80، از کسوت ملی کناره‌گیری کرد و بعد از ‌7سال در سال‌87 به درخواست علی دایی سرمربی وقت تیم‌ملی بار دیگر به تیم‌ملی آمد. در این مقطع 7‌بازی ملی دیگر انجام داد و 3?گل ملی دیگر زد تا کارنامه‌اش از 80بازی و 47گل زده ملی به 87بازی و 50گل زده برسد.

همگان حضور باقری را با اضافه شدن این 7بازی و سه‌گل، رکورد 15‌سال و 6‌ماهه در تیم‌ملی می‌دانستند، اما این پایان ماجرا نبود چرا‌که 2‌سال بعد فدراسیون فوتبال، در زمان حضور تیم‌ملی برزیل در امارات،‌ بازی دوستانه ایران-برزیل را برای خداحافظی کریم تدارک دید.

باقری در این بازی که زمستان سال‌89 انجام شد بار دیگر پیراهن تیم‌ملی را برای آخرین بار بر تن کرد و سبقه خود را به 17‌سال و 8‌ماه رساند. اتفاقی که در تاریخ فوتبال کشورمان کم‌نظیر یا حتی می‌توان گفت بی‌نظیر بوده است.

همایون بهزادی

سال‌51، 2‌بازی ملی انجام داد تا دهمین سال حضورش در تیم‌ملی با بازی رسمی ثبت شود. بهزادی اولین بار در سال‌1341 ملی‌پوش شد و آخرین حضورش در تیم‌ملی فوتبال را سال‌51 تجربه کرد.

ناصر حجازی

از نسلی که در جام‌جهانی 1978 آرژانتین تیم‌ملی فوتبال کشورمان را همراهی کردند فقط ناصر حجازی بود که از حیث بازی‌های ملی از مرز 10سال گذشت. علی پروین هم کمتر از 10‌سال عضو تیم‌ملی بوده است.

ناصر حجازی ‌در سال‌48، فوتبال ملی را از حضور در جام بین‌المللی سنتو شروع کرد و تا سال‌59، که تیم‌ملی فوتبال را در مسابقات جام ملت‌های 1980 آسیا همراهی کرد، عضو تیم‌ملی بود و در این سال به کسوت پربارش در عرصه ملی خاتمه داد.

جواد زرینچه

در اسفند‌65، در جریان بازی‌های مقدماتی المپیک 1988 سئول، در‌حالی‌که 20‌ساله بود ملی‌پوش شد. زرینچه در اولین بازی ملی دفاع چپ بود، اما عمری دفاع راست و بعدها به پیستون راست و دفاع آخر رفت.

زرینچه طی سال‌های 74 و 75، به علت اختلاف با مایلی‌کهن از تیم‌ملی دور شد، اما بعد از رفتن مایلی‌کهن، او دوباره پیراهن تیم‌ملی را بر تن کرد. تعداد بازی‌های ملی او به 80‌دیدار می‌رسد. بین ملی‌پوشان استقلال، بیشترین تعداد بازی ملی در اختیار اوست.

محمد رضا پنجعلی

بازیکنی که ابتدا مدافع چپ بود، اما یک توفیق اجباری او را به وسط برد. پای کاظم سید‌علیخانی که در پرسپولیس و تیم‌ملی به عنوان بک وسط ثبت شده‌ بود، شکست و پنجعلی در هر 2‌تیم، از چپ به وسط آمد.

او از فروردین‌57، پیراهن تیم‌ملی را رسما بر تن کرد و برابر یوگسلاوی که سال‌1978‌ برگزار شد، البته در دوران افت خود بازی کرد. پنجعلی که متولد سال‌1334 تهران است، در 23‌سالگی بازی ملی را برای اولین بار تجربه کرد و تا مهرماه سال‌1370، زمانی که 36‌ساله بود، در تیم‌ملی حضور داشت.


او در این مقطع با 13‌سال و 6‌ماه حضور در تیم‌ ملی، رکورددار شد. پنجعلی که 6‌سال کاپیتان تیم‌ملی بود، در مهرماه سال‌70، بین 2‌نیمه بازی جام بین‌‌قاره‌ای آسیا و آفریقا بازنشسته شد. او در تیم‌های برق تهران، ‌ابومسلم و پرسپولیس سالیان سال بازی کرد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)