پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اسباب بازي هاي مناسب براي چينچيلا


اسباب بازي هاي مناسب براي چينچيلا




 
 
 
 
 
 



چينچيلاها حيوانات بسيار كنجكاوي هستند و به اسباب بازي ها و وسايل زيادي نياز دارند تا در داخل و خارج از قفس، به اندازه كافي بتوانند اين حس خود را تهييج و ارضا كنند.

چينچيلاها جوندگاني هستند كه عادتي طبيعي مبني بر جويدن اشيا و سوهان كشيدن دندان هايشان دارند. بنابراين براي يك چينچيلاي اهلي بسيار مهم است كه موقعيت هاي زيادي براي انجام اين كار فراهم شده باشد و اين كار ميتواند به وسيله در اختيار گذاشتن تعداد زيادي اسباب بازي و وسيله انجام شود.

ممكن است چينچيلا اقدام به جويدن لبه تاقچه هاي كناره قفس خود كند اما جنس آنها به دليل چوبي بودن، براي كوتاه كردن و فرسودن دندان ها مناسب نبوده و بيش از اندازه نرم است. شما بايد همواره اسباب بازي ها و لوازمي را براي چينچيلا مهيا كنيد كه نيازهاي او را به درستي برطرف نمايند، نه وسايلي كه منجر به بروز مشكلات دهان و دندان براي چينچيلا شوند.

براي جلوگيري از كسل شدن چينچيلا و افزايش انگيزه بازي و تفريح در او، بايد اسباب بازي ها و وسايل را هر زمان كه قفس را تميز ميكنيد به شكل جديدي آرايش داده و يا هر بار كه او را براي بازي از قفس خارج ميكنيد، محل و نحوه قرار گرفتن آنها را تغيير دهيد.

تمامي اسباب بازي ها و وسايل بايد هر چند وقت يك بار بررسي شده و اطمينان حاصل شود كه داراي لبه هاي تيز نباشند. ضمنا بايد از جنسي ساخته شده باشند كه بتوان هر از گاهي آنها را به طور كامل ضد عفوني كرد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
بخش دوم








شاخه هاي درخت

شاخه هاي برخي از درختان يكي از وسايل جالب و مفرح براي چينچيلا در داخل قفس به شمار ميروند. چينچيلا به جويدن پوست اين درختان مشغول ميشود و اين كار كمك ميكند كه دندان هاي حيوان، سوهان كشيده شده و كوتاه بماند. همچنين از اين شاخه ها به منظور بالا رفتن و صعود توسط چينچيلا مورد استفاده قرار ميگيرند. مطمئن شويد هر شاخه اي كه درون قفس قرار ميدهيد كاملا ايمن و مستحكم باشد. براي اين كار ميتوانيد شاخه ها را بين ميله هاي قفس قرار دهيد تا كاملا در جاي خود محكم شده و غيرقابل حركت باشد. ايمن ترين درختاني كه ميتوانيد از چوب آنها استفاده كنيد درختان سيب، گلابي، بيد مجنون و فندق هستند. درختان و پوست تازه درخت كاج به هيچ عنوان نبايد در قفس چينچيلا قرار گيرد زيرا مواد داخل پوست آن، منجر به بروز مشكلات تنفسي و تنگي نفس در چينچيلاي شما ميشود.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com






لوله ها

روش هاي مختلفي از لوله سازي وجود دارند كه ميتوان آنها را براي ايجاد تفريح و سرگرمي چينچيلا مهيا كرد اما بهترين آنها، استفاده از لوله هاي ساخته شده با مقواي نازك است. اين نوع از لوله ميتواند شامل لوله مخصوص فرش و رول هاي دستمال توالت يا هر نوع ديگري از لوله باشد كه چينچيلا امكان قرار گرفتن در داخل آن را داشته باشد. اين لوله نبايد داراي سطح جلادار و براق و يا سطوحي كه بر روي آنها چاپ شده باشند باشد.

همچنين ميتوانيد لوله هاي پلاستيكي مخصوص را از فروشگاه حيوانات خانگي محل زندگي خود تهيه كنيد. دقت داشته باشيد كه اين لوله ها بايد به اندازه اي باشند كه چينچيلا امكان ورود و بازي در داخل آنها را داشته باشد. اين لوله ها امكان اتصال به يكديگر را دارند و ميتوانند با ايجاد محيط جذابي در داخل خود، فضايي بسيار جالب و محيطي قابل كشف و تجسس در اختيار چينچيلا قرار دهند.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
آخرین ویرایش توسط mas0ud --> 29th September 2011 در ساعت 03:07

بخش چهارم








رول هاي دستمال توالت / رول هاي مخصوص فرش

زماني كه چينچيلاي شما اين لوله ها را در دهان گرفته و در حال جست و خير در اطراف است و سعي در دزديدن آنها و بردن به داخل لانه دارد صحنه هاي جذاب و جالبي را ميتوان مشاهده كرد. به بيان ديگر ميتوان گفت اگر در تمام لحظاتي كه چينچيلا در حال بازي كردن با اين لوله هاست بر آن نظارت دقيق نداشته باشيد يا قسمتي از لوله را از قبل، نشكافته باشيد ممكن است يكباره با صحنه اي روبه رو شويد كه چينچيلا سعي در وارد كردن سر خود به داخل لوله كرده و ديگر توانايي خارج شدن از آن را ندارد. اگر اين اتفاق رخ دهد و شما بر چينچيلاي خود نظارت نداشته باشيد اينگونه حوادث ميتواند مشكلات جدي ايجاد كند از جمله امكان بروز شكستگي گردن يا آسيب به سر وجود دارد.

همه انواع لوله ها، اين عادت طبيعي چينچيلاها به حفر كردن را افزايش داده و همچنين ميتوانند به عنوان مخفيگاهي مناسب براي آنها محسوب شوند.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
بخش پنجم






بلوك هاي چوبي

بلوك هاي چوبي كه از جنس «چولا» هستند و در واقع از كاكتوس خشك شده ساخته شده اند يكي از گزينه هاي مناسبي هستند كه ميتوانيد براي چينچيلا، از فروشگاه حيوانات خانگي محل زندگي خود تهيه كنيد. چوب هاي چولا فقط جنبه بازي و تفريح براي چينچيلا را ندارند (به عنوان يك تاس براي بازي داخل قفس) بلكه يك سوهان مناسب براي دندان هاي چينچيلا نيز به شمار ميروند. اين چوب ها نيز داراي پوست خاصي هستند كه ميتواند به عنوان جويدني مناسب براي چينچيلا و نيز براي آويزان كردن در قسمت مختلف داخل قفس، مناسب باشد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
بخش ششم







چوب هاي دسته اي

چوب هاي دسته اي يكي از بهترين لوازم تفريح و بازي براي چينچيلاها به شمار ميروند. آنها شاخه هايي هستند كه از داخل به وسيله سيم به هم متصل شده اند و به اشكال مختلفي از جمله شيب دار، آرك، خانه و مخفيگاه ساخته ميشوند. چوب هاي دسته اي اسباب بازي هاي مناسب و ايمني هستند كه ميتوانيد از فروشگاه حيوانات خانگي محل خود، آنها را خريداري كنيد.




نردبان

وقتي كه سطوح مختلفي داخل قفس چينچيلا وجود داشته باشد برخي از صاحبان چينچيلاها، از نردبان استفاده ميكنند. در اين مورد بايد مراقبت هاي خاصي صورت گيرد زيرا هر نردباني براي چينچيلا مناسب نيست و نردبان هاي مخصوص چينچيلا نيز وسايلي نيستند كه همواره در دسترس شما باشند. ضمنا نردبان هايي كه مخصوص چينچيلا نباشد معمولا ايمني لازم را دارا نيستند. يك نردبان مخصوص چينچيلا بايد داراي قسمت پشتي كاملا مستحكمي باشد تا در صورتي كه حيوان دچار لغزش شد از بين آن سقوط نكرده و درون قفس پرتاب نشود.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
بخش هفتم








سنگريزه / صخره هاي بزرگ

شما ميتوانيد از سنگ ها و صخره ها براي بازسازي محيط طبيعي زيست چينچيلا استفاده كنيد و بدين شكل غريزه طبيعي آنان براي جويدن سنگ ها و صخره ها و «سوهان كشيدن دندان با يك جسم سخت» را تحريك كنيد. ميتوانيد اين سنگ ها و صخره ها را در قسمت هاي مختلف قفس قرار داده و جا به جا كنيد تا تنوع موقعيت داشته و كنجكاوي چينچيلا را بيشتر تحريك كنيد. ميتوانيد گاهي اوقات به كلي آنها را از داخل قفس برداريد تا محيطي شني شبيه به ساحل در داخل قفس ايجاد گردد. قبل از اينكه هر قطعه سنگ يا صخره اي را در اختيار چينچيلا بگذاريد بايد آن را كاملا ضدعفوني كرده و از تميز بودن آن اطمينان حاصل كنيد.

ضمنا مطمئن شويد كه وزن بيش از حد به داخل قفس تحميل نكرده باشيد و وزن وسايل و سنگ ها و صخره ها، به اندازه ميزان مقاومت قفس بوده و امكان سقوط و فروپاشي قفس وجود نداشته باشد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
بخش هشتم




 



استخوان ماهي مركب

اين استخوان هاي داخلي شكننده ماهي مركب يك اسباب بازي و وسيله سرگرم كننده بسيار مناسب براي چينچيلا به شمار ميروند و يكي از موارد لازم و از ملزومات ضروري داخل قفس چينچيلا است. اين استخوان ها غني از كلسيم بوده و در صورتي كه سوراخ شوند، ميتوانند به كناره هاي قفس آويزان شوند. اين وسيله را نيز ميتوانيد از فروشگاه هاي معتبر خريداري نماييد


Resigzed Image Click this bar to view the full image.



جعبه هاي مقوايي

اين وسيله را به سادگي و بدون كمترين هزينه اي ميتوانيد از سوپرماركت محل تهيه كنيد. اين جعبه ها ميتوانند در صورتي كه به درستي در محل مناسب قرار داده شوند كه چينچيلا بتواند به سادگي وارد آنها شده و از آن خارج شود، اندازه قفس را بزرگتر كنند. با توجه به جنس نه چندان محكم، اين جعبه ها ميتوانند به سرعت توسط چينچيلا تخريب شوند و بدين شكل شما بايد به سرعت، اين جعبه را با يك جعبه نو تعويض كنيد. پيش از استفاده از جعبه ها، مطمئن شويد كه هيچ جوهري (چاپ شده) بر روي جعبه وجود نداشته باشد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
 • بخش نهم








  ساخت اسباب بازي دستي براي چينچيلا

  برخي از صاحبان تصميم ميگيرند كه خودشان براي چينچيلا خود، شروع به ساخت اسباب بازي و لوازم كنند و در صورتي كه شما امكان اين كار را داشته باشيد ميتوانيد اسباب بازي هاي جالب و سرگرم كننده اي براي چينچيلاي خود بسازيد. تنها نكته اي كه بايد مدنظر داشته باشيد اين است كه برخي از انواع چوب ها و وسايل، براي چينچيلاها مضر محسوب ميشوند و در صورتي كه چينچيلا اقدام به جويدن آنها كند دچار مشكلات سلامتي خواهد شد.


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : chinchillachronicles.com
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی