پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اسباب بازي هاي مناسب براي چينچيلا


اسباب بازي هاي مناسب براي چينچيلا
 
 
 
 
 
 چينچيلاها حيوانات بسيار كنجكاوي هستند و به اسباب بازي ها و وسايل زيادي نياز دارند تا در داخل و خارج از قفس، به اندازه كافي بتوانند اين حس خود را تهييج و ارضا كنند.

چينچيلاها جوندگاني هستند كه عادتي طبيعي مبني بر جويدن اشيا و سوهان كشيدن دندان هايشان دارند. بنابراين براي يك چينچيلاي اهلي بسيار مهم است كه موقعيت هاي زيادي براي انجام اين كار فراهم شده باشد و اين كار ميتواند به وسيله در اختيار گذاشتن تعداد زيادي اسباب بازي و وسيله انجام شود.

ممكن است چينچيلا اقدام به جويدن لبه تاقچه هاي كناره قفس خود كند اما جنس آنها به دليل چوبي بودن، براي كوتاه كردن و فرسودن دندان ها مناسب نبوده و بيش از اندازه نرم است. شما بايد همواره اسباب بازي ها و لوازمي را براي چينچيلا مهيا كنيد كه نيازهاي او را به درستي برطرف نمايند، نه وسايلي كه منجر به بروز مشكلات دهان و دندان براي چينچيلا شوند.

براي جلوگيري از كسل شدن چينچيلا و افزايش انگيزه بازي و تفريح در او، بايد اسباب بازي ها و وسايل را هر زمان كه قفس را تميز ميكنيد به شكل جديدي آرايش داده و يا هر بار كه او را براي بازي از قفس خارج ميكنيد، محل و نحوه قرار گرفتن آنها را تغيير دهيد.

تمامي اسباب بازي ها و وسايل بايد هر چند وقت يك بار بررسي شده و اطمينان حاصل شود كه داراي لبه هاي تيز نباشند. ضمنا بايد از جنسي ساخته شده باشند كه بتوان هر از گاهي آنها را به طور كامل ضد عفوني كرد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
بخش دوم
شاخه هاي درخت

شاخه هاي برخي از درختان يكي از وسايل جالب و مفرح براي چينچيلا در داخل قفس به شمار ميروند. چينچيلا به جويدن پوست اين درختان مشغول ميشود و اين كار كمك ميكند كه دندان هاي حيوان، سوهان كشيده شده و كوتاه بماند. همچنين از اين شاخه ها به منظور بالا رفتن و صعود توسط چينچيلا مورد استفاده قرار ميگيرند. مطمئن شويد هر شاخه اي كه درون قفس قرار ميدهيد كاملا ايمن و مستحكم باشد. براي اين كار ميتوانيد شاخه ها را بين ميله هاي قفس قرار دهيد تا كاملا در جاي خود محكم شده و غيرقابل حركت باشد. ايمن ترين درختاني كه ميتوانيد از چوب آنها استفاده كنيد درختان سيب، گلابي، بيد مجنون و فندق هستند. درختان و پوست تازه درخت كاج به هيچ عنوان نبايد در قفس چينچيلا قرار گيرد زيرا مواد داخل پوست آن، منجر به بروز مشكلات تنفسي و تنگي نفس در چينچيلاي شما ميشود.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com


لوله ها

روش هاي مختلفي از لوله سازي وجود دارند كه ميتوان آنها را براي ايجاد تفريح و سرگرمي چينچيلا مهيا كرد اما بهترين آنها، استفاده از لوله هاي ساخته شده با مقواي نازك است. اين نوع از لوله ميتواند شامل لوله مخصوص فرش و رول هاي دستمال توالت يا هر نوع ديگري از لوله باشد كه چينچيلا امكان قرار گرفتن در داخل آن را داشته باشد. اين لوله نبايد داراي سطح جلادار و براق و يا سطوحي كه بر روي آنها چاپ شده باشند باشد.

همچنين ميتوانيد لوله هاي پلاستيكي مخصوص را از فروشگاه حيوانات خانگي محل زندگي خود تهيه كنيد. دقت داشته باشيد كه اين لوله ها بايد به اندازه اي باشند كه چينچيلا امكان ورود و بازي در داخل آنها را داشته باشد. اين لوله ها امكان اتصال به يكديگر را دارند و ميتوانند با ايجاد محيط جذابي در داخل خود، فضايي بسيار جالب و محيطي قابل كشف و تجسس در اختيار چينچيلا قرار دهند.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
آخرین ویرایش توسط mas0ud --> 29th September 2011 در ساعت 03:07

بخش چهارم
رول هاي دستمال توالت / رول هاي مخصوص فرش

زماني كه چينچيلاي شما اين لوله ها را در دهان گرفته و در حال جست و خير در اطراف است و سعي در دزديدن آنها و بردن به داخل لانه دارد صحنه هاي جذاب و جالبي را ميتوان مشاهده كرد. به بيان ديگر ميتوان گفت اگر در تمام لحظاتي كه چينچيلا در حال بازي كردن با اين لوله هاست بر آن نظارت دقيق نداشته باشيد يا قسمتي از لوله را از قبل، نشكافته باشيد ممكن است يكباره با صحنه اي روبه رو شويد كه چينچيلا سعي در وارد كردن سر خود به داخل لوله كرده و ديگر توانايي خارج شدن از آن را ندارد. اگر اين اتفاق رخ دهد و شما بر چينچيلاي خود نظارت نداشته باشيد اينگونه حوادث ميتواند مشكلات جدي ايجاد كند از جمله امكان بروز شكستگي گردن يا آسيب به سر وجود دارد.

همه انواع لوله ها، اين عادت طبيعي چينچيلاها به حفر كردن را افزايش داده و همچنين ميتوانند به عنوان مخفيگاهي مناسب براي آنها محسوب شوند.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
بخش پنجم


بلوك هاي چوبي

بلوك هاي چوبي كه از جنس «چولا» هستند و در واقع از كاكتوس خشك شده ساخته شده اند يكي از گزينه هاي مناسبي هستند كه ميتوانيد براي چينچيلا، از فروشگاه حيوانات خانگي محل زندگي خود تهيه كنيد. چوب هاي چولا فقط جنبه بازي و تفريح براي چينچيلا را ندارند (به عنوان يك تاس براي بازي داخل قفس) بلكه يك سوهان مناسب براي دندان هاي چينچيلا نيز به شمار ميروند. اين چوب ها نيز داراي پوست خاصي هستند كه ميتواند به عنوان جويدني مناسب براي چينچيلا و نيز براي آويزان كردن در قسمت مختلف داخل قفس، مناسب باشد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
بخش ششمچوب هاي دسته اي

چوب هاي دسته اي يكي از بهترين لوازم تفريح و بازي براي چينچيلاها به شمار ميروند. آنها شاخه هايي هستند كه از داخل به وسيله سيم به هم متصل شده اند و به اشكال مختلفي از جمله شيب دار، آرك، خانه و مخفيگاه ساخته ميشوند. چوب هاي دسته اي اسباب بازي هاي مناسب و ايمني هستند كه ميتوانيد از فروشگاه حيوانات خانگي محل خود، آنها را خريداري كنيد.
نردبان

وقتي كه سطوح مختلفي داخل قفس چينچيلا وجود داشته باشد برخي از صاحبان چينچيلاها، از نردبان استفاده ميكنند. در اين مورد بايد مراقبت هاي خاصي صورت گيرد زيرا هر نردباني براي چينچيلا مناسب نيست و نردبان هاي مخصوص چينچيلا نيز وسايلي نيستند كه همواره در دسترس شما باشند. ضمنا نردبان هايي كه مخصوص چينچيلا نباشد معمولا ايمني لازم را دارا نيستند. يك نردبان مخصوص چينچيلا بايد داراي قسمت پشتي كاملا مستحكمي باشد تا در صورتي كه حيوان دچار لغزش شد از بين آن سقوط نكرده و درون قفس پرتاب نشود.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
بخش هفتم
سنگريزه / صخره هاي بزرگ

شما ميتوانيد از سنگ ها و صخره ها براي بازسازي محيط طبيعي زيست چينچيلا استفاده كنيد و بدين شكل غريزه طبيعي آنان براي جويدن سنگ ها و صخره ها و «سوهان كشيدن دندان با يك جسم سخت» را تحريك كنيد. ميتوانيد اين سنگ ها و صخره ها را در قسمت هاي مختلف قفس قرار داده و جا به جا كنيد تا تنوع موقعيت داشته و كنجكاوي چينچيلا را بيشتر تحريك كنيد. ميتوانيد گاهي اوقات به كلي آنها را از داخل قفس برداريد تا محيطي شني شبيه به ساحل در داخل قفس ايجاد گردد. قبل از اينكه هر قطعه سنگ يا صخره اي را در اختيار چينچيلا بگذاريد بايد آن را كاملا ضدعفوني كرده و از تميز بودن آن اطمينان حاصل كنيد.

ضمنا مطمئن شويد كه وزن بيش از حد به داخل قفس تحميل نكرده باشيد و وزن وسايل و سنگ ها و صخره ها، به اندازه ميزان مقاومت قفس بوده و امكان سقوط و فروپاشي قفس وجود نداشته باشد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
بخش هشتم
 استخوان ماهي مركب

اين استخوان هاي داخلي شكننده ماهي مركب يك اسباب بازي و وسيله سرگرم كننده بسيار مناسب براي چينچيلا به شمار ميروند و يكي از موارد لازم و از ملزومات ضروري داخل قفس چينچيلا است. اين استخوان ها غني از كلسيم بوده و در صورتي كه سوراخ شوند، ميتوانند به كناره هاي قفس آويزان شوند. اين وسيله را نيز ميتوانيد از فروشگاه هاي معتبر خريداري نماييد


Resigzed Image Click this bar to view the full image.جعبه هاي مقوايي

اين وسيله را به سادگي و بدون كمترين هزينه اي ميتوانيد از سوپرماركت محل تهيه كنيد. اين جعبه ها ميتوانند در صورتي كه به درستي در محل مناسب قرار داده شوند كه چينچيلا بتواند به سادگي وارد آنها شده و از آن خارج شود، اندازه قفس را بزرگتر كنند. با توجه به جنس نه چندان محكم، اين جعبه ها ميتوانند به سرعت توسط چينچيلا تخريب شوند و بدين شكل شما بايد به سرعت، اين جعبه را با يك جعبه نو تعويض كنيد. پيش از استفاده از جعبه ها، مطمئن شويد كه هيچ جوهري (چاپ شده) بر روي جعبه وجود نداشته باشد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : chinchillachronicles.com
 • بخش نهم
  ساخت اسباب بازي دستي براي چينچيلا

  برخي از صاحبان تصميم ميگيرند كه خودشان براي چينچيلا خود، شروع به ساخت اسباب بازي و لوازم كنند و در صورتي كه شما امكان اين كار را داشته باشيد ميتوانيد اسباب بازي هاي جالب و سرگرم كننده اي براي چينچيلاي خود بسازيد. تنها نكته اي كه بايد مدنظر داشته باشيد اين است كه برخي از انواع چوب ها و وسايل، براي چينچيلاها مضر محسوب ميشوند و در صورتي كه چينچيلا اقدام به جويدن آنها كند دچار مشكلات سلامتي خواهد شد.


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : chinchillachronicles.com
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)