پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران: غلظت «بنزن» در مناطق پرترافیک 100 برابر حد مجاز است

سبزپرس- گروه محیط زیست شهری: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: در مناطق پر ترافیک تهران درهوای آزاد غلظت «بنزن» تا 100 برابر استاندارد می رسد. البته در برخی از ایستگاه هایی که از ترافیک دور هستند مانند «دروس» میزان «بنزن» 4 برابر بالاتر از حد استاندارد است

به گزارش خبرنگار سبزپرس، «یوسف رشیدی» در جلسه کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران که با موضوع «آلاینده های آلی فرار در هوا» برگزار شد، گفت: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران پیرو مصوبه شورای شهر در ارتباط با اندازه گیری و سنجش «ترکیبات VOC»، 10 ایستگاه را به سنجش آلاینده «voc » مجهز کردیم اما برای بررسی این آلاینده یک مشکل اساسی داشتیم و مشکل این بود که  ورود گازهایی که غلظت دقیق دارند و به خوبی میزان این آلاینده را نشان می دهند به ایران تقریباً تحریم است و ما متاسفانه باید از کانال های دیگری برای ورود این گازها به ایران اقدام می کردیم و اکنون گازهایی که مورد استفاده قرار می دهیم از غلظت مناسبی برخوردار نیستند ، اما به هر حال ما کارخود را انجام می دهیم.

 

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار کرد: بر اساس آمار و اندازه گیری هایی  که د ر6 ماهه نخست امسال انجام شده است، درتهران از 4 هیدورکربن خاص که با آن سر و کار داریم یعنی ترکیبات «بنزن»- «اتیل بنزن»- «تولوئن» ، «3و 1 بوتادین» و «زایلن» دو آلاینده «بنزن» و« 3 و1 بوتادین» در تهران بالاتر از حد استاندارد است. 
 او ادامه داد: اینها دو آلاینده اصلی هستند که ما در هیدروکربن ها ، توانسته ایم  اندازه گیری کنیم  ولی برای آلاینده «بنزو آلفا پيرن» که ناشی از سوخت های دیزل است ، هنوز هیچ  آزمایشگاهی را پیدا نکردیم که بتوانیم میزان آن را اندازه گیری کنیم  یعنی هیچ آزمایشگاهی که بتوانند  این آلاینده را اندازه گیری کند، در ایران وجود ندارد. 
رشیدی  تصریح کرد: اندازه گیری های ما که تقریبا با فاصله زمانی یک  و دو ماهه در نقاط مختلف شهر انجام شده است،  نشان می دهد که در مناطق پر ترافیک تهران درهوای آزاد غلظت  بنزن تا 100 برابر استاندارد می رسد. البته در برخی از ایستگاه هایی که از ترافیک دور هستند مانند دروس  میزان «بنزن» 4 برابر بالاتر از حد استاندارد است. 
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بر اساس اندازه گیری هایی که در هوای آزاد پمپ بنزین های شهید بهشتی، سهروردی، چهارراه لشکر، ستارخان و چمران انجام داده ایم،میزان «بنزن» 500 برابر حد مجاز است. با وجود اینکه  اندازه گیری در پمپ بنزین ها حتی در زمان تخلیه  تانکرها  انجام نشده است، غلظت «بنزن» باز هم این قدربالاست. 
او درباره علت بالا بودن غلظت «بنزن» د رپمپ بنزین ها گفت: علت بالا بودن میزان بنزن در پمپ بنزین ها این است که ما هنوز« STAGE2» را در پمپ بنزین ها فعال نکرده ایم. 
چالش اصلی آلودگی هوا، بالا بودن «بنزن» است 
رشیدی تصریح کرد: غلظت «بنزن» دربنزین ما بالا است و از آنجایی که بعضی از خودروهای ما هنوز «کنیستر» ندارند، غلظت «بنزن» در شهر بالا رفته است.
رشیدی گفت: دیگر مشکل ما در شهر تهران «مونواکسید کربن» نیست، چون دیگر میزان این گاز در پایتخت بالاتر از حد مجاز قرار نمی گیرد بلکه چالش ما در بالا بودن میزان« بنزن» است. 
او ادامه داد: البته اثرات این دو گاز را هم اصلا نمی توان با هم مقایسه کرد. آسیبی که «مونواکسید کربن»  وارد می کند قابل بازگشت است اما  بالا بودن «بنزن» خطرات جدی را برای شهروندان ایجاد می کند و اثرات مخرب آن غیر قابل بازگشت است و باعث ایجاد سرطان می شود. 
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: خودروهای ما هم مشکل دارند. گاهی وقتی از کنار موتورسیکلت ها عبور می کنیم یا داخل خودرو هستیم، بوی بنزین استشمام می شود و این به معنای ان است که بخارات بنزین از خودروها خارج می شود، بنابراین باید برای حل این مشکل خودرو سازان هم چاره ای بیندیشند.
او ادامه داد: آمارها نشان می دهد که گاهی در برخی از مکان های پرترافیک غلظت «بنزن» از بعضی پمپ بنزین ها هم بیشتر است.  
رشیدی در مورد غلظت « 3و 1 بوتادین» هم گفت: آلاینده « 3و 1 بوتادین» در ترکیبات بنزین وجود ندارد بلکه این آلاینده بر اثر احتراق بنزین به وجود می آید، بنابراین  غلظت آن در پمپ بنزین ها زیاد نیست بلکه درسطح شهر که خودروها تردد دارد غلظت آن بالا می رود. 
او ادامه داد: اگر سیستم «کاتالیست» خودروها مناسب باشد، می توانیم تا حدود زیادی غلظت این آلاینده را در سطح شهر کاهش دهیم اما متاسفانه میزان این آلاینده هم در تهران بالا است. 
 رشیدی گفت: غلظت «3و 1 بوتادین» در پایتخت کمتر از «بنزن» است یعنی به 5 برابر تا 10 برابر استاندارد می رسد و به شدت «بنزن» نیست./م.ن

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی