پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

خانه پلنگ ایرانی محل عبور نفت

 خبر واگذاری ۲۱۵ هکتار از اراضی پارک ملی « بمو» در استان فارس به وزارت نفت و مسکن مهر به نگرانی شدید افکارعمومی و کارشناسان محیط زیست در کشور منجر شده است اما نگرانی به همین جا ختم نمی‌شود.

به نقل از تهران امروز و گفته سید علی اکبر کاظمینی دبیر موسسه ۱۳ فروردین (یکی از تشکل‌های مردم نهاد زیست محیطی در استان فارس) اسنادی وجود دارد که نشان می‌دهد بعد از گسترش پالایشگاه نفت در وسعتی ۱۱۵ هکتاری لوله انتقال نفت به این پالایشگاه هم از دل پارک گذر می‌کند تا بتواند مواد مورد نیاز را از چاه‌های نفت سروستان به پالایشگاه بمو ببرد. محمد جواد محمدی زاده که سال گذشته هم با واگذار کردن بخشی از پارک ملی کویر(آفریقای کوچک ایران) به وزارت نفت برای استخراج واکتشاف جامعه محیط زیستی همگان را متحیر کرد، اکنون ۱۱۵ هکتار از وسعت پارک ملی بمو -محل زندگی پلنگ‌های ایرانی – را به مسکن مهر واگذار کرده تا نشان بدهد همچنان به دنبال تعامل با مجریان طرح‌های اقتصادی است.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

همین مسئله باعث شده تا بسیاری از جمله کاظمینی بپرسند که سازمان حفاظت محیط زیست چطور می‌تواند به خون چهار محیط بان شهید و جان ده‌ها مجروح برای حفاظت از پارک ملی بمو در طول ۴۰سال گذشته بی‌توجهی نشان دهد و یکی از ارزشمندترین پارک‌ها را به وزارتخانه‌های دولتی اهدا کند. البته محمدی‌زاده در سال جدید بارها اعلام کرده که ارزش اقتصادی اراضی واگذار شده به صنایع را محاسبه می‌کند تا سازمان حفاظت محیط زیست گامی را در سال جهاد اقتصادی برداشته باشد.
او درحالی روی «جهاد اقتصادی» تاکید می‌کند که رهبر معظم انقلاب، حفاظت از محیط‌زیست را اولویت اول همه دستگاه‌های دولتی اعلام فرموده‌اند. همچنین کاظمینی می‌گوید: «محمدی‌زاده زمانی که وارد فارس شد از آمایش سرزمین سخن به میان آورد اما پارک ملی را واگذار کرد.» همین مسئله باعث شده تا او بگوید:«واگذاری پارک ملی چه همخوانی‌ای با آمایش سرزمین دارد؟»


پارک ملی واگذار نمی‌شود!
از سوی دیگر کارنامی مدیرکل اداره حفاظت از محیط زیست فارس گسترش پالایشگاه سابق و ساخت شهرک صنعتی را تکذیب نمی‌کند اما اعتقاد دارد که این اتفاق‌ها در خارج از محدوده پارک ملی روی می‌دهند.

کارنامی می‌گوید:«پارک ملی بمو جزو مناطق حفاظت شده و پارک‌های ملی کشور است و براساس قانون نمی‌توان هیچ دخل و تصرفی در آن انجام داد.» وی می‌گوید: «زمین پارک قابل واگذاری نیست و به شدت مخالف واگذاری‌ها هستیم.» او همچنین می‌گوید:« از بخش مسکن مهر متقاضی نداشتیم. مسکن مهر در حال ساخت شهرک لپویی است که با پارک فاصله دارد و زمین‌های پالایشگاه قرار است در آن گسترش یابد و از ابتدا هم به این پالایشگاه تعلق داشته است.»
حفر لوله انتقال گاز در پارک ملی بمو!
کاظمینی که به همراه بسیاری از حامیان محیط زیست در استان فارس انتظار داشت ورود و حضور محمدجواد محمدی زاده رئیس ساختمان سبز پردیسان در این استان به راهکاری برای نجات تالاب‌های در معرض تخریب و نابودی کامل فارس چون پریشان، ارژن، بختگان و…. شود اما براساس مدارک موجود از برنامه حفر لوله انتقال گاز از دل پارک ملی بمو به پالایشگاه در حال گسترش خبر می‌دهد.
پارک ملی ۴۸ هزار هکتاری بمو در حالی قربانی توسعه ناپایدار می‌شود که یکی از مناطق چهارگانه طبیعی در استان فارس است و نزدیک به نیم قرن است که حفاظت می‌شود. علاوه بر آن پارک ملی بمو یکی از سایت‌های حفاظت از پلنگ ایرانی است که پروژه جهانی حفاظت از پلنگ ایرانی درآن از سال ۸۷ توسط یک گروه از متخصصین جهانی گربه سانان اجرا می‌شود. بررسی‌های این گروه هم نشان می‌دهد که پالایشگاه و شهرک‌سازی صنعتی در گذشته هم تاثیر زیادی روی کاهش گونه‌های حیوانی و گیاهی آن داشته است.
بمو دارای ۱۱۲ گونه جانوری ۶۹ گونه پرنده‌، ۲۱ گونه پستاندار، ۱۹ گونه خزنده و ۳ گونه دو زیست و همچنین گونه‌های مختلف گیاهی است
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی