پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نبرد حساس حامیان حقوق حیوانات با دامداری های صنعتی بر سر نجات گرگ های Oregon

نبرد حساس حامیان حقوق حیوانات با دامداری های صنعتی بر سر نجات گرگ های Oregon
ایالت Oregon یک نبرد همه جانبه بین حامیان حقوق حیوانات و صاحبان دامداری

 

این روزها در دادگاه های ایالت Oregon یک نبرد همه جانبه بین حامیان حقوق حیوانات و صاحبان دامداری های صنعتی در جریان است. هر کدام از دو گروه در تلاش بی وقفه هستند تا بتوانند دادگاه ایالتی را متقاعد کنند تا به نفع آن ها رای دهد . و هیچ کدام از دو طرف نمی توانند باخت را تحمل کنند. به ویژه حامیان حقوق حیوانات که به عقیدهء آنها شکست آنها در این دادگاه به منزلهء انقراض گرگ ها در Oregon خواهد بود.

ریشهء اختلاف چیست ؟ تنها گروه گرگ هایی که در ایالت مذکور باقی مانده اند ، منشاء این اختلافند. دامداری ها سعی می کنند تا دادگاه را متقاعد کنند که حکم به قتل نیمی از اعضا این گروه بدهد درحالیکه حامیان حقوق حیوانات سعی در توقف این کشتار دارند. زمانی در Oregon صدها گرگ در قالب چندین گروه زندگی می کردند. اما دامدارها رفته رفته تغریبا تمام ان گرگ ها را قتل عام کردند ، به حدی که در دههء 70 اینگونه تصور میشد که دیگر گرگی در Oregon باقی نمانده. اما چند سال بعد تنها گروه گرگ باقی مانده در این ایالت یافته شد ، و حامیان حقوق حیوانات موفق شدند با یک سری برنامه های گستردهء حمایتی ، از این گرگ ها حمایت کنند . در سال 2000 تعداد گرگ ها به 24 عدد رسید . اما دامدارها که فقط به منافع مالی خود می اندیشیدند و وجود یا نابودی حیات وحش Oregon برای آنها تفاوت چندانی نداشت ، دست از تلاش بر نداشتند .

حامیان حقوق حیوانات معتقدند دامدارها با ثروت فراوان خود موفق شده اند بر روی دادگاه ایالتی تاثیر بگذارند. برای همین در سال 2009 علی رغم تلاش فروان حامیان حقوق حیوانات دامدارها توانستند حکم قتل تعدادی از گرگ های ایالتی را بگیرند. دادگاه ایالتی در حکم قتل گرگ ها اینگونه نوشت :" به علت افزایش بی رویهء تعداد گرگ ها (!) ادارهء حیات وحش و ماهیگیری ایالتی موظف به کشتار 10 عدد از گرگ هاست !" این حکم در آن زمان موجب تمسخر و ناراحتی دوستداران گرگ ها شد. چطور دادگاه ایالتی می توانست ادعا کند که جمعیت گزگ ها افزایش "بی رویه" داشته در حالیکه تعداد آنها فقط 24 عدد بود و هنوز عملا در خطر انقراض بودند ؟!

ده گرگ به قتل رسیدند اما دامداران هنوز ارضا نشده بودند. آنها دوست داشتند تمام گرگ ها بمیرند ، برای همین بعد از کشتار 2009 دوباره با ارسال لوایح متعدد به دادگاه ایالتی خواستار کشتار تعداد بیشتری از گرگ ها شدند ! جدال در دادگاه بین دامدارها و یک گروه حامی حقوق حیوانات به نام Center of Biological Diversity ادامه یافت اما دادگاه ایالتی بار دیگر دشمنی خود با گرگ ها را ثابت کرد و این بار در اقدامی غیرقابل باور حکم به قتل Imnaha ، نر اصلی گروه گرگ ها و همهء پسران بالغ او داد ! Imnaha در حکم دادگاه که چند هفتهء قبل اعلام عمومی شد آمده :" تعداد گرگ های Oregon اکنون به 14 رسیده و این رشد بی رویه ء جمعیت گرگ ها (!؟) قابل قبول نیست. پس ادارهء حیات وحش و ماهیگیری ایالتی موظف به کشتار نر اصلی گروه و باقی نرهای بالغ گروه است." نر اصلی گروه ، شکارچی اصلی گروه است و اگر او و تمام نرهای بالغ دیگر گروه کشته شوند ، ماده ها و توله ها چطور می توانند زمستان سخت Oregon را دوام بیاورند ؟! آیا کشتار Imnaha و پسرانش به منزلهء صدور حکم مرگ برای تمام گرگ های باقی مانده در Oregon نیست ؟!

Resigzed Image Click this bar to view the full image.Center of Biological Diversity اما ناامید نشد. وکیل این گروه با تلاش شبانه روزی موفق شد دیروز 11 اکتبر 2011 قرار توقف حکم کشتار گرگ ها را از دادگاه بگیرد ! Imnaha و پسرانش موقتا از مرگ رهایی یافتند ! درحالیکه این خبر موجی از شادی را بین دوستداران گرگ ها در Oregon ایجاد کرد اما همه هنوز کاملا نگرانند ، چون یک قرار دادگاه صرفا موقتی است و به زودی جلسهء بعدی دادگاه تشکیل می شود تا به لایحهء اعتراضی Center of Biological Diversity رسیدگی شود. اتحادیهء دامداران Oregon که از صدور قرار توقف کشتار گرگ ها به شدت عصبانی شده اعلام کرده که با گرفتن وکلای خبره تا پایان دادرسی خواهد ایستاد و تمام تلاش خود برای قتل Imnaha و پسرانش را خواهد کرد. Center of Biological Diversity هم در مقابل اعلام کرده از هیچ تلاشی برای نجات جان Imnaha بازنخواهد ایستاد .

درحالیکه اتحادیهء دامداران Oregon ثروت چند صد میلیون دلاری دارند و اقدام به دعوت از بهترین و خبره ترین وکلا برای پیروزی در این پرونده کرده ، Center of Biological Diversity که یک نهاد غیرانتفاعی است و صرفا با کمک های مردمی اداره می شود با ارسال هزاران ایمیل به دوستداران گرگ ها در سراسر دنیا درخواست کمک مالی کرده تا بتواند هزینهء وکلای خبره برای دفاع از گرگ ها را متقبل شود. جلسهء مهم و حساس دادگاه ماه آیندهء میلادی برگزار خواهد شد.

چشمان دوستداران گرگ ها در سراسر دنیا این روزها به دادگاه ایالتی Oregon است و همه می خواهند بدانند آیا بلاخره این دادگاه دستور قتل عام گرگ ها را صادر خواهد کرد ، یا حکم به زندگانی آنها خواهد داد.

تصاویری از Imnaha

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
biologicaldiversity.org
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی