پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

راه‌اندازی 2 شهر کودک و 22 سرای کودک در تهران

شهر:سید محمد هادی ایازی معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تهران عصر دیروز ـ21مهرـ در مراسم اختتامیه دومین جشنواره بهترین‌ها برای غنچه‌های شهر در سالن همایش نمایشگاه دائمی شهرداری تهران اظهار کرد: هم‌اکنون دو شهر کودکان  در بوستان ولایت در منطقه 19 و در زمینی به وسعت 270 هزار متر مربع و دیگری در منطقه 14 در زمینی به وسعت 350 هزار متر مربع  در حال ساخت است که امیدواریم در سال آتی این مجموعه‌ها آماده بهره برداری شود.

 

 

 

او تصریح‌کرد:همچنین قصد داریم برای ایجاد فضای فرهنگی ویژه کودکان در هر منطقه نیز یک سرای کودک راه‌اندازی کنیم.براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این موضوع در سال 91 با جدیت پیگیری می‌شود.

 

معاون شهردار تهران گفت : علاوه‌براین شهرداری تهران در تعامل با وزارت آموزش و پرورش، مدارس را مجهز به کتابخانه کرده تا کودکان بتوانند در کلاس‌ها از کتابخانه استفاده کنند. همچنین در این راستا در مدارس ست‌های ورزشی نصب شده است.

 

 

 

ایازی با بیان اینکه بوستان‌های تهران تاکنون فضای بازی مناسبی برای کودکان نداشته‌اند، خاطرنشان کرد: شهرداری تهران در طرحی گسترده تمام زمین‌های بازی بوستان‌ها را برای کودکان به صورت اسفنجی طراحی کرده و وسایل بازی پلاستیکی را جایگزین وسایل بازی فلزی در بوستان‌ها کرده است.

 

 

 

راه اندازی 11 پارک ترافیک در سال آینده

 

 

 

او افزود: در حوزه ترافیک نیز نسبت به ایمن سازی اطراف مدارس اقدام شده است و تاکنون 11پارک ترافیک برای آموزش کودکان احداث شده و در سال آتی هم 11 منطقه تجهیز به بوستان ترافیک خواهند شد.

 

این اقدامات شهرداری تهران براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در سال 88 مبنی بر تبدیل تهران به شهر دوست‌دارکودک است.

 

 

 

عدالت در شهر سنجیده می‌شود

 

 

 

ایازی با بیان اینکه در ایام تابستان امسال غریب به 4 هزار برنامه فرهنگی در غالب سامانه های نشاط اجرا کردیم اظهار کرد: طرح سنجش عدالت در شهر نیز در حال اجراست تا بدینوسیله خلأها شناسایی شود و برنامه ریزی شود که برای کودکان برنامه‌های متنوع فرهنگی انجام شود.

 

 

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در ادامه به استقبال بیشتر کودکان و والدین از برگزاری این جشنواره در دومین سال خود اشاره کرد و گفت: شهرداری تهران در راستای برگزاری این جشنواره درصدد است تا محصولات فرهنگی از جمله کتاب، لوح فشرده و فیلم‌های کودکان را به صورت گسترده‌تر تا سال آینده تولید و در سومین جشنواره بهترین‌ها برای غنچه‌های شهر در سطحی وسیع توزیع کند.

 

 

 

ایجاد خانه علم و زندگی و دارالقرآن در 374 محله

 

 

 

او با اشاره به اینکه در سطح محلات به دنبال ایجاد خانه علم و زندگی هستیم گفت: تعداد 374 خانه آی تی نیز در سطح محلات راه‌اندازی می شود که از جمله مطالبات خانواده‌هاست، ضمن آنکه در کنار این اقدامات در تلاشیم 374 دارالقرآن در شهر ایجاد کنیم که بچه‌های علاقه‌مند به خواندن قرآن بتوانند در این خانه‌ها حضور یابند.

 

 

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران اظهار امیدواری کرد که دامنه فعالیت شهرداری تهران در زمینه کودکان و نوجوانان با برگزاری جشنواره‌هایی همچون جشنواره بهترین‌ها برای غنچه‌های شهر گسترش یابد.

 

 

 

کودکان سرمایه‌های انسانی شهر

 

 

 

نرگس معدنی‌پور مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه این جشنواره ظرفیت آن را دارد که بخشی از خلاهای مرتبط با کودکان را در زندگی شهری شناسایی و با استمرار در برگزاری در جهت رفع آن ها گام های موثر بردارد گفت: توجه به کودکان به عنوان سرمایه های انسانی شهر از ابتدای تولد و بها دادن به شخصیت کودکان به عنوان سازندگان شهر فردا از مهمترین اهداف این جشنواره بوده است.

 

 

 

معدنی‌پور، ارج نهادن به مقام خانواده به عنوان اولین و موثرترین نهاد اجتماعی برای اعتلای آموزش، آرامش ، امنیت و سلامت کودکان، ایجاد فضایی پرنشاط برای کودکان و خانواده هایشان ، شناسایی و معرفی صاحبان اندیشه ، تلاش گران و تولید‌کنندگان در حوزه کودک و تلاش در جهت ارتقا و بهبود وضعیت کودکان در شهر با استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های مدیریت شهری را از دیگر اهداف جشنواره بهترین ها برای غنچه های شهر برشمرد.

 

 

 

مدیرکل بانوان شهرداری تهران و دبیر جشنواره ضمن تشریح بخش‌های مختلف جشنواره و اقدامات صورت گرفته گفت: این جشنواره به صورت متمرکز و غیر متمرکز از 14 تا 21 مهرماه در تهران برگزار شد، به این ترتیب که بخش متمرکز آن در بوستان گفت‌وگو و در بخش غیر متمرکز سازمان‌ها و ادارات کل تابعه شهرداری تهران به اجرای برنامه در سطح مناطق 22 گانه و همزمان با ایام جشنواره پرداختند.

 

 

 

او ادامه داد: اقداماتی در حوزه مدیریت شهری برای اجرای شهر دوست‌دار کودک صورت گرفته است که از جمله آن ها می‌توان به پروژه راه امن به مدرسه ، اختصاص سرویس مدارس با همکاری سازمان تاکسیرانی و توسعه خانه‌های اسباب بازی  اشاره کرد.

 

 

 

معدنی‌پور تصریح کرد: دبیرخانه این جشنواره از زمان اختتامیه تا برگزاری دوره آینده فعال است و مجموعه دست‌ا‌‌ندرکاران حوزه‌های مختلف تحقیق و پژوهش، بخش‌های ‌خدماتی و تولید می‌توانند نمونه دستاوردها، خدمات و تولیدات خود را براساس استانداردهای غنچه‌های شهر به اداره کل امور بانوان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ارسال کنند.

 

 

 

بنابراین گزارش در این مراسم از غرفه‌های برتر شرکت کننده در دومین جشنواره بهترین‌ها برای غنچه‌های شهر قدرانی شد. همچنین هیات داوران دومین جشنواره بهترین‌‌ها برای غنچه‌های شهر ضمن قدرانی از تمام تولیدکنندگان داخلی اسباب‌بازی و سرگرمی برای کودکان و ضمن تاکید بر ضرورت ساخت پارک‌های دوست‌دار کودک در سطح محله‌های شهر تهران، از ایده ایجاد فضایی در شهر که کودکان در آن از طریق بازی بتوانند با تمرین رفتارهای شهروندی تعامل را بیاموزند از تاسیس و استقرار 243 خانه اسباب بازی در سطح شهر تهران قدرانی کرد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی