پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور: از خانواده مقتول طلب مغفرت داریم

سبزپرس- گروه محیط زیست طبیعی: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور معتقد است سازمان حفاظت محیط زیست و محیط بان به خاطر قتلی که اتفاق افتاده است مقصر هستند ، سازمان مقصراست چون آموزش های لازم را به محیط بان جوان و تازه کار خود منتقل نکرده بود اما ازخانواده مقتول تقاضا داریم که رضایت دهند و از انها طلب مغفرت می کنیم.

 

سرهنگ حمید رضا خیلدار در نشست خبری که در مشهد برگزار شد، گفت: محیط بانی که اکنون به اعدام محکوم شده است که در کشته شدن جوانی که به او تیراندازی کرده است، مقصر اصلی نیست بلکه تشکیلاتی که به او آموزش های لازم را ارائه نکرده است، گناهکار است. 

 

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه محیط بانان باید آموزش ببینند، تصریح کرد: با توجه به اینکه یگان حفاظت در سازمان حفاظت محیط زیست راه اندازی شده است، برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای آموزش محیط بانان است . 
 او با اشاره به اینکه افراد جدید الورود به کار محیط بانی باید اول آموزش ببینند، بعد به خدمت گرفته شوند، ادامه داد: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به آموزش محیط بانان تاکید جدی دارند و در سه چهار ماهی که من به سازمان حفاظت محیط زیست آمده ام 4 دوره آموزشی برای  محیط بانان برگزار کرده ایم. 
خیلدار اظهار کرد:با تلاشی که انجام شده است، پادگان نظامی شهید چمران ناجا که از پادگان ها ی درجه یک ناجا است را  در اختیار محیط بانان قرار داده این تا آنها آموزش های لازم را دریافت کنند و سطح تیر اندازی شان ارتقا پیدا کند و همچنین قانون به کار گیری سلاح هم به آنها آموزش داده می شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور افزود: باید به محیط بانان آموزش داده شود که به هر کسی که وارد اراضی ملی می شود نباید شلیک کنند و اگر فرد متخلف سلاح به همراه داشت هم فقط با رعایت قانون به کار گیری سلاح می توان شلیک کرد. 
 او توضیح داد: بر اساس قانون به کارگیری سلاح باید ابتدا سه بار ایست داده شود، بعد تیر هوایی شلیک شود و در صورتی که متخلف تسلیم نشد د رآن صورت باید به پای او شلیک شود نه اینکه  از همان ابتدا قلب متخلف را نشانه گرفت.
خیلدار ادامه داد: برای مجرمانی که در داخل شهرها، امنیت شهروندان را به خطر می اندازند هم قانون به کار گیری سلاح مورد استفاده قرا می گیرد و ماموران انتظامی هم بدون قاعده و قانون به مجرمان شلیک نمی کنند.
  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور درباره محیط بان دنایی که به قصای محکوم شده است، گفت:  متاسفانه  این محیط بان جوان اشتباه کرده است و ما باید این مساله را بپذیریم. او جوان و کم تجربه بوده است. قضات دیوان عالی کشور هم برای او حکم قصاص صاد رکرده اند، چون حق با خانواده مقتول است.
او توضیح داد: فردی که محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست به او شلیک کرده است اصلا شکارچی و متخلف نبوده ، بلکه از یک خانواده فرهنگی بوده که به همراه شکارچیان به منطقه آمده  و نباید به او شلیک می شد.
 
سازمان حفاظت محیط زیست و  محیط بان هر دو مقصر هستند
خیلدار گفت: سازمان حفاظت محیط زیست  و محیط بان به خاطر قتلی که اتفاق افتاده است مقصر است، چون آموزش های لازم را به محیط بان جوان  و تازه کار خود منتقل نکرده بود.  به این محیط بان جوان آموزش های لازم در رابطه با قانون به کار گیری سلاح ارائه نشده بود. بناب راین ما تمام تلاش خود را می کنیم که او را از حکم قصاص رهایی دهیم. 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه حکمی که صادر شده قانونی است و قضات دیوان عالی کشور صاحب نظران حقوق محسوب می شوند، گفت: وظیفه ما این است که از خانواده مقتول رضایت بگیریم. محیط بان اشتباه کرده است اما ما ا زخانواده مقتول تقاضا داریم که رضایت دهند و ا زانها طلب مغفرت می کنیم.
او با اشاره به اینکه در تشکیلات نیرو ها ی  نظامی حتی کسانی که 28-29 سال هم سابقه خدمت دارند ، باز هم باید در کلاس ها ی اموزشی شرکت کنند و برخی از آموزش ها ماهیانه تکرار می شود، گفت: تکرارآموزش در جایی که سلاح در میان است بسیار اهمیت دارد. و محیط بانان هم باید به طور مداوم تحت آموزش قرار گیرند تا دیگر چنین مشکلاتی ایجاد نشود.
خیلدار تصریح کرد: وقتی یک محیط بان مسلح می شود با کوچک ترین اشتباه ممکن است جان دیگری را بگیرد و خودش را هم به کشتن بدهد. بنابر این تشکیل یگان حفاظت  و ارائه آموزش های مورد نیاز به محیط بانان برای سازمان حفاظت محیط زیست امری بسیار مهم است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: تشکیل یگان ها مهم ترین  حسنی که دارد این  است که نیروهای مسلح تحت نظارت فرمانده کل قوا قرار می گیرند و تحت  نظارت و آموزش هستند.
او با بیان اینکه یگان سازمان حفاظت محیط زیست حدود یک سال است که تشکیل شده است و ما در کوتاه ترین زمان ممکن سعی کردیم ساختار پیشنهادی را به تصویب ناجا برسانیم، گفت: ساختار پیشنهادی ما در ناجا تصویب شد و به وزارت کشور ارسال شد . وزارت کشور هم با برسی هایی که انجام داد، 7 ایراد به این ساختار داشت که ما هفته گذشته ایرادات را هم برطرف کردیم و مجددا ساختار را به وزارت کشور ارائه کردیم و امیدوار هستیم هر چه زودتر این ساختار پیشنهادی به تصویب برسد. 
 
هزار سرباز محیط بان در اختیار سازمان قرار داده می شود
خیلدار در رابطه با سربازمحیط بان گفت: بر اساس قانون ستاد کل  نیروهای مسلح ، گاردهایی که قرار است یگان تشکیل دهند تا قبل از اینکه ساختارشان به تصویب برسد، سهمیه سرباز به آنها داده می شود تا ماموریت هایشان انجام شود. 
 او ادامه داد:  تا ساختار پیشنهادی یگان حفاظت محیط زیست هم  تصویب شود ، قرار است هزار سرباز به عنوان سرباز محیط بان به کار گرفته شوند که امیدورایم هرچه زودتر این تعداد سرباز در اختیار سازمان قرار داده شود. 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی محیط بانان ما این است که ساعت کاری شان بسیار زیاد است و از حقوق و مزایای کمی برخوردار هستند، گفت: بر اساس قانون استخدامی کشور ماهیانه باید 178 ساعت کار توسط  مستخدمین انجام شود اما محیط بانان 18 شبانه روز یعنی432 ساعت کار می کنند و هیچ اضافه کاری نمی گیرند. آقای محمدی زاده دستور دادند  که ما به جد پیگیر باشیم که تمام حق و حقوق محیط بانان به آنها داه شود.
خیلدار درباره لباس محیط بانان هم گفت: در گذشته فرایند گرفتن لباس استانی بود و هراستان با سلیقه خودش لباس می خرید به طوری که من در سفری که به استان آذربایجان شرقی داشتم، دیدم که رنگ لباس مدیر کل استان رنگ لباس سپاه است.
 
 نوع لباس یگان حفاظت باید به تصویب وزارت کشور برسد 
 او با تاکید بر اینکه حال که سازمان حفاظت محیط زیست یگان دارد باید همه لباس هاهم متحد الشکل شود و لباس هم باید به تصویب وزارت کشور برسد، توضیح داد: لباس یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست نباید شکل هیچ یک از ارگان های نظامی باشد و وزارت کشور بر این مساله نظارت دارد. 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درباره تجهیزات مورد نیاز محیط بانان گفت: نیازمندی های سلاح را به ناجا اطلاع داده ایم و بعد از اینکه تامین اعتبا رلازم انجام شودبرای خرید اسلحه و دستبد و سایر تجهیزات اقدام خواهیم کرد./م.ن

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی