پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پاسخ موسسه 13 فروردین به جوابیه سازمان محیط زیست : نام سازمان حفاظت محیط زیست را به سازمان واگذاری م

سبزپرس- گروه محیط طبیعی: موسسه 13 فروردین که پیش از این نسبت به واگذاری بیش از 200 هکتار از اراضی پارک ملی بمو به پالایشگاه و شهرک صنعتی لپویی هشدار داده بود ، در پاسخ به جوابیه سازمان محیط زیست مورخ 11/07/1390 با عنوان "هیچ گونه زمینی از پارک ملی بمو واگذار نشده است" ، پاسخ داد. متن کامل این جوابیه به شرح زیر است :

مدیر محترم پایگاه خبری فضای سبز و محیط زیست ایران (سبزپرس)

عرض ادب و سلام خدمت شماخواهشمندیم در رابطه با جوابیه خبر 90071099 مورخ 11/7/1390 آقای محمد اسفندیاری مشاور محترم رییس سازمان حفاظت محیط زیست در امور رسانه­ها و اطلاع رسانی نسبت به درج پاسخ زیر جهت قضاوت مردم عزیز ایران اقدام لازم مبذول بفرمائید.

مدیر عامل موسسه 13 فرودین 

آقای اسفندیاری مشاور امور رسانه و اطلاع رسانی ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سایت اینترنت سبزپرس اعلام داشته اید که نماینده یکی از تشکل های زیست محیطی استان فارس در مورد استقرار واحد بزرگ صنعتی پالایشگاه نفت و عبور خط لوله نفت در پاک بمو بی سبب هیاهوی براه انداخته است.ما مردم عزیز ایران را که به بهترین قضاوت کنندگان عملکردها و گفتارها می باشند به داوری و قضاوت فرا می خوانیم و این پرسش را مطرح کنیم که آیا مسوولین محیط زیست کشور باید در عملکردها خود تجدیدنظر کنند و یا ما بی جهت و بی سبب در گفتار و نوشتار خود هیاهو براه می اندازیم.

 1- ما می گوییم پارک ملی بمو که در شمال شهر شیراز و در جوار دروازه قرآن از آشناترین بناهای تاریخی و گذرگاه ورودی به کلانشهر شیراز و در مسیر دروازه گردشگری تخت جمشید قرار دارد و استقرار یک پالایشگاه بزرگ نفت در کنار پالایشگاه نفت قدیمی با وجود این همه صنایع مستقر در دشت زرقان آن هم در همجواری پارک ملی بمو سازمان محیط زیست را با یک خطا و یک ریسک بزرگ زیست محیطی روبرو ساخته است.

 2-ما می گوئیم پارک ملی بمو با وسعتی حدود 48000 هکتار از سال 1341 مورد حفاظت و حراست قرار گرفته و در زمانی بیش از 12000 راس حیات وحش داشته است در طول پنجاه سال گذشته این منطقه حوادث و خطرات بزرگ و کوچک را در خود ثبت و درج نموده ولی به عقیده کارشناسان محیط زیست هیچکدام از این حوادث ها مرگبارتر از تصمیماتی که اخیراً در مورد آن در نظر گرفته شده نبوده است.

 3-ما می گوئیم عبور خط لوله نفت درعرض پارک ملی بمو آن هم به طول تقریبی 12 کیلومتر منجر به پاره پاره شدن پارک ملی بمو خواهد شد که در صورت این اقدام نابخردانه از هم اکنون باید فاتحه پارک ملی بمو را خواند لذا ما دلسوزان واقعی محیط زیست برحذر می داریم تصمیم گیران را به این ریسک بزرگ خطرناک.

 4-ما می گوئیم کارشناسان خبره و با تجربه محیط زیست فارس همگی متعجب و متحیرند که با چه معیار و ضوابطی با سرنوشت این منطقه پنجاه ساله چنین برخوردی صورت می گیرد آنها می گویند بیش از 4 سال است که مسوولین محیط زیست به واسطه اینکه این طرح با معیارهای زیست محیطی مطابت نداشته با عملیاتی شدن آن مخالفت نموده اند سوال اینجاست که آیا مسوولین قبلی در وظایف خود تعلل و کوتاهی نموده اند و یا اینکه در قوانین و مقررات محیط زیست تغییراتی حاصل شده که تا به این حد ضوابط از انعطاف و نرمش خاص خود برخوردار گردیده است.

 5-ما می گوئیم اینگونه طرحهای بزرگ حتماً بایستی دو کیلومتر تا پارک ملی فاصله داشته باشد و طرح باید دارای مطالعات ارزیابی زیست محیطی واقعی باشد و طبق ضوابط خبر استقرار این صنعت بزرگ باید در روزنامه های محلی منعکس تا مردم بتوانند در این مورد اظهارنظر نمایند بی شک کارشناسان محیط زیست معتقدند اگر مطالعات آمایش سرزمین وجودداشت در دشت شهر زرقان آن  هم در جوار پارک ملی بار محیط تحمل پذیرش چنین صنایع آلوده کننده ای را هرگز نخواهد داشت.

 6-ما می گوئیم تاکنون استان فارس 23 شهید محیط بان که اکثریت آنها مربوط به پارک ملی بمو می باشند در راه حفاظت و حراست از این عرصه خدادادی جانفشانی نموده­اند مبادا با یک تصمیم و اقدام عجولانه درمقابل این همه خون ریخته شده آنها بی تفاوت باشیم و زمین و هوای پارک ملی با آلودگی های مختلف نفتی آلوده نماییم چه کسی پاسخگوی آیندگان خواهد بود.

 7-ما می گوئیم این ماجرا اینقدر برای مردم فارس از اهمیت ویژه برخوردار است که داد اعضای محترم شورای شهر شیراز را به صدا درآورده و ما معتقدیم اگر کسی با الفبای محیط زیست هم آشنایی داشته باشد هرگز با یک بازدید دو ساعته و توضیحات مختصر به این بحران بزرگ زیست محیطی تن در نخواهد داد.

8-ما می گوئیم توقع ما از فراکسیون محترم محیط زیست مجلس شورای اسلامی و کارشناسان محیط زیست سازمان بازرسی کشور این است که تا  دیر نشده برای نجات پارک ملی بمو چاره اندیشی نمایند و با  دید کارشناسانه موضوع را بررسی و پیگیری نموده تا این سرمایه گذار خصوصی و دولتی نتواند به این سادگی محیط زیست مردم را مورد تجاوز و تعدی قرار دهد.

 9-ما می گوئیم امروز و حتی فردا در برابر تصمیمات عجولانه و غیرکارشناسانه از کسی بازخواستی صورت نگیرد ولی مطمئناً روزی فرا خواهد رسید که باید جوابگوی تصمیمات و اقدامات غیر قابل جبران خود باشند و همین مکاتبات، دیالوگ ها و محاورات می تواند سندی باشد ان شاءا... برای آن روز.

 10-ما می گوئیم سازمان محیط زیست برای یکبار هم که شده کارشناسان باتجربه خود را از مرکز به استان فارس اعزام نماید شاید مناطقی همانند دشت سروستان و غیره وجود داشته باشد که مناسب استقرار این واحد صنعتی بزرگ باشد. امید است که ان شاءا... این بار هم حوادث مرگبار از سرمنطقه بمو مرتفع گردد.

 11-ما می گوئیم و معتقدیم اگر این واگذاری های اخیر در اقصی نقاط کشور همچنان ادامه یابد، باید نام سازمان حفاظت محیط زیست را به سازمان واگذاری محیط زیست تغییر نماید.

 12- ما می گوییم تحقیقات دانشگاه شیراز در سالهای گذشته در شهر ود منطقه زرقان نشان دهنده شدت آلودگی بسیار بالایی می باشد و مردم حق دارند از امتیاز مجاورت پارک ملی بمو با شهرستان به بهترین نحو استفاده نمایید نه اینکه بار آلودگی دوباره در منطقه تشدید شود.

 13- و اما سخن آخر ما می گوئیم هیچ هدف اقتصادی، آنقدر مقدس نیست که بنام آن پروانه تخریب محیط زیست را صادر نمائیم.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی