پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پاسخ موسسه 13 فروردین به جوابیه سازمان محیط زیست : نام سازمان حفاظت محیط زیست را به سازمان واگذاری م

سبزپرس- گروه محیط طبیعی: موسسه 13 فروردین که پیش از این نسبت به واگذاری بیش از 200 هکتار از اراضی پارک ملی بمو به پالایشگاه و شهرک صنعتی لپویی هشدار داده بود ، در پاسخ به جوابیه سازمان محیط زیست مورخ 11/07/1390 با عنوان "هیچ گونه زمینی از پارک ملی بمو واگذار نشده است" ، پاسخ داد. متن کامل این جوابیه به شرح زیر است :

مدیر محترم پایگاه خبری فضای سبز و محیط زیست ایران (سبزپرس)

عرض ادب و سلام خدمت شماخواهشمندیم در رابطه با جوابیه خبر 90071099 مورخ 11/7/1390 آقای محمد اسفندیاری مشاور محترم رییس سازمان حفاظت محیط زیست در امور رسانه­ها و اطلاع رسانی نسبت به درج پاسخ زیر جهت قضاوت مردم عزیز ایران اقدام لازم مبذول بفرمائید.

مدیر عامل موسسه 13 فرودین 

آقای اسفندیاری مشاور امور رسانه و اطلاع رسانی ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سایت اینترنت سبزپرس اعلام داشته اید که نماینده یکی از تشکل های زیست محیطی استان فارس در مورد استقرار واحد بزرگ صنعتی پالایشگاه نفت و عبور خط لوله نفت در پاک بمو بی سبب هیاهوی براه انداخته است.ما مردم عزیز ایران را که به بهترین قضاوت کنندگان عملکردها و گفتارها می باشند به داوری و قضاوت فرا می خوانیم و این پرسش را مطرح کنیم که آیا مسوولین محیط زیست کشور باید در عملکردها خود تجدیدنظر کنند و یا ما بی جهت و بی سبب در گفتار و نوشتار خود هیاهو براه می اندازیم.

 1- ما می گوییم پارک ملی بمو که در شمال شهر شیراز و در جوار دروازه قرآن از آشناترین بناهای تاریخی و گذرگاه ورودی به کلانشهر شیراز و در مسیر دروازه گردشگری تخت جمشید قرار دارد و استقرار یک پالایشگاه بزرگ نفت در کنار پالایشگاه نفت قدیمی با وجود این همه صنایع مستقر در دشت زرقان آن هم در همجواری پارک ملی بمو سازمان محیط زیست را با یک خطا و یک ریسک بزرگ زیست محیطی روبرو ساخته است.

 2-ما می گوئیم پارک ملی بمو با وسعتی حدود 48000 هکتار از سال 1341 مورد حفاظت و حراست قرار گرفته و در زمانی بیش از 12000 راس حیات وحش داشته است در طول پنجاه سال گذشته این منطقه حوادث و خطرات بزرگ و کوچک را در خود ثبت و درج نموده ولی به عقیده کارشناسان محیط زیست هیچکدام از این حوادث ها مرگبارتر از تصمیماتی که اخیراً در مورد آن در نظر گرفته شده نبوده است.

 3-ما می گوئیم عبور خط لوله نفت درعرض پارک ملی بمو آن هم به طول تقریبی 12 کیلومتر منجر به پاره پاره شدن پارک ملی بمو خواهد شد که در صورت این اقدام نابخردانه از هم اکنون باید فاتحه پارک ملی بمو را خواند لذا ما دلسوزان واقعی محیط زیست برحذر می داریم تصمیم گیران را به این ریسک بزرگ خطرناک.

 4-ما می گوئیم کارشناسان خبره و با تجربه محیط زیست فارس همگی متعجب و متحیرند که با چه معیار و ضوابطی با سرنوشت این منطقه پنجاه ساله چنین برخوردی صورت می گیرد آنها می گویند بیش از 4 سال است که مسوولین محیط زیست به واسطه اینکه این طرح با معیارهای زیست محیطی مطابت نداشته با عملیاتی شدن آن مخالفت نموده اند سوال اینجاست که آیا مسوولین قبلی در وظایف خود تعلل و کوتاهی نموده اند و یا اینکه در قوانین و مقررات محیط زیست تغییراتی حاصل شده که تا به این حد ضوابط از انعطاف و نرمش خاص خود برخوردار گردیده است.

 5-ما می گوئیم اینگونه طرحهای بزرگ حتماً بایستی دو کیلومتر تا پارک ملی فاصله داشته باشد و طرح باید دارای مطالعات ارزیابی زیست محیطی واقعی باشد و طبق ضوابط خبر استقرار این صنعت بزرگ باید در روزنامه های محلی منعکس تا مردم بتوانند در این مورد اظهارنظر نمایند بی شک کارشناسان محیط زیست معتقدند اگر مطالعات آمایش سرزمین وجودداشت در دشت شهر زرقان آن  هم در جوار پارک ملی بار محیط تحمل پذیرش چنین صنایع آلوده کننده ای را هرگز نخواهد داشت.

 6-ما می گوئیم تاکنون استان فارس 23 شهید محیط بان که اکثریت آنها مربوط به پارک ملی بمو می باشند در راه حفاظت و حراست از این عرصه خدادادی جانفشانی نموده­اند مبادا با یک تصمیم و اقدام عجولانه درمقابل این همه خون ریخته شده آنها بی تفاوت باشیم و زمین و هوای پارک ملی با آلودگی های مختلف نفتی آلوده نماییم چه کسی پاسخگوی آیندگان خواهد بود.

 7-ما می گوئیم این ماجرا اینقدر برای مردم فارس از اهمیت ویژه برخوردار است که داد اعضای محترم شورای شهر شیراز را به صدا درآورده و ما معتقدیم اگر کسی با الفبای محیط زیست هم آشنایی داشته باشد هرگز با یک بازدید دو ساعته و توضیحات مختصر به این بحران بزرگ زیست محیطی تن در نخواهد داد.

8-ما می گوئیم توقع ما از فراکسیون محترم محیط زیست مجلس شورای اسلامی و کارشناسان محیط زیست سازمان بازرسی کشور این است که تا  دیر نشده برای نجات پارک ملی بمو چاره اندیشی نمایند و با  دید کارشناسانه موضوع را بررسی و پیگیری نموده تا این سرمایه گذار خصوصی و دولتی نتواند به این سادگی محیط زیست مردم را مورد تجاوز و تعدی قرار دهد.

 9-ما می گوئیم امروز و حتی فردا در برابر تصمیمات عجولانه و غیرکارشناسانه از کسی بازخواستی صورت نگیرد ولی مطمئناً روزی فرا خواهد رسید که باید جوابگوی تصمیمات و اقدامات غیر قابل جبران خود باشند و همین مکاتبات، دیالوگ ها و محاورات می تواند سندی باشد ان شاءا... برای آن روز.

 10-ما می گوئیم سازمان محیط زیست برای یکبار هم که شده کارشناسان باتجربه خود را از مرکز به استان فارس اعزام نماید شاید مناطقی همانند دشت سروستان و غیره وجود داشته باشد که مناسب استقرار این واحد صنعتی بزرگ باشد. امید است که ان شاءا... این بار هم حوادث مرگبار از سرمنطقه بمو مرتفع گردد.

 11-ما می گوئیم و معتقدیم اگر این واگذاری های اخیر در اقصی نقاط کشور همچنان ادامه یابد، باید نام سازمان حفاظت محیط زیست را به سازمان واگذاری محیط زیست تغییر نماید.

 12- ما می گوییم تحقیقات دانشگاه شیراز در سالهای گذشته در شهر ود منطقه زرقان نشان دهنده شدت آلودگی بسیار بالایی می باشد و مردم حق دارند از امتیاز مجاورت پارک ملی بمو با شهرستان به بهترین نحو استفاده نمایید نه اینکه بار آلودگی دوباره در منطقه تشدید شود.

 13- و اما سخن آخر ما می گوئیم هیچ هدف اقتصادی، آنقدر مقدس نیست که بنام آن پروانه تخریب محیط زیست را صادر نمائیم.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)