پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تاریخ حیات وحش / کرگدن در چین باستان

سبزپرس – گروه محیط طبیعی؛ کوشان مهران: شاید برای بسیاری از دوستداران حیات وحش باورکردنی نباشد که در روزگاران کهن سرزمین پهناور چین زیستگاه کرگدن ، این کوه پیکر نزدیک بین، بوده باشد ولی بقایای یافت شده به وسیله جانورشناسان و آثار هنر و متون کهن همه یادآور وجود کرگدن در چین است. آثار هنری برجای مانده شاهدی بر این حقیقت است که هنرور چینی خلاف شیر آسیایی، «کرگدن سوماترایی» را به خوبی شناخته است و مجسمه های برجای مانده ساختار بسیار طبیعی دارند.

به گزارش سبزپرس، شواهد موجود نشان دهنده وجود کرگدن سوماترا و به میزان محدودتر «کرگدن جاوه» در چین بوده است. در دوره پادشاهی «شانگ» که نخستین دودمان حکمران بر چین در قرون پیش از میلاد بوده است، کرگدن پشمالو و دو شاخ سوماترا در کنار «فیل چینی» در دره «رود زرد» وجود داشت، ولی در دوران «هان» پیشرفت کشاورزی و فشار جمعیت باعث نابودی فیل در چین شمالی و عقب نشینی کرگدن به جنوب رود «یانگ تزه» شد. آخرین گزارش مستند و قابل باور حضور کرگدن سوماترا به اواخر قرن هفدهم (دوران امپراتوری «منچو») به استان «سیچوان» مربوط می شود.
البته در سال 1922 گزارشی مبنی بر شکار یک کرگدن سوماترا در ایالت «یونان» (در مرز یا شمال ویتنام) منتشر شد. این استان با زیستبوم حاره و جنگل های انبوه در حال حاضر آخرین پناه 200 فیل آسیایی کشور چین است.
در کنار تغییر وسیع و گسترده زیستگاه، شیوه نگرش چینیان به کرگدن سبب ساز نابودی این گونه بوده است. در باور این مردمان کرگدن از پاره ای از گیاهان سمی تغذیه می کند که برای سایر جانوران مرگ آور است. بنابراین شاخ او پادزهری گرانبها است. عده ای در دوران کهن بر این باور بودند بر خلاف شاخ گاو و گوزن که بر بالای سر آنها می روید، شاخ کرگدن بر بینی او روییده و این نمایانگر الطاف ایزدان آسمانی به این جانور زره پوش است.
پوست ضخیم کرگدن هم بلای جان او بوده است. در اعصار کهن در چین از پوست کرگدن برای سپاهیان زره های چرمی مرغوبی درست می کردند. در تاریخ مکتوب چین از قرن هشتم پیش از میلاد به استفاده از زره پوست کرگدن اشاره شده است. برپایه مدارک موجود در قرن چهارم پیش از میلاد «ژنرال گوجیان» در جنوب شرقی چین ارتشی مجهز به 130 هزار سرباز داشت که همگی زرهی از پوست کرگدن به تن داشتند که پیکان های مفرغی بر آن کارگر نبود.
در کنار شکار تجاری و واردات گسترده شاخ و پوست کرگدن از کشورهای خراج گذاری چون «ویتنام» و «لائوس»، امرای محلی و امپراتوران شکار کرگدن را از افتخارات خود بر می شمردند.
جز آتش زدن جنگل، جرگه جانوران وحشی و رماندن آنها به سوی نخجیرگاه خاص امپراتور بسیار شیوع داشته است. در یک برنامه شکار، امپراتور «وو» پایه گذار دودمان «ژو» و همراهانش موفق به نخجیر این تعداد شکار شدند:
... 22 ببر، دو پلنگ، 12 کرگدن، 353 گراز و بیش از سه هزار گوزن از انواع مختلف. 
جز برنزکاری های زیبای دوران «شانگ» و «هان» که از کرگدن به عنوان جام می و نوشیدنی استفاده می شد، از شاخ کرگدن نیز جام هایی چون «ریتون» ساخته می شد.
به تدریج تخریب زیستگاه و شکار گسترده اثر خود را بر گونه های بزرگی چون کرگدن سوماترا در چین نشان داد. در قرن نوزدهم و به هنگام پادشاهی امپراتوران مغول نژاد سلسله «یوان»، فرمانروایان استان یونان موظف به پرداخت خراج جنسی شاخ و پوست کرگدن به دربار پکن شدند که این تعداد در سال بین 79 تا 123 مورد بود و درمقابل گزارش شکار 71 کرگدن تنها در یک روز در دوران امپراتوران شانگ در همین ناحیه نشانگر کاهش شدید جمعیت بود.
به تدریج فرماندهان ارتش مجبور به استفاده از چرم گاومیش برای تولید زره سربازان شدند و خفتان ساخته شده از چرم کرگدن در انحصار امرای بزرگ قرار گرفت.
در سال 1900 میلادی کرگدن سوماترا از «آسام» هند و تپه های «چیتاگونگ» بنگلادش کنونی و سراسر شبه جزیره هندوچین تا جزایر برنئو ، جاوه و سوماترا وجود داشت. در اواسط قرن نوزدهم جمعیت کرگدن سوماترایی در سوماترا آنگونه فراوان بود که استعمارگران هلندی آن را در ردیف جانوران موذی تلقی کرده و برای نابود کردن آن پاداش می دادند. گزارش پرداخت پاداش شکار 500 کرگدن سوماترایی تنها در یک سال نشانگر وجود یک جمعیت پویا بوده است.
ولی ورود فناوری نوین (اسلحه مدرن و گسترش زمین های کشاورزی) و گسترش داد و ستد اجزای جانوران وحشی (به ویژه بازار بزرگ چین) سرعت انقراض گونه ها را هولناک شتابنده کرد.
آخرین گزارش مشاهده کرگدن سوماترا در مرز برمه و آسام هند محدود به سال 1990 است. در ناحیه «صبا» در جزیره برنئو برآورد می شود که تنها 50 کرگدن سوماترا باقیمانده باشد و جمعیت مالزی و سوماترا بین 170 تا 230 کرگدن است.
با درنظر گرفتن بهای 30 هزار دلاری هر کیلوگرم شاخ کرگدن در بازار سیاه برای افزایش قوای جنسی چینیان سردمزاج، از هم اکنون باید کرگدن های سوماترا را مسافر نگون بخت مسیر انقراض دانست که مسیر چند هزار ساله نابودی در سرزمین چین را در عرض یک دهه می پیمایند.

 

جام های شراب به شکل کرگدن، به جا مانده از چین باستان

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)