پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دو اتفاق بسیار زشت

 

دو ماجرايي كه در بازي يك تيم مشهور فوتبال و در دفتر كار يك هنرپيشه سرشناس اتفاق افتاده براي هر جامعه اي ولو آن كه هيچ نسبتي با دين و مذهب هم نداشته باشد، تكان دهنده و غيرقابل اغماض است اما در كشور ما كه نظام سياسي اجتماعي آن بر پايه دين و ارزش هاي اخلاقي استوار شده، فاجعه اي به مراتب خطرناك تر است.
 
به گزارش جهان سعدالله زارعی در کیهان نوشت:دو خبر در دو حوزه سينما و ورزش كشور طي يكي- دو هفته اخير به شكل دو بمب خبري توجهات و تاملات فراواني را پديد آورد. رخ دادن حوادث در حوزه هاي اجتماعي- از جمله در دو حوزه ياد شده- چندان غيرطبيعي نيست و از اين رو بايد گفت دو خبر ضد اخلاقي اخير از آنجا اهميت ويژه اي پيدا كرده و به يك بگومگوي فراگير در ميان مردم و مسئولين كشور تبديل شده كه «نشانه هاي باليني» بيماري مهلك و خطرناك در حساس ترين حوزه هاي اجتماعي هستند. اين دو حادثه زنگ خطر را به صدا درآوردند ولي گويا بعضي از دست اندركاران كه يا در پديد آمدن چنين رخدادهايي سهيم بوده اند و يا اساسا چنين مسائلي را خطرناك نمي دانند، موضوعي كه همه جامعه ما را به تامل و تاسف واداشته چيزي به حساب نمي آورند.

حادثه تاسف بار و نگران كننده در حوزه سينما تجاوز يك هنرپيشه معروف سينما به دانشجويي كه علاقه مند ورود به حوزه سينما بود كه در نهايت منجر به خودكشي او شده بعد از وقوع اين حادثه مشخص شد كه اين هنرپيشه و امثال او در حوزه سينما نمونه هاي ديگري از اين حكايت ها دارند. اين حادثه و حواشي آن براي مهم شمردن پديده ناهنجاري در عرصه سينماي كشور كفايت مي كرد اما ورود خانه سينما و دفاع از هنرپيشه متجاوز و محترم شمردن آبروي اين عضو خانه سينما و پس از آن سوءاستفاده از حضور در «برنامه هفت سيما» براي زير سؤال كشيدن كساني كه روي اين مسئله حساسيت نشان مي دهند نشان داد كه اوضاع بسي خراب تر از اين حرف هاست.

حادثه تاسف بار و نگران كننده در حوزه ورزش از اين هم مفتضح تر بود. دو بازيكن يك تيم مشهور كه در رديف اول فوتبال كشور قرار دارند در جلوي چشم هزاران تماشاگر و در جلوي دوربين هاي تلويزيوني رفتاري بهت آور كه نمونه آن در كشورهاي غربي هم مشاهده نشده را به ثبت رساندند اما متاسفانه اكثر مسئولين و دست اندركاران فوتبال و ورزش كشور را به جاي آن كه به تامل وادارد و آنها را تكان دهد و وادار نمايد تا به يك تجديدنظر بنيادي در امر ورزش كشور- و بخصوص پرهزينه ترين ورزش- روي آورند و با صراحت از مردم به خاطر غوطه ور بودن تيم هاي اسم و رسم دار فوتبال كشور در فساد عذرخواهي نمايند، لب به اعتراض گشودند كه مگر چه شده و چه اهميتي دارد كه اينقدر ناراحتيد! حادثه اي كه در ميدان و پشت ميدان اتفاق افتاده و آه از نهاد مردم درآورده يك طرف و توجيه و همراهي متوليان ريز و درشت فوتبال با اين ماجرا هم يك طرف و البته براي دومي بايد متاسف تر بود چرا كه اين ها ظاهرا پول هاي كلان به جيب مي زنند تا هواي مردم و ارزش هاي آنان را داشته باشند.

دو ماجرايي كه در بازي يك تيم مشهور فوتبال و در دفتر كار يك هنرپيشه سرشناس اتفاق افتاده براي هر جامعه اي ولو آن كه هيچ نسبتي با دين و مذهب هم نداشته باشد، تكان دهنده و غيرقابل اغماض است اما در كشور ما كه نظام سياسي اجتماعي آن بر پايه دين و ارزش هاي اخلاقي استوار شده، فاجعه اي به مراتب خطرناك تر است.

در نظام ديني كه در آن «تربيت» حرف اول را مي زند و حتي بر «تعليم» رجحان مي يابد و دولت- به معناي نظام- وظيفه سنگيني در كار «تزكيه» و «تهذيب» و در يك كلمه «دين مدارتر شدن جامعه» بر دوش دارد، ورود شناعت و كثافت در اجتماعي ترين و پرشمارترين حوزه هاي اجتماعي خطري بسيار بزرگ است. هزاران بار بزرگتر از آنچه اين روزها بر زبان متوليان اين دو حوزه مي رود!
وقتي مردم در يك رفراندوم تاريخي، «جمهوري اسلامي» را انتخاب كرده و در ميان شخصيت هاي مختلف به چهره هاي دين مدارتر روي آوردند، به خاطر اين بود كه از نظر آنان «اخلاق» و «آداب ديني» در نظام اجتماعي حرف اول را بزند و دقيقا از همين منظر حساسيت داشتن مسئولان مختلف كشور از ارشد تا جزء، در مسائل اخلاقي، علاوه بر آن كه يك تكليف شرعي است، كه به خاطر آن از سوي شارع مقدس مورد سؤال قرار مي گيرند، يك تكليف ملي و عمل به ميثاق قانوني هم هست و دقيقا از اين منظر وانهادن مسائل اخلاقي در عرصه حكومت داري و كم اهميت شمردن آن يك «خيانت» بزرگ در حق مردم هم به حساب مي آيد.
اگر مسئولين مربوطه خوب به ماجرا نگاه كنند مي بينند كه آنچه در اين دو صحنه واقع شد و مشابه آن و بدتر از آن صدها بار در پشت صحنه تكرار شده است، محصول مديريت سهل انگارانه و فرار از مسئوليت خود آنان است و از اين رو ما از دفاع جانانه آنها از آن هنرپيشه فاسد و اين دو فوتباليست تعجب نمي كنيم. آنان در آينه اين ها، عملكرد خود را ديده و به دفاع از خود، برخاسته اند. ولي اين مسئله، مسئوليت مقامات ارشد كشور در قوه مجريه را دو برابر مي كند. آنان به مقتضاي تكليف شرعي خود و سوگندي كه براي دفاع از ارزش ها و آرمان هاي مردم خورده اند، بايد عمل كنند. مردم ما سينما و فوتبالي مي خواستند در طراز دين داران و جامعه ديني ولي امروز متاسفانه سينما و فوتبالي دارند كه حتي با استانداردها و ضوابط جوامع غيرمذهبي هم نمي خوانند. سينما و فوتبال هر كشور بايد در خدمت آرمان هاي ملت و مقوم آن باشند، نه اين كه در رويارويي آشكار با اين آرمان ها و ارزش ها قرار داشته باشند. ما نمي گوييم كه فوتبالي ها و حتي همه افراد تيم مورد اشاره و يا سينماگران و حتي همه افراد عضو خانه سينما، فاسدند. حتما در ميان آنان انسان هاي شريف و فهميده هم وجود دارند ولي سخن اين است كه امروز سينما و فوتبال كشور جولانگاه عناصر فاسد است و خيرخواهان و عناصر مردمي در حاشيه قرار داشته و بشدت از اثرگذاري شان كاسته شده است.

 

چنين سينما و ورزشي به هر مقصدي برسد به مقصد جمهوري اسلامي و مردم ايران نمي رسد پس چرا بايد براي آن اين همه هزينه داد و چه اصراري داريم يك وقت طولاني از صدا و سيماي جمهوري اسلامي را هر روزه به آنها اختصاص بدهيم. با اين محتوا چه افتخاري دارد كه بگوييم ساليانه ۱۰۰ سالن ورزشي را به جمع سالن هاي كشور مي افزاييم يا ۱۰ سالن؟ چه اهميتي دارد كه از توليد سالي ۱۰ فيلم به توليد سالي ۱۰۰۰ فيلم برسيم وقتي اين روند ما را به مقصد نرساند، هزينه ها را هدر داده ايم و حتي به تخريب فرهنگ ملي مدد رسانده ايم 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی