پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بروز یک اتفاق نادر در بوكس ايران

ایسنا: بوكس ایران كه در این سال‌ها همیشه شاهد اتفاق‌های نادری همچون جنجال و دعوا در لیگ و مسابقه‌های قهرمانی كشوری، مبارزه كردن یك بوكسور در دو تیم، برگزاری یك فصل در لیگ در مدت زمان دو سال و طولانی شدن لیگ و چندین و چند اتفاق دیگر بوده، این بار شاهد اتفاق نادر دیگری است كه یك بوكسور دوپینگی كه دو سال از حضور در تمامی مسابقه‌های داخلی و بین‌المللی محروم بود قهرمان وزن ۵۲ كیلوگرم ایران شد.

 در بیست و یكمین دوره مسابقه‌های بوكس قهرمانی كشور كه با حضور ۲۱۳ بوكسور در آبادان با قهرمانی تیم تهران به پایان رسید در وزن ۵۲ كیلوگرم مسعود ریگی از استان سیستان و بلوچستان قهرمان شد.

نكته‌ی جالب این قهرمانی این است كه مسعود ریگی سال گذشته در جریان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌جو به دلیل استفاده از مواد نیروزا دو سال از حضور در تمامی مسابقه‌های داخلی و بین‌المللی محروم شد اما در حالی كه اكنون حدود یك سالی از محرومیت این بوكسور، سپری شده او در مسابقه‌های قهرمانی كشور شركت كرد و قهرمان شد!

این بوكسور كه به نوعی در اوزان سبك ایران یك پدیده به حساب می‌آید، سه سال پیش در مسابقه‌های قهرمانی جوانان آسیا در تهران هم قهرمان شد كه آن قهرمانی هم حواشی زیادی برای فدراسیون ایجاد كرد.

در آن سال پس از مسابقه‌ها اثبات شد كه مسعود ریگی با شناسنامه تقلبی و جعل هویت و صغر سن در مسابقه‌های آسیایی شركت كرده و یك سال از حضور در تیم ملی محروم شد و مدالش گرفته شد.

به هر حال مسئولان فدراسیون بوكس برای آنكه این اشتباه را نپذیرند، ریگی را به تیم ملی دعوت نكردند اما باز هم برای دیگر بوكسورها كه با شكست مقابل ریگی از دور مسابقه‌های قهرمانی كشور حذف شدند، احقاق حق نخواهد شد.

دبیر فدراسیون بوكس با عذرخواهی از مردم و اهالی بوكس، دلیل اصلی این اشتباه را دكتر روان‌شناس و مسئول تغذیه تیم‌ ملی می‌داند.

همایون اردلان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار كرد: در بازی‌های آسیایی گوانگ‌جو بود كه مسعود ریگی دوپینگی و برای دو سال محروم شد. او به دلیل سرماخوردگی به پزشك عمومی مراجعه كرده بود كه به دلیل ناآگاهی پزشك از شرایط دوپینگ، دارویی را مصرف كرد كه دوپینگش اعلام شد.

وی در پاسخ به این سوال كه چرا مسعود ریگی در مسابقه‌های قهرمانی كشور مبارزه كرد، افزود: دكتر حاج رسولی مسئول تغذیه و دكتر روان‌شناس تیم ملی پیش از مسابقه‌ها گفت كه چون ریگی یك سال از محرومیتش را سپری كرده می‌تواند در مسابقه‌های داخلی شركت كند! ما هم كه به او اعتماد داشتیم اجازه مبارزه دادیم.

دبیر فدراسیون بوكس در پاسخ به این سوال كه مگر در چنین مواقعی نباید فدراسیون پزشكی ورزشی در نامه‌ای به صورت رسمی این مسئله را اطلاع دهد، گفت: معمولا این طور است كه هر ورزشكار دوپینگی باید دو سال از حضور در تمامی میادین محروم شود اما وقتی این مسئله را به دكتر حاج رسولی گفتم به من گفت نامه‌اش را بعدا ارسال خواهند كرد.

وی ادامه داد: توجه به استان محروم سیستان و بلوچستان، حفظ سرمایه‌های تیم ملی، توجه به مسائل روحی و روانی ملی‌پوشان و اینكه یك ملی‌پوش از دست نرود از جمله دلایل ما برای این بود كه اجازه دادیم مسعود ریگی در مسابقه‌های قهرمانی كشور مبارزه كند و نمی‌دانستیم كه این طور خواهد شد.

اردلان با تاكید بر اینكه مدال طلای مسعود ریگی از او گرفته خواهد شد گفت: فردا (سه‌شنبه) جلسه‌ای در فدراسیون برگزار می‌كنیم كه در آن جلسه تصمیم‌های نهایی گرفته خواهد شد اما قطعا مدال او را می‌گیریم و نفرات بعدی به ترتیب یك پله بالاتر می‌آیند.

وی به این سوال كه آیا با اقدام فدراسیون در كنار گذاشتن ریگی، حق بوكسورهایی كه به ریگی باخته‌اند پس گرفته خواهد شد؟ پاسخ داد: می‌دانم كه نمی‌توانیم حق همه بوكسورها را در این وزن ادا كنیم اما سعی می‌كنیم با نظر كمیته فنی آن‌هایی كه شرایط خوبی داشتند و با اختلاف كمی به ریگی باخته بودند را به اردوها دعوت كنیم تا حق آن‌ها ادا شود.

با اشاره به اینكه مسعود ریگی می‌تواند مدت باقی مانده محرومیتش را تمرین كند، گفت: از این پس در مورد او بیشتر دقت می‌كنم و سعی می‌كنم حقی پایمال نشود.

وی گفت: از اینكه این اشتباه رخ داده متاسفم و من به عنوان سرپرست برگزاری مسابقه‌ها باید بیشتر دقت می‌كردم. اما باز هم می‌گویم روان‌شناس و مسئول تغذیه تیم ملی كه فرد مورد اعتماد است و همیشه به حرف‌های او گوش می‌كردیم مسئول این اتفاق است. او به من گفت كه ریگی شرایط روحی خوبی ندارد و اگر اكنون به او كمك نكنیم شاید اتفاق بدی برایش بیفتد!

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی