پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پسرم را تو فوتبال کشتند، تسلیت هم نگفتند!

جهان نیوز: محمد پارسا دیگر نمونه است که در مستطیل سبز دچار ضایعه نخاعی شده و الان سالهاست خانه نشین شده و با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند. اما باز بسی جای خوشحالی است که خانواده پارسا با وجود اتفاق تلخی که برای فرزند شان افتاده هنوز وجود او را در کنار خود احساس می کنند.
جریان واقعه
حدود ۱۰ ماه پیش در جریان بازی دوستانه جوانان احسان ری و جوانان سایپا در تاریخ ۳/۱۰/۸۹، ساعت ۱۲ ظهر دروازه بان تیم سایپا به سرعت به سمت بیرون محوطه هجده قدم می آید که توپ را دفع کند که به جای توپ با لگد به سینه مهاجم احسان ری می کوبد. بر اثر این ضربه مهلک قلب مرحوم عظیمی می ایستد و بی هوش می شود. این حادثه در نهایت منجر به مرگ مغزی وی میشود. اینها همگی حرف هایی است که دکتر مهتاب، متخصص قلب و دکتر مظاهری پزشک تشیخ مرگ مغزی آن مرحوم اعلام میکنند.

لحظات سخت روز حادثه

خانواده عظیمی هیچ گاه ساعت ۱۲ روز سوم دی ماه ۸۹ را که زمان آخرین دقایق حضور فرزندشان در مستطیل سبز بود را فراموش نخواهند کرد به گفته شاهدان ۲۷ دقیقه از زمان بازی گذشته بود یعنی ساعت ۱۲:۲۷ دقیقه که دروازه بان تیم سایپا به جای دفع توپ فرزند جوانشان را که هنوز ۱۸ سالش نشده بود به کما میفرستد.

البته در این که حادثه فوق به هیچ وجه تعمدی نبوده شکی نیست اما اتفاقات بعد از این حادثه باعث ناراحتی خانواده مرحوم سجاد عظیمی شده است. از جمله بی تفاوتی مسئولان سایپا در خصوص این حادثه و این که دروازه بان تیم سایپا به عنوان ضارب این حادثه در دادگاه اعلام کند مرحوم سجاد عظیمی به سمت او رفته و او را زده است ( ادعایی که بعد از بررسی کارشناس قوه قضاییه خلاف آن ثابت شد.) سبب مکدر شدن خاطر خانواده داغدار عظیمی شده و آن ها خواهان رسیدگی دقیق به پرونده فرزندشان کرده است. علی عظیمی پدر مرحوم سجاد عظیمی در این ارتباط می گوید:" هر روز ابعاد جدیدتری را از نحوه اتفاق روز حادثه درک می کنم. در اوایل بیشتر پیگیر وضعیت سجاد در کما و بیمارستان بودم و الان با صحبت هایی که با بازیکنان و مسئولان حاضر در روز حادثه انجام دادم به نتایج جدیدتری می رسم. با این حال دادگاه در حال رسیدگی دقیق به این موضوع است.

علی عظیمی:"می خواهند خون فرزندم را پایمال کنند، باشگاه سایپا فرزندم را کشته حالا اعتراض هم می کند."

علی عظیمی پدر مرحوم سجاد عظیمی بازیکن فقید تیم احسان ری در خصوص روز حادثه و ساعاتی پیش از حضور فرزندش در زمین فوتبال و بروز آن اتفاقات تلخ صحبت هایی با خبرنگار جهان دارد که در ذیل می خوانید:

"صبح آن روز من خودم مرحوم سجاد را از خواب بیدار کردم، وقتی برای نماز صبح از خواب بیدار شدم دیدم ۳ فرزند پسرم مرحوم سجاد، حسین و مصطفی کنار یکدیگر خوابیده اند، ناگهان با خودم گفتم اگر خدا یکی از این ها را از من بگیرد من چه کار کنم؟ به همین دلیل بعد از خواندن نماز صبح دعا کردم چیزی که از قلبم گذشت بر سرم نیاید. صبح زود هم خودم او را از خواب بیدار کردم اما وقتی خواستم به سرکار بروم، دیدم مرحوم سجاد نیست گویا رفته بود دست و صورتش را بشورد. متاسفانه بدون خداحافظی با او به بازار رفتم. ساعاتی بعد مادرش زنگ زد و گفت:" سجاد با این که مریض است می خواهد به سر بازی برود" من با این که می دانستم او مریض است و خودم به او دو تا قرص داده بودم تا بخورد، وقتی اصرار خود مرحوم سجاد را دیدم به مادرش گفتم عیبی ندارد بگذار به بازی برود و اگر کاری هم باشد خودم انجام می دهم. بعد هم که از سر کار به منزل آمدم. حسین دیگر فرزند فوتبالیستم به من گفت نمی دانم چه اتفاقی افتاده اما سجاد را به بیمارستان هفت تیر شهر ری برده اند. به محض حضور در جلوی در بیمارستان هر شخصی که ما را می دید می گفت؛ خدا را شکر به خیر گذشته است. داخل بیمارستان شدیم بازیکنان احسان ری همگی آنجا بودند. دکتر هم گفت قلب سجاد که به دلیل ضربه لگد دروازه بان ایستاده بود بازگشته است اما بعد از گرفتن سی تی اسکن مشخص شد حال سجاد خوب نیست، بعد از آن نظر پزشکان اعلام کردند که وی به کمای عمیق رفته است."

پدر مرحوم عظیمی تاکید کرد:" سجاد ۱۶ روز در کما بود و در تاریخ ۱۸/۱۰/۸۹ ساعت ۱۲ شب مرگ مغزی وی از سوی پزشکان اعلام شد. بنده برادرم را فرستادم که به وی مرگ مغزی مرحوم سجاد را اعلام کردند و از ما خواستند با حضور در بیمارستان اجازه بدهیم اعضای بدن مرحوم سجاد به بیماران نیازمند اهدا شود، ما هم این کار را کردیم و سجاد با انتقال به بیمارستان مسیح دانشوری اعضای بدنش را به ۵ بیمار اهدا کرد."

وی اضافه کرد:" موضوعی که بسیار مرا آزار می دهد این است که مسئولان سایپا هیچ هم دردی با ما نکردند . هیچ گونه رفتار ورزشی از آن ها ندیدم. آن ها میزبان بازی بوده اند، ضارب هم آن ها بوده اند، اما بعد از کشتن فرزند من بدون هیچ عذاب وجدانی رفته اند در خانه هایشان نشسته اند. من از باشگاه سایپا و دروازه بان این تیم شاکی هستم. از آقای فردوسی پور می خواهم به این موضوع رسیدگی کند.البته بعد از اینکه در روزنامه های ورزشی علیه مدیریت باشگاه سایپا صحبت کردم آقای کوشا مدیر عامل سایپا در منزل ما حضور پیدا کرد و اعلام کرد که از این موضوع بی اطلاع است و با توجه به مصاحبه های من به تازگی از موضوع اطلاع پیدا کرد . او بعد از کمی گفت و گو از منزل ما خارج شد و از آن تاریخ تا به امروز از ایشان خبری نیست . ضمن اینکه آقای تاج به عنوان نایب رییس فدراسیون فوتبال نیز اعلام کرد برای بررسی این مساله گروهی را در فدراسیون فوتبال تشکیل می دهد اما متاسفانه تمام حرف ها و قول ها عملی نشده که این مساله جای سوال دارد .

وی ادامه داد:" نکته جالب این که دروازه بان تیم سایپا با حضور در دادگاه اذعان داشت مرحوم سجاد او را زده است و خود را بی گناه می داند. وکیل سایپا هم در دادگاه اعلام کرده این دروازه بان الان از تیم ما رفته است. در نهایت هم سرمربی وقت جوانان سایپا با حضور در دادگاه به قاضی می گوید که ما میزبان آن بازی نبودیم، ادعایی که از سوی مسئولان باشگاه احسان ری به شدت تکذیب شد. این ها همگی مرا عصبی می کنند. ادعاهایی که به هیچ وجه صحت ندارند."

پدر مرحوم سجاد عظیمی تاکید کرد:" متاسفانه سرمربی و سرپرست تیم سایپا هم در بازی حضور نداشته و زمانی که مرحوم سجاد مصدوم می شود کمک مربی حاضر در کنار زمین به سایر بازیکنان می گوید به سجاد آب بدهید حالش خوب می شود در حالی که او به کمک بیشتری نیاز داشته است."

وی ادامه داد:" دادگاه در رای خود باشگاه سایپا را ۶۵ درصد، دروازه بان این تیم را ۵ درصد و ۳۰ درصد هم مسئولان باشگاه احسان ری را به دلیل نبود سرمربی و سرپرست مقصر اعلام کرده که مسئولان سایپا به این رای اعتراض کرده اند، متاسفانه بچه من را کشته اند و حالا می آیند اعتراض می کنند. می خواهند خون بچه من را پایمال کنند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی