پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

قورباغه به عنوان حیوان خانگی (معایب و محاسن)

قورباغه به عنوان حیوان خانگی (معایب و محاسن)

 

 

 

تذکر مهم :

 

قورباغه ها میتوانند حیوانات خانگی بسیار دوست داشتنی باشند اما جمعیت بسیاری از آنها در محیط طبیعی زندگی شان به شکل گسترده ای بر اثر فعالیت های انسانی رو به کاهش و حتی انقراض است. متاسفانه خرید و فروش به عنوان حیوان خانگی نیز در کنار عوامل اصلی همچون شیوع غیر منتظره و شگفت آور عفونت قارچی «چیترید» (chytrid) به عنوان یکی از عوامل تشدید کننده بحران کاهش جمعیت این حیوانات عمل میکند. به همین دلیل باید دقت کنید حتما قورباغه ای را بخرید که در محیط اسارت تکثیر شده و عاری از هرگونه بیماری محیطی باشد. شاید یافتن چنین قورباغه ای در برخی شرایط حتی غیرممکن به نظر برسد اما نباید فراموش کرد که فروش قورباغه های خانگی نیز یکی از دلایل هرچند کوچک در بالا رفتن نرخ کاهش جمعیت این موجودات کهن است.

 

 

 

مواردی وجود دارند که در صورتی که به دنبال نگهداری از قورباغه به عنوان حیوان خانگی هستید باید آنها را در نظر بگیرید:

 

- قورباغه ها در محیط اسارت در صورتی که شرایط خوبی برای آنها فراهم شود مدت طولانی عمر میکنند بنابراین خود را برای یک تعهد طولانی مدت آماده و مهیا کنید. عمر متوسط قورباغه ها چیزی بین ۴ تا ۱۵ سال است گرچه مواردی از سال های بیشتر نیز گزارش شده است.

 

- تمیز نگاه داشتن جایگاه زندگی قورباغه ها زمان و کار زیادی را طلب میکند. بسیاری از قورباغه ها نیاز به دما، رطوبت و نوردهی بسیار ساده ای دارند اما نسبت به تمیز بودن محیط زندگیشان بسیار حساسند.

 

- برخی از مردم، قورباغه ها را حیواناتی کسل کننده میامند، با وجود اینکه قورباغه های کوچک اغلب حیواناتی بسیار فعالند. گرچه بسیاری از قورباغه های بزرگ، معمولا در یک جا نشسته و به ندرت اقدام به حرکت در اطراف میکنند.

 

- شما برای غذا دادن به بیشتر قورباغه ها نیاز به لمس کردن حشرات دارید. برخی از قورباغه های بزرگتر، حتی از بچه موش ها نیز تغذیه میکنند.

 

- بسیار دشوار خواهد بود در صورتی که قصد سفر داشته باشید فردی را بیابید که از قورباغه های شما نگهداری کنند. (به یاد داشته باشید که شما یک تعهد چندین ساله خواهید داشت بنابراین حتما باید فردی را در نظر داشته باشید تا در برخی مقاطع از قورباغه های شما نگهداری کند.)
 

 

 

 

پیش از اینکه یک قورباغه خانگی تهیه کنید :

 

با توجه به گونه ای که تصمیم به نگهداری از آن دارید پیش از اقدام به خرید، در خصوص آن تحقیقات کاملی انجام دهید تا مطمئن شوید با توجه به شرایطی که شما امکان فراهم ساختن آن را دارید خودتان و قورباغه خانگی تان در سلامتی و شادابی کامل خواهید بود و بهترین شرایط ممکن ایجاد خواهد شد. یک تانک با تمام تجهیزات لازم را پیش از اینکه قورباغه تان را به منزل بیاورید آماده کنید. مواردی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از :

 

- اندازه رشد قورباغه. برخی از کوچکترین قورباغه هایی که در فروشگاه حیوانات خانگی مشاهده میکنید در آینده اندازه هایی غول پیکر خواهند داشت. نام برخی از آنها انتظاراتی را در ذهن شما ایجاد میکند به عنوان مثال از نام «قورباغه پری» (pixie frogs) اینطور برمی آید که با قورباغه ای کوچک و ظریف روبه رو هستیم در حالی که این قورباغه «قورباغه گاو نر» (bullfrogs) است که تا نزدیک به ۳۰ سانتی متر رشد کرده و بسیار چاق میشود. آنها نام خود را از نام لاتین خود Pyxicephalus adspersus گرفته اند.

 

- نوع تانکی که به آن احتیاج دارید – تانک های آبی (aquatic)، زمینی (terrestrial)، درختی (arboreal) یا نیمه آبی (semi-aquatic) (یعنی تراریومی که نیم آبی و نیم خشکی است و ایجاد آن یکی از سخت ترین انواع است و نیاز به مهارت خاصی دارد.) انواع مختلف مجهز کردن تانک ها برای قورباغه ها است.

 

- نوع غذای مورد نیاز – بسیاری از قورباغه ها نیاز به انواع مختلفی از حشرات خوراکی دارند و گونه های بزرگتر، از بچه موش های صورتی نیز تغذیه میکنند.

 

- آیا قورباغه مورد نظر نیاز به خواب زمستانی دارد؟

 

 

 

 

بهترین گزینه ها برای مبتدیان

 

 

«قورباغه کوتوله» (Dwarf Frogs) : این قورباغه ها، کوچک، فعال و کاملا آبزی هستند و یکی از ساده ترین قورباغه ها از حیث نگهداری محسوب میشوند.

 

Dwarf Frog

 

 

 

«وزغ شکم سرخ شرقی» (Oriental Fire Bellied Toads) : این قورباغه های نیمه خشکی زی (semi-terrestrial) نسبتا فعال بوده و نگهداری از آنها به عنوان حیوانات خانگی نسبتا ساده است.

 

fire bellied toad

 

 

 

«قورباغه درختی وایتز» (White's Tree Frog) : این قورباغه ها با توجه به درختی بودن، خشکی زی و بسیار دست آموز هستند و نگهداری از آنها ساده است اما حیواناتی تقریبا غیرفعال به شمار میروند.

 

whites tree frog

 

 

 

«قورباغه پنجه ای آفریقایی» (African Clawed Frogs) : این قورباغه های آبزی، اندازه نسبتا بزرگی دارند. (مراقب باشید که بچه های این قورباغه ها را با «قورباغه های پنجه ای کوتوله» که نژاد کوچکی هستند اشتباه نگیرید.) البته نگهداری از آنها چندان دشوار نیست.

 

African Clawed Frog

 

 

 

«قورباغه درختی سبز آمریکایی» (American Green Tree Frogs) : یک قورباغه درختی دیگر که گزینه مناسبی برای مبتدیان است.

 

American Green Tree Frog

 

 

 

«قورباغه پکمن» (Pacman Frogs) : نگهداری از این قورباغه تقریبا خشکی زی، بسیار ساده است اما اندازه آنها کاملا بزرگ بوده و حیوانات کم تحرکی هستند.

 

Pacman Frog

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : about.com

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
تگ ها :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی