دستگیری پنگوئن خلافکار همراه با تصویر
یک برنامه مستند شبکه خبری بی‌بی‌سی موفق به ثبت صحنه خلافکاری یک پنگوئن بد طینت در قطب جنوب شده که به دزدی از همسایه خود می‌پردازد.
آفتاب: یک برنامه مستند شبکه خبری بی‌بی‌سی موفق به ثبت صحنه خلافکاری یک پنگوئن بد طینت در قطب جنوب شده که به دزدی از همسایه خود می‌پردازد. 

در صحنه‌های این فیلم می‌توان شاهد نگاه پولادین این پنگوئن گونه «آدلی» بود که در زمان دزدی سنگ از لانه همسایه‌اش دستگیر شده است. 

این پنگوئن در حالی به تصویر کشیده شده که مدام به تپه سنگی جمع‌شده توسط همسایه‌اش در جزیر «راس‌آیلند» در قطب جنوب نگاه کرده و سپس به محض دور شدن وی برای جمع‌آوری سنگ‌های بیشتر، این جیب‌بر باهوش به سمت ذخایر وی رفته و سنگ‌ها را دانه دانه بر می‌دارد. 

این عمل جالب برای چندین بار اتفاق می‌افتد تا پنگوئن فعال از نقشه همسایه خود آگاه شده و به دنبال وی می‌دود! 

این فیلم توسط گروه مستندساز «سیاره یخ‌زده» شبکه بی‌بی‌سی ثبت شده که چهار ماه را در میان جمعیت پنگوئن‌ها گذرانده‌اند. 

پنگوئن‌های «آدلی» برای بالاتر بردن سطح محل تخم‌های خود از زمین و جلوگیری از حرکت آنها در پی آب شدن یخ‌های قطبی، لانه‌های سنگی می‌سازند. 

پنگوئن‌های نر با لانه‌های بهتر از شانس بیشتری برای جذب جفت برخوردار بوده، از این رو سنگ‌های بهتر برای ساخت لانه از امتیاز بیشتری برخوردارند. 

پنگوئن نر در جمعیت‌های بیشتر از 500 هزار، معمولا بر سر سنگهای یکدیگر مبارزه کرده یا آنها را از هم می‌دزدند تا از دیگران جلوتر باشند. 

بر اساس این گزارش، مجموعه سیاره منجمد از 26 اکتبر بر روی شبکه بی‌بی‌سی پخش خواهد شد. 
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.