برای اولین بار طی ۶۰۰ سال گذشته ساکنان منطقه کیانشی چین، امسال نمی توانند جشنواره سالیانه خود را که به جشنواره خوردن گوشت سگ بود را برگزار نمایند.به گزارش شبکه ایران، شکایت ها و گلایه های اینترنتی باعث شد تا این جشنواره تاریخی سه روزه در چین برگزار نشود.
جشن خوردن گوشت سگ به مناسبت هرساله به مناسبت پیروزی امپراطوری مینگ در ماه اکتبر برگزار می شد.
شرح ماجرا به این گونه است که در ۱۴ قرن پیش زمانی که سپاهیان ژویانگ جانگ قصد تصرف شهر کیانشی را داشتند. پیش از حمله و برای جلوگیری از پارس سگها و آگاه سازی ساکنان شهر تمامی سگهای اطراف شهر را کشتند و بدون هیچگونه صدایی وارد و شهر را تصرف نمودند. پس از این بود که به میمنت این پیروزی جشن بزرگی در شهر برگزار شد که غذای آن از محل سلاخی سگهای کشته شده تامین شد و این رسم تا به امروز برجا مانده بود و ساکنان شهر هرساله این مراسم را با تناول گوشت سگ جشن می گرفتند.
طی سالهای اخیر و با ظهور اینترنت و علنی شدن این جشن، مدافعان حقوق حیوانات برگزاری این جشن را زیر سوال برده اند و با کشتار سگها جهت برگزاری این مراسم مخالفت نموده اند . استفاده از گوشت سگ و گربه و خرید و فروش آن در بازارهای محلی چین در حال حاضر امری معمول است اما بیشتر مردم به دلایل خواص درمانی و همینطور نگاه ویژه فرهنگی که استفاده سالیانه گوشت سگ را موجب برکت در معاش می دانند، سعی می کنند حداقل سالی یکبار از گوشت این حیوان مصرف نمایند.تا سالهای اخیر نگهداری سگ بنا به یک عقیده فرهنگی در چین ممنوع بود اما در سالیان اخیر این ممنوعیت رفع شده و نگهداری سگ به عنوان حیوان خانگی در چین افزایش چشمگیری داشته است که این امر زمینه ساز اعتراضات اخیر به خوردن گوشت سگ در کشور شده است.
در حال حاضر بخش هایی از منطقه کیانشی از ممنوعیت برگزاری این جشن ابراز نگرانی و گلایه نموده اند و خواهان رفع این ممنوعیت از سوی دولت مرکزی چین شده اند.


نام: 392293_260114087382936_241083372619341_715936_1666336669_n.jpg نمایش: 21 اندازه: 19.6 کیلو بایت