پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

حباب دلار در سوپر ماركت‌ها تركيد!

روزنامه جوان :اين افزايش در حالي رخ مي‌دهد كه از ابتداي سال جاري تاكنون تعدادي از محصولات لبني و غذايي شاهد گراني در دو يا سه مرحله بوده اند. اين گراني‌هاي جديد را شايد بتوان پيش درآمد فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها دانست. با اينكه هنوز اين فاز اجرايي نشده است اما برخی نیز این تغییرات قیمتی را نتیجه برهم خوردن بازار ارز می‌دانند که نتیجه آني آن در سکه بروز کرده و نتیجه تدریجی آن در سایر کالاها درحال رؤیت است.

اکنون دولت فقط نباید کنترل قیمت دلار را دنبال کند بلکه با فعال کردن سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و سازمان تعزیرات کنترل امواج گرانی در سایربخش‌ها ی اقتصادی را نیز دردستور کار خود قرار دهد. آیا خود کرده را تدبیر هست؟

به گزارش «جوان» در روزهاي اخير بهاي كالاهايی‌چون چیپس و روغن نباتي‌ افزايش يافته است. برخي فروشندگان اين گراني را بر گردن توليد‌كنندگان مي‌گذارند. توليد‌كنندگان نيز دليل گراني را افزايش هزينه‌هاي واردات برخي مواد اوليه و نرخ دلار در بازار مي‌دانند.

در چند هفته اخير نوسانات قيمت دلار در بازار ارز به اوج خود رسيد. هر دلار به مرز ۱۶۰۰ تومان نيز نزديك شد اما تب آن برای مدتی پایین آمد و ۱۴۰۰ تومان را تجربه کرد. روز گذشته دوباره قیمت ارزها باز هم روند صعودي خود را از سر گرفت و تا لحظه نگارش این گزارش به ۱۵۲۵ تومان هم رسيد.

اين نوسانات براي بخش واردات و تولیداتی که واسطه‌ای هستند، همانند سم است؛ سمي كه در نهايت به مردم و مصرف‌كننده آسيب جدي وارد خواهد كرد، ‌تأثير نوسان قيمت دلار را اكنون پس از حدود دو ماه مي‌توان در سوپر مارکت‌ها به راحتي حس كرد.

یک توزیع کننده مواد غذایی درباره افزایش قیمت‌ها به خبرنگار «جوان» مي‌گويد: قیمت‌ها این روزها متغییر شده اند به نحوی که تا ما می‌خواهیم نرخ قیمت‌ها را به حافظه بسپاریم، تغییر می‌کنند و در محاسبه‌ها اشتباه می‌کنیم و این باعث شده تا مغازه‌داران از ما شاكي شوند.

یک مغازه دارنیز که شاهد این گفت و گو است، مي‌گويد: روز اولی که شیر برای بار سوم گران شد، ما آن را به قیمت قبلی فروخته بودیم و آخر شب ‌ یک مشتری ‌ افزایش محصولات لبنی را به ما خبر داد! وی همچنین از افزایش قیمت همه مواد غذایی خارجی خبر مي‌دهد و مي‌گويد: تمام محصولات لبنی از شیر و ماست تا خامه و ترکیبات آنها گران شد و ما نیز باید دائم قیمت روی اجناس را چک کنیم. ‌در چند روز اخير كالاهايي چون روغن نباتي، محصولات بهداشتي و قطعات صنعتي با رشد قيمت روبه‌رو شده‌اند. به عنوان مثال بهاي پوشك بچه وارداتي بسته ۶۶ تايي حدود ۲۸۰۰ تومان گران تر شده است. مواد اوليه روغن نباتي نيز در برخي موارد از خارج وارد مي‌شودکه شاید این بهانه گرانی شده است.

یک فروشنده لوازم بهداشتی در این باره ضمن تأیید گران شدن لوازم شوینده، قرص‌های ماشین ظرفشویی و انواع شامپوهای خارجی وپوشک‌های خارجی کودکان علت افزایش قیمت این محصولات را بالارفتن قیمت ارز عنوان کرد.

بنابراین گزارش بسياري از صنايع توليدي كشور با وجود رشد و پيشرفت به واردات مواد اوليه محتاج هستند، براي همين براي وارد كننده نرخ دلار موضوعي حساس به شمار مي‌رود كه هر تكان آن به طور محسوس به قيمت واردات اثر مي‌گذارد.

اما موضوعي كه در كشور جالب توجه است، پايين نيامدن قيمت كالاهايي است كه به اصطلاح با دلار بالا و پايين مي‌شوند. در حالي كه وارد كننده در زمان گراني دلار نرخ محصول خود را بالا مي‌برد اما در زمان كاهش اين نرخ در بازار حاضر نيست بهاي محصول را پايين بياوردواين رويه در تمامي مراحل توليد و عرضه حاكم است!

بايد به اين نكته نيز توجه داشت كه هنوز فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها آغاز نشده و شاهد اين گراني‌هاي چند باره هستيم. از ابتداي سال جاري تاكنون توليد‌كنندگان به بهانه ‌ ناهمخواني هزينه‌ها با درآمدشان در دو يا سه مرحله افزايش قيمت داده‌اند و حالا به بهانه گراني دلار و فاز دوم هدفمندي قصد گراني مجدد را دارند. اين در حالي است كه نرخ دستمزد كارگران و كارمندان در سال جاري كمتر از ۱۰ درصد بالا رفت، اما نرخ تورم بر اساس آمار بانک مرکزی بیشتر از ۱۹ درصد است و اکنون نیز با رویه‌ای که در تعیین نرخ ارزها به وجود آمده با کاهش ارزش پول تحقیقا تورم وارداتی نیز بر آن افزوده خواهد شد.

به این ترتیب می‌توان مدعی شدخريد مردم با وجود پرداخت يارانه نقدي كاهش يافته وهزینه‌های خانوار شهری بر درآمد‌هایش پیشی گرفته است چراكه يارانه نقدي تنها جوابگوي پرداخت هزينه‌هايي چون برق، آب و گاز و افزایش هزینه حمل ونقل مي‌شود. اين عوامل به كنار و نبود ثبات در قيمت‌ها به ويژه قيمت اجاره و خريد مسكن را هم در نظر بگيريد تا متوجه شويد كه يك خانوار چگونه مي‌تواند بار فشار تورم و گراني را تحمل كند؟

اگر دولت بخواهد در فاز دوم هدفمندي دست توليد را در بالا بردن قيمت محصولات خود باز بگذارد و ازطرفي نرخ دستمزد بخش كارگري و كارمندي نيز افزايش متناسب با تورم را تجربه نكند همان حوادث دوران تعديل اقتصادي رخ خواهد داد.
 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی