پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

dsh،گربه هائي كه نژاد خياباني نيستند

 

بخاطر همه بي توجهي ها و بي مهري ها ،خصوصا نسبت به اين نژاد خاص،به جرم شجره نامه مبهم و اصل و نسبش بر آن شدم تا مقاله اي از زبان يك گربه دست آموز موكوتاه بنويسم.
واژه ها و جملات كاملا خيالي و برگرفته از ذهن ست و مسلما مصاحبه اي در كار نبوده! اما با ديدن رنج هر روزه اين گربه ها ميتوان از نگاه هاي ملتمسانه و خاموششان كلمات پر درد را شنيد!
dsh،گربه هائي كه نژاد خياباني نيستند
domestic short hair بنويس و dsh بخوان!
حقيقت فراموش شده درباره من اينه كه نژاد من domestic short hair ست و بخاطر نميارم از چه زمان و چرا بعضي از آدما تو بعضي از نقاط كره زمين اسم گربه خيابوني روي من گذاشتن.من توي مقالات زيادي جستجو كردم اما هيچ جا اسمي از نژاد خيابوني پيدا نكردم!
تا سال 1966 به من American Short Hair گفته ميشد اما بعدها مشخص شد American Short Hair يه نژاد كاملا مستقله بنابراين عبارت ابهام برانگيز domestic short hair براي من انتخاب شد.امروزه به همه گربه هائي كه شجره نامه مبهمي دارن و نژاد والدين و اجدادشون علامت سواله domestic short hair يا عبارت كوتاه تر dsh گفته ميشه.و اين شد جرم بزرگ من براي بي مهري هاي برخي از آدمهائي كه دوست دارن با پت اصيلشون و حدالامكان با تصاوير والدين پتشون(براي اثبات اصالت) پز بدن!
من طي اين سالها بخوبي ياد گرفتم كه چطور خودم رو با سرنوشت شومم وفق بدم.من روانشناس خوبي هستم.از چند كيلومتري آدمهاي مزاحم و خطرناك رو شناسائي ميكنم و به سرعت نور پا به فرار ميذارم.البته گاهي هم ساده لوحي ام باعث ميشه اعتماد كنم و اون وقت هست كه چوب و لگدي نثارم ميشه،گاهي بشدت مجروح ميشم و اگه خوش شانس تر باشم فقط دمم رو از دست ميدم.آدمهاي مهربون رو هم تو محله ها شناسائي ميكنم و بخوبي ياد گرفتم با لوس كردن و اداهام توجه و محبتشون رو جلب كنم و اينجوري غذائي براي خوردن نصيبم ميشه.بعضي وقتا بعضي جاها اثري از انسانيت نيست و هر قدر بيشتر بو ميكشم كمتر ردي از غذا پيدا مي كنم و شبهاي زيادي گرسنه ميخوابم.غصه نخور! من به اين وضع عادت كردم.تنم سالم باشه و اذيتم نكنن ،غذا باشه پيشكش.
dsh،گربه هائي كه نژاد خياباني نيستند
كمي بيشتر از تاريخچه من 
من كاملا ناخواسته،به همراه موشها و رتها توسط كشتيهاي تجاري و باري از كشوري به كشور ديگه و از قاره اي به قاره ديگه سفر كردم.اين پاسخ اون سوال هميشگي خيلي از شماهاست كه با عصبانيت و نگراني مي گين اين گربه هاي مريض و كثيف همه جا هستن!!! من رو براي شكار جونده ها كه شماها اونا رو جانوران موذي لقب دادين با كشتي ها جا به جا كردين!صدالبته من نژادي به اسم موذي هم تو مقالات نديدم.
گربه هاي نر dsh در شرايط طبيعي بين 11 تا 15 پوند و ماده ها بين 8 تا 12 پوند وزنشون باشه اما خب خيلي از ماها هيچ زمان به اين وزن نمي رسيم.آدمها ميگن سالهاست كه تنبل شديم و موشي شكار نمي كنيم و مستحق اين گرسنگي و بدبختي هستيم باي همين پس مانده غذاشون رو حسابي بسته بندي مي كنن تا مبادا چيزي از اون پس مانده ها نصيب ما شه.
dsh،گربه هائي كه نژاد خياباني نيستند
ما زيبائيم اگر…….
بعضي از آدمهاي مهربون ميگن اگه با دقت به ما نگاه كنين ما گربه هاي قشنگي هستيم،تعريف نباشه بيراهه نميگن.شما ميدونستين كهdsh بيش از 80 رنگ متنوع و زيبا دارن؟ما قشنگيم اگه شما به ديد نفرت بهمون نگاه نكنين!


dsh،گربه هائي كه نژاد خياباني نيستند
ما خيلي زود مي ميريم!
اگه شرايط زندگي خوب باشه و دنيا مهربون باشه 15 سال براحتي عمر مي كنيم اما خيلي از آمارها نشون ميده اون دسته از dsh هائي كه تو خيابون زندگي مي كنن به 5 سالگي هم نميرسن.يعني كمتر از يك سوم عمر طبيعي!

dsh،گربه هائي كه نژاد خياباني نيستند

ظاهر متفاوت dsh ها ؟؟!!
خيلي چيزاي مهم هست كه درباره من نميدونيد.شك ندارم عده زيادي از شما تصور مي كنين كه dsh ها همه جاي دنيا يه شكل هستن! اما حقيقت اينه كه ايطور نيست.dsh هائي كه تو اروپا و اسيا هستن اجدادي از نژاد سيامي دارن و dsh هائي كه در امريكا زندگي مي كنن اگه حوصله داشته باشين و شجره نامه پيچيده شون رو بررسي كنين جدي از نژاد American Short Hair رو براشون پيدا مي كنين.براي همين خصوصيا رفتاري ما در قاره هاي مختلف اندكي متفاوته و هر كدوم برخي از خصلتهاي اجدادمون رو به ارث برديم!

dsh،گربه هائي كه نژاد خياباني نيستند

خيلي باهوش،بيشتر بد اقبال!

جز باهوشترين نژادها هستيم و براحتي خودمون رو با هر شرايطي وفق ميديم اما اونقد خوش اقبال نيستيم كه بين محبوبترين نژادها هم رتبه خوبي كسب كنيم! 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی