پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تفاوت سرماخوردگي و آنفلوآنزا


سرما خوردگي وآنفلوآنزا علائمي مشابه دارند. سرما خوردگي معمولاً خفيف تر است در حالي که آنفلوآنزا علائم شديد تري دارد. هنگام سرماخوردگي معمولاً علاوه بر احساس خستگي عطسه و سرفه مي کنيد و آبريزش بيني داريد. ممکن است تب نداشته يا تب پاييني داشته باشيد.


(فقط يک يا دو درجه بالاتر از حد طبيعي). همچنين ممکن است کوفتگي عضلاني يا سوزش گلو، اشک ريزش و سردرد هم داشته باشيد.
آنفلوآنزا ناگهان شروع شده و بسيار آزاردهنده است. شما احساس ضعف و خستگي مي کنيد و تب داريد. علائــم ديگر شامل سرفه هاي خشک، آبريزش از بيني، لرز، درد عضلاني، سردرد شديد، درد چشم وگلو درد مي شود. مدت زمان بيشتري طول مي کشد تا آنفلوآنزا کاملاً خوب شود اما در سرما خوردگي اين مدت کوتاه تر است.

علت سرماخوردگي و آنفلوآنزا چيست؟


بيش از 100 نوع ويروس مختلف مي توانند سرماخوردگي ايجاد کنند. امــــــا ويروس هايي که باعث آنفلوآنزا مي شوند زياد نيستند. همين مطلب يعني انواع کم ويروس هايي که باعث آنفلوآنزا مي شوند باعث شده واکسن هايي تهيه شود که به پيشگيري از آنفلوآنزا کمک مي کنند. اما در مورد سرماخوردگي ساختن واکسن به دليل تعداد زياد ويروس ها ميسر نيست.


داروهاي قابل مصرف بدون دستور پزشک


ترکيبات زير در داروهايي که براي سرماخوردگي و آنفلوآنزا تجويز مي شوند وجود دارند. قبل از مصرف داروها برچسب آنها را با دقت بخوانيد. اگر سوالي داشتيد حتماً از پزشک يا داروساز بپرسيد.

- داروهاي ضدالتهاب و آرام بخش ها معمولاً درد را بهبود بخشيده، تب را پايين مي آورند. بعضي از اين داروها شامل استامينوفن، آسپرين، ايبوپروفن، کتوبروفن و ناپروکسن مي شوند.
بچه ها و کودکان نبايد آسپرين بخورند.

- داروهاي ضدسرفه که باعث قطع سرفه مي شوند مثل دکسترومتورفان.

در صورتي که سرفه شما حاوي ترشحات است از اين دارو استفاده نکنيد.

- اکسپکتورانت ها که موجب رقيق تر شدن ترشحات گلو مي شوند و باعث مي شوند هنگام سرفه اين ترشحات راحت تر خارج شوند. يکي از انواع اين دارو ها گايفنزين است.

- ضداحتقان هايي که به داخل بيني ريخته شده و باعث کاهش احتقان بيني مي شوند، نمونه يي از اين داروها پسودوافدرين است.


در مورد داروها


هيچ درمان يا داروي خاصي براي بهبود سرماخوردگي و آنفلوآنزا وجود ندارد. آنتي بيوتيک ها ويروس ها را از بين نمي برند. بعضي از داروها فقط به برطرف شدن علائم آنفلوآنزا و سرماخوردگي کمک مي کنند. قبل از دادن هرگونه دارويي به فرزندان خود حتماً با پزشک مشورت کنيد. شما مي توانيد داروهاي سرما خوردگي و آنفلوآنزا را بدون تجويز پزشک از داروخانه ها تهيه کنيد. بعضي از داروهاي تجويز شده به نــام ضدويروس ها مي توانند به برطرف شدن علائم آنفلوآنزا کمک کنند. اين داروها در صورتي که سريع و بلافاصله بعد از آغاز بيماري مصرف شوند باعث ايجاد احساس بهبودي مي شوند. اين داروها مي توانند به صورت قرص يا استنشاقي مصرف شوند. انواع استنشاقي ممکن است براي بعضي از افراد مبتلا به آسم يا بيماري هاي مزمن ريوي ايجاد مشکل کند. در صورتي که مبتلا به آسم هستيد و براي درمان سرماخوردگي و آنفلوآنزا به پزشک مراجعه کرده ايد حتماً ابتلاي خود به آسم را به وي گوشزد کنيد.


درمان علائم سرماخوردگي و آنفلوآنزا


- در خانه بمانيد و استراحت کنيد مخصوصاً در هنگام بروز تب.

- سيگار نکشيد و از همراهي با افرادي که سيگار مي کشند اجتناب کنيد.

- مايعات فراوان بنوشيد مثل آب، آب ميوه و سوپ رقيق شده.

- از نوشيدن الکل پرهيز کنيد.

- با آب نمک ولرم چند بار در روز قرقره کنيد اين کار باعث مي شود سوزش گلو بهبود يابد. اسپري هاي گلو نيز به کاهش درد گلو کمک مي کنند.

- قطره هاي بيني که حاوي آب و نمک(سرم فيزيولوژي) هستند به کاهش ترشحات بيني و مرطوب شدن پوست داخل بيني کمک مي کنند.


چه زماني بايد به پزشک مراجعه کرد؟

در بعضي موارد، نيازي به ديدن پزشک نيست. شما مي توانيد علائم را با پيگيري توصيه هاي بالا درمان کنيد. فقط در صورتي که در ابتدا علائم آنفلوآنزا را داشتيد به پزشک خود اطلاع دهيد تا پزشک داروهاي ضدويروس تجويز کند.
همچنين وقتي هر کدام از موارد زير را مشاهده کرديد به پزشک مراجعه کنيد.

- سرما خوردگي که بيش از 10 روز طول کشيده است.

- گوش درد يا خروج ترشح از بيني

- درد شديد در صورت يا پيشاني

- تب بالاي 38 درجه

- تنفس کوتاه

- خشونت صدا، سوزش گلو يا سرفه مداوم

- خس خس سينه
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی