پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پورتو ريکو و مقاومت بر ضد ممنوعيت خروس بازي

 

گروه ترجمه: در حالي که خروس بازي و جنگ خروس ها در آمريکا در حال برچيده شدن است، فعالان طرفدار حقوق حيوانات تمرکز خود را بر پورتوريکو - منطقه يي در امريکا که در آن نبردهاي خونين علاوه بر سنتي محبوب تجارت پررونقي است - معطوف کرده اند.

نبرد خروس ها در 49 ايالت امريکا غير قانوني بود و فرماندار لوئيزيانا هفته گذشته قانوني را به تصويب رساند که نبرد پرنده ها و هر حيوان ديگر از آگوست 2008 جرم به حساب آمده و مجازات سنگيني در پي خواهد داشت. نيومکزيکو نبرد خروس جنگي ها را از 15 ژوئن ممنوع اعلام کرد.

با اين وجود در پورتوريکو هيچ نشانه يي از تلاش براي منع اين بازي ها نيست. نبرد خروس جنگي ها چنان در اين منطقه طرفدار دارد که قانونگذاران آن اين بازي خونبار را حق فرهنگي ساکنان آن بيان کرده اند.

کارلوس مونيا قانونگذاري که قانون آزادي خروس بازي در پورتوريکو را تصويب کرد، گفت: «افراد زيادي هستند که واقعاً به اين بازي عشق مي ورزند. البته ما اجازه نخواهيم داد تا خروس باز ها از اقصي نقاط دنيا براي سرگرم کردن خود به اين مکان بيايند. اين بازي تنها براي محلي ها آزاد است و خارجي ها حق شرکت در آن را ندارند.»

در کلوپ گلاسيتو در خارج از «سن جووان» يکي از 103 زمين مجوزدار خروس بازي واقع شده است. روز گذشته در اين کلوپ يکي از باشکوه ترين مسابقات خروس بازي برگزار شد. دو خروس قهرمان که به پاهاي آنها تيغ بسته شده بود به جان هم افتادند و همديگر را خونين کردند تا اينکه يکي از آنها از شدت خونريزي جان باخت. مکسيمو کرامه يکي از دست اندرکاران برگزاري نبرد خونين خروس جنگي ها در حالي که مشغول وزن کردن يک خروس جنگي در رژه پرندگان بود، گفت: «نبرد خروس ها يکي از سنت هاي تغيير ناپذير اهالي پورتوريکو است. مردم به اين بازي علاقه دارند و آن را بخشي از هويت خود مي دانند.»

البته علاقه مردم به اين مسابقات به معني خلاص شدن آنها از فشارهاي گروه هاي طرفدار حقوق حيوانات نيست. هنوز هم افراد زيادي در پورتوريکو وجود دارند که اين مسابقات را نشانه توحش مي دانند.

سخنگوي سازمان دفاع از حقوق حيوانات امريکا گفت: «مسابقات خونين حيوانات در تمام ايالت هاي امريکا ممنوع شده است.

اکنون نوبت پورتوريکو رسيده تا دست از خوي وحشي گري خود بردارد و اين مسابقات را غيرقانوني اعلام کند.»

واين پاسل سخنگوي انجمن انساني امريکا بيان داشت: گروهي قرار است بر برگزاري اين مسابقات در پورتوريکو نظارت کنند تا مطمئن شوند اين مسابقات قوانيني که به تازگي وضع شده از جمله ممنوعيت خريد و فروش پرندگان جنگي و خروس ها را نقض نمي کند. جرج بوش رئيس جمهور امريکا اين قانون را در ماه مه به مجلس برد و به تصويب رساند.

پاسل در گفت وگويي تلفني بيان داشت: «ما در تلاش براي قانع کردن اهالي پورتوريکو براي دست برداشتن از اين خشونت بي دليل هستيم. البته قانع کردن آنها کار راحتي نيست و آنها چندان علاقه يي به کنار گذاشتن نبرد خونبار خروس ها که سال ها است در بين اقوام شان جريان دارد، ندارند.»

بعضي از جامعه شناسان معتقدند حاميان حقوق حيوانات و سياستمداران نمي توانند ظرف چند سال اين بازي را که بيش از 5 قرن پيش از طريق کلوني اسپانيايي هاي ساکن کارائيب وارد خاک وطن شان شد از گوشت و خون اين مردم بيرون کنند.

نکته بسيار جالب اين است که حتي ساکناني که خود علاقه يي به تماشاي نبرد خروس جنگي ها ندارند آن را به چشم يک افتخار ملي و نماد وطن خود مي دانند و نسبت به آن تعصب به خرج مي دهند.

ناگفته نماند که اقتصاد در اين وسط نقش مهمي بازي مي کند. صنعت خروس جنگي پورتوريکو حدود پنج هزار نفر را به طور مستقيم و غير مستقيم به استخدام خود درآورده است و هزينه هاي آن از طريق 25/1 ميليون طرفدار پروپاقرص اين ورزش که همه بليت هاي آن را مي خرند تامين مي شود.

از حدود صد هزار نبرد خروس ها در سال رقمي بيش از 400 ميليون دلار تنها از فروش بليت ها به دست مي آيد.

به علاوه تماشاچيان بسياري از سرتاسر امريکا که خروس بازي در آن منع شده براي ديدن جنگ خروس ها به پورتوريکو مي آيند که سود قابل توجهي از اين طريق نصيب ساکنان اين منطقه مي شود.

اندرو رابرتسون 19 ساله گردشگر کانادايي که به همراه هم دانشکده يي هاي خود در يکي از مسابقات خروس بازي شرکت کرده بود بيان داشت بهترين قسمت سفر او حضور در اين مسابقات بوده و او قصد دارد در دوران اقامتش در اين منطقه مجدداً به ديدن اين مسابقات بيايد. يکي از گردشگران ساکن مونترال نيز گفت: «اين مسابقات درست شبيه رقابت بوکس در ميدان است. البته با اين تفاوت که به جاي انسان ها حيوان ها زخمي مي شوند.»

وي همچنين افزود: «در مسابقات بوکس هيچ يک از شرکت کنندگان جان خود را از دست نمي دهند: ولي اغلب در رقابت هاي بين خروس ها يکي از حيوانات جان خود را از دست مي دهد. اما مگر جان يک خروس چه ارزشي دارد؟»

روزنامه اعتماد
روزنامه اعتماد > شماره 1449


گرد آوری شیرین شمشیری
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی