پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

درست غذا خوردن، راز طول عمر است

: سال‌ها مطالعات گسترده نشان داده‌اند که ممکن است راز طول عمر ما در غذاهایی باشد که هر روز می‌خوریم. در زیر درباره تعدادی از غذاهایی که مصرف آن‌ها می‌تواند فرایند پیری را کُند نموده و زندگی سالم و شادتری به ما هدیه کند، می‌خوانید.

سبک زندگی مدرن امروز ما را وا داشته غذاهای آماده بخوریم که سریع آماده می‌شوند و می‌توان گفت این غذاها اصلاً فیبر در خود ندارند. خوردن غذاهای دارای فیبر قابل حل در طولانی مدت اثرات مثبت زیادی بر سلامتی شما دارد.

فواید فیبر

* در تنظیم فعالیت روده‌ها و پیشگیری و برطرف کردن یبوست و بواسیر بسیار موثر است.

* به کسانی که سعی دارند لاغر شوند و تلاش می‌کنند وزن مناسب خود را حفظ نمایند، کمک می‌کند.

* احساس سیری به ما می‌دهد و باعث می‌شود دیرتر احساس گرسنگی کنیم.

* میزان کلسترول بد خون (LDL) را پایین می‌آورد و به این ترتیب از خطر بروز بیماری‌های قلبی- عروقی کاسته می‌شود.

* قند خون را تنظیم می‌کند و در کنترل بیماری دیابت نقش موثری دارد.

* در پیشگیری از سرطان روده بزرگ و پستان موثر است.

چه غذاهایی فیبر دارند؟

* سیب

* جوی دو سر

* لوبیا و دیگر حبوبات

* میوه‌ها و سبزی‌ها

* بلغور و جوی سبوس‌دار

* برنج قهوه‌ای (این برنج کلسترول خون را پایین می‌آورد).

خوب است بدانید که غذاهای حاوی فیبر آهسته‌تر هضم می‌شوند و به همین خاطر از بالا رفتن ناگهانی قند خون جلوگیری می‌کنند. این در حالی است که با خوردن نان سفید، سیب‌زمینی و شیرینی‌ها قند خون سریع افزایش پیدا می‌کند.

خوردن مسهل‌ها به رفع یبوست کمک می‌کند و فیبر هم همین خاصیت را دارد، ولی این ماده طبیعی ویژگی دیگری هم دارد و آن اینکه خوراکی‌های پرفیبر، معده ما را پر می‌کنند، از این رو دیرتر گرسنه می‌شویم و کاهش وزن برایمان راحت‌تر خواهد بود.

روغن‌های مفید

رادیکال‌های آزاد می‌توانند پیر شدن را تسریع کنند. باید تا جای ممکن این مواد مضر را از بدن خارج کرد. روغن‌های مفید و سالم دارای موادی به نام آنتی‌اکسیدان هستند که با این رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کنند. اسیدهای چرب ضروری هم باعث می‌شوند احساس جوانی کنید و جوان به نظر برسید. روغن زیتون، کبد ماهی، بزرک و کنجد از روغن‌های سالمی هستند که می‌توانند از بدن شما در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت کنند.

* از فعالیت عوامل سرطان‌زا جلوگیری می‌کنند.

* هضم غذا را آسان می‌کنند.

* اثرات ضدالتهابی دارند.

* روغن‌های حاوی امگا-۳، میزان تری گلیسیرید خون را پایین می‌آورند و به این ترتیب خطر تشکیل پلاک‌های مسدود کننده شریان‌ها نیز کاهش می‌یابد. تجمع این پلاک‌ها در شریان‌ها می‌تواند به بروز بیماری‌های قلبی- عروقی و سکته قلبی منجر شود.

* مصرف برخی از این روغن‌های سالم می‌تواند باعث افزایش میزان کلسترول خوب (HDL) شود.

* روغن‌های مفید و سالم در حفظ سلامت و زیبایی پوست هم موثرند.

* افزایش توان حافظه و بهبود کارکردهای ذهنی از دیگر فواید مصرف این روغن‌هاست.

آب آشامیدنی

ثابت شده که بیشتر افراد به قدر کافی و آن‌قدر که باید آب بنوشند، آب نمی‌نوشند. بنا به منابع علمی معتبر هرکسی روزانه باید حداقل ۸ لیوان آب بنوشد. نوشیدن آب کافی زندگی سالم‌تر، شادتر و طولانی‌تری را به شما هدیه می‌کند.

آبی که می‌نوشید، سموم را از بدن شما پاک می‌کند، نیاز بافت‌ها به آب را برآورده می‌سازد، به هضم فیبرها کمک می‌کند و به بدن انرژی می‌دهد.

بعضی فواید سویا 

* شواهد علمی ثابت کرده‌اند که فیبر موجود در سویا میزان کلسترول خون را پایین می‌آورد و به اندازه برخی داروهای کاهنده کلسترول خون موثر است. همچنین می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را نیز کاهش دهد.

اسیدهای چرب ضروری هم باعث می‌شوند احساس جوانی کنید و جوان به نظر برسید

* سویا مقداری آهن دارد، ولی نمی‌تواند علایم کم‌خونی (آنمی) را برطرف کند. این نکته برای زنان خیلی مهم است که غذاهای حاوی آهن بالا از قبیل گوشت‌ها را به اندازه کافی مصرف کنند؛ چون آن‌ها به خاطر خونریزی قاعدگی ماهانه خون از دست می‌دهند و امکان ابتلا به کم‌خونی در آن‌ها بالاست.

* گفته شده که سویا از شدت علائم ناراحت کننده دوران یائسگی مانند گرگرفتگی می‌کاهد.

غذاهای زیر سرشار از سویا هستند

* شیر سویا

* ماست سویا

* توفو (پنیر سویا)

غذاهایی که برای حفظ و ارتقای سلامتی مفید هستند، آنتی‌اکسیدان‌ها و فیتوکمیکال‌های فراوانی در خود دارند که ممکن است فرایند پیری را کند کنند.

بعضی از مزایای مصرف این خوراکی‌ها را در زیر می‌خوانید

* پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی- عروقی.

* پیشگیری از ابتلا به سرطان.

* تنظیم و تعادل برقرار کردن بین کارکرد دستگاه‌های بدن.

* تقویت قوای شناختی و حافظه.

این غذاها منابع غنی کاروتنوئیدها و آنتوسیانین‌ها هستند که رنگ‌های نارنجی، قرمز، ارغوانی و سبز آن‌ها به خاطر وجود این مواد است. رنگ‌های نارنجی، قرمز و سبز پرتقال، نارنگی و هویج، گوجه فرنگی، سیب و سبزیجات نمونه‌هایی هستند که همه می‌شناسیم.

نمونه‌های دیگر

* بروکلی، که ممکن است از ابتلا به سرطان روده بزرگ پیشگیری کند.

* اسفناج و کلم‌برگ که هر دو سرشار از کلسیم هستند و امکان دارد از بیماری‌هایی که احتمال بروز آن‌ها با افزایش سن بیشتر می‌شود، پیشگیری کنند. بیماری تحلیل رفتگی ماکولای چشم یکی از این بیماری‌هاست که از عوامل نابینایی در سالمندان است.

* گوجه فرنگی لیکوپن فراوانی در خود دارد که ثابت شده در پیشگیری از ابتلا به سرطان دهانه رحم و پروستات موثر است.

* کاهو، کدو، سیب‌زمینی هندی و سیب‌زمینی شیرین که می‌توانند از پوست در برابر سلول‌های سرطانی محافظت کنند.

* توت‌ها، آلو برقانی و بادمجان که به کبد کمک می‌کنند تا کلسترول را بازیافت و حذف کند، خطر بروز بیماری‌های قلبی- عروقی پایین آید و توانایی‌های شناختی فرد افزایش پیدا کند.

  

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی