پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مدیر موسسه 13 فروردین کازرون: مسئولان محیط زیست در برابر واگذاری ها پاسخگو باشند

 

سبزپرس- گروه محیط طبیعی: مدیر موسسه «13 فروردین کازرون» واگذاری بخشی از منطقه حفاظت شده «بهرام گور» به یک سرمایه گذار خارجی برای پروش، تکثیر و شکار «هوبره» را فاقد هر گونه توجیه اکولوژیکی و زیست محیطی می داند و از مسئولان سازمان محیط زیست کشور می خواهد که دلایل علمی خود را برای این واگذاری به تمامی حامیان محیط زیست کشور توصیح دهند.

 

«علی اکبر کاظمینی» مدیر موسسه «13 فروردین کازرون» در گفتگو با سبزپرس توپوگرافی منطقه حفاظت شده بهرام گور را ارزشمند دانست و درباره این منطقه گفت: منطقه حفاظت شده «بهرام گور» یک منطقه نیمه بیابانی و بیابانی است و به دلیل وجود کوه هایی با ارتفاع دو هزار و 800 متر و چشمه ها و تپه ماهور های متعدد، از نطر توپوگرافی بسیار ارزشمند است و به دلیل بیابانی بودن، تاکنون دست نخورده مانده است و میزان تجاوز توسط کشاورزان و افراد دیگر در منطقه بسیار کم بوده است.

کاظمینی ادامه داد: در گذشته منطقه حفاظت شده «بهرام گور» زیستگاه «یوزپلنگ» ایرانی بوده و در صورتی که شرایط زیستگاه مهیا شود، این گونه دوباره به زیستگاه باز می گردد و می تواند تکثیر شود و در وضعیت فعلی که فشار زیستگاهی در برخی مناطق وجود دارد، ایجاد یک منطقه جایگزین برای یوز ایرانی می تواند بسیار مفید باشد.

منطقه حفاظت شده «بهرام گور» یکی از دو زیستگاه باقیمانده برای گورخر ایرانی است.

کاظمینی درباره نهاد تصمیم گیرنده درباره این منطقه حفاظت شده گفت: کمیسیون گردشگری و حمل‌ و نقل اتاق بازرگانی کرمان در این باره تصمیم گیری می کند، در حالی که این امر یک موضوع محیط زیستی است و اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس باید در این باره اظهار نظر کند، زیرا این منطقه تحت نظر اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس اداره می شود.

پیش از این، رییس کمیسیون گردشگری و حمل‌ و نقل اتاق بازرگانی کرمان در گفتگو با روزنامه همشهری اعلام کرده بود که هیچ‌ چیز به اندازه رعایت موازین زیست‌ محیطی برای سرمایه گذار اهمیت ندارد و او نسبت به واکنش افکار عمومی حساس است و به همین دلیل تاکید سرمایه‌گذار بر موازین زیست‌ محیطی است.

مدیر موسسه 13 فروردین با اشاره به سخنان سرمایه گذار خارجی گفت: به جای این که سرمایه گذار به فکر سود خود و مسئولان محیط زیست کشور به فکر رعایت موازین زیست محیطی باشند، جای این دو عوض شده است و مسئولان محیط زیست به فکر کسب سود و سرمایه گذار خارجی نسبت به محیط زیست حساس است.

او ادامه داد: بخش محیط طبیعی سازمان محیط زیست کشور باید نسبت به چنین واگذاری هایی عکس العمل نشان دهد و سازمان محیط زیست باید دلایل علمی برای اجرای طرح های توسعه ای در کشور ارائه دهد و این دلیل که طی پنج یا ده سال آینده این طرح 500 میلیون سود می دهد، دلیل علمی نیست و جوابش برآورد ارزش منطقه «بهرام گور» از نظر زیست محیطی و تنوع زیستی است که در این منطقه وجود دارد و به واسطه آن «بهرام گور» دارای ارزش زیست محیطی شده که اجرای چنین طرح هایی کاهش پیدا خواهد کرد.

خطر نابودی گونه های حیات وحش در «بهرام گور»

کاظمینی اعلام کرد که مناطق بسیار دیگری در کرمان وجود دارد که می تواند به عنوان سایت نکثیر و پرورش و شکار «هوبره»، «قرقاول»، «کبک» و «تیهو» مورد استفاده قرار گیرد و گفت: از نظر اکولوژیکی باید شرایطی برای زیست جانوران مناطق حفاظت شده فراهم شود که بتوانند بهتر در آنجا زندگی کنند و ورود «قرقاول» به این منطقه، در حالی که تاکنون در آن وجود نداشته است، می تواند شرایط زیست دیگر جانوران منطقه را دچار آسیب کند.

او ادامه داد: دو گونه ی «هوبره» و «زاغ بور» از گونه های موجود در منطقه حفاظت شده «بهرام گور» هستند که «زاغ بور» گونه نادری است که در دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است و منطقه حفاظت شده «بهرام گور» از معدود مناطقی است که این گونه در آن زیست می کند و اگر در اثر ورود گونه هایی همچون قرقاول که تناسبی با این منطقه ندارند و تاکنون نیز در آن نبوده اند، و یا هر تغییر دیگری در زیستگاه، «زاغ بور» و سایر گونه های جانوری موجود در منطقه حفاظت شده «بهرام گور» از بین بروند سرمایه های ملی بسیاری را از دست خواهیم داد.

کاظمینی تاکید کرد که تغییر شرایط زیستگاه عاملی است که باعث می شود گونه های جانوری نتوانند خود را با آن سازگار کنند و در نتیجه از بین بروند.

مدیر موسسه «13 فروردین کازرون» اعلام کرد که طرح واگذاری 100 هکتار از منطقه حفاظت شده «بهرام گور» برای تکثیر و پرورش «هوبره» و رها سازی آنها برای شکار در سه هزار هکتار از این منطقه حفاظت شده، هیچگونه توجیه اکولوژیکی و زیست محیطی ندارد و تنها دلیل آن ورود سرمایه به این منطقه است.

پیش از این، اعلام شده بود که مجوز واگذاری 100 هکتار از منطقه حفاظت شده «بهرام گور» برای تکثیر و پرورش «هوبره» توسط سازمان محیط زیست صادر شده است تا در نهایت پرندگانی که حاصل تکثیر و پرورش در این 100 هکتار هستند در سه هزار هکتار از منطقه حفاظت شده «بهرام گور» رها سازی شوند و این سه هزار هکتار به صورت منطقه آزاد برای شکار اعلام شود.

همچنین، منابع غیر رسمی به سبزپرس گفته بودند که سرمایه گذار این طرح، از یکی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است که با واسطه فردی ایرانی، قصد دارد در این منطقه سرمایه گذاری کند./ن.س

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی