پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

 مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

مرسدس‌بنز SL65 AMG ، لامبورگینی مورچیه‌لاگو LP640 ، شورولت کوروت ZR1 و دوج وایپر SRT10.
 
تصمیم گرفتیم بدون درنظر گرفتن کلاس خودروها یا مشخصه فنی آنها، چهار دستگاه از برترین سوپراسپرت‌های جهان را در یک گروه قرار داده و با هم مقایسه کنیم. خودروهایی که برای این منظور انتخاب شد را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید: مرسدس‌بنز SL65 AMG سری سیاه، لامبورگینی مورچیه‌لاگو LP640 ، شورولت کوروت ZR1 و دوج وایپر SRT10.
مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

به جز سری سیاه مرسدس که به عنوان مدل ۲۰۱۰ حضور داشت، مابقی خودروها مدل ۲۰۰۹ میلادی بودند. هدف ما یافتن این نکته بود که نسبت به هزینه پرداختی، کدام خودرو بیشترین امکانات را در اختیار مالکش قرار می‌دهد. با ما همراه این تست زیبا که توسط Car&Driver منتشر شده بمانید تا همه چیز را به چالش بکشیم!

SL۶۵ AMG Blakseries vs. Corvette ZR۱ vs. Murcielago LP۶۴۰ vs. vaiper SRT۱۰

**** مقام چهارم: دوج وایپر SRT۱۰ مدل ۲۰۰۹ ****

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

نسل سوم دوج وایپر از سال ۲۰۰۳ به صورت رودستر و مدل کوپه آن نیز از سال ۲۰۰۶ راهی بازار شد. سال ۲۰۰۸ میلادی کرایسلر فاز دوم نسل سوم آنرا آغاز نمود. در فاز دوم، حجم پیشرانه‌ V۱۰ آن از ۸.۳ لیتری به ۸.۴ لیتر افزایش یافت. سپس سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها نیز برای اولین‌بار به وایپر افزوده شد. سایر بهبودهای صورت گرفته بر روی این خودرو کرایسلر را بر آن داشت تا فاز دوم نسل سوم وایپر را به عنوان نسل چهارم معرفی کند!

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

در وایپر SRT۱۰ نیز که برپایه نسل چهارم بهبود یافته، قدرت ۵۰۰ اسبی نسل گذشته وایپر به ۶۰۰ اسب‌بخار افزایش یافت. همچنین گیربکس Tremec خودرو از مدل T۵۶ به مدل T۶۰۶۰ تغییر کرد تا شتاب صفرتاصد آن به کمتر از ۳.۴ ثانیه و حداکثر سرعتش نیز به ۳۲۵ کیلومتر برساعت برسد. سیستم تعلیق و نوع تایرها نیز تغییر یافتند.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

یکی از مهم‌ترین تغییرات صورت گرفته در نسل چهارم وایپر عدم استفاده از خروجی‌های ماتریسی سیستم اگزوز سابق بود که دمای کابین را به صورت خنده‌داری افزایش می‌داد! در سیستم اگزوز نسل چهارم وایپر هرچند این مشکل برطرف شده اما بازهم در پیمودن مسافت‌های طولانی گرمای کابین حس می‌شد که میل ما را به روشن‌کردن کولر خودرو بیشتر می‌کرد. افزودن کنترل‌کننده گشتاور دیفرانسیل GKN نیز پایداری خودرو را بیشتر از گذشته نشان می‌داد.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

SRT۱۰ در هنگام تست توانست در زمان رسیدن به سرعت صد پابه پای کوروتZR۱ و مرسدس SL۶۵ حرکت کند اما در ادامه مسیر و برای رسیدن به یک‌چهارم مایل بخت تنها با او یار بود چرا که با اختلافی در حدود ۰.۱ ثانیه، زودتر از بقیه به انتهای این مسیر رسید.

در میزان تحمل شتاب جانبی، SRT۱۰ از میان چهار خودروی موجود، با ثبت عدد ۱.۰۲g به رتبه دوم دست یافت. وایپر همچنین ۱۸.۱ لیتر بنزین در شهر و ۱۰.۷ لیتر در جاده سوزاند که به لحاظ پرمصرف‌ترین عضو گروه می‌توان آنرا بعد از مورچیه‌لاگو LP۶۴۰ قرار داد.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

درحالیکه مدل‌های استاندراد وایپر با حدود قیمتی ۶۴,۰۰۰ دلار آغاز می‌شوند، مدل SRT۱۰ موجود در تست بیش از ۹۸,۰۰۰ دلار قیمت داشت اما با این حال ارزان‌ترین عضو گروه ما بود. SRT۱۰ با کاپوت بسیار کشیده خود، کابینی کوچک، رنگ قرمز بدنه و همچنین وجود دو نوار سفید رنگ به قیمت ۳۰۰۰ دلار، اگرچه بیشتر از آمریکایی دیگر گروه یعنی ZR۱، در زمان انجام تست جلب توجه می‌کرد اما با این حال به رتبه‌ای بهتر از چهارم دست نیافت.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

شاید بپرسید چرا؟ چیدمان اجزای کابین SRT۱۰ فوق‌العاده ساده و بدون هیچ هیجانی بود. سوار و پیاده‌شدن از آن نیز تمرکز ذهن بالایی می‌خواهد؛ چرا که فضای موجود مابین فرمان و صندلی و سقف کوتاه آن به هیچ‌وجه در تناسب با قامت اکثر افراد روی کره زمین نیست! و اگر بی‌تعارف بگوییم، در آن احساس راحتی نمی‌کنید.

گرمای کابین SRT۱۰ که ناشی از سیستم اگزوز آن بود، در کنار تلاش‌های مداوم ما برای فهمیدن اینکه سیستم راهیبای خودرو بالاخره چگونه کار می‌کند، همگی مزیدی بر علت شده بودند تا ما در نزدیک‌ترین پارکینگ از دست این مار خطرناک خلاص شویم.

جمع‌بندی: وایپر حقیقتا یک موجود خشن بود، رانندگی با آن کار هرکسی نیست و صبر و تحمل بالایی می‌خواهد، با داشتن صندوق‌باری که حدود ۴۲۴ لیتر حجم داشت اگرچه بیشترین فضای بار از میان چهار خودروی موجود به خود اختصاص داد اما به‌نظر می‌رسید که بیشتر برای ماجراجویی آختر هفته‌ها در حوالی تگزاس مناسب است!

**** مقام سوم: مرسدس بنز SL۶۵ AMG سری سیاه مدل ۲۰۱۰ ****

همیشه با شنیدن نام AMG ناخودآگاه تصویر خودرویی اسپرت از مرسدس بنز در ذهنمان نقش می‌بندد. اما وقتی صحبت از سری سیاه (black series) می‌شود همه‌جای ذهنمان تیره‌وتار شده و دیگر چیزی نمایان نیست!

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

سری سیاه برای نخستین‌بار با مدل SLK۵۵ AMG معرفی شد. سپس با مدل CLK۵۵ AMG که بیش از ۱۴۰ هزار دلار قیمت داشت در اواخر سال ۲۰۰۷ آمد. حال نوبت به سومین سری سیاه رسید که همین SL۶۵ AMG موجود در تست ماست. از SL۶۵ سری سیاه، دقیقا ۳۵۰ دستگاه تولید شد که ۱۵۰ واحد آن تنها مختص ایالات‌متحده بود.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

قوی‌ترین عضو گروه ما کسی جز SL۶۵ نبود. مهندسان AMG در این خودرو علاوه‌بر فیبرکربن، از پلاستیک‌های تقویت‌شده نیز برای سپر جلو، کاپوت، صندوق عقب و از همه مهم‌تر در سقف ثابت این خودرو که جایگزین نمونه‌های هاردتاپ سابق شده، استفاده کرده‌اند.

SL۶۵ دارای پیشرانه‌ای V۱۲ به حجم ۶ لیتر است که استفاده از دو توربوی بزرگ، قدرت آنرا به مرز ۶۶۱ اسب‌بخار می‌رساند. دیسک‌های ترمز جلویی آن ۱۵.۴ اینچ و در عقب ۱۴.۲ اینچ بود که برای مهار عصبانی‌ترین عضو گروه ما کاملا منطقی به نظر می‌رسید.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

رینگ‌های آلومینیومی SL۶۵ نیز در جلو ۱۹ اینچ و در عقب ۲۰ اینچی بودند که به ترتیب با تایرهای ۲۶۵ میلی‌متری و ۳۲۵ میلی‌متری دانلوپ پوشانده شده‌اند.

گیربکس پنج سرعته تیپ‌ترونیک SL۶۵ دارای چهار حالت مختلف است؛ دستی M۱، دستی M۲ که تعویض‌ها را ۲۰ درصد سریعتر از M۱ انجام می‌دهد، Comfort و Sport. درحالت دستی تعویض‌دنده‌ها به کندی صورت می‌گرفت؛ درست مثل فرمان و پدال ترمز که حساسیت قابل قبولی نداشتند.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

درحالیکه در مابقی SLها سیستم کنترل پایداری تنها دو حالت روشن/خاموش را داراست در SL۶۵ این سیستم در صورت روشن بودن به حالت sport نیز مجهز شده تا اندکی بیشتر از حالت استاندارد اجازه انجام حرکات خطرناک را به راننده خودرو بدهد. باله عقبی خودرو نیز به محض عبور از سرعت ۱۲۰ تا حدود ۱۲cm جابجا می‌شد تا پایداری این مرسدس ۱۹۱۴ کیلوگرمی که سنگین‌ترین عضور گروه بوده را افزایش دهد.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

SL۶۵ خودرویی است که مرسدس برای رانده‌نشدن آنرا ساخته! درحالیکه SL۶۵ AMG به صورت استاندراد قیمتی در حدود ۱۹۸,۰۰۰ دلار دارد، افزودن پسوند BlackSeries ناگهان قیمت آنرا تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار افزایش می‌دهد بگونه‌ای که نمونه موجود در تست بیش از ۳۰۴,۰۰۰ دلار می‌ارزید. اما سوال اینجاست آیا تغییرات داده شده ارزش این بهای اضافی را داشت؟ متاسفانه خیر.

**** مقام دوم: لامبورگینی مورچیه‌لاگو LP۶۴۰ مدل ۲۰۰۹ ****

مورچیه‌لاگو مدت زمان بیشتری نسبت به دوج وایپر در خط تولید قرار داشته پس احتمالا تجربیات بیشتری باخود دارد! این خودرو اگرچه از سال ۲۰۰۱ مهمان بازارهای جهانی است اما اصل و نسب آنرا باید در کنتاچ‌های ۱۹۷۴ میلادی جست‌وجو نمود. لامبورگینی در سال ۲۰۰۷ برای نخستین‌بار نسخه‌های LP آنرا روانه بازار کرد و اولین مدل تولیدی نیز LP۶۴۰ نام گرفت که موتوری ۶.۵ لیتری V۱۲ با قدرت ۶۳۲ اسب‌بخار داشت.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

سواری چندین ساعته‌ با LP۶۴۰ به ما نشان داد که همیشه علم بهتر از ثروت نیست! برخلاف سه خودروی دیگر، وقتی به آهستگی LP۶۴۰ را در خیابان‌ می‌رانید، خواهید دید که سرنشینان خودروها و علی‌الخصوص عابران ناخودآگاه لنز دوربین موبایل‌هایشان را به سمت شما می‌گیرند؛ حتی آنهایی که دوربینی دم‌دستشان نیست هم با گفتن « خدای من ! » به خودشان اعتماد به نفسی کاذب می‌دهند!

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

نشستن درون LP۶۴۰ درست مثل پوشیدن یک کاپشن تمام چرم ایتالیایی است؛ مهم نیست که این کاپشن واقعا شما را گرم می‌کند یا نه؛ مهم‌ این است که همه زیرچشمی شما را به یکدیگر نشان می‌دهند.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

LP۶۴۰ در زمان تست توانست پس از پیمودن ۵۰.۶m از سرعت ۷۰ مایل (۱۱۲km/h) به حالت سکون برسد. این لامبو در شهر مصرفی در حدود ۲۳.۵ لیتر داشت که حریص‌ترین خودروی گروه ما در خالی‌کردن هرچه زودتر جیب مالک ثوتمندش بود. شنیدن صدای آن به تنهایی ارزش سه خودروی دیگر گروه را داشت! صدای عجیبی که از دور ۳۰۰۰ آغاز شده و تا رسیدن به ۸۵۰۰rpm نیز دست بردار شما نیست.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

LP۶۴۰ پس از SL۶۵ ، سنگین‌ترین خودروی گروه بود که توانست شتاب جانبی ۱.۰g را در پیچ‌ها تحمل کند. البته با درنظر گرفتن دودیفرانسیل بودن آن چنین عددی غافلگیرمان نکرد. حال نوبت جواب‌دادن به طرفداران لامبوست؛ چرا LP۶۴۰ به مقام دوم رسید؟ ساده است، چون نمونه موجود در تست بیش از ۴۴۰,۰۰۰ دلار قیمت داشت و اصلا نباید به این تست می‌آمد!

**** مقام نخست: شورولت کوروت ZR۱ مدل ۲۰۰۹ ****

کوروت ZR۱ اواخر ۲۰۰۸ و به عنوان مدل ۲۰۰۹ راهی بازار شد. ZR۱ به محض عرضه خود لقب گرانترین و سریعترین کوروت ساخته شده تا آن زمان را به خود اختصاص داد. بدنه‌ای فیبرکربنی، ترمزهای گران‌قیمت کربن/سرامیکی و پیشرانه small-block جنرال‌موتورز، همه‌چیز را برای یک شروع خوب آماده کردند. موتور این آمریکایی ۶.۲ لیتری V۸ سوپرشارژ از سری LS۹ شورولت و با قدرت خروجی ۶۳۸ اسب‌بخار است.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

ZR۱ با تحمل ۱.۰۷g بیشترین شتاب جانبی گروه را از آن خود کرد که موجب تعجب ما شد. همچنین توانست با طی مسافت ۴۳m از سرعت ۷۰ مایل (۱۱۲km/h) به سرعت صفر برسد که این مقدار ۳.۵m کوتاه‌تر از SL۶۵ است. ZR۱ همچنین کم اشتهاترین خودروی گروه در میزان مصرف سوخت بود بگونه‌ای که با سوزاندن ۱۶.۸ لیتر در سیکل شهری همه را خوشحال کرد!

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

اگر با ZR۱ سپربه سپر LP۶۴۰ حرکت کنید، صدای سیستم اگزوز اسپرت کوروت براحتی در نعره‌های لامبو گم می‌شود اما بازهم نباید از فشردن پدال گاز هراسی داشته باشید چرا که در تست ما، ZR۱ به لطف بهترین نسبت قدرت به وزن، توانست با ثبت رکورد ۱۴ ثانیه، زودتر از سه خودروی دیگر از حال سکون به سرعت ۱۴۰ مایل برساعت (۲۲۵km/h) برسد.

گیربکس دستی شش سرعته خودرو در هنگام تعویض‌ها بسیار سریع عمل می‌کرد و پاسخ‌های آن اگرچه به سرعت گیربکس نیمه اتومات LP۶۴۰ نبود اما بازهم با هر تعویض در صندلی‌ها فشرده می‌شوید!

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

ZR۱ یک سوپراسپرت شهری است که برخلاف LP۶۴۰ و SL۶۵ و SRT۱۰ ، برای استفاده روزانه بیشتر از همه انعطاف‌پذیر بود. قیمت پایه‌ای شورولت کوروت ZR۱ حدود ۱۱۰,۰۰۰ دلار است یعنی حدودا دو برابر کوروت‌های معمولی. اما نمونه موجود در تست بیش ۱۲۳,۰۰۰ دلار قیمت داشت. نکته جالب‌تر آنکه بازار نمونه‌های دست‌دوم آن بسیار پر رونق است بگونه‌ای که معمولا کمتر از ۶۰,۰۰۰ دلار خریدوفروش نمی‌شود.

مقایسه 4 خودروی سوپراسپرت‌ گران قیمت

و حرف آخر ما: جنرال‌موتورز با ساخت ZR۱ نشان داد که با قیمتی به مراتب پایین‌تر از اکثر برندهای اروپایی می‌توان خودرویی بسیار خاص و با توانایی‌های بیشتر را تولید کرد. اگر با شکل و شمایل این خودرو که هیچ خشونتی در او موج نمی‌زند مشکلی ندارید، شورولت کوروت ZR۱ بهترین انتخاب شما به لحاظ توانایی‌های فنی در برابر هزینه پرداختی ازمیان سه مدل دیگر است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی