پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پاسخ رسمی پرشین پت به آقای سپهر سلیمی در باره خرید ماهی قرمز

پاسخ رسمی پرشین پت به آقای سپهر سلیمی در باره خرید ماهی قرمز 

اقای سلیمی از حامیان حیوانات سایت هایی که خرید ماهی قرمز را تحریم کرده اند به مناظره دعوت کرده اند 
متن نوشته ایشان : 

رسانه های حیوان ستیز، حامی ماهی قرمز شده اند
گروههایی که نه تنها هیچ دلبستگی و اعتقادی به حقوق حیوانات و حفظ محیط زیست ندارند، بلکه در کارنامه آنها حیوان ستیزی نیز به چشم می خورد سعی داشته و دارند در لباس حامیان حیوانات زمینه های حذف ماهی قرمز از سفره هفت سین را فراهم آورند.
بیان ادعاهایی نظیر بیماری زا بودن ماهی قرمز، ایرانی نبودن ماهی قرمز و اسراف کردن پول و لطمه به اقتصاد خانواده از دلایلی بوده است که در چند سال گذشته مطرح شده است و خوشبختانه نادرست بودن هر کدام از این ادعا ثابت شده است. (مطلبی در همین رابطه:چه گروه هایی طرفدار حذف ماهی قرمز از سفره هفت سین هستند ؟! )
شدت گرفتن کشتار سگها و گربه های ولگرد
پیش از این هشدار داده بودم که اگر به دروغ اعلام شود ماهی قرمز بیماری زا است آنگاه باید فاتحه ی همه حیوانات خانگی و شهری را خواند. شوربختانه امروزه شاهد هستیم که گربه ها و سگهای بی خانمان به جرم بیماری زا بودن به راحتی قتل عام می شوند.
متاسفانه در سالهای پیش شاهد افزایش کشتار سگها و گربه های ولگرد به بهانه بیماری زا بودن هستیم و ریشه این مساله را می توان در خبرهای نادرست مطرح شده در خصوص بیماری زا بودن ماهی قرمز جستجو کرد.
طرح مبارزه با نگهداری سگ، کپی برابر اصل طرح مبارزه با ماهی قرمز است !
همچنین پیش از این در مطلبی گفته بودم فراری دادن ماهی قرمز از خانه ایرانیان می تواند زمینه ساز دوری بیش از پیش ایرانیان از حیوانات شود و این مساله در نهایت به حیوان ستیزی و طبیعت ستیزی منجر خواهد شد. فراری دادن ماهی قرمز از خانه های ایرانیان به هر شکل و با هر توجیهی بی شباهت به طرح مبارزه با حیوانات خانگی که بویژه در مورد سگ ها اجرا می شود نیست. (مطلبی در همین رابطه: طرح مبارزه با نگهداری سگ، کپی برابر اصل طرح مبارزه با ماهی قرمز است ! )
ماهی قرمز منفعت مادی برای بخشی از مدعیان حمایت از حیوانات ندارد
یکی از بدبختی های ماهی قرمز این است که کسی برای درمان آن به دامپزشک مراجعه نمی کند. شاید اگر همچون سگ و گربه امکان تشخیص بیماری و درمان ماهی های قرمز وجود داشت امروزه بسیاری از کسانی که خواهان حذف ماهی قرمز هستند، سخن از خرید و نگهداری ماهی قرمز می راندند و به جای اینکه بر حذف ماهی قرمز اصرار کنند می گفتند که باید از ماهی قرمز نگهداری کرد!
لاک پشت و سمندر جایگزین ماهی قرمز شده اند
پیش از این در مطلبی هشدار داده بودم که با حذف ماهی قرمز، حیوانات دیگری جایگزین آن می شود و این ادعا پس از چند سال بطور مشخص ثابت شده است. حضور لاک پشت های آبی و سمندر در سفره هفت سین و بازار داغ فروش نوروزی آنها نشان از اشتباه استراتژیک و حساب نشده برخی از دوستداران حیوانات در خصوص مقابله نادرست با ماهی قرمز است. (مطلبی در همین رابطه: چهار شنبه سوری ، ترقه و فشفشه ! ماهی قرمز ، لاک پشت و سمندر ! )
راه نجات در حل مشکل سیستم تولید و توزیع است
ماهی قرمز سه مرحله تولید ، توزیع و نگهداری در خانه ها پشت سر می گذارد. بزرگترین دلیل تلفات ماهیان بخاطر عملکرد نادرست در مرحله تولید و توزیع است. خوشبختانه نظارت بر مرحله تولید بسیار آسان تر از مراحل دیگر است. تولید کنندگان ماهی قرمز تنها در چند استان فعال هستند و از طریق ادارات شیلات و دامپزشکی می توان بر کار آنها نظارت کرد. اگر ماهی سالمی تولید شود می توان امیدوار بود که تلفات ماهیان به حداقل برسد. ای کاش دوستداران حیوانات و محیط زیست بر این دو سازمان فشار می آوردند تا نظارت و کنترل بهتر و بیشتری بر این بخش ها داشته باشند. اگر تنها نیمی از انرژی ای که صرف تبلیغات منفی و بعضاً دروغ سازی علیه ماهی قرمز شده است را صرف افزایش نظارت بر تولید کنندگان می کردیم، بسیاری از مشکلات امروزمان حل شده بود.
ماهی سالم بخریم
اگر مردم عزیزمان بیاموزند که در هنگام انتخاب ماهی به برخی از نکات ظاهری توجه کنند و بدانند که ماهی سالم حداقل از لحاظ ظاهری بدون آسیب دیدگی، بدون خوردگی باله ها و دم، دارای پولک های سالم و شاداب و سرحال است در این صورت میزان مرگ و میر ماهی در منازل به طرز شگفت انگیزی کاهش می یابد. اگر ماهی سالم وارد خانه شود می توان امیدوار بود که با رعایت نکاتی ساده سالها عمر کند. بسیاری از ماهیان آکواریومی، به مراتب حساس تر از ماهی قرمز هستند ولی سالهای سال در آکواریوم زنده می مانند و به مرگ طبیعی می میرند. یکی از مهمترین دلایل این مساله حساسیت افراد در هنگام خرید ماهی است.
هموطنانمان باید بدانند همانطوریکه در موقع خرید هندوانه و سیب زمینی به شکل ظاهری جنس خریداری شده دقت می کنند، در هنگام خرید ماهی نیز باید ماهی سالم بخرند. اگر ماهی سالم خریداری شود، خود بخود فرایند تولید و توزیع هم بهبود خواهد یافت و تولید کنندگان و توزیع کنندگان مجبور خواهند شد ماهیانی سالم و با کیفیت را عرضه کنند.
مرگ و میر مسافران نوروزی بدتر است یا مرگ و میر ماهیان نوروزی؟!
در ایمیل ها و عکس هایی که در مخالفت با ماهی قرمز در اینترنت منتشر شده، تصاویر ناراحت کننده ای از مرگ و میر ماهیان دیده می شود و در کنار این عکس ها عده ای می خواهند اینگونه نتیجه بگیرند که پس برای حل مشکل نباید ماهی قرمز خرید!
اما مگر بر اساس آمار سالانه ۲۵۰۰۰ در اثر تصادفات رانندگی در ایران جان خود را از دست نمی دهند؟ ۲۵۰۰۰ کشته و چندین برابر آن زخمی و معلول باعث خسارات فراوان معنوی و مادی برای بسیاری از هموطنانمان می شود. مگر مرگ هموطنان عزیزمان که اتفاقاً بسیاری از آنها در تعطیلات نوروزی اتفاق می افتد دردناک نیست؟!
اما آیا راه حل این است که پلیس کشور، بیانیه ای بدهد و بگوید به دلیل تلفات بالای انسانی، اداره پلیس سفرهای بیرون شهری را تحریم می کند و از مردم عزیزمان می خواهد دیگر به سفر نروند؟! نسخه ای که برخی از مدافعان محیط زیست و حیوانات برای ماهی قرمز می پیچند اینگونه است! یعنی می خواهند صورت مساله را پاک کنند. اصلاً مثالی دیگر بزنم: مگر طبق آمار سالانه ۳ میلیون تن گندم بدلیل تلفات ناشی از مصرف بد نان در کشور هدر نمی رود؟! اگر قرار است سازمان غله کشور و وزارت بازرگانی بر اساس نسخه برخی دوستان رفتار کند باید اعلام کند به دلیل تلفات بالای نان و ضررهای فراوان ناشی از آن پس خوردن نان را تحریم می کنیم تا از این بحران فرار کنیم.
در عجبم که چگونه برخی از دوستان زیست محیطی و طرفدار حیوانات خود را در قامت میرزا محمد حسن شیرازی می بینند و تصور می کنند با گفتن جمله ای و دادن بیانیه ای مردم تنگ های ماهی را می شکنند و دیگر ماهی قرمز نمی خرند؟! البته اگر اینگونه بود که خیلی عالی بود و آرزوی هر کدام از طرفداران محیط زیست این است که روزی فعالان محیط زیست و سازمانهای زیست محیطی به درجه ای از رشد و تاثیرگذاری برسند که با دادن یک بیانیه و یک نامه همه مشکلات را حل کنند. اما تا وقتی که به آنجا نرسیده ایم باید همان کاری را بکنیم که پلیس برای کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات و سازمان غله برای کاهش تلفات نان می کند و آن کار آموزش است و آموزش است و آموزش.
راه نجات ماهی قرمز آموزش، آموزش و آموزش است
برای نجات ماهی قرمز باید همه گروهها و افراد مرتبط با ماهی قرمز آموزش ببنید. از تولید تا حمل و نقل و نگهداری نیاز به آموزش داریم. گروهای دوستدار حیوانات باید به جای تحریم کردن خرید ماهی قرمز که در نهایت منجر به ایجاد فضایی بر ضد حیوانات می شود در صدد آموزش همگانی در خصوص نگهداری از ماهی قرمز باشند. (مطلبی در همین رابطه:در گفتگو با تولید کنندگان ماهی قرمز گفته شد؛ آموزش تنها راه کمک به ماهی قرمز است )
نگوییم ماهی قرمز نخرید
اگر کسی به هر شکلی توانایی خرید ماهی قرمز را ندارد حق ندارد خریدن آن را تحریم کند، این درست مثل آن است که شوربختانه این روزها بسیاری از هموطنانمان توانایی خرید آجیل شب عید را به دلایل اقتصادی ندارند ولی حق ندارند که خریدن آجیل را تحریم کنند. بنابراین باید گفت هر کسی که توانایی نگهداری از ماهی قرمز را ندارد نباید ماهی قرمز بخردپاسخ پرشین پت :

دوست گرامی شما از حامیان بزرگ حیوانات هستید اما دلیل نمیشود گفته های شما همه و همه درست باشد و در راستای حمایت از حیوانات 

فرموده بودید که پروژه حذف ماهی قرمز از سفره های هفت سین کپی برداری از طرح ممنوعیت تردد سگ هاست 
پاسخ
بایدعرض کنم قیاس بسیار عجیبی است زیرا سگ -گربه - -در بسیاری از موارد به عنوان قسمتی از کانون خانواده محسوب میشود ولی ماهی قرمز که با همه سختی های نگهداری این حیوان برای حد اکثر 13 روز عید اگر زنده بماند در خانه ها میهمان هست و کلا به عنوان ابزار و متاسفانه کالا در سفره هفت سین به شمار می آید 

ما حامیان حیوانات با استفاده ابزاری با هر موجود زنده ای مخالفیم چه سگ باشد چه ماهی 

کسانی که از حیوانات می ترسند


فرمودید کسانی که از حیوانات میترسند مانع نگهداری ماهی هستند 

دوست عزیز انان که حیوان ستیزند و صرفا داشتن ماهی را باز هم ابزاری برای زیبایی سفره هفت سین میدانند و با نگاه ابزاری به ماهی شک نکنید مرگ این حیوان بی گناه هم برای انها ارزش ندارد 

کسانی که مشکل اقتصادی دارند

اقای سلیمی درست هست که مشکلات اقتصادی بر ایران عزیز سایه افکنده است اما شما دقت کنید 1 کیلو سیر - و یا سکه در سفره هفت سین گران تر است یا ماهی! فراموش کرده اید که ساعات اخر سال ماهی های بیچار در جوب های های خیابان می میرند و یا به قیمت هیچ به باد میرند ؟ ایران اسلامی 73 میلیون جمعیت دارد و قیمتی که ماهی دارد به هیج عنوان در سبد خانواده عدد چشمگیری نیست مضاف بر اینکه قرار دادن ماهی اسباب بازی در تنگ میتواند به قول شما اقتصاد خانواده را نیز بهبود بخشد!?
رسانه های حیوان ستیز، حامی ماهی قرمز شده اند

بایید نوع دیگری به موضوع نگاه کنیم 

با کدامین منبع می فرماید که ماهی قرمز سنت دیرین ایرانی است ثانیا اگر ماهی قرمز در این کشاکش قربانی شود حیوان ستیزی از بین میرود ؟ 
تازه اگر هم به فرض محال سنتی 100 % ایرانی باشد باید این سنت اشتباه را همچنان ادامه بدهیم اگر گوسفندان را برای عروسی و مرگ قربانی کرده ایم و سنت ایرانی شده باز هم باید این سنت غلط را ترویج کنیم ؟ 
و یا اصولا رسانه ها ای که میفرمایید و من و شما بطور کامل میشناسیم اگر حتی 1 کلام حرف درست هم بزنند و در جهت نجات یک حیوان بیگناه همین مورد را عروه الوثقی خواهیم کرد تا بتوانیم به هدف خود برسیم و در زمانی که خلاف حقوق حیوانات قلم بزننند هم با انها مخالفت میکنیم 
اما صرف اینکه رسانه ای خاص از موضوع حمایت کرده ولو اینکه همه نظر های دیگرشان غلط باشد باز هم همین یک کلام صحیح را موفقیتی در اجرای 5 ساله این پروژه میدانیم 

شدت گرفتن کشتار سگها و گربه های ولگرد

اقای سلیمی رد و زشت خواندن یک عمل دلیل بر تایید عمل زشت دیگر نیست این مسامحه شما در این باره به هیچ عنوان تاییید کننده کشتار سگ ها و گربه ها نیست ولی سوال اینجا مطرح میشود بجای راهکار پیداکردن برای مبارزه با کشتار سگ ها باید اصلیت یک موضوع را فراموش کنیم ؟

به شخصه اعتقاد دارم به همه توان خود در سایت های خودمان به مبارزه با هر گونه حیوان آزاری میپردازیم و برای ما فرقی ندارد که این موجود یک سگ بی پناه است و یا یک ماهی اب شو ر و حتی ماهی تنگ بلور 

ماهی قرمز منفعت مادی برای بخشی از مدعیان حمایت از حیوانات ندارد
پاسخ:

نظر پر لطف شما به جامعه دامپزشکی و حامیان حیوانات را که افرادی نان به نرخ روز خور معرفی کردید به روی چشم میگذاریم اما فقط برای یاد اوری عرض میکنیم 

همچنان مخالف نگهداری ماهی های اب شور که اتفاقا هزینه هم برای نگهداری انها میشود - مخالف نگهداری اگزاتیک پت ممنوعه و مخالف نگهداری سنجاب ایرانی (که اتفاقا بازار مناسبی هم برای دلال های ایجاد کرده ) هستیم 
و همچنان مخالف نگهداری خیلی از حیواناتی که در این روز ها مد شده و جایی در خانه ها ندارد هستیم هرچند سود اقتصادی چه از نظر وسایل جانبی چه از نظر بخش درمان داشته باشد ! 
هیچ دامپزشکی شرف خود را به پول تابحال نفروخته است 

استدعا داریم که کمی مهربان تربرخورد کنید 

مرگ و میر مسافران نوروزی بدتر است یا مرگ و میر ماهیان نوروزی؟!

جناب سلیمی گفتار شما مرا یاد افرادی انداخت که همیشه حامیان حیوانات را به سخره میگیرند و میفرمایند که هزاران نفر از گشنگی میمرند باز شما فکر حیوانات هستید ؟ فکر نمیکنید که به نوعی شما اب به اسیاب دشمنان حیوانات میریزید ؟
انها نیز میگویند چون در سومالی گشنه اند ! اول انسان هارا در یابید یا اصولا در توجیه مرگ هر حیوانی همیشه میگوند پیشمرگ انسان شد بلا به جانت نخورد!!! (حیوانات پیشمرگ انسان در دیدگاه حیوان ستیزی) 
ثانیا
درست است در نوروز و فقط سیزدهم نوروز هزارن نفر در تصادفات میمیرند پس میشود نتیجه گرفت که روز 16 فروردین که امار مرگر میر انسان ها 1/5 میشود روز خوب و بدون تصادف هست ؟ و روز ارمانی رانندگی جاده هست؟

هر موردی و هر شرایطی مختصات خاص خود را دارد و اصولا هر موجودی که خدای متعال به ان جان داده و ما مخلوقات کائنات حق کشتار انها را نداریم ! به هر بهانه !
راه نجات در حل مشکل سیستم تولید و توزیع است

این که ماهی در سفره هفت سین باشد چه سودی دارد که رویایی فکر کنیم ؟دست فروش و بقال را با صرف هزینه گزاف و عملا نشدنی اموزش دهیم از صید و پرورش این ماهی قرمز را کلاسه کنیم (که امری عملا نشدنی است ) که نهایت یک سنت چینی را به زور به فرهنگ اریایی مان پیوند بزنیم ؟ و باز هم ذکر میکنم ماهی قرمز را به کشتن بدهیم وفرهنگ ابزاری بودن حیوان خانگی را نهادینه کنیم که در اخر برسیم به جایی که حال کلی انرژی صرف کنیم که حیوانات ابزار نیستند و با سماق و سکه و سیب فرق دارند !
هدف ما حمایت از حیوانات و حذف این ایده غلط که حیوانات وسیله نیستند بلکه همدم انسان ها هستد میباشد 
دست فروشی که امروز ماهی میفروشد فردا شیشه ماشین هارا در چهار را پاک میکند 
یا سبزی فروش محل که برایش سبزی قورمه با ماهی قرمز هر دو به رنگ اسکناس میباشد را میخواهید کلاس اموزشی بگذارید که ماهی را اینگونه نگه دار در اخر هم 29 اسفند باز به ماهی ها غذا بده و یا ببر رها سازی کن؟ 
یا میخواهید بروشور پخش کنید (که اتفاقا 8 سال پیش هموراه همین کار را با پخش راهنمای نگهداری ماهی انجام دادیم )و در همه شهر ها پخش کردیم 
ولی در نهایت کلیه نوشته های ما شد فاکتور فروش مغازه دار محترم ! و در پشت کاغذ ها حساب کتاب روزانه را انجام دادند 
اصولا میدانید که ایرانیان زیاد علاقه به خواندن بروشور ندارند نمونه از همین 40 هزار نفری که عضو این سایت هستیم تا بحال شده با خرید هر وسیله ای اول راهنمای استفاده از ان را مطالعه کنیم ؟ واقعا کسی را میشناسید که حتی بعد از خرید ماشین لباس شویی 1 ساعت وقت صرف مطالعه روش استفاده ان کند فراموش نفرمایید که ایرانیان در سال 7 دقیقه مطالعه دارند بیایید واقعیت ها باور کنیم ! 
بیایید بر خلاف موج شنا نکنید 

در کمال ادب و احترام اماده شنیدن نظرات جناب سلیمی در همین پست خواهیم بود باشد که برای اولین بار بتوانیم حامیان حیوانات را بدور از جنجال به نتیجه مثبت برسانیم 

پیروز باشید  

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)