پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • اکواریوم قابل حمل ◄ اکواریوم قابل حمل
    به شخصه فکر میکنم این ظلم به حیوانات هست که یک حیوان بیجاره را در اکواریومی قابل هم با شیر مخصوص کنترل CO نگهداری کنند و جنبه زیبایی داشته باشه نظرم خودتون رو برام کامنت کنید
 • به نظر شما این نقاشی هست یا عکس ◄ به نظر شما این نقاشی هست یا عکس
    این نقاش هنرمند به طرزی باور نکردنی نقاشی هایی کشیده که باور نمیشه کرد این ها عکس نباشه ولی خودتون بینید
 • نهایت هنر با برگ ◄ نهایت هنر با برگ
    باورش سخته ولی واقعا با برگ این همه هنر نمایی واقعا دیدنی هست
 • زمین بازی برای گربه ها ◄ زمین بازی برای گربه ها
    یه زمین بازی اوردم براتون ته خلاقیت گربه ای ببینیند
 • طرحی برای ورزش گربه ها ◄ طرحی برای ورزش گربه ها
    گربه ها بسیار دیگه تنبل شدن برای این مورد یه طرح باحال و ورزشی داریم برای گربه های تنبل حپل چاق
 • والی با رزین ساخته شده ◄ والی با رزین ساخته شده
    این وال ساخته شده با رزین و چوب طرحی فوق العاده شده نگا کنید
 • این خرس قطبی نیست ◄ این خرس قطبی نیست
    باور کنید این خرس قطببی نیست فقط لباس هایی هست که با سلیقه اینجوری چیده شده این نمادی هست که گرمایش زمین را گوشزد میکنه و گرمایش زمین باعث نابودی خرس های قطبی میشه
 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29052    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

هر مدال المپيك چقدر آب مي‌خورد

  جام جم آنلاين نوشت:

تا به حال فكر كرده‌ايد هر مدال المپيك براي ورزش ايران چقدر آب مي‌خورد؟ يك ميليون،دو ميليون، ‌نه، بايد از ميليون عبور كرد و به ميليارد رسيد، آن هم نه يك ميليارد و دو ميليارد، بلكه 50 ميليارد تومان.بله، 50 ميليارد تومان ناقابل و البته ما براي به دست آوردن اين رقم كلي چرتكه انداخته‌ايم تا آن را استخراج كنيم. مي‌گوييد چگونه؟ ‌توضيح مي‌دهيم.

از آنجا كه المپيك‌ها در فاصله چهار سال از يكديگر برگزار مي‌شود، از يك منظر بايد تمام هزينه‌هايي را كه صرف ورزش قهرماني در اين مدت مي‌شود حساب كرد تا با ضرب و تقسيمي ساده متوجه شد كه ورزش ايران به طور تقريبي چه ميزان در راه كسب مدال المپيك هزينه و به عبارتي سرمايه‌گذاري مي‌كند.

اين نيز به اين خاطر است كه جملگي كشورها در راه حضور در المپيك از چند سال قبل دست به سرمايه‌گذاري روي تيم‌ها و ورزشكاران خويش در رشته‌هاي انفرادي مي‌زنند تا در وهله نخست با كسب سهميه‌هاي حضور در المپيك و سپس با حضور در تورنمنت‌ها و مسابقات بين‌المللي مختلف براي حضور در بازي‌هاي المپيك آماده شوند.

اگرچه عمده اين نظر متوجه مسوولان ارشد ورزش است كه با حمايت و پشتيباني از ورزش قهرماني، تيم‌ها و قهرمانان را در راه حضور در اين بازي‌ها، تحت پوشش قرار مي‌دهند، اما در مقابل هم هستند عده‌اي كه معتقدند از بدو ورود يك ورزشكار به عرصه قهرماني، براي باروري و رشد وي هزينه مي‌شود كه به طور بديهي اگر خواسته شود ‌اين هزينه‌ها نيز محاسبه گردد، ‌رقم 50 ميليارد مورد اشاره خيلي بيشتر از اينها مي‌شود.

البته بايد اين نكته را در نظر داشت كه كسب مدال المپيك براي هر كشوري جدا از هزينه‌هاي مادي صورت گرفته، به لحاظ معنوي، ملي و سياسي براي هر كشور از ارزش زيادي برخوردار است كه اگر براي آن نيز ده‌ها ميليارد تومان سرمايه‌گذاري شود، منطق هزينه‌كرد آن پذيرفتني است و نبايد چنين پنداشت كه پول عبثي خرج ورزش شده است.

غرور و افتخار ملي ايرانيان در هنگامه بازي‌هاي المپيك سيدني، آتن و پكن و كسب مدال طلا از سوي حسين رضازاده و هادي ساعي را به ياد آوريد تا شما نيز در زمره كساني قرار بگيريد كه معتقدند ‌هزينه‌كرد در ورزش خود يك نوع سرمايه‌گذاري پربازده است. اين را از اين نظر گفتيم تا عده‌اي نگويند چرا بايد اين همه پول را صرف ورزش كرد. اما برسيم به اصل قضيه...

350 ميليارد تومان، بودجه ورزش قهرماني

نگاهي به بودجه چهار ساله دستگاه‌هاي ورزش شامل وزارت ورزش و جوانان (سازمان تربيت بدني سابق) و كميته ملي المپيك نشان مي‌دهد در فاصله چهار ساله بين المپيك‌هاي پكن و لندن (از سال 87 تا 91) حدود 350 ميليارد تومان بودجه به بخش ورزش قهرماني تزريق شده يا مي‌شود.

بدون در نظر گرفتن اين‌كه در پكن تنها 2 مدال (يك طلا و يك برنز) گرفته‌ايم، ما در اينجا بيشترين تعداد مدال كسب‌شده براي ورزش ايران را مبناي محاسبه قرار مي‌دهيم، يعني هفت مدال كسب‌شده در المپيك 1952 هلسينكي فنلاند بنابراين اگر 350 ميليارد را بر عدد هفت تقسيم كنيم عدد 50 ميليارد تومان براي هر مدال به‌دست مي‌آيد كه رقمي نزديك به واقع به حساب مي‌آيد.

آمار و ارقام اعلام شده از سوي كميته ملي المپيك نيز نشان مي‌دهد هزينه‌هاي هر ورزشكار المپيكي فقط طي دو سال منتهي به المپيك، ‌حدود 500 ميليون تومان مي‌شود.

با توجه به اين‌كه حدود يكصد ورزشكار در اردوهاي تداركاتي المپيك حاضر هستند كه در نهايت از بين آنان 40 تا 60 ورزشكار براي حضور در المپيك انتخاب مي‌شوند، مي‌توان استنباط كرد كه نزديك به 50 ميليارد تومان تنها به فاصله دو سال منتهي به المپيك، روي ورزشكاراني كه شانس حضور در اين بازي‌ها را دارند، هزينه مي‌شود.

در جدول زير، ‌ريز اين هزينه‌ها به ازاي هر ورزشكار حاضر در اردوهاي المپيك، ‌ذكر شده است.

احمد ارشدي، معاون اداري و مالي كميته ملي المپيك در اين باره مي‌گويد: بعد از پايان المپيك پكن، ديوان محاسبات با محاسبه ساده‌اي، ارقام بودجه صرف شده ورزش در مقابل تعداد مدال‌هاي به دست آمده را هنگفت خواند و اين قضيه يكي از سه بندي بود كه در تحقيق و تفحص به عمل آمده، فضاي مديريت ورزش را به چالشي بزرگ كشاند. البته با توضيحات كارشناسي ارائه شده، مسوولان مربوط قانع شدند تا اين چالش فرو نشيند.

هر مدال چقدر مي‌ارزد؟

شاهرخ شهنازي، عضو كميته اجرايي كميته ملي المپيك با بيان اين كه به دليل وجود فاكتورها و پارامترهاي مختلف، محاسبه هزينه‌هاي مدال‌آوري سخت است، تصريح مي‌كند: شرايط براي مدال‌آوري ورزشكاران در رشته‌هاي مختلف كاملا متفاوت است.

براي مثال در رشته‌هايي مثل كشتي، تكواندو و وزنه‌برداري، با هزينه‌هايي به مراتب پايين‌تر، شانس مدال‌آوري مي‌يابيم.

در حالي كه در رشته‌هايي چون شنا و پينگ‌پنگ، براي كسب حتي يك مدال برنز المپيك، بايد ميلياردها تومان صرف هزينه‌هاي زيرساختي و قهرمان‌پروري كرد كه البته مهم‌تر از حجم اين سرمايه‌گذاري، كيفيت و برنامه‌ريزي و زمان مناسب است تا طي دوره‌اي بلند، پيشرفت پله به پله در اين گونه ورزش‌ها را شاهد باشيم.

ده‌ها ميليون دلار مي‌ارزد

«خيلي از كشورهاي دنيا حاضرند حتي براي دريافت يك مدال المپيك، ميليون‌ها دلار هزينه كنند».

رضا مهماندوست سرمربي پيشين تيم ملي تكواندو (رشته‌اي كه تك مدال طلاي المپيك پكن را براي كشورمان به ارمغان آورد) در تشريح اين جمله خود مي‌گويد: در ابعاد حكومتي و سياسي، كسب مدال المپيك ارزش‌هاي راهبردي مثبت فراواني براي هر كشور دارد. علاوه بر آن، تاثير اجتماعي اين كار نيز بسيار بارز است؛ به طوري كه باعث تشويق جامعه به سوي ورزش و دوري آنها از اعتياد مي‌شود. از اين گذشته، اتحاد و انسجام ملي با كسب پيروزي‌هاي ممتاز المپيكي به ميزان بالايي تقويت مي‌شود. عكس موضوع هم صدق مي‌كند يعني وقتي كاروان ورزشي به المپيك، نتواند نتايج مطلوبي كسب كند اثرات منفي زيادي در جامعه به وجود مي‌آيد.

احمدرضا طالبيان، نخستين قايقراني كه در تاريخ ورزش كشورمان مجوز ورود به المپيك را به دست آورده است، اعتقاد دارد ورزشكاري كه به حد دريافت مدال المپيك مي‌رسد، دست‌كم دو ميليارد تومان روي او سرمايه‌گذاري شده است كه اين سرمايه‌گذاري هم در ابعاد مالي و هم معنوي است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)