پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بخور نخورهای عید

ایام عید که فرامی‌رسد روزها به دید و بازدید می‌گذرد. همه لباس‌های نو و تمیز به تن می‌کنند و راهی منزل دوستان و آشنایان می‌شوند. در گذشته بزرگ‌ترها به کوچک‌ترها عیدی و تخم‌مرغ رنگی می‌دادند و عموما شیرینی و تنقلاتی مانند کشمش، مویز و نقل به مهمان‌ها تعارف می‌کردند....

خانم‌ها اکثرا می‌گویند که در رژیم هستند و باید مراقب تناسب‌اندامشان باشند. خیلی‌ها هم از بالا رفتن قند و چربی‌خونشان می‌ترسند اما در مقابل میزبانی که مرتب تعارف می‌کند چه می‌توان کرد؟ در گفت‌وگویی با دکتر مسعود کیمیاگر، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و استاد انستیتو تحقیقات تغذیه کشور و دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی در مورد تفاوت پذیرایی و درست و غلط بودن عادت‌های رایج در این ایام پرسیدیم.


سلامت: در مورد آیین پذیرایی در عید بفرمایید و اینکه آیا تفاوتی با گذشته دارد یا نه؟

در قدیم محله‌ها کوچک‌تر بود و افراد نزدیک‌ هم زندگی می‌کردند. هنگام دید و بازدید عید وقتی خانه یک نفر می‌رفتند جمع می‌شدند و از همان‌جا به خانه دیگری می‌رفتند اما امروزه نوع دید‌و‌بازدیدها تغییر کرده است. افراد روز معینی را مشخص می‌کنند و در خانه می‌مانند تا مهمان‌ها برسند. برخی از دید و بازدیدها هم به صورت رستورانی درآمده است.

یعنی میزبان یک روز تعطیل همه را به رستوران دعوت می‌کند. در گذشته پذیرایی ناهار و شام در ایام نوروز جایگاهی نداشته اما امروز به دلیل کوچک‌ترشدن خانه‌ها و جوابگونبودن فضای خانه برای مهمان زیاد، این عادت مرسوم شده است. تفاوت عمده دیگر در میزان سفرهاست. در گذشته سفرهای نوروزی به حدی که امروزه دیده می‌شود، نبود و بسیاری افراد در حال‌حاضر در طول نوروز در سفر هستند بنابراین دید و بازدید به بعد از عید موکول می‌شود اما در مورد نحوه پذیرایی باید گفت در ‌حال ‌حاضر عادت‌های پذیرایی، تفاوت چندانی با گذشته ندارد.

از قدیم‌الایام ایرانی‌ها از مهمان خود با چای، شیرینی و میوه پذیرایی می‌کرده‌اند و هنوز هم همین‌طور است. البته شیرینی‌ها قبلا بیشتر سنتی و شامل پشمک، باقلوا، قطاب و... بود. سایز شیرینی‌ها هم کوچک‌تر از اندازه شیرینی‌های امروزی بود. انواع نان نخودچی، شیرینی‌های گردویی، نان‌های برنجی، شیرنی‌های زنجبیلی و... تعارف می‌شد که مهمان حتی اگر چند شیرینی می‌خورد، حجم بالایی از این نوع خوراکی را دریافت نمی‌کرد. امروزه برخلاف گذشته شیرینی‌های بزرگ تعارف می‌شود که کار نادرستی است. درواقع، مصرف چند شیرینی بزرگ در منازل مختلف باعث افزایش کالری مصرفی و اضافه وزن می‌شود.

سلامت: توصیه می‌کنید در ایام عید از چه نوع شیرینی‌هایی برای پذیرایی استفاده کنیم؟

شیرینی‌های سنتی یا شیرینی‌های کوچک و خشک بهترین انتخاب هستند. برخی از افراد شیرینی‌های تر می‌خرند که ماندگاری زیادی ندارد. جای این شیرینی‌ها یخچال است. در ایام نوروز گاهی شیرینی صبح تا شب یا در اثر غفلت شبانه‌روز بیرون از یخچال قرار می‌گیرد که اگر ماندگاری پایینی داشته باشد، فاسد خواهد شد.

سلامت: میوه‌های مرسومی‌ که تعارف می‌شود موز، سیب، پرتقال، نارنگی، کیوی و خیار است! اگر این بشقاب میوه جلویمان بود ارجحیت با کدام میوه است؟

سیب و پرتقال و البته خیار که جزو صیفی‌جات است ولی در ایران در سبد میوه قرار می‌گیرد که البته انتخاب خوبی است.

سلامت: در مورد دلیل انتخابتان بفرمایید.

از میان میوه‌ها توصیه می‌شود بیشتر میوه‌هایی را مصرف کنید که ویتامین آنها در کبد ذخیره می‌شود. ویتامین A از ویتامین‌هایی است که در کبد ذخیره می‌شود و تا چند ماه نیاز فرد را برطرف می‌کند. پیش‌ساز این ویتامین در سیب و پرتقال وجود دارد. مزیت خیار هم کم‌کالری بودن آن است و خوبی آن این است که می‌توانید در هر منزلی که برای عیددیدنی می‌روید، مصرف کنید تا هم پذیرایی شده باشید و هم کالری بالایی دریافت نکرده باشید. بنابراین اگر محدودیت مصرف میوه دارید یعنی یا وزنتان زیاد است یا قندخونتان بالاست و بیش از 4-3 عدد میوه در روز نمی‌توانید بخورید، در یکی، دو مهمانی با خیار از خودتان پذیرایی کنید.

سلامت: موز را توصیه نمی‌کنید؟

یک موز 2 سهم میوه است و خواص زیادی ندارد. به نسبت سایر میوه‌ها ویتامین A و C موز کمتر است و در عوض قند بالایی دارد و بیشتر سیرکننده است. اگر فردی طعم موز را می‌پسندد مصرف آن ایرادی ندارد اما به هر حال کالری بالایی دارد.

سلامت: تهیه چه آجیلی را توصیه می‌کنید؟

تخمه‌کدوی ریز، زیرا زمان زیادی طول می‌کشد تا فرد نیم سیر از آن را بشکند. خوبی این دانه‌ها این است که فرد هم پذیرایی می‌شود هم کالری کمتری دریافت می‌کند. مسلما بادام، پسته، فندق، بادام‌زمینی و... راحت‌تر خورده می‌شوند و میزان مصرف در همان زمان بیشتر است.

سلامت: اما کمتر میزبانی جلوی مهمانش تخمه می‌گذارد. بین مغز‌ها کدام را انتخاب کنیم؟

در درجه اول گردو چون سرشار از اسیدچرب امگا3 است. البته معمولا در آجیل نوروزی گردو استفاده نمی‌شود. بقیه مغزها نیز حاوی اسیدهای چرب هستند و می‌توان به تعادل آنها را مصرف کرد.

سلامت: خوردن آجیل عادت خوبی است؟

به اندازه بله! خوبی آجیل این است که بعد از مصرف افراد میلی به خوردن غذا ندارند و کمتر برنج می‌خورند. 30 عدد پسته 120 کالری دارد، سیرکننده و شبیه یک وعده غذایی است. بنابراین اگر با خوردن آجیل بشقاب غذای شما کوچک‌تر شود، عادت خوبی است.

سلامت: یکی از اقلام پذیرایی میوه‌های خشک است. آیا می‌توان آنها را به جای میوه مصرف کرد؟

میوه‌هایی که درسته خشک می‌شوند را بله اما میوه‌های ورقه شده را خیر! میوه‌هایی که درسته خشک می‌شوند تا حدود زیادی خواصشان حفظ می‌شود اما میوه‌هایی که به شکل ورقه خشک می‌شوند، ویتامین زیادی ندارند. از این میوه‌ها به جای چیپس و پفک می‌توان استفاده کرد. آلو، برگه‌ها، توت، انجیر و... بهترین میوه‌های خشک هستند.

سلامت: در مورد انواع شکلات هم بفرمایید. از کدام نوع و چقدر مصرف کنیم؟

مصرف روزی 10 گرم شکلات یا دو حبه به دلیل داشتن ترکیب‌های پلی‌فنول توصیه می‌شود. قطعا از میان شکلات‌ها، انواع مغزدارشان بهترین است.

سلامت: آیا این باور درست است که شکلات تلخ کالری پایین‌تری دارد؟

نه برخلاف این باور میزان کالری شکلات تلخ با شیری یا قنددار یکی است و رژیمی ‌محسوب نمی‌شود.

سلامت: از میان نوشیدنی‌ها هنوز هم چای بهترین است؟

بله. چای نوشیدنی مرسوم پذیرایی در عید است. چای ترکیب‌های تئین و کافئین و آنتی‌اکسیدان‌های بسیار خوبی دارد و بهترین نوشیدنی برای پذیرایی است. البته از دیدگاه تغذیه، آب‌خوردن بهتر از چای است چون مجبور نیستید همراه آن خوراکی شیرینی بخورید.

سلامت: بهترین زمان برای عیددیدنی رفتن چه زمانی است؟

 

عصر، بهترین زمان عیددیدنی است. بعد از شام نیز فرصت مناسبی است. معمولا افراد صبح‌ها عیددیدنی نمی‌روند اما به هر حال اگر صاحبخانه اعلام آمادگی کند ساعت  12-10:30 ساعت مفیدی است که می‌توان از آن استفاده کرد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی