پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

برای خوب پیر شدن، چه بخوریم؟

پیری همراه با تمام دردها و بیماری های مختلف و متفاوتش فرامی‌رسد. تأثیر تغذیه بر سلامت ما تردید ناپذیر است...
برای بیشتر زندگی کردن، باید چه بخوریم؟

میوه ها و سبزیجات
"تغذیه می‌تواند، تنها داروی تو باشد". این دستور شناخته شده از تعالیم بقراط است، این پزشک و فیلسوف یونانی (تولد 460 قبل از میلاد و مرگ 370 قبل از میلاد)، به عنوان پدر پزشکی شناخته می‌شود.

ضمناً او را باید پدر رژیم درمانی هم دانست زیرا او از آن موقع همه را به داشتن تغذیه ای سرشار از میوه و سبزیجات توصیه می‌کرد. از آنجایی که خود او 90 سال زندگی کرد، منطقاً می‌توان نتیجه گرفت که او تعالیم خود را در زندگی به کار برده بود.

تعالیم و دستورات وی که امروزه مورد بررسی زیادی قرار می‌گیرند. تحقیقات زیادی این موضوع را اثبات کرده اند: تغذیه ای که میوه ها و سبزیجات در آن و در هر وعدۀ غذایی جایگاه مهمی دارند، عامل مهمی برای حفاظت از سلامتی در مقابل بیماری های قلبی عروقی و سرطان ها است.

و این در حالی است که هر چه سن افزایش یابد، احتمال ابتلا به این بیماری ها نیز بیشتر می‌‌شود. پس تا جایی که ممکن است، بیشتر و بیشتر از این مواد بهره ببرید!

مصرف میوه ها و سبزیجات
امروزه سفارش به مصرف 5 واحد میوه و سبزی در روز می‌شود. که در کل برابر است با 300 گرم میوه و 400 تا 500 گرم سبزیجات.
یک سیب بزرگ یا یک پرتقال سالم حدوداً 250 گرم، و یک گلابی، حدود ده تا توت فرنگی یا یک مشت گیلاس، حدوداً 150 گرم وزن دارند.

بنابراین کافی است که هر وعدۀ غذایی را با یک میوه تمام کنید. و/یا آن را صبح یا بعد از ظهر به عنوان عصرانه بخورید.
اما دربارۀ سبزیجات بهترین و مطمئن ترین راه حل، خوردن آنها درون یک سوپ است! دستور العمل های سوپ های گرم برای زمستان و سوپ های سرد برای تابستان، را از دست ندهید. واقعآً پیدا کردن انواع مختلف سبزیجات در تمام فصول سال غیرممکن است. شما می‌توانید مقادیر زیادی از آنها را آماده کنید و بگذارید در فریزر منجمد شود.

سوپ بخش عمده ای از نیاز روزانه به سبزیجات را تأمین می‌کند اما باعث نمی‌شود که شما خوراک ماهی، گوشت قرمز یا گوشت مرغ را با آنها تزیین نکنید و یا از این خوراکی های سودمند به عنوان پیش غذایی تهیه شده از مواد خام یا به همراه پنیر و کاهو بهره نبرید. 

سیر و روغن زیتون
ژان کلمان، که دارندۀ بالاترین طول عمر [در فرانسه] است و در 122 سالگی مرد، می‌گفت که این طول عمرش را مدیون روغن زیتون بوده است، که همراه با سیر در تمام غذاهایش استفاده می‌کرد. او هر جمعه آیولی (روغن زیتون و سیر) درست می‌کرد، این غذا، غذای محلی محل تولدش یعنی آرلس بود.

اما امروزه می‌دانیم که روغن زیتون برای سیستم قلبی عروقی مفید است و همچنین به عنوان عامل محافظت در مقابل برخی سرطان ها به شمار می‌آید.

در مورد سیر هم، ثابت شده که یک خوراکی فوق العاده است، سیر پر از آنتی اکسیدان های قوی و مفید برای پیشگیری از بیماری های مربوط به کهنسالی است.

یکی از بهترین روش ها برای استفادۀ آسان سیر، کنسرو درست کردن از آن است.
روش تهیه: سیر را به دو قسمت تقسیم کنیم (بدون کندن پوستش)، آنها را درون یک تابه می‌گذاریم، روی سیرها را با روغن زیتون می‌پوشانیم و می‌گدازیم 30 تا 40 دقیقه بپزد. سپس آن را درون یک بطری نگه می‌داریم، و هر وقت خواستیم غذا درست کنیم، روی سبزیجات، سوپ، ماکارونی، برنج، مزه دهندۀ کباب، ماهی درون فر و ... می‌ریزیم.

ماهی، کاهو فرنگی و روغن کلزا
چه قدر از این سه مادۀ غذایی استفاده می‌کنید؟ اینها سرشار از اسیدهای چرب چند حلقه ای غیر اشباعِ امگا 3 هستند.
هر چه دانشمندان بیشتر بر روی فعالیت امگا 3 بر بدن ما تمرکز می‌کنند، فواید بیشتری از آن کشف می‌کنند. امگا 3 واقعاً یک محفاظ بسیار قوی در مقابل بیماری هایی است که از چهل سالگی به بعد ما را تهدید می‌کنند. نه تنها در مقابل بیماری های قلبی عروقی و سرطان ها از ما محافظت می‌کند بلکه برای مبارزه با آرتروز و آلزایمر نیز مفید است.

مصرف ماهی، خصوصاً ماهی های چرب، مانند ساردین، ماهی خال دار، ماهی تن سفید، ماهی آزاد و غیره، بسیار مهم است. این ماهی ها غنی ترین ماهی ها از امگا 3 هستند و باید حداقل سه بار در هفته مصرف شوند. همزمان با مصرف ماهی، گوشت قزمز را که حاوی اسیدهای چرب اشباع و کلسترول است، کمتر بخورید، گوشت قرمز جزء خوراکی هایی نیست که تولد صد سالگی تان را برای تان به ارمغان بیاورد.

اما دربارۀ کاهو فرنگی، در فصولی که وجود ندارد (پاییز/ زمستان)، به جای آن از کاهو یا اسفناج که حاوی امگا 3 است، بهره ببرید. تمام اینها را می‌توانید در یک سالاد فصل به همراه روغن کلزا آماده کنید!

ماست
افسانه ای هست که می‌گوید، ماست را یک فرشته آورده تا عمر ابراهیم را طولانی کند. در آغاز قرن بیستم، پرفسور مچنیکوف (برندۀ نوبل بیولوژی) موضوع طول عمر را در انستیو پاستور اروپا مورد پرسش و بررسی قرار داد: تعداد بسیار زیادی از افراد بالای صد سال در بلغارستان جنوبی مشاهده شدند. در حالی که در این دوران، نمی‌توان افراد بالای صد سال زیادی را مشاهده کرد!

در این کشور چه چیزی زیاد مصرف می‌شود؟ ماست. او شروع به تحقیق دربارۀ این فرآورده کرد و نقش آن در فرآیندهای "عفونت روده ای" را کشف نمود، این فرآیند یکی از عوامل اصلی پیر شدن است.

در واقع هیچ رابطۀ علمی بین مصرف منظم ماست و طول عمر وجود ندارد. اما نقش باکتری های روده ای در تنظیم سیستم ایمنی بدن آشکار شده است. و تعداد این باکتری ها در ماست کم نیست. یک سیستم ایمنی که خوب دفاع می‌کند، مانع از مرگ زودرس می‌شود...

اما مصرف ماست یک فایدۀ مهم دیگر هم دارد و آن هم مقدار زیاد کلسیمش است. میزان کافی این نمک معدنی سرمایه ای برای جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری های استخوانی است که از حدود شصت سالگی ظاهر می‌شوند استخوان ها را ضعیف می‌کنند.

نان کامل و آب
نان کامل سرشار از فیرهایی است که نقش مهمی در توقف روند پیری و احتمال مرگ زودرس دارند. این نان حاوی کربوهیدرات های ملایمی است که برای حفظ تعادل بدن در هر سنی ضروری هستند. می‌‌توان نان هایی را انتخاب کرد که سرشار از دانه های کتان هستند، به خاطر دارید که دانه های کتان منابع سرشاری برای تأمین امگا 3 بودند!

هیچ چیز جای آب را نمی‌گیرد، زمانی که بدن مان بدون آب می‌شود، احساس بدی داریم. ضمناً هر چه افراد پیرتر می‌شوند، کمتر آب می‌نوشند!

و شکلات!
شکلات مملو از امگا 3 است. کاکائو هم پر است از فلونوئیدهای محافظت کننده.
شکلات لذت و احساس خوبی را در فرد ایجاد می‌‌کند، حس شادی و لذت هر علتی که داشته باشد، بهترین شرایط را برای زمان پیری فراهم می‌کند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی