پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

با این روش ها انتخاب رنگ برای منزلتان را آسان کنید

انتخاب رنگ برای اتاق شاید آنقدرها سخت نباشد، اما وقتی صحبت از انتخاب رنگ برای تمام خانه به میان می‌آید، کاری دشوار است زیرا علاوه بر این كه می‌خواهید هر اتاق ویژگی خود را داشته باشد
روزگارنو: انتخاب رنگ برای اتاق شاید آنقدرها سخت نباشد، اما وقتی صحبت از انتخاب رنگ برای تمام خانه به میان می‌آید، کاری دشوار است زیرا علاوه بر این كه می‌خواهید هر اتاق ویژگی خود را داشته باشد، به هماهنگی رنگی كل فضا نیز باید فكر كنید. در مورد خانه‌های امروزی، دو گزینه پیش روی شماست:
 
خانه شما نقشه‌ای سنتی با اتاق‌های جداگانه دارد:
 
در این نقشه، اتاق‌ها با دیوارهایی از یکدیگر جدا می‌شوند یا نسبت به یکدیگر دید مختصری دارند. اگر چه در خانه هایی با این نقشه، چندین دیوار باید رنگ‌آمیزی شود، اما انتخاب رنگ کاری چندان دشوار نیست. مبلمان هر اتاق می‌تواند راهنمایی خوب برای انتخاب رنگ باشد، فقط باید دقت كرد که بین اتاق‌هایی که به جهت بصری یا کاربردی با یکدیگر مرتبط هستند، ارتباط رنگی برقرار شود. برای مثال، اگر در اتاق غذاخوری از رنگ بادمجانی بر روی دیواری استفاده كرده‌اید، در اتاق مجاور مانند اتاق پذیرایی می‌توانید کوسن‌هایی با رنگ مشابه روی مبل‌ها استفاده کنید و در واقع، پیوندی رنگی در فضا بوجود آورید.
 
خانه شما نقشه‌ای مدرن و اپن دارد و فضا‌ها در هم ادغام شده‌اند:
 
در اینجا، انتخاب رنگ باید با دقتی بیشتر انجام شود یا به عبارتی، ارتباط رنگ در سراسر محیط یا در فضاهایی که به یکدیگر مشرف هستند، حفظ شود. در اینجا نیز مبلمان منزل می‌تواند راهنمایی خوب باشد، اما بهتر است در این شرایط، بیش از پنج رنگ را انتخاب نکنید چرا هر یک از این رنگ‌ها نیز سایه و روشن‌هایی دارند که قابل استفاده هستند.
 
باز بودن فضاها این سوال را پیش می‌آورد که هر رنگ تا کجا ادامه می‌یابد و در چه نقطه‌ای قطع می‌شود. گوشه‌ها، کنج‌ها و شکستگی‌ها، نقاطی مناسب برای خاتمه دادن به رنگی و آغاز رنگی دیگر هستند. البته این تنوع رنگی می‌تواند در یک خانواده رنگی و فقط با سایه و روشن‌های آن رنگ نیز صورت گیرد.
 
اگر در خانه‌ای با نقشه سنتی یا مدرن زندگی می‌کنید، در حقیقت باید به ارتباط رنگ‌ها با یکدیگر توجه كنید.
 
برای انتخاب رنگ در هر فضا به تقسیم‌بندی‌های زیر توجه كنید:
 
فضاهای عمومی: فضاهای عمومی به مکان‌هایی گفته می‌شود که دوستان، آشنایان و فامیل در بدو ورود، آنها را می‌بینند. این فضاها شامل ورودی، پذیرایی، اتاق غذاخوری و دستشویی میهمان می‌شود. البته، گاهی اتاق نشیمن خانوادگی و آشپزخانه هم در این گروه قرار می‌گیرد و در دید افراد است. از آنجا كه در فضاهای عمومی شما حرکت وجود دارد، بهتر است که رنگ‌ها را در قالب الگویی رنگی، مانند الگوی تک‌رنگ یا الگوی رنگ‌های مکمل انتخاب كنید تا ارتباطی بصری بین آنها دیده شود.
 
برای شروع، بد نیست كه نمونه‌ای از پارچه مبلمان یا پرده‌ای مهم را که قصد نگه داشتن آن‌ را دارید و مورد علاقه شما نیز هست، انتخاب کنید. در این انتخاب، سعی کنید که عنصری را برگزینید که تنوع رنگی خوب داشته باشد و از با ارزش‌ترین عناصر موجود در محیط شما باشد زیرا در این صورت، ماندگاری بیشتر خواهد داشت. حالا می‌توانید سه یا پنج رنگ از این عنصر را كه در فضای عمومی شما تکرار می‌شوند، انتخاب كنید.
 
این سه تا پنج رنگ را می‌توان بطور متناوب در فضاهای مجاور و به‌عنوان رنگ اصلی و رنگ دکوری استفاده کرد. به‌عنوان مثال، اگر از تناژ نارنجی در اتاق نشیمن به‌عنوان رنگ غالب استفاده کرده‌اید، از این رنگ می‌توان به‌عنوان رنگ تزئینی در پذیرایی استفاده كرد و رنگ سبز سدری دیوار پذیرایی را در قالب مبلمان اتاق نشیمن بکار گرفت.
 
به یاد داشته باشید که همیشه می‌توانید از سایه روشن‌های این رنگ‌ها استفاده كنید. هر بخش را با یکی از رنگ‌هایی که انتخاب کرده‌اید، نقاشی و از دیگر رنگ‌های انتخابی به‌عنوان رنگ تاکیدی یا دکوری استفاده کنید یا این که رنگی را برای کل فضا در نظر گرفته، رنگ‌های انتخابی دیگر را در قالب عناصر دكوری كوچك‌تر بكار ببرید. فراموش نکنید که عنصر الهام‌بخش شما برای انتخاب رنگ، از نظر اندازه و موقعیت قرارگیری قابل رویت باشد تا ارتباط رنگی آن با سطوح رنگ شده قابل درک باشد.
 
 
فضاهای خصوصی: این فضاها مانند اتاق خواب، حمام و روشویی خصوصی و در صورت وجود، اتاق کار، معمولا در معرض دید و دسترس خانواده یا ساکنان خانه و نیز میهمانان نزدیك شماست. این اتاق‌ها هر یک عملکردی جداگانه‌ دارند، پس می‌توانند الگوهای رنگی متفاوت داشته باشند. در نتیجه، لزومی ندارد كه نگران مشابهت رنگی بین اتاق پذیرایی و اتاق‌خواب باشید زیرا این اتاق‌ها به یکدیگر مشرف نیستند. ضمن این که، بیشتر میهمانان شما، آنها را نخواهند دید. فضاهای خصوصی جزء الگوی رنگی كلی منزل نیستند، مگر این که شما بخواهید. این که فضای کلی از الگویی کلی برخوردار باشد و اتاق‌های خصوصی، این الگو را بشکند و محیطی مجزا با احساسات متفاوت ایجاد کند، بسیار خوشایند است. ساکنان این فضا حتی می‌توانند جراتی بیشتر در انتخاب نشان داده، فضای خصوصی خود را آن طور که تمایل دارند، طراحی و رنگ‌آمیزی کنند و از آن پناهگاهی برای دوری از زندگی روزمره و فضاهای عمومی منزل بسازند.
 
موارد زیر رنگ‌هایی هستند كه در انتخاب آنها به دقت بیشتری نیاز دارید:
 
زرد: دقت کنید كه هنگام انتخاب رنگ زرد، کمی ملایم‌تر از رنگ مورد نظر خود را برای دیوارها انتخاب كنید زیرا ممکن است كه این رنگ روی دیوار، بسیار درخشان به نظر برسد. زرد، رنگی است که بیشترین انعکاس نور را از خود نشان می‌دهد. به همین ترتیب، اگر زرد خردلی را برای دیوار انتخاب می‌کنید، ممکن است كه زیر نور مهتابی، کمی سبز به نظر برسد.
 
صورتی : صورتی نیز یکی از رنگ‌های گول زننده است زیرا روی دیوار، بیشتر اوقات، پر رنگ‌تر از آنچه روی کاغذ یا نمونه رنگی كه انتخاب کرده‌اید، به نظر می‌رسد. پس طیف روشن‌تر و حتی ملایم‌تر را انتخاب کنید تا روی دیوار به رنگ مورد نظر شما نزدیک‌تر شود.
 
آبی : اگرچه آبی برای انتخاب دشوار به نظر نمی‌رسد، در انتخاب رنگ‌های آبی- خاکستری دقت کنید زیرا وجود زمینه مشکی در ترکیب این رنگ، ممکن است كه آن را روی دیوار، بیشتر به خاکستری شبیه کند تا آبی. پس بهتر است كه برای به دست آوردن نتیجه بهتر، رنگی انتخاب کنید که میزان بسیار کمی رنگ زرد در زمینه آن باشد تا درخشش رنگی را که مورد نظر شماست، روی دیوار حفظ كند.
 
انتخاب بر اساس مد: رنگ‌های رایج معمولا به وسیله طراحان دکور، مد، پارچه یا دیگر صنایع وابسته انتخاب می‌شوند، اما آیا انتخاب این مدها واقع گرایانه است؟ این رنگ‌ها، معمولا، پنج تا هفت سال در بازار باقی می‌مانند و افراد، هر پنج تا هفت سال یكبار دكوراسیون خانه خود را تغییر می‌دهند. البته، نمی‌توان گفت که رنگ را باید بدون توجه به موضوع مد، انتخاب کرد زیرا تولیدکنندگان رنگ، پارچه، مبلمان و دیگر عناصر جانبی، از این مسئله استفاده می‌کنند و سعی در ایجاد سلیقه عمومی در هر زمان و دوره دارند، اما دقت كنید که سلیقه و خواست فردی را نادیده نگیرید و كاملا در اختیار سلیقه شركت‌های دیکته‌کننده مد نباشید. فراموش نكنید كه آگاهی و دانش ما از رنگ و سبک هم می‌تواند بر نیاز عمومی بازار تاثیر گذاشته، وابستگان این صنعت را به تولیدات متنوع‌تر و متناسب با سلیقه عمومی مجبور کند. ضمن این که همیشه در بازار مد یا دکوراسیون، رنگ‌ها و فرم‌های متنوع هستند که صاحبان سلایق خاص باید با متحمل شدن تلاش بیشتر، آنها را پیدا کنند.
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی