پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سینماگران برابر برخوردها سکوت نکنند/ انتقاد شدید از "یک خانواده محترم"


دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ویدئویی تهران و مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری ضمن گلایه از برخوردهای اخیر ناجا در حوزه سینما گفت: همین‌جا از مسئولان عالی‌رتبه و اهالی سینما می‌خواهم سکوت نکنند و این مشکل را حل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر نشست مطبوعاتی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ویدئویی تهران صبح‌امروز با حضور محمدرضا عباسیان دبیر، یزدان عشیری مدیر روابط عمومی و جمعی از اهالی رسانه در محل موسسه رسانه‌های تصویری برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمدرضا عباسیان گفت: این جشنواره می‌تواند اتفاق بسیار مهمی در حوزه تولید فیلم‌های ویدئویی باشد. 10 سال است تولید فیلم‌های ویدئویی افزایش جدی داشته است. این موضوع به این دلیل است که صداوسیما و شبکه نمایش خانگی نیازجدی به این آثار داشته‌اند. به همین دلیل سالی 400 فیلم در این حوزه تولید می‌شود اما متاسفانه کیفیت آنها افت داشته است.

وی افزود: یکی از مهمترین اهداف این جشنواره کمک به ارتقاء محصولات ویدئویی به لحاظ کیفی است. از زمان فراخوان جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ویدئویی دست اندرکاران تولید توجه بیشتری به کیفیت آثار کرده‌اند.

عباسیان ادامه داد: همانطور که می‌دانید طی سال‌های گذشته در جشنواره فیلم فجر بخش جنبی به نمایش آثار ویدئویی اختصاص داشت که به دلیل توجه بیشتر مخاطبان به سینمای بلند این حوزه با بی‌توجهی روبرو می‌شد اما امسال با برگزاری مستقل جشنواره فیلم‌های ویدئویی تهران ما مکانی حرفه‌ای را برای نمایش فیلم‌های ویدئویی اختصاص داده‌ایم.

وی عنوان کرد: امروزه بخش عمده تولیدات در فرمت دیجیتال است. پخش آثار هم در دنیا به صورت دیجتالی انجام می‌شود. با توجه به این پیشرفت ما در تولید آثار ویدئویی باید توجه بیشتری داشته باشیم. از طرف دیگر آسان بودن نسبی تولید این آثار جوانان را بیشتر به سمت ساخت فیلم‌های ویدئویی ترغیب کرده است.

وی افزود: همانطور که می‌دانید بسیاری از بزرگان سینما نیز در این حوزه فعالیت می‌کنند. با توجه به دقت و وسواس اعضای هیئت انتخاب حتی آثار خیلی از بزرگان سینما نیز به بخش مسابقه این جشنواره راه نیافت. چون برخی از فیلمسازان به فیلم‌های ویدئویی به عنوان زنگ تفریح یا منبع درآمد فکر می‌کنند اما جشنواره کمک می‌کند این نگاه تغییر کند. عباسیان عنوان کرد: ما در هیئت انتخاب دقت کردیم که به اسامی توجه نشود وفیلم‌های مسابقه بیشتر بر اساس کیفیت آنها انتخاب شود.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ویدئویی تهران درباره مراسم افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره افزود: نخستین جشنواره فیلم‌های ویدئویی تهران 28 خردادماه در تهران افتتاح می‌شود و به طور همزمان نیز کار خود را در جزیره ابوموسی در استان گیلان آغاز می‌کند. ما در تهران نمایش فیلم‌ها را در سینما فلسطین برگزار می‌کنیم همچنین به طور همزمان 9 بوستان شهر تهران نیز این آثار را به نمایش می‌گذارد همچنین جزیره ابوموسی نیز فیلم‌های جشنواره را نمایش می‌دهد.

وی گفت: روز دوم تیرماه اختتامیه جشنواره در تهران، 4 تیرماه در ابوموسی و 6 تیرماه در گیلان برگزار می‌شود.

من با برخوردهای اخیر نیروی انتظامی مخالفم

در ادامه این نشست خبرنگاران و اهالی رسانه سوالاتی را طرح کردند که دبیر جشنواره فیلم‌های ویدئویی تهران به آن‌ها پاسخ گفت. عباسیان در پاسخ به سوالی درباره برخورد اخیر نیروی انتظامی با مراسم و جشن‌های هنرمندان گفت: جالب است نیروی انتظامی تمامی مشکلات را در زمینه مواد مخدر، ترافیک، معضلات شهری و... حل کرده و حالا نوبت سینماست. آنها امروز آمده‌اند تا مشکل سینما را حل کنند؟ ما نگران هستیم فردا شرکت آب و فاضلاب و یا اداره برق از محتوای یک فیلم خوششان نیاید و تصمیم بگیرند آب یا برق سینما را قطع کنند.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ویدئویی تهران ادامه داد: من همین‌جا از مسئولان عالی‌رتبه و اهالی سینما می‌خواهم سکوت نکنند و این مشکل را حل کنند. از من خواستند که امروز درباره این موضوع صحبت نکنم اما حتی اگر جشنواره و یا موسسه رسانه‌های تصویری تعطیل شود من با موضوع برخورد نیروی انتظامی کاملا مخالفم و عنوان می‌کنم همانطور که آنها سینمای فاسد نمی‌خواهند ما هم پلیس فاسد نمی‌خواهیم.

عباسیان گفت: این نهاد چند سال پیش فیلم چندمیلیاردی می‌سازد و حتی با افتخار می‌گوید ما نباید این فیلم را می‌ساختیم و نباید آن را اکران کنیم. باز هم تاکید می‌کنم از دوستان سینمایی می‌خواهم همگرایی ایجاد کنم و در مقابل این مشکل راه حل نشان دهند فرهنگ کشور بسیار مظلوم واقع شده است.

وی افزود: با شرایطی که نیروی انتظامی بوجود آورده هر جشنواره و مراسمی در حوزه هنر برگزار شود باید برگزارکننده آن نگران اتفاقاتی از این دست باشد هر کسی که در این ارتباط سکوت کند مقصر است. متاسفانه در این شرایط هر شخصی از راه می‌رسد و به سینما ضربه می‌زد. از مسئولان عالی‌رتبه می‌خواهم پا وسط بگذارند. همه نهادها طبق فرمایشات رهبری به قانون احترام بگذارند.

عباسیان در بخش دیگری از نشست درباره دستاوردهای سفر به کن برای جشنواره فیلم‌های ویدئویی تهران هم گفت: ما در این جشنواره 50 فیلم خوب ویدئویی خارجی برای این جشنواره جذب کردیم به طوری که 9 فیلم از میان آنها به بخش مسابقه راه یافت همچنین با توجه به فیلم‌هایی که تهیه کردیم امسال در جشنواره بخش چشم انداز آثار فیلم‌های کشور آلمان را خواهیم داشت.

حتماً پیگیر اکران "یک خانواده محترم" باشید

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ویدئویی تهران در پایان درباره فیلم "یک خانواده محترم" هم گفت: من از معاونت سینمایی می‌خواهم در اولین فرصت یک برنامه برای نمایش این فیلم اختصاص دهد تا دوستان در داخل کشور و اهالی رسانه درباره آن قضاوت کنند و تهیه‌کننده از هر جناحی مخاطب را دعوت کند زیرا من در پایان فیلم قطعا نگران سلامت تهیه‌کننده هستم.

عباسیان تاکید کرد: پلان به پلان این فیلم توهین به اعتقادات ماست. خیلی از مخاطبانی که حتی به لحاظ فرهنگی و اعتقادی از ما متفاوت هستند در جشنواره کن در نمایش این فیلم از سالن خارج شدند. من از تهیه‌کننده فیلم با توجه به سوابقی که دارد تعجب می‌کنم.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلمهای ویدئویی تهران گفت: یک خانواده محترم بسیار فیلم بدی است و هر آنچه که ما به عنوان اعتقادات دینی قبول داریم را زیر سئوال برده‌است از شما اهالی رسانه می‌خواهم پیگیر نمایش این فیلم باشید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی