پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خانم سوپراستار در سوپرمارکت ! + عکس

مطلب زیر درباره هدیه تهرانی با عنوان «سوپر استار آهنی در پروژه یخی» در مجله زندگی ایده آل به چاپ رسیده است
روزگارنو: تفاوت‌ها معمولا از‌‌ همان اول مشخص است. اگر جمعی از مطرح‌ترین سوپراستارهای سینمای ایران در جاهایی حوالی کلاس بازیگری یا سالن کنسرت یا یک مهمانی هنری پایشان به سینما باز شده است، هدیه تهرانی در مغازه‌ای مخصوص فروش لوازم تزیینی ناخواسته با محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان دیدار کرده و مقدمات حضورش در سینمای ایران مهیا شده و خب این یعنی به شکل واضحی ستاره یک دهه پیش سینمای ایران اصلا دنبال فیلم، بازیگری و شهرت نبوده و سرش به کارهای بی‌ربط به هنر هفتم گرم بوده است.
 
خانم سوپراستار در سوپرمارکت ! + عکس
 
بعد، وقتی هدیه تهرانی یک پسوند بزرگ به نام ستاره سینمای ایران داشت، در بیوگرافی‌های معمول معلوم شد که تا قبلا از بازی کردن در نخستین فیلمش «سلطان»، هر کاری کرد بود جز بازیگری یا تلاش برای رسیدن به پرده نقره‌ای معروف سینما. فهرست کارهای تهرانی از نجات غریقی و آموزش شنا آغاز می‌شد و به طراحی لباس و کارهای هنری ختم می‌شد. پس خیلی بیراه نبود که بی‌خیال و آرام پیشنهاد بازی در فیلم کارگردان بزرگی به نام داریوش مهرجویی را رد کند و شاه نقش «لیلا» در آخر به لیلا حاتمی برسد... اما او حالا کجاست؟
 
* آشنایی قدیمی *
حضورش در سلطان هم شاید خیلی مربوط به علاقه‌اش به سینمای کیمیایی و فیلم‌های قدیمی‌اش و دل بستن به نقش یک دختر در سینمای مردانه کیمیایی نبود. دستیار آن زمان کیمیایی، سامان مقدم بود که پیش‌تر از این‌ها با هدیه تهرانی آشنایی خانوادگی داشت و شاید اگر حضور او در فیلم سلطان نبود، تهرانی این نقش را هم به دلایل هنری سینمایی رد می‌کرد و منتظر نقشی می‌نشست که با دنیا و کاراکترش کاملا جور باشد. این دوستی و احترام متقابل بین تهرانی و مقدم به قدری بود که وقتی یکی از مجلات سینمایی، نمایشی خصوصی برای فیلم سلطان گذاشت و مجری برنامه نامی از سامان مقدم نبرد، هدیه تهرانی هم در اعتراض روی سن نرفت تا تماشاگران از دیدنش روی صحنه محروم بمانند.
 
* وقتی اشکش درآمد *
شاید یکی از زیبا‌ترین دلمشغولی‌های یک دهه پیش اهالی سینما مربوط به پیگیری اتفاقات پشت صحنه فیلم‌هایی می‌شد که هدیه تهرانی بازیگرش بود. چون خانم بازیگر معمولا دوست نداشت یک بازیگر و اجرا کننده صرف باشد و گاهی پیشنهاد‌ها و نظراتش در زمینه‌های دیگر باعث به وجود آمدن جنجال و کشمکش می‌شد. مثلا روایت است که در فیلم «آبی» اصلا راضی به حضور بهرام رادان به عنوان نقش مقابلش نبوده و در فیلم «قرمز» هم تا مدت‌ها با محمدرضا فروتن کنار نمی‌آمد. در بسیاری از فیلم‌ها لباس‌هایش را خودش انتخاب می‌کرد و بعضی وقت‌ها هم در رابطه با خط و ربطه داستان پیشنهادهای خودش را اعمال می‌کرد. حتی ایرج کریمی یک بار از او به عنوان کارگردان فیلمش «نسل جادویی» یاد کرد و این کاراک‌تر هدیه تهرانی است. کاراکتری که در بسیاری از نقش‌هایش هم بازتاب داشته است. زنی مقتدر و رئیس که به راحتی احساساتش را بروز نمی‌دهد. شاید برای همین بود که وقتی تماشاگران فیلم «شوکران» اشک ریختنش را روی پرده دیدند، تعجب کردند و حتی وقتی یکی از تماشاگران تهرانی را دیده بود، گفته بود: مگر شما هم گریه می‌کنید؟
 
* هدیه کمرنگ تهرانی *
اما خب سینمای ایران است و سقف کوتاهش. برای همین سوپراستار سختگیر بعد از مدتی به حضور در فیلم‌های کمدی معمولی هم راضی می‌شد. دیگر آن زن سختگیری نبود که نقش لیلا را به خاطر اینکه در نقشش برای شوهرش دنبال همسر دوم می‌گردد، رد می‌کند. او دیگر شده بود بازیگر فیلمی که به خواستگاری پسری می‌رود و برای به دست آوردن دلش هر کاری می‌کند. شاید چنین جو و چنین نقش‌هایی باعث شد کم کم از فضای سینمای ایران فاصله بگیرد و سراغ دلمشغولی‌های دیگرش برود. کارهایی که البته از‌‌ همان ابتدا هم زیاد علاقه نداشت رسانه‌ای شود. حتی یکبار وقتی خبرگزاری ایلنا خبری مربوط به فعالیت‌هایش در زمینه گردآوری اجناس باارزش و قدیمی منتشر کرد، تهرانی بلافاصله خبرگزاری و خبرنگار مربوطه را تهدید به شکایت کرد و خواست هر چه زود‌تر این خبر تکذیب شود.
 
* یک رایحه تازه *
کم کم پیدا کردن خبری از هدیه تهرانی در سینما کار شاقی شده بود. هرازگاهی شایعه و خبری و درباره حضورش در فیلمی منتشر می‌شد که آخر به سرانجام نمی‌رسید. حتی به جلسات روخوانی فیلمنامه «دایره زنگی» هم رفت اما در آخرین لحظات کنار کشید تا آن نقش را بهاره رهنما بازی کند. ان حضور‌گاه گاهش هم مربوط می‌شد به فیلم‌های آوانگاردی مثل «شبانه» که حتی در سرمایه گذاریشان هم نقش داشت اما در همین دوران، وقتی سینمای ایران دنبال یک ستاره جایگزین برای تهرانی می‌گشت، او سرش به کارهای دیگری گرم بود. از به بازار فرستادن عطری با نام خودش تا مرمت بناهای تاریخی. ستاره از دنیای پرهیاهوی سینما فاصله گرفته بود و به جاهای خلوت و بی‌سر و صدایی سفر می‌کرد و از امروز فاصله گرفته بود و با تاریخ و بناهای قدیمی سر و کله می‌زد یا بیشتر زمانش را می‌گذاشت پای تکمیل و به بازار فرستادن عطرش.
 
* همه کارهای متفرقه *
دیگر از اینجا به بعدش خیلی احتیاج به خاطره نگاری ندارد. هر چه بود و هست زمانش آنقدر نگذشته که فراموشتان شده باشد. یک نمایشگاه عکاسی پر سر و صدا و طراحی صحنه و لباس یک تئا‌تر و بعد حضور دوباره روی پرده سینما. ستاره بعد از سپری کردن یک زندگی کاملا ماجراجویانه و عجیب، دوباره داشت به زندگی معمولی یک سوپراستار باز می‌گشت. برگزاری نمایشگاه عکس و طراحی لباس هم آنقدر‌ها عجیب و متفاوت نبود که دیگر بازیگرهای سینمای ایران مثل لیلا اوتادی و مهناز افشار هم مشغول آن بودند. حضورش در سینما هم دیگر گیشه‌ای را به سبک نشریات زرد به آتش نمی‌کشید. نقش‌هایی معمولی بودند که دیگران هم از پس ایفایش برمی آمدند و تماشاگران هم برای دیدنش سر و دست نمی‌شکستند. شاید حضور در یک محیط معمولی و کسل کننده، مدیتیشن موقت خانم تهرانی بود.
 
* و حالا قلب یخی *
اما حالا مثل اینکه دوباره جنجال‌ها و کارهای عجیب قرار است آغاز شوند. از یک طرف صحبت سر این بود که هدیه تهرانی به تیم ملی یوگا پیوسته که البته شورای برون مرزی با این حضور موافقت نکرده و مربی این تیم هم گویا قضیه را منکر شده و از طرف دیگربازی در یک سریال شبکه خانگی به نام قلب یخی در راه است. سریالی به کارگردانی سامان مقدم، یعنی‌‌ همان دستیار کارگردان قدیمی که زمینه ساز حضور تهرانی در فیلم سلطان شد و بعد در نخستین فیلم سینمایی‌اش سیاوش از او استفاده کرد، بار دیگر او را راضی به کاری کرده که شاید چندان با دنیایش نسبتی نداشت.
 
بازی در یک سریال که در سوپر مارکت‌ها عرضه می‌شود. به سبک آنونس فیلم‌های سینمایی باید منتظر ماند و دید! سوپراستار در سوپرمارکت! عنوانش برای مجلات که جالب است تا نظر خریداران و سریال‌های خانگی چه باشد!
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی