پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چقدر با استرس درگیر هستید؟

اگر نمی‌خواهید مغزتان پیر شود این استرس‌های هر‌روزه و مهارنشدنی را جدی بگیرید. برخورد باریشه و علت استرس بهترین راه برای به‌دست آوردن حافظه گذشته‌تان است اما تا زمانی كه این اتفاق می‌افتد تمرین‌های مدیتیشن را فراموش نكنید
روزگارنو: درست از همان لحظه‌ای كه مغزتان درگیر فكر و خیال می‌شود، هزار دلیل برای استرس‌هایتان پیدا می‌شود و جسم‌تان هم حال دیگری پیدا می‌كند. شمایی كه سال به سال پایتان به مطب دكتر نمی‌رسید، حالا هزار و یك بیماری سراغ‌تان می‌آید و نمی‌دانید چرا یك ویروس ساده و یك دلیل بی‌اهمیت اینقدر راحت جسم شما را به سمت ویرانی می‌برد. 
 
اگر كمی بیشتر به حال و هوایتان دقت كنید، دلیل این بیماری‌ها را هم خواهید، فهمید. جسم شما كاملا تحت‌تاثیر حال و هوایتان قرار دارد. حالا وقت آن است كه نگاهی به خودتان بیندازید، اگر نشانه‌های زیر بیشتر از قبل در شما اتفاق می‌افتد باید بدانید كه دچار استرس شده‌اید و باید هرچه زودتر آن را از خودتان دور كنید. 
  
  استفراغ:
 
 یكی از نشانه‌های اینكه شما بیش از حد معمول با استرس درگیر هستید، تهوع‌های كنترل ناپذیر و استفراغ كردن در شرایطی است كه به هر دلیل احساس نگرانی و اضطراب دارید. این حالت تنها در شرایط استرس‌زا سراغ شما نمی‌آید بلكه اغلب مبتلایان اضطراب در اولین ساعات صبح و شروع روزشان آن را به شكلی مهار‌ناپذیر تجربه می‌كنند. استرس می‌تواند بیماری‌ به نام سندرم استفراغ حلقوی را ایجاد كند كه در آن بیمار تجربه تهوع و استفراغ در مدت زمان طولانی را دارد و از این موضوع رنج می‌برد. مقابله با اضطراب ناشی از این بیماری می‌تواند از طریق استراحت كردن و مصرف میزان قابل توجهی از آب آشامیدنی در طول روز و همین‌طور پیدا‌كردن راه‌هایی مثل مدیتیشن و راه رفتن برای آرام‌كردن یا از بین بردن منبع استرس‌زا صورت بگیرد. 
 
 ریزش مو: 
 
دلایل متعددی برای ریزش مو وجود دارد؛ از عوامل ژنتیك گرفته تا تاثیرات برخی داروها و... همگی می‌توانند باعث ریزش موهای شما شوند اما استرس یكی از مهم‌ترین و شایع‌ترین دلایل این اتفاق است. استرس در برخی مواقع می‌تواند، باعث بروز كچلی ناحیه‌ای سر شود اما ریزش موها بر اثر استرس تنها به یك ناحیه محدود نمی‌شود؛ یكی دیگر از شرایطی كه می‌تواند با بروز استرس اتفاق بیفتد از دست دادن ناگهانی مو
 
(تا 70 درصد) است. این وضعیت می‌تواند به شكل غیرقابل كنترلی ادامه پیدا كند، زیرا استرس فردی كه به ریزش مو دچار شده می‌تواند تا ماه‌ها پس از یك واقعه استرس‌زا ادامه یابد. 
 
 تعریق بیش از حد: 
 
برخی مردم از افزایش تعریق بدن‌شان و تعریق بیش از حد بخصوص در كف دست و پا رنج می‌برند. افزایش تعریق به شكل غیرقابل كنترل یكی از واكنش‌های بدن شما به استرس درونی‌تان است. شما می‌توانید با انجام حركات كششی ذهن و جسم (یوگا) و مدیتیشن به كاهش تعریق مربوط به استرس‌تان كمك كنید. فكر نكنید كه این وضعیت شما هیچ راه چاره‌ای ندارد. اگر خودتان با تمرین‌های آرامش‌بخش موفق به از بین بردن این نشانه‌های آزار‌دهنده نشدید، بهتر است به یك متخصص مراجعه كنید. درصورت لزوم از داروهای ضد اضطراب كمك بگیرید. 
 
 كاهش ایمنی بدن: 
 
شاید یكی از‌قابل‌توجه‌ترین اثراتی كه استرس روی بدن شما می‌گذارد، ضعیف كردن سیستم ایمنی بدن و ازبین‌بردن مقاومت جسم شما باشد. یك راه خوب برای مقابله با استرس و تقویت سیستم ایمنی ضعیف شده بدنتان ورزش است. شما با 40 دقیقه ورزش كردن در هر روز هم می‌توانید اكسیتوزین را در خونتان جریان دهید و با آزاد شدنش افسردگی و اضطراب‌تان را از بین ببرید و هم می‌توانید به تحركات بدنتان، استرس‌تان را كم كنید و ایمنی را به بدن‌تان برگردانید.  
 
خون دماغ: 
 
سال‌ها دانشمندان در مورد اینكه خونریزی بینی به‌دلیل استرس رخ می‌دهد یا نه با هم مشاجره داشتند اما بالاخره تحقیقات ثابت كرد، در بسیاری از مواقع عامل اصلی خون دماغ شدن استرس زیاد است. این اتفاق به علت نوسانات فشار خون شما در زمان استرس رخ می‌دهد و درصورتی كه شما بتوانید فشار خونتان را همیشه روی حالت نرمال نگه دارید و سطح استرس خود را كاهش دهید می‌توانید مانع این خون دماغ شدن‌های گاه‌و‌بیگاه شوید.
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی