پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

قیمت انواع میوه در بازار

  مهر نوشت:

هم اکنون بازار میوه شرایطی را تجربه می‌کند که طیف متنوعی از میوه‌ها با قیمتی متنوع در سبد مصرف خانوارها قرار می‌گیرد که دامنه آن از هندوانه 450 تومانی تا گیلاس تک‌دانه 3800 تومانی کشیده می‌شود، ازگیل ژاپنی هم البته مهمان ناخوانده سبد میوه خانوارها است.

  هرچه که از روزهای فصل تابستان می‌گذرد، میوه‌های تولیدی از سراسر کشور وارد بازار می‌شود و زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا میوه جایگاه بیشتری در سبد خانوار داشته باشد، این در شرایطی است که میوه‌های تابستانی به خاطر وزن کم هر یک، به لحاظ اقتصادی صرفه بیشتری دارد و به همین جهت، مردم اقبال بیشتری نسبت به خرید آن از خود نشان می‌دهند.

در این میان، تنوع قیمتی در بازار به گونه‌ای است که طیف قیمتی از هر کیلوگرم 540 تومان برای هندوانه سفید شروع و به 3800 تومان گیلاس ختم می‌شود. البته هرچه که زمان می‌گذرد، با ورود میوه‌های سردرختی به بازار که محصول شهرهای شمالی و جنوبی کشور هستند، قیمت نیز به نوعی سرشکن می‌شود و نسبت به هفته‌های گذشته از خود کاهش نشان می‌دهد.

کاهش روزانه قیمت برخی سردرختی‌ها

یداله صادقی می‌گوید: با افزایش تولید میوه‌های سردرختی و وضعیت مطلوب آن، قیمت روزانه برخی از میوه‌ها هم اکنون کاهش یافته است. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران می‌افزاید: در جلسه‌ای که ششم تیرماه سال جاری تحت عنوان کمیته نرخگذاری میوه و سبزیجات برگی و غیربرگی با حضور نمایندگان معاونت توسعه بازرگانی داخلی، مدیران میادین میوه و تره‌بار، کارشناسان نرخگذاری و کارشناسان حوزه معاونت بهداشت و بازرسی برگزار شده است، پس از بحث و گفتگو در خصوص موضوع کاهش قیمت میوه‌های سردرختی در میادین میوه‌ و تره‌بار و بازارها، قیمت میوه کاهش یافته است.

کاهش 10 درصدی قیمت گیلاس و زردآلو

وی تصریح کرد: علت اصلی کاهش قیمت میوه‌ها، تولید و عرضه انبوه، برداشت همزمان از مراکز مختلف تولید، محدودیت امکان نگهداری با توجه به شرایط جوی و در برخی موارد محدودیت صادرات است.

صادقی گفت: کاهش قیمت روزانه سردرختی‌ها شامل میوه‌هایی نظیر آلبالو، گیلاس، زردآلو و انگور می‌شود که از این میان، بیشترین کاهش قیمت برای انواع گیلاس و زردآلو با ده درصد کاهش بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: کاهش قیمت روزانه سردرختی‌ها از هفتم تیرماه سال جاری به میادین میوه و تره بار ابلاغ شده است.

اقبال مردم به خرید میوه‌های بسته‌بندی 

گشت و گذاری در میادین میوه و تره‌بار که این روزها مرجع خوبی برای مردم در فرار از رفتارهای دلخواه فروشندگان میوه در سطح بازار شده است، نشانگر تنوع کالا در بازار است. هم اکنون بیش از 38 نوع میوه در بازار عرضه می‌شود که بر همین اساس طیف متنوعی از قیمت را پیش روی مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.

این در شرایطی است که البته قیمت برخی از میوه‌ها همچنان در بازار بالا است و شاید برای برخی مقدور نباشد که 3800 تومان را برای خرید یک کیلو میوه هزینه کنند، بلکه آنها ترجیح می‌دهند که با این رقم، حداقل دو نوع میوه خریداری کنند که یکی از آنها هندوانه یا طالبی باشد. در این صورت، با یک تیر دو نشان زده‌اند و قیمت را به گونه‌ای مدیریت کرده‌اند که کالای بیشتر و متنوع‌تری خرید کنند.

البته برخی از مردم نیز هنوز هم نسبت به عرضه میوه‌های فله شکایت دارند و بر این باورند که باید ضایعات میوه کم شود تا خرید آنها از میادین میوه و تره‌بار به قیمت کمتر از سطح شهر، مقرون به صرفه باشد.

بر همین اساس است که یکی از آنها به خبرنگار مهر می‌گوید: هر کیلوگرم میوه بسته‌بندی به طور متوسط، 200 تومان گرانتر از میوه فله است، به همین دلیل اما به نظر می‌رسد که باید این اختلاف قیمت کم شود تا مردم اقبال بیشتری به خرید میوه بسته‌بندی نشان دهند.او معتقد است که این روزها دیگر آنقدر هزینه‌ها بالا رفته است که جایی برای دور ریختن کالاها نیست.

ازگیل ژاپنی، هر کیلو1750 تومان

اگرچه بر اساس ماده 16 قانون بهره‌وری کشاورزی، قرار بر این بود که از واردات میوه به کشور جلوگیری شود، اما گویا وزارت جهاد کشاورزی قصد ندارد که با جدیت با این قضیه برخورد کند، این در شرایطی است که این وزارتخانه همچنان واردات میوه را به گردن نمی‌گیرد.

همین دو سال پیش بود که بسیاری از کارشناسان بر این باور بودند نباید واردات میوه را در انحصار یک وزارتخانه قرار داد. اما این موضوع به گوش نمایندگان مجلس فرو نرفت و آنها با انحصار امضای طلایی را به وزارتخانه‌ای سپردند که باید کار واردات را مدیریت کند.

اما هم اکنون گاه و بی‌گاه خبر از واردات میوه‌ها و کالاهای خارجی می‌رسد، آن هم در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی که مقام معظم رهبری تاکید بسیاری بر آن دارند. البته باید به سود میلیاردی که به جیب عده‌ای از واردکنندگان میوه می‌رود نیز نگاهی انداخت.

در واقع، واردات میوه آنقدر برای آنها جذاب است که حاضرند تعرفه‌های بالای آن را بپردازند و وارد کنند یا اینکه مجوز طلایی از گروهی بگیرند که مسئول مستقیم صدور مجوزها در مورد واردات محصولات کشاورزی هستند. هم اکنون طیف متنوعی از میوه‌های تولید داخلی در بازار وجود دارد و مردم کمتر به خرید میوه‌های وارداتی اقبال نشان می‌دهند؛ اما رد پای این میوه‌های وارداتی در بازار به چشم می‌خورند و هم اکنون ازگیل ژاپنی به قیمت 1750 تومان در بازار عرضه می‌کنند.

قیمت انواع میوه در بازار

گزارش میدانی نشانگر این است که هم اکنون قیمت هر کیلوگرم آلبالو 1850 تومان، آلو قطره طلا 1350 تومان، آلو شابلون 1500 تومان، آناناس 3600 تومان، ازگیل ژاپنی 1750 تومان، انگور یاقوتی 2050 تومان، پرتقال 1150 تومان، پرتقال والنسیا 1450 تومان، توت سفید و سیاه 2100 تومان، توت فرنگی 2800 تومان است.

همچنین قیمت هر کیلوگرم خربزه 950 تومان، خیار گلخانه‌ای 830 تومان، زردآلو 2250 تومان، زنجبیل تازه 1800 تومان، سیب 1500 تومان، سیب سبز 2700 تومان، سیب گلاب 2100 تومان، شلیل 2500 تومان، طالبی 690 تومان، گلابی 1590 تومان، گوجه سبز 1950 تومان، گیلاس 3800 تومان، موز 1680 تومان، هلو 2250 تومان و هندوانه 590 تومان است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)