پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟

آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟

 

* آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟

* پاگ *
* یک پاگ , یک سگ بزرگ , در بدنی کوچک :


اگرچه آنها نژاد کوچکی هستند اما آنها به ندرت به پارس کردن عصبی رو می آورند . در حقیقت , پاگها , آرام , در عین حال بازیگوش , صمیمی , شاداب و البته جذاب هستند !آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟


* یک پاگ , سایه ی شماست :


پاگها نژاد بسیار همراهی است , این مطلب نباید شما را متعجب کند , زیرا آنها به طور معمول همراه صاحب اشان هستند . اگر شما قصد خرید یک پاگ را دارید , باید بدانید که آنها در تمام اوقات به دنبال شما و زیر دست و پای شما هستند , منظور از این مطلب آنست که هر جایی که شما می روید , آنها نیز به دنبال شما می آیند و شما را به خوبی همراهی می کنند . این مطلب برای بعضی از دارندگان و یا بعضی از افراد خانواده , ممکن است آزار دهنده باشد , پیشنهاد می کنم که در این مورد تفکر بیشتری کنید چرا که اگر تصور می کنید که غریزه ی همراهی آنها ممکن است شما را آزار دهد , یک پاگ , نژاد مناسبی برای شما نخواهد بود .
* آیا پاگها به آسانی آموزش ها را یاد می گیرند ؟


آنها از آن چیزی که نشان می دهند , باهوش تر هستند . پاگها معمولا به آسانی آموزش می بینند , نه خیلی آسان و نه خیلی دشوار , آنها ممکن است گاهی خود رای باشند , که ممکن است این خود رای اشان بانی بروز مشکلاتی نیز بشود . خوشبختانه , پاگها همانند بسیاری از نژادهای دیگر , مشتاق دریافت توجه و محبت از صاحب خود هستند و همین امر می تواند در آموزش آنها , بسیار سودمند و مفید باشد , بطوریکه با تشویق به جا و با استفاده از تشویقی ها در آموزش ها , به آسانی آموزشهای لازم را به آنها داد .
پاگها جز نژادهایی که آموزش دادن آنها بسیار ساده باشند , نیستند . آنها کوچک هستند و همین امر باعث می شود که آموزش آنها نسبت به نژادهای بزرگ تر از آنها , دشوار تر باشد . معمولا دارندگان با تجربه و با مهارت پاگها , آنها را حدودا در مدت زمانی چون ۳ ماه , آموزش می دهند , این آموزش ها شامل آموزشهای پایه ای می شود . دارندگان که اطلاعات لازم را در مورد آموزش و رفتار و برخورد صحیح را ندارند , معمولا پس از گذشت مدت زمانی چون ۱ سال و در مواردی حتی بیشتر از ۱ سال به نتیجه ی مورد قبولی نسبت به آموزشهای داده شده , دریافت می کنند .

* پاگها , نژاد گارد نیستند :


آیا شما به دنبال نژاد گارد و یا سگی برای محافظت می گردید ؟ 
لطفا به هیچ عنوان , پاگ نخرید . یک پاگ ممکن است گاهی نسبت به ورود و نزدیک شدن افراد , پارس کند اما آنها اصلا نژاد مناسبی برای نگهبانی و آلرت نیستند . 

* آیا پاگها , نژاد مناسبی برای زندگی در آپارتمان هست ؟


دقیقا ! پاگها جز نژادهای کوچکی هستند که نیازی به اتاقهای زیاد و کلا فضای زیادی ندارند و همچنین احتیاجی به فعالیت زیاد یا دویدن در داخل یا خارج آپارتمان ندارند . همین خصوصیت و به دلیل خصوصیات رفتاری و ظاهری بارز آنها , باعث شده که نژاد ایده آلی برای آپارتمان باشند .
* آنها نژاد مناسبی برای خارج از خانه نیستند :


پاگها واقعا نسبت به سرما و هم گرما آسیب پذیرند . بعضی از نژادها بینی بلندی دارند که این خصوصیت به آنها در تنظیم کردن دمای بدن اشان کمک خواهد کرد که در مورد پاگها , این توانایی وجود ندارد و آنها راهی برای تنظیم دمای بدن خود ندارند . در نتیجه آنها به راحتی گرما زده می شوند . پاگها حتی می توانند با قرار گرفتن کمتر از نیم ساعت در یک روز گرم تابستان , گرما زده شوند .
* آیا آنها با کودکان رفتار مهربانانه ای دارند ؟


یقینا جواب این سوال نیز , هزاران بار بله هست ! پاگها در میان بقیه نژادها , جز آرام ترین و کم فعالیت ترین نژادها است . آنها سر و صداها و برخورد های یک کودک را به خوبی تحمل می کنند و به طوری آرام هستند که گویا اصلا شناختی نسبت به گاز گرفتن و یا چنین رفتارهایی ندارند ! اگرچه آنها تا حدودی از خانواده و خانه ی خود نیز محافظت می کنند . در عین حال , با اینکه در نگاه اول به پاگها معمولا نمی توان قدرت آنها را متوجه شد , اما باید بدانید که آنها به آسانی با وارد کردن ضربه ی بسیار کوچکی به کودکان , صدمه ای را به آنها وارد کنند , پس همیشه این مطلب را به خاطر داشته باشید که هیچ گاه کودک خود را با پاگ خود تنها نگذارید و همیشه به یاد داشته باشید که بهتر است از وقوع حتی یک اتفاق بسیار کوچک , پیشگیری های لازم را داشته باشید .
* پاگها بسیار پارس می کنند ؟


نه معمولا . پاگها معمولا بسیار آرام هستند اگرچه می توانند بسیار نیز پارس کنند و شرایط آزار دهنده ای را به وجود آورند , اما برای درک بهتر جواب این سوال باید اینگونه به این مسئله اندیشید که پارس آنها صدای جیغ و یا تیزی که اغلب نژادهای کوچک دارند را ندارد .آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟


* آیا پاگها نژاد فعالی هستند ؟


معمولا , پاگها به عنوان نژاد فعالی در نظر گرفته نخواهند شد , اگرچه ممکن است چند استثنا نیز وجود داشته باشد . پاگها در طول روز , حدودا ۱۴ ساعت خود را به خوابیدن اختصاص می دهند اما با این حال فعالیتهای مورد علاقه ی خود را در طول روز انجام می دهند و در پایان فعالیت های خود , آنها را در حالت چرت کوتاهی خواهید یافت .
* پاگها نمی توانند فریزبی را بگیرند !


پاگها از سطح انرژی پایینی برخوردار هستند , این بدان معنی است که مدت زمان بیشتری را در طول روز در حدود ۱۴ ساعت در روز , می خوابند , پس شما نباید از پاگ خود انتظار داشته باشید که آنها مدت زمانی طولانی ای را بدوند , گاهی پاگها حتی نمی خواهند واکنشی نسبت به یک توپ نشان بدهند و یا تلاشی برای گرفتن فریزبی نداشته باشند , پس اگر شما فردی هستید که علاقه ی فراوانی نسبت به فعالیت های خارج از خانه دارید و به ورزشهای روزمره ای چون پیاده روی های طولانی و یا دویدن علاقه مندید و می خواهید که سگ اتان در این ورزشها شما را همراهی کند , پاگ نژاد مناسبی برای شما نخواهد بود و بهتر است به سراغ مطالعه در مورد نژاد با سطح انرژی بالاتری بروید .آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟


* آیا آنها به توجه زیادی نیاز دارند ؟


یقینا بله , آنها بسیار به توجه انسانها نیازمندند , به گونه ای که خوشحالی را زمانی در آنها خواهید دید , که انسانها را در کنار خود ببیند و توجه آنها را به خوبی حس کنند . آنها معمولا پارس نمی کنند و یا بالا , پایین نمی پرند , اما آنها اشتیاق خود را نسبت به توجه صاحب خود با خوابیدن و یا نشستن کنار پای صاحبشان نشان خواهند داد و یا بی سر و صدا در اطراف شما پرسه می زنند .
* آیا پاگها به نظافت و مراقبت های ویژه ای نیازمندند ؟


کاملا , آنها نیاز به تمیز کردن منظم صورت , گوشها و دندانها اشان دارند , همچنین , نظافت هایی چون کوتاه کردن ناخن های آنها دارند , چرا که ناخن های آنها رشد سریعی دارند , آنها در برابر گرمای بسیار هوا مشکل دارند


که در بلند مدت و گاهی کوتاه مدت , حفظ سلامتی آنها را تهدید خواهند کرد . آنها نیازمند شانه زدن نیز هستند .


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی