پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

درباره نورپردازی منزل بیشتر بدانیم

در طراحی خانه ها در گذشته نور مسئله پر اهمیتی بود ، به همین خاطر پنجره های بزرگی برای خانه در نظر گرفته میشد اما با توسعه شهر نشینی و کوچک شدن خانه هاو پنجره هایشان نورپردازی داخل خانه از اهمیت بیشتری برخوردار شد.
روزگارنو: شكي نيست كه طراحي نور در فضا تاثير زيادي روي حس و حال فضا و ديد افراد نسبت به محيط دارد. انتخاب نور متناسب با محيط مورد نظر احتياج به اطلاعات كافي درباره انواع مختلف چراغ، لامپ و وسايل جانبي و ديدي باز نسبت به هماهنگي كل فضا دارد. 
 
هنگام انتخاب نور مناسب، قبل از هرچيز بايد دقت داشته باشيد كه هدف‌تان از نورپردازي فضاي مورد نظر چيست؛ مي‌خواهيد كل فضا نور داشته باشد يا براي مثال مي‌خواهيد روي يك شيء خاص مثل يك تابلوي ارزشمند تاكيد كنيد، شايد هم فقط تعيين مسير ورودي به اتاق پذيرايي برايتان اهميت داشته باشد. به هر حال چنانچه هدف‌تان از نورپردازي مشخص باشد، به طور حتم نتيجه كار بسيار دوست‌داشتني و خاص خواهد بود. 
 
به طور كلي مي‌توان نورها را به سه دسته تقسيم كرد: 
 
 دسته اول نورهايي هستند كه براي كارهاي خاص استفاده مي‌شوند مثل چراغ‌هاي مطالعه، نورهاي طراحي‌شده براي روي گاز و... از آنجايي كه فردي كه مشغول مطالعه يا آشپزي است احتياج به نور كافي براي ديدن آنچه كه انجام مي‌دهد، دارد. اين دسته از چراغ‌ها نور زيادي توليد مي‌كنند تا فرد به كاري كه انجام مي‌دهد كاملا تسلط داشته باشد. 
 
دسته دوم نورهاي محيطي هستند كه نور كلي فضا براي ديدن اطراف و افراد ديگر را تامين مي‌كند. اين نورها همچنين براي ايجاد حس و حال خاص در محيط استفاده مي‌شوند كه در اين صورت بهترين نوع كليد، كليدهاي «ديمر» است كه با كم و زياد كردن آنها مي‌توان نور موردنظر را تامين كرد. 
 
دسته سوم نور‌هاي نقطه‌اي هستند كه براي ايجاد تاكيد روي يك شيء خاص استفاده مي‌شوند؛ براي مثال در بالاي يك مجسمه زيبا يا يك تابلوي نفيس. شايد هم براي ايجاد تاكيد روي تختخواب يك اتاق خواب بزرگ. 
 
به هر حال چنانچه به دنبال ايجاد فضايي شيك هستيد، بهتر است نورپردازي مناسب را نيز در فهرست اولويت‌هايتان قرار دهيد. 
 
چند پيشنهاد اساسي براي انتخاب نورپردازي ايده‌آل: 
 
هدف‌تان را از نورپردازي تعيين كنيد 
 
هر قسمت از فضاهاي منزل بايد نورپردازي خاص خود را داشته باشند، براي مثال در آشپزخانه هم به نور محيطي احتياج داريد و هم نور مستقيم براي گاز و سينك ظرفشويي. اگر در اتاق خواب با اين مشكل روبه‌رو شديد كه نور كافي براي مطالعه نيست، مطمئن باشيد كه نورپردازي‌تان مشكل دارد و احتياج است دوباره به آن فكر كنيد. 
 
براي ايجاد حس امنيت و آسايش در ورودي ساختمان، به نورپردازي آن نيز فكر كنيد 
 
شايد نورپردازي ورودي اصلي ساختمان آخرين چيزي باشد كه به نظرتان برسد ولي دقت داشته باشيد اين قسمت از اهميت زيادي برخوردار است. نور خيلي ملايم و كم از امنيت فضا مي‌كاهد، در عين حال نور زياد ممكن است باعث ايجاد مزاحمت براي همسايه‌ها و عابران شود. بهترين راه‌حل براي اين فضا، استفاده از نورهاي حسگر است كه با قدم گذاشتن در يك فاصله مشخص از در ورودي روشن مي‌شوند. اين دسته از چراغ‌ها هم از نظر اقتصادي به صرفه هستند و هم تا حدودي باعث ايجاد امنيت در محيط مي‌شوند. 
 
از پوشش‌هاي ديواري براي چراغ‌ها به عنوان دكور استفاده كنيد 
 
نورپردازي خارجي ساختمان فقط جنبه كاربردي ندارد بلكه مي‌توان براي زيبا‌سازي فضا هم از آنها استفاده كرد. تابلوهاي پلاك خانه امروزه طراحي‌هاي بسيار متنوع و زيبايي دارند كه با نورپردازي‌هاي متفاوتي همراه هستند. 
 
در محيط‌هاي داخلي از چند منبع نوري مختلف براي نورپردازي يك فضا استفاده كنيد 
 
براي فضاهايي مانند آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق نشيمن چند منبع نوري به شما كمك مي‌كند كه حداكثر كارآيي را از فضا داشته باشيد. نور تعبيه‌شده روي كانتر آشپزخانه نوري مناسب براي انجام كارهايي است كه احتياج به دقت و نور زياد دارد. در حالي كه يك آباژور پايه‌دار بلند كنار كاناپه راحت اتاق نشيمن بهترين جا براي مطالعه است. در حمام هم نور بالاي آينه بايد در حدي باشد كه سايه روي آينه نيفتد و در عين حال باعث خيرگي نشود. 
 
 
 براي سقف‌هاي بلند و دكوراسيون‌هاي مدرن از نورهاي مخفي استفاده كنيد 
 
در طراحي‌هاي امروزه، به طور معمول به جاي استفاده از چندين لوستر و چراغ‌هاي ديواري از نورهاي مخفي تعبيه‌شده در پشت طاقچه‌ها استفاده مي‌شود كه هم روشنايي ملايمي به فضاي نشيمن و پذيرايي مي‌بخشند و هم جاي كمتري را اشغال مي‌كنند. چنانچه از كليد‌هاي ديمِر براي اين دسته از نورها استفاده كنيد، در هر موقعيت نور متناسب را در اختيار خواهيد داشت. لامپ‌هاي كم مصرف را نيز فراموش نكنيد چرا كه اين نورها ديده نمي‌شوند و چنانچه از ظاهر لامپ‌هاي كم‌مصرف خوش‌تان نمي‌آيد، بهترين موقعيت براي استفاده از آنهاست. 
 
نورپردازي شب را در اتاق كودكان فراموش نكنيد 
 
اغلب كودكان از تاريكي شب مي‌ترسند، بنابراين هنگام طراحي اتاق كودك‌تان حتما فكري به حال نور شب در اين فضا بكنيد. يك چراغ خواب با نور ملايم مي‌تواند هم مانع ترسيدن فرزندتان شود و هم روشنايي مورد نياز شما را براي سرزدن‌هاي شبانه به كودك‌تان تامين كند و در عين حال به نوبه خود به زيبايي اتاق خواب كودك هم مي‌افزايد. 
 
 لامپ‌هاي LED را نيز فراموش نكنيد 
 
ممكن است شما هم جزو آن دسته از افرادي باشيد كه طرفدار سفت و سخت لامپ‌هاي كم‌مصرف و قديمي هستند. ولي بهتر است براي يك‌بار هم كه شده لامپ‌هاي LED را امتحان كنيد. اين دسته از لامپ‌ها با وجود اينكه نسبت به لامپ‌هاي معمولي گران‌تر هستند ولي از نظر ظاهري هم زيباتر و كوچك‌ترند، هم انرژي كمتري تلف مي‌كنند و عمرشان بسيار طولاني‌تر است. لامپ‌هاي معمولي حدود 90درصد انرژي را به صورت گرما هدر مي‌دهند در حالي كه اتلاف انرژي درLED‌ها تقريبا صفر بوده و هيچ گرمايي پس نمي‌دهند. نكته مثبت ديگر اين دسته از نورها، تنوع بي‌نهايت آنهاست؛ چه در رنگ و چه در سايز و ميزان نور توليدي، به طوري كه مي‌توانيد براي هر فضا با هر كاربردي نوع خاصي از آنها را استفاده كنيد.
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی