پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مشهورترین مومیایی هاي جهان

مومیایی ها همیشه با رمز و راز توام بوده اند، توجه دانشمندان را به خود جلب کرده اند و موجب وحشت ساکنین شده اند.مردم می خواستند ناشناخته ها را لمس کنند ، و به خط باریکی که دنیای زنده و مرده را جدا کرده دست پیدا کنند. با این وجود تنها جسورترین ها جرات کرده اند تا به کشف مرده های قدیمی بپردازند.
امروزه همه چیز آسانتر شده- تعدادی از مومیایی ها از سراسر دنیا در موزه ها قرار دارند. با مشاهده آنها، کسب اطلاعات در مورد آیین های قدیمی، لزوما ً موجب نمی شود که به سوی شن های کرانه دریا و جنگل های مرموز پناه ببریم ، دیگرنیاز نیست که زندگی خود را به خطر بیندازیم. طبق افسانه های متعدد عصر ما آشفته ساختن مردگان بی خطر نیست، بلکه همیشه انتقام گرفتن از مردم و ایجاد مزاحمت کردن برای آنان را در پی داشته است. امروزه ما از مشهورترین مومیایی های دنیا و از اینکه کجا می توان آنها را ملاقات کرد سخن می گوییم.توتانخامون، مصر

توتانخانوم مشهورترین مومیایی است که در دره کینگز لاکسور قرار دارد. در حقیقت، فرعون بعدی در میان جانشینان حاکمان مصر جلوه گری نمی کند، و تقریبا ً موفق به جلوه گری نیز نشد، در 9 سالگی به تخت پادشاهی نشست و در 19 سالگی دار فانی را وداع گفت. بر طبق گزارشات اخیر، این جوان در سال 1352 قبل از میلاد مسیح فوت کرده است. تمامی جالبترین وقایع مربوط به توتانخامون سه هزار سال پس از مرگش شروع شد، وقتی که دو مرد انگلیسی- هاوارد کارتر و کارناروان- توانستند سارقان آرامگاه دست نخورده را پیدا کنند. باستان شناسان با گشودن لایه های تو درتوی تابوت سنگی و چوبی با تابوتی طلایی مواجه شدند. صرف نظر از جواهرات، گلها نیز به دلیل کمبود هوا بسیار خوب مانده بودند.
روکش فرعون پوششی از طلای خالص است.( گروه اينترنتي ايران ويج )‌ بدبیاری ها و بدشانسی های پی در پی به بحث نفرین یک کشیش قدیمی دامن زد. حدود یک سال بعد، لرد کارنارون ناگهان به دلیل گزیدگی پشه ای فوت کرد، و بعد معاونان کارتر یکی پس از دیگری جان باختند، مرگ دامنگیر مردم شده بود، آرکیبالد راید – دانشمندی که می خواست به مومیایی اشعه ایکس وارد کند نیز این دنیا را وداع گفت.مباحثات منطقی به شدت از روزنامه های حسی نگر بریتانیا استقبال میکرد، مردم به سادگی بیماری سخت و دوره مرگ را، چیزی که جامعه به آن علاقه مند نیست، با یکدیگر یکی کردند و اینگونه بود که افسانه نفرین فرعون پدیدار گشت.اواتزی ( Oetzi )، ایتالیا

مومیایی بدیمن دیگر- "مرد یخی"، لقبی که باستان شناسان اواتزی به این مومیایی دادند، در موزه باستان شناسی جنوب تایرول ایتالیا، در شهر بالزانو قرار دارد. پیکر مردی که بیش از 5 هزار سال پیش می زیسته، تکه پاره های لباسش که خوب مانده بودند توسط جهانگردی آلمانی در سال 1991 در یخ در خط مرزی کوههای آلپ ایتالیا و سوییس در اواتزی یافت شدند. بنا به گفته برخی جسد 6 تن از معاصرانمان به زور به آن دنیا برده شده است. اولین آنها جهانگردی به نام هلمت سیمون است: جایزه اشتیاق زای 100 هزار دلاری برای یونیکالنویوناهودکو، او را بر آن داشت تا جشنی برگزار کند و بار دیگر از محل دیدن کند، ولی در کولاک برف گیر کرد و فوت کرد.او به دلیل سکته قلبی چشم از جهان فروبست، وقت نشد تا او را به خاک سپارند، بنابراین به جستجوی مرحوم هلموت پرداختند.
پزشک قانونی که کار بررسی پیکر اواتزی را برعهده داشت خیلی زود در یک تصادف اتومبیل جان باخت، این حادثه زمانی رخ داد که او قرار بود در زمینه نتایج مطالعاتش مصاحبه هایی در تلویزیون ترتیب دهد. یک کوهنورد حرفه ای که مامور تحقیق را همراهی می کرد تا مومیایی را- در حین حادثه سقوط کوهی که سنگ عظیمی روی نوک آن قرار گرفته بود- مکان یابی کند، در دام مرگ گرفتار شد. دو سال بعد یک روزنامه نگار اتریشی که در حین انتقال مومیایی حضور داشت و از این واقعه به صورت مستند فیلمبرداری می کرد، بر اثر طومار مغزی درگذشت. آخرین قربانی یک باستان شناس اتریشی است که پیکر مومیایی را مورد مطالعه قرار داد. بعضی از محققان بر سر اینکه چیزهای پیداه شده در بدن مومیایی به اعصار مختلف متعلق است به مباحثه می پردازند: از دید آنها، تیر هفت هزار ساله،تبرزین دو هزار ساله، و پوستی که انسان از آن به جای لباس استفاده می کرده، متعلق به رز( گروه اينترنتي ايران ويج )‌ است که در چین تنها زندگی می کرده.
شاهزاده یوکاک، آلتا

در سال 1993در آلتا در حین حفاری تدفینی قدیمی، تپه ای کشف شد که پیکر زنی که در قرنهای 8-5پیش از میلاد مسیح می زیسته و در سن 25 سالگی در گذشته بود به همراه لایه یخی دفن شده بود. ظاهرا ً زنی استثنایی متمولی بوده: در حین تد فین 6 اسب و یک دهنه اسب کشف شد.
دانشمندان از یونیکالنوینا اودکوی راضی بودند، و ساکنین محلی برملا کردند که آرامش را از آرامگاه بانوی بزرگ سلب کرده بودند که یقینا ً شوربختی را به دنبال داشت. بنابراین برخی ساکنین آلتا اظهار می دارند که مشارکت در وقوع زلزله منطقه، میزان لرزش بیشتر، و افزایش شمار خودکشی در میان حوادث بی دلیل منطقه- همگی نتیجه انتقام شاهزاده هستند.
رسما ً کسی صحت و سقم این ماجراها، شکسته شدن مداوم وسایل، و حتی سقوط هواپیما که سرمنشا تحریک مومیایی بود را تایید نکرده است.
شایعات متداول مردم آلتا زنی به نام جنتریکس را به مقام پرنسسی رساند،( گروه اينترنتي ايران ويج )‌ اگر چه بر طبق گفته دانشمندان این مسئله به طبقه متول متوسط جامعه تعلق دارد. اکنون این مومیایی در موسسه باستان شناسی و نِژادنگاری نوواسیبریک نگهداری می شود.کیسین چزای، چین

این مومیایی که بسیار خوب به جای مانده در سال 1971 درچین کشف شد: مفاصل آن قابل حرکت هستند، پوشش ارتجاعی از رنگ طبیعی محافظت کرده است. 4 تابوت تو در تو فرایند تجزیه کالبد را به تعویق انداخته است، ولی این همه قضیه نیست.این مومیایی در میان جسدهای مومیایی شده که تاکنون کشف شده و هر یک به خودی خود منحصر به فرد هستند، در مایعی زرد رنگ غرق است که ترکیبات آن هنوز به طور دقیق روشن نیست.

در کنار این اجساد هزاران نوع کالای مختلف کشف شده است، اعم از غذاهای مورد علاقه، دستورالعمل پخت آنها و کتاب های بی نظیر در زمینه علم طب. کاشف به عمل آمد که این زن 50 ساله همسر یک افسر ارشد بوده است. پژوهشگر چینی، که مطالعات را پیگیری میکرد بر اثر بیماری ناشناخته ای جان سپرد. در حال حاضر مامیاناهودیتسی در موزه تاریخی شهر شانگهای چین قرار دارد.داشی دورزوایتیگیلاو، بوریاتیا

اوایل قرن بیستم، در سال 2002 تابوتی به همراه پیکر داشی دوریو ایتیگلووا؛ یکی از رهبران معروف بودائی کشف شد. اگر چه پس از مرگ تغییراتی رخ داده بود تجزیه ای صورت نگرفته بود. مرتاض بودائی که در سال 1852 متولد شده بود، در طول زندگی خود انسان شناخته شده ای بود. اطلاعاتی درباره خویشاوندان او در دست نیست، او در کودکی یتیم شده بود، و همین قضیه موجب شده بود که خاستگاه ماورای عالم خاکی را به او نسبت دهند. او تا سال 1911 بیش از 6 سال در راس بودائی های روسی قرار داشت.
در سال 1927 در حالت یک نیلوفر آبی، در حالی که در برابر پرودگارش سر تعظیم فرو آورده بود دار فانی را وداع گفت. پیکر او در جعبه ای از چوب صنوبر قرار داده شد، که طبق وصیت این مرحوم در سال های 1973 و 1955 درب آن گشوده شد تا از تجزیه نشدن پیکر اطمینان حاصل شود. تا سال 2002 جسد بدون ایجاد شرایطی خاص در صومعه ای در تابوتی شیشه ای در انظار عموم قرار داده شد. مو ها و ناخن های مورد مطالعه نشان دادند که ترکیب پروتئین به انسان در قید حیات مربوط است. توضیح علمی برای این پدیده شناسایی نشده ( اگر چه تحقیقات دقیقی به عمل نیامده است)( گروه اينترنتي ايران ويج )‌ صدها زائر دربوریاتیای داتسان( صومعه بودائی) پیکر "لاما"ی خمیده فنا ناپذیر را به حالت صاف در آوردند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی